Před tím než si založíš blog..

26. srpna 2012 v 0:24 | NaNy |  Staré články

Viděla jsem, jak si spoustu lidí založí blog, napíšou pět článků a pak toho nechají. Nebaví je to... Takže těsně před tím, než si založíš blog se sama sebe zeptej:
Budeš tam chodit aspoň jednou za měsíc?
Tohle je nejzákladnější otázka. Pokud ne (ať už kvůli tomu, že by tě tak "často" nenapadalo co psát, zájmy, jiné aktivity) tak se na blog raději vykašli. Nemělo by to cenu. Ale je pravda, že záleží na tom, o čem bys psal. Ale i přesto- pokud nebudeš mít čas, nepřemýšlej nad blogem a raději se věnůj koníčkům. A navíc, pokud by se články objevovaly na blogu míň a míň, tím by se snižovala i počet návštěvníků. Ale není pěkné, když máš aspoň 5 takových lidí, který ti pochválí (občas i trošku zkritizujou) článek? Kdybys byla neaktivní, nechodil by tam už téměř nikdo, to mi věř!
O čem vlastně chceš psát?
Další věcí je, že si lidi zakládají blog a pak nevědí o čem psát. Předem si urči téma. A taky je dobré, kdyby tě ono téma nebavilo, vymyslet si ještě jedno rezervní. Kdyby náhodou... Ale pokud od začátku nevíš, o čem budeš psát, tak si to raději nejdřív pořádně promysli a s blogem počkej. I kdyby tě napadlo sebelepší a sebezajímavější téma, řekněte si sami sobě popravdě, jestli by tě na toto téma opravdu bavilo psát. To že to zajímá lidi, neznamená, že se tomu budeš ty věnovat! Pokud by tvoje články byly na téma: První den na blogu, Nevím, co mám napsat, Neznáte nějaký vtip, Je nuda...tak to je špatně. Pokud by se ti tohle stalo, tak blog smaž. Tyhle články NIKOHO nebaví.
Jak jsi na tom s pravopisem?
Jak vlastně píšeš? Občas se chyba stane, když třeba rychle píšeš, omylem klikneš na špatný písmenko a nevšimneš si toho- ale o to nejde. To je chyba, kterou může udělat i "člověk pravopis". Taky se občas stane chyba, že místo mně napíšeš mě, ale to článek příliš nenaruší, většina lidí si toho ani nevšimne! Ale když je každý článek s hrubkami jako: slišet, običejně, nebo třeba ty čokoládički my hrozně chtunaj! To jsou hrůzy! Pokud se ti v pravopise moc nedaří, je tohle výzva. Buď se zlepšíš, nebo si blog nezakládej. Články plný chyb se po čase hodně omrzejí a lidi je nebudou číst( občas pro ně budu rozluštit, o co se jedná). Třeba na jednom blogu jsem nedávno četla: Jsou nové čipsi. Eh? Čipsi. Jasně, tomu, kdo má aspoň trochu mozek, dojde, že se jedná o Chipsy. Ale vypadá to hrozně. Sice se to tak čte, ale to vás rozhodně neomluví! A k tomu jsou chipsy ještě rodu mužského neživotného, takže když už, tak čipsy. To už vypadá trochu lépe, ne? No prostě- jde o to, že špatný pravopis a blog nejdou dohromady. Takže rovnou myšlenku na blog zavrhni, pokud je to tvůj případ.
Baví tě vůbec psaní?
Já třeba píšu knížky, a mám ke psaní moc dobrý vztah. Jako jednu z mála ve třídě mě baví čeština, hlavně sloh atd. Proto jsem taky přemýšlela, jestli bych nechtěla mít blog. Původně jsem chtěla psát krátké knížky, aždý týden novou kapitolu coby článek a tak nakonec napsat celou knížku. Jenže než jsem si ho založila jsem trošku víc vyrostla. Stále jsem psala knížky (a stále je píšu), ale už jsem se začala zajímat o módu a o hubnutí. Takže blog nakonec úplně změnil téma. Ale stále jde o to, že ráda píšu, ať už knížky či věci o módě. Takže pokud nemáš vztah ke psaní úplně nejlepší, nebaví tě tolik psát a ani krátká slohovka do školy o zajímavém tématu tě nenadchne, raději počkej. Psaní by tě nebavilo. I když jsi nadšená, už jsi asi milionkrát klikla na "Založit nový blog" a už si jen rozmýšlíš jméno domény, tak zpomal. Upřímě si řekni, jestli by tě bavilo psaní o různých věcí pokaždé alespoň na půl strany. Jo? Pak je všechno v pohodě. Ale sama uvidíš. Zkus to. Pokud to nepůjde, tak stačí dát "Smazat blog" a všechno bude ok! Ale zase... Nemusíš být třeba ze slohovek nadšená atd. Ani nemusíš psát pro školní časopis či nějakou knížku. Stačí, když tě psaní neštve. Nemusíš ho milovat, ale musí tě to aspoň trochu bavit. Nemá smysl sedět před počítačem a koukat do monitoru, ani se nedotknout klávesnice... To ne!
Byly to čtyři základní otázky, ale bude jich ještě šest. Podle mě jsou tyto věci důležité. Ale samosebou chci slyšet váš upřímný názor. A jak jste na tom? Jsem ráda, když se se mnou někdo o něco podělí, chci slyšet názor ostatních. Tak prosím, za nějaký ten názor do komentu bych byla moc ráda Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucí Lucí | 29. září 2012 v 20:18 | Reagovat

Proč ty zrovna radíš co se tam má dělat a co je špatně !!!  já bych řekla že ty tady zrovna taky nemáš skoro nikoho a nic !Bych si radši založila blog nebo stránku kam někdo bude chodit a něco co fakt chci dělat a bude mě to bavit a né to co říká ten druhý nic proti tobě nemám ale má hodně rubrik a málo článku.Hlavně ty by sis měla najít nějaký návod jak sem získat lidi ! :-P  :-P  :-P  :-P :-?

2 Marti Marti | Web | 2. října 2012 v 16:30 | Reagovat

[1]: souhlas, neříkám, že na mém blogu to návštěvností hemží, ale je to ty taky ne tak přestaň radit když o tom tématu víš úplný prd... to že chodíš na blog Lady Vanilky z tebe slavnou neudělá ;-)

3 Marti Marti | Web | 2. října 2012 v 16:31 | Reagovat

[2]:
[1]:: souhlas, neříkám, že na mém blogu se to návštěvností hemží, ale to u tebe taky ne tak přestaň radit když o tom tématu víš úplný prd... to že chodíš na blog Lady Vanilky z tebe slavnou neudělá ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama