Facebook Zone 2- dobrá FB stránka

5. září 2012 v 18:50 | NaNy |  Staré články
Další díl Facebook Zone bude o tom, jak mít dobrou facebookovou stránku. Tím myslím třeba "Pan Vtipný" (jedna z nej stránek na FB).


Mít stránku je super- zaženeš nudu, pobavíš se a hlavně pobavíš (třeba vtipnými obrázky) ostatní lidi!
Jenže... jak takovou dobrou stránku udělat? Jak si zajistit, aby tě lidi navštěvovali, lajkovali a komentovali...?
Napsala jsem pár základních typů, jak na to:

a) Začni profilovou fotkou. Nemusíš tam dávat sebe, ale nějaký obrázek z internetu, či prostě meme postavu... Je dobré, aby se obrázek týkal téma. Pokud bude např. stránka o hudbě, nedávej tam obrázky pejsků a koček- dej tam nějaký noty, kytaru, mikrofon... na googlu i na seznamu je toho více než dost. Já osobně si vždycky najdu černobílý obrázek a pak ho upravím. Mnohdy to vypadá lépe, než obyčejný obrázek v originále.
Já dělám s úvodní fotkou to samé- najdu si černobílý obrázek a upravím ho. Nyní jsem však zkusila jeden obrázek "rozpůlit" na dvě části- a výsledek mi přišel dokonalý.

Doporučuji profilovky a úvodní fotky označovat jménem stránky (obzvlášť, když si obrázek sami upravíte). Je neskutečně mnoho kopíráků a úprava, která měla být jen pro vás, je ten tam...

b) Název
Název je jeden z nejdůležitějších věcí- pokud máte šptný název, tak nikoho nazaujme, a nebo bude příliš obtížný na zapamatování (Tohle je super facebooková stránka, pro vás všechny, jsme originální a prostě nej, aneb začátek nové FB éry)- tohle ne.
Lidi hodně zajímají věci o hudbě, stránky o mazlíčkách, či stránky, kde jsou každý den vtipné obrázky, vtipy... Ale na výběr toho je spoustu.
Občas je dobrý, když kolem názvu uděláš hvězdičky, pomlčky, smajlíky... ale je pravda, že spoustu lidí kopíruje názvy stránek, jenom tam dodá tyhle znaky... To je pitomý- tím dokazují, že neumí vymyslet originální název.
Originální název může být i ve slovenštině, v angličtině, francouštině... i v čínštině (stačí google překladač)!

c) Obrázky, příspěvky...
Příspěvky které vypadají: Hm, jsem tu..., Je nuda, co chcete?, nejsou úplně nejlepší. Musí to mít nějaký "formát" nějakou úroveň.
Fotky nekopírujte od ostatních. Většina stránek sice kopíruje, ale tímhle dokážete, že nemusíte být spadlík a najdete si vtipné obrázky sami (nebo si je vytvoříte).
Fotky ve špatné kvalitě nebo příliš malé tam nedávejte, i když by byla fotka jinak pěkná. Fotky si ve PhotoShopu můžete zvětšit :)

Pár typů tady máte :) Potřebujete blížší dotazy, či máte ještě jiné důležité typy? Pište do komentů!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu?

Ano-------- ;)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama