Při učení...

27. září 2012 v 7:00 | NaNy |  Staré články
Už zase nastávají dny, kdy se musíš fest učit. A pokud jsi ve špatným prostředí, kde není příjemně, či tě něco znervózňuje, tak to není dobrý. Tady píšu seznámek rad a věcí, které by při učení měly být a které rozhodně ne- i když je to u každého jinak (takže případně přidám další variantu):
- Pokud máš ráda teplo, tak si pořádně zatop. Ale z velkého tepla může bolet hlava, proto netop moc a dlouho.
- Pokoj by měl být vyvětraný, pokud je tam příliš velké teplo, tak s učením počkej.
- Jsi s mladším sourozencem (či se starším) v pokoji? Tak ho vyžeň, případně popros, ať tě neruší.
- Většinou musí být k učení ticho, ale já se třeba přitom ráda dívám na videa blogerek. Občas se zadívám a zapomenu na učení, to je pravda, ale tak mi to vyhovuje. Není podle mě však dobře, když si na plný pecky pustíš muziku.
- Měj pokud možno uklizeno, alespoň na stole. Jinak by sis pomalu ani učení neměla kam dát. A pokud si uklidíš celý pokoj, tak vzduch bude lepší (a čím lepší vzduch, tím víc to myslí).
- Vem si do pokojíčku pití, aby jsi pak nemusela pořád chodit. Pokud je však období večeře (to si úkoly většinou děláš), tak s jídlem radši počkej (a nebo počkej s učením).
- Neuč se víc jak hodinu. Hodina stačí na úkoly a na naučení všech předmětů. Pak by jsi byla nervózní a nezapamatovala by sis toho mnoho.
- Pokud se začneš nervovat a nebudeš se soustředit, tak se třeba projdi po domě, nebo se pomazli s domácím mazlíčkem. To tě na chvilku odreaguje.
- Občas do sebe zapadají dva předměty (nebo i více). Třeba: Pokud v dějepise probíráte dobu kamennou a vývoj člověka, tak to zároveň můžete probírat v bioologii. A proč se to učit dvakrát? Nauč se to najednou!

Pokud máš něco, co potřebuješ k učení a tvoje typy, tak napiš do komentů!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu?

Ano-------- ;)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama