Facebook Zone 3 - Závislost není nic vymyšleného

2. října 2012 v 7:00 | NaNy |  Staré články
Po dlouhé době je tu zase Facebook Zone. Tentokrát bych chtěla říct něco o závislosti na něm.
Hned na začátek bych poznamenala: ZÁVISLOST NENÍ NĚJAKÝ MÝTUS, JE TO REÁLNÉ.
Ze začátku si závislosti nemusíš všimnout. Ale pokud sedíš před FB tři hodiny každý den, tak na tom něco bude.
Závislost na něm ti ale může ublížit! Čím víc jsi na něm závislá, tím víc tě baví flirtovat s neznámými kluky, dávat polonahé fotky apod. A to není zrovna nejlepší- kdyby to byl úchyl, který se krývá pod krásným třináctiletým klukem, a pozval by tě někam, bylo by zle.

Možná si řekneš, že zbavit se závislosti na FB je hračka. Jenže není. Je to podobná závislost jako na tabáku, či alkoholu, jen ne tak velká a úplně tak moc neškodí.
Já jsem byla jeden čas závislá docela dost, i když to k polonahým fotkám nedošlo. Beru to takhle, pořád jsem závislá, musím na něj chodit každý den, ale to, že na ŠvP FB nebyl, mě nezabilo.

Jak se závislosti zbavit:
-Choď na počítač méně často. Pokud si ten počítač nezapneš, tak se na FB ani nedostaneš.
- Najdi si nějaký server, který by mohl být ještě lepší než Facebook.
- Vypni si doma internet (pokud to tvým rodičům nebude vadit) a řekni si, že ho nemůžeš zapnout. Pokud ho zapneš, tak třeba nedělej něco co máš ráda (třeba si nedej oblíbené sušenky, které jíš naprosto každý den a moc ti chutnají). Příště si vzpomeneš na "Trest" a už internet znova nezapneš.
- Řekni si, že strávíš jeden celý víkendový den venku. Pozveš kámošky, užiješ si s rodinou a nebo tam budeš sama (a to vůbe nevadí!)
- A čím víc budeš někde jinde od počítače, tím se bude závislost zmenšovat. Až to bude tak, že se na FB podíváš jednou za dva dny na půl hoďky max., tak je to v pořádku :).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu?

Ano-------- ;)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama