Vymysli si dobré heslo 1

8. listopadu 2012 v 15:35 | NaNy |  Staré články
Jasně, všichni si říkáte, že heslo je úplně obyčejná věc. Že ji používáte denodenně... Mám pár typů, jak si zvolit správné heslo a jiné věci okolo něho. Asi většinu budete vědět, ale opakování je matka moudrosti.

- Neměj všude stejný heslo. Měj alespoň jiné na e-mail, facebook a tvou nejnavštěvovanější stránku. Tak se vyvaruješ tomu, že kdyby ti někdo nějakým způsobem na e-mail vlez, nedostane se na FB atd.

- Nepiš moc krátký hesla. Aspoň šest znaků, pokud je heslo záludné a aspoň osm znaků, pokud je heslo lehčí uhodnout.

- Pokud je to možný, vkládej do hesla i znaky jako ! nebo ?. Ale to bohužel mhnohdy nejde. Takže měj v hesle aspoň čísla nebo velká písmena.

- Je také spoustu generátorů hesel, ale občas jsou hesla obtížná a nepamatují se. Proto je lepší si je zapsat (a někam, kde to jen tak někdo nenajde), ale často trvá i půl roku, než se obtížný heslo naučíš zpaměti a vytahovat sešit pokaždý, když se chceš podívat na e-mail mi přijde blbý.

- Jak jsem psala- je lepší si heslo zapsat. Ať je těžký nebo snadný. Pokud ho zapomeneš, nebudeš muset panikařit. Bude stačit když se prorabeš věcmi, najdeš papír, na kterým je heslo a hotovo. Je vlastně dobré, když máš nějaký sešit, kam si budeš zapisovat všechna hesla. Vždycky by sis napsala, že je heslo třeba k e-mailu nebo k blogu a pak by ses nemusela o nic starat. A pokud jsi na spoustu serverech, tak se "sešit na hesla" hodí.

- Vyvaruj se heslům jako je tvoje jméno, příjmení, či datum narození. "Hackeři" by tě tím mohli překvapit. Ale není nad škodu dát do hesla třeba prostředek jména, číslo měsíce narození a začátek příjmení. To zas ne. Musíš prostě kombinovat a najít to nejlepší.

- Sice to chce trochu zkoumání, ale kámoška tě může svou zvědavostí zradit, a pokud bude vědět jméno tvého kluka, zkusí to... a hned je na tvým facebooku. Tohle se jedný mý kámošce stalo. Její "kámoška" za ni psala statusy, jakože zve všechny kluky na líbačku a ať si ten její trhne. Radši to sem napíšu, protože bych tohle sama osobně nechtěla zažít. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu?

Ano-------- ;)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama