Sebekoučink + cvičení s Jillian Michaels

14. prosince 2012 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Pustila jsem se do hubnutí a to na plné pecky. Začala jsem používat sebekoučink, což je docela šikovný pomocník. Dneska jsem si do něj zatím stihla zapsat jen snídani, svačinu jsem totiž neměla. Ani ještě pořádně nevím, co bude za oběd, nicméně se těším, co na to řekne sebekoučink. Zpočátku mě napadlo, že jim budu lhát a že vždycky napíšu to nezdravější jídlo, co tam je, ale pak mi došlo, že tímhle určitě nezhubnu.
Na sebekoučinku se vždycky ráda obrátím, pomůže mi, uvidím, co dělám dobře a co špatně.
Také je v něm výhoda, že kromě jídel tam jde zaznamenávat i pohyb. A protože ho nemám zrovna málo, může být osudný v mé cestě zhubnout.

To mě dovádí k další k věci- cvičení s Jillian Michaels. Její tři levely, které se cvičí každý deset dní, půl hodiny, umí lecco.
Včera jsem začala. Spíše jsem se na video jen dívala, zkoumala, jestli to má opravdu cenu, ale nakonec jsem se zvedla z pohovky a zkusila KARDIO.
Nevím, zda ale budu stíhat opravdu každý den, půlhodinku cvičit. Někdo si řekne: omg, vždyť tě půlhodina nezabije, nevymlouvej se. Ale vzhledem k tomu, že se v pondělí asi v půl šestý vrátím z 90 minutového hip hopu, tak mi do cvičení moc není, a to nepočítám ještě předtím hodinu těláku.
V úterý (a nyní už i ve středu) jezdím na koni a vracím se okolo šesté. Je to sice velká zábava, ale také dost velká fuška, protože neustále pobízet pomalé koně, nebo brzdit moc rychlé koně, není jen takové lážo plážo. A to nepočítám kontrolovat věci jako vysedávání na správnou nohu, paty dolů, koleny pokrčená a též dolů, rovný sed, pokrčené lokty, správné držení otěží...
A v pátek máme dvě docela drsné hodiny tělocviku. Protože flortball, který vždycky hrajeme, mě hrozně unaví. Cvičit třeba to kardio bych ještě asi po tělocviku zvládla, ale celou tu půlhoďku ne.
V úvahu teda přichází jen čtvrtek, jenže to je málo- jeden den.
Zatím si to ještě určitě plánuju, ale začínám mít docela dobrý nápady. Budu cvičit před koňmi aspoň čtvrt hoďky, v pátek se zkusím přemoci a udělám celou půlhodinu. Ve čtvrtek udělám celou půlhodinu + ještě znova kardio, abych si nahradila pondělí, kdy se na cvičení s Jillian Michaels vykašlu.
O víkendu budu moct cvičit jak kdy. Když ale rozhodně budu mít chvilku, tak si zacvičím.
A je také pravda, že nemusím cvičit jenom s Jillian Michaels. Vždyť obyčejné běhání, skákání na trampolíně, či jízda na kole jsou také velice užiteční...
Ale bohužel se většina z těchto aktivit v zimě dělat prostě nedá, takže Jillian Michaels je poslední záchranou. A já si myslím, že počkat do jara, až budu moct cvičit venku, je zbytečné. Tedy pokud chci zhubnout do léta deset kg. Ach ano, to je můj cíl. Nejsem si jistá, jestli to zvládnu. Všechny moje pokusy o hubnutí byly zatím marné, po dvou dnech jsem to vzdala. Pohyb sice byl mým přítelem, ale čokoláda a jiné pamlsky taky. Zato zdravá výživa se mi vyhýbala obloukem...

Doufám, že se mi to podaří do léta zhubnout!
Ano, čeká mě dlouhá cesta; cesta plná obtíží. Ale já i nyní už věřím, věřím, že to zvládnu a dokážu to- a nejen to. Všem ukážu, že nejsem jen nějaká chcíplotina, co sedí bez ustání před televizí a mlsá chipsy.
Možná trochu závidím holkám, které jsou od přírody hubené a i když si dají víc sladkostí za den, než já za týden, udrží se jim jejich štíhlá postava. Můžou klidně snít dva pytlíky chipsů na posezení, ale budou stále fit a hubené.
Až zhubnnu, tak to nepromarním a budu dál cvičit a zdravě jíst. Jinak by tohle úsilí nemělo žádnou cenu. Jistě, všechno trochu zmírním, ale to neznamená, že budu zase jako pecka pořád před televizí a dostanu se do původního stavu. Kdybych si byla jistá, že tohle udělám, tak bych s tím vůbec nezačala.

Hubnete taky? Určitě napište a podělte se o tom, co vám jde a co ne!
Jinak zdravím a děkuji, pokud jste si přečetli moji slohovku. Skoro si myslím, že je to jeden z nejdelších článků, co jsem kdy napsala, který neměl obrázky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu?

Ano-------- ;)))

Komentáře

1 hogreta hogreta | E-mail | Web | 14. prosince 2012 v 10:35 | Reagovat

Sebekaučing je super, taky jsem se jím před pár lety řídila. Jen tak momochodem - nevím, jak to na stobu mají teď, ale mají tam pořád sebekaučing rozdělený na ten pro děti a na ten pro dospělé?

Budu držet palce, ať se ti podaří, co si přeješ:). Ale s hubnutím to příliš nepřeháněj, potřebujuše především růst - takže všeho s mírou:).

Víš jak jsem zhubla já? http://hogreta.blog.cz/1107/hubnu-hubnes-hubneme-ale-zhubneme
Píšu to, protože jsem cestou za vysněnou postavou udělala strašně moc chyb (a zpomalila si tím metabolismus) :-O

2 Adelaida* Adelaida* | Web | 14. prosince 2012 v 14:12 | Reagovat

Ahojky, na blogu /graphicson.blog.cz/ máš hotový layout na přání - http://graphicson.blog.cz/1212/layout-na-prani-0-3   :)! Pošli mi prosím na graphicson@seznam.cz přihlašovací údaje.:) P.S. Už jsem ti psala i mail :)! Adelaida* - graphicson.blog.cz :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama