Leden 2013

Knížku přečteš jedním dechem - RECENZE

27. ledna 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Ještě bych pro začátek řekla, že toto je moje první recenze na knížku, tak doufám, že budete trochu schovívavý a nebudete mě urážet, že se mi to nepovedlo. Neříkám, že nemůžete mít názor, ale každý jednou začíná...

Moje sestra Jodie
Jacqueline Wilsonová

Někomu může přijít, že je knížka pro malé holčičky, ale v klidu si jí mohou přečíst i patnáctileté holky. Knížka je zvláštní - někdy se mi u ní chtělo brečet, někdy zase smát a někdy jsem prostě jen napjatá četla a četla.

Příběh vypráví dívka Pearl, která je malá a stydlivá. Má starší sestru Jodie, která je odvážná, drzá a Pearl jí přímo zbožňuje. Jednou si jejich rodiče najdou práci v Melchester College, kde musí sestry začít nový život. Melchester College je viktoriánská internátní škola. Sestru tu stráví s ostatními úžasné "prázdniny".
Když prázdniny skončí a škola začne, Jodie na sebe přitahuje průšvihy a do školy moc nezapadá. Pearl se ale daří výborně. Pearl už sestru tolik nepotřebuje. Až tragická nehoda ukáže, že Pearl bez Jodie snad nepřežije...


Knížku rozhodně doporučuji. Jak je v nadpisu, přečetla jsem ji jedním dechem. Četla jsem ji o prázdninách a rozhodně to bylo zpestření několika dnů u moře.

Úryvek:
Ani nevím, kolikrát jsme za posledních pár týdnů řekli Melchester College. Máma nám doma každý den na zkoušku vařila speciální tradiční školní obědy: sekanou zapečenou s brambory, fazole s volským okem, zapékaný párek v těstě. Bylo to všechno dost nechutné, ale dělala k tomu nastěští i tradiční zákusky: roládu s marmeládou a sirupový koláč a ovocný pohár se sherry, a ty mi moc chutnaly.


Knížka je prodejná skoro ve všech knihkupecvích.
Ilustroval ji Nick Sharratt.
Knížka je přeložena z originálu My Sister Jodie.
Byl natočen i film.

Jacqueline napsala takových knížek desítky, spoustu sem jich četla a všechny doporučuji! Až budu mít příležitost, tak si přečtu další, i když musím říct, že v poslední době čtu jen časopisy, protože s povinnou četbou to moc nestíhám.

To by bylo ode mne asi vše...

Přemnoženo recenzemi!

25. ledna 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Na krasna.cz začínám chodit míň.
Krásná se totálně přemnožila recenzemi. Skoro každý článek je recenze. Někomu se to třeba líbí, ale mě to začíná štvát. Krásná má být plná tipů, jak se líčit, jak zdravě jíst či co je in, a ne být přemnožena něčím, co tam ne úplně patří.
Proti recenzím nic nemám. Sama jsem už i něco psala. Jenže po čase vás to přestane bavit, protože číst každý den to stejný je nanic.
Recenzi bych na krásnou zařadila, ale v mnohem menším množství. Kde jsou ty starý dobrý články s radami, jak zhubnout, jak vylepšit svůj styl apod.?
A proč se také píšou recenze pouze na knížky? Nemohla by se tam zařadit i nějaká recenze na film?

Krásná už není to, co byla na začátku. Byla oblíbená, všichni se každý den těšili na nové tipy... Všechno bylo super. Jenže se web dostali později blogerky, který si získali místo díky jednomu nebo dvou lepším článkům. A pak už psali s prominutím kraviny.
Krásná se časem zhoršila. Redakce téměř nikdy nenapsala něco smyslného a dobrých blogerek bylo málo. Myslela jsem si, že se web už nemůže zhoršit. Ale opak byl pravdou.
Jde o ty recenze.
Už to nejde číst.
Už mě to nebaví.
Už tyhle články ignoruju.
Nyní teda na krásné nečtu skoro nic. Recenze mě nebaví. Články redakce jsou nanic. Dobrých blogerek co napíšou něco jiného než recenzi je málo.
Krásná, sbohem...

Několik lidí říká, že dneska je většina blogerů moc upjatá na krasna.cz. U mě to byla dřív pravda. Ale vzhledem k tomu, že se s tím webem stalo tohle, už na ní upjatá nejsem. BRAVOweb je pro mě nyní naprostá jednička. Neříkám to jenom proto, že pro ně píši. I kdybych pro ně nepsala, tak pořád BRAVO lepší než krásná.

Co si o KRÁSNÉ myslíte vy? Rozhodně napište!


Blog Ell Jones (#11) | Hodnocení blogů

24. ledna 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články

Je tu opět další hodnocení blogů. Tentokrát ohodnotím pravidelnou návštěvnici mého blogu, Ell Jones.

1. První dojem= 1-
2. Články= 1
3. Grafika= 2
4. Fotky,obrázky= 1*
5. Návštěvnost= 3- (1. nemá počítadlo - 2. soudím to podle počtu komentářů u nenovějších článků)
6. Blogerka (info)= 1-

PRŮMĚR= 1,6
MOJE HODNOCENÍ= 1-

A Co Na Blog Povíte Vy?

HLEDÁ SE!

23. ledna 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články

HLEDÁ SE! (http://amart.blog.cz/)

Ztratil se roční černobílý pes border kolie (dne 25.12.2012), slyšící na jméno Drak. Pokud jste ho viděli, ozvěte se na číslo 724 523 651.
Je hodný, lidi nežere!
Pohybuje se v okolí Branek (Valašské Meziříčí).
PROSÍM VŠECHNY BLOGERY, KTEŘÍ SI PŘEČTOU TENTO ČLÁNEK- DEJTE SI HO NA BLOG. PROSÍM.
Pokud jste se již také ocitli v takovéto situaci, jistě víte jak se daný člověk cítí. Buďte solidární a pomozte alespoň takto. Nikdo se nebude zdráhat tomu, když tuto prosbu vyvěsíte i na zeď svého Facebooku. Všichni budou rádi.
DĚKUJI!

O objevu mého blogu ve třídě (ano, musela jsem to napsat)

22. ledna 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Jména nebudu zveřejňovat, pouze začáteční písmena.
Když máme práci ve výtvarce hotovou dřív, tak můžeme jít na počítače (aspoň tomu tak donedávna bylo).
A já blbá jsem si projížděla svůj blog, pohodička... A najednou uvidím M*****, jak se dívá na můj blog. Snažím se prohlížeč zavřít, ale zrovna v tu chvíli se to sekne a já jsem v háji. M***** naštěstí pochytí jen něco. Ale to bych tu nesměla mít mojí super kámošku E*****, která tu adresu zopakuje, hezky zřetelně, protože ji zná.
M***** napíše papír a ukazuje ho všem ve třídě. Stejně tak ostatní holky. Všichni si ho píšou na ruce, či na papír, který zrovna mají při sobě. Já za holkama běžím, abych jim papírek vzala, ale smůla.
No a tak všichni přišli na můj blog, podívali se na videa, což byl vrchol atd.

Dneska bych to určitě brala jinak. Dneska bych řekla: Díky za reklamu. či něco podobnýho. Nechápu, proč jsem za tím papírkem běhala a hrozně o něj bojovala.
Dneska už mi ani tolik nevadí, že spolužáci o mém blogu ví, ale upřímně - občas chci o nich něco napsat (nic zlého lidi, to ne), ale prostě to nejde. Já nevím, co by bylo lepší, kdyby o mém blogu věděli, nebo ne.

Založila jsem si kvůli tomu i nový účet, který oni neznají (a proto jsem ho nezveřejnila ani tady). Je to jakási úleva, psát si co chcete, bez toho, aniž by to někdo rozkecal po škole.

Mám ale takový pocit, že někteří na adresu krasna-sluchatka.blog.cz úplně zapomněli.

Úvod: Show "What?"

21. ledna 2013 v 6:00 | NaNy
Po dlouhé době jsem se rozhodla, že natočím zase nějaké video. No a...
Vzpomněla jsem si, jak jsem asi někdy v listopadu či v říjnu dala do ankety, jestli nechcete nějakou show a jak by se jmenovala. Nebyl ani jeden hlas ne, takže jsem se do toho rozhodla jít. Bohužel nápady na název nepřicházeli a já jsem to nakonec nechala být. Nedávno mi ale jedna holka napsala, že prý vymyslela název. Jistě, WHAT? není nic zvlášť zajímavého, ale já jsem byla ráda, že aspoň někdo se ozval a tak to prostě zkusím.

Show What?, tedy Co? tu bude jednou za měsíc, což není podle mě tak špatný. Začnu s tím v únoru, protože si chci dít s první dílem více práce.

O čem show vlastně bude?
Občas vám dám možnost odvolit si věci v anketě, někdy vymyslím nějaké překvápko. Všechno je ale zaměřeno na to, co je na mém blogu (móda, věci ze života...).

Jak asi bude ta show vypadat?
1. Samozřejmě přednost má určitý téma.
2. Občas sem tam přidám nějaký otázky, který se mi do videoodpovědí nevešli.
3. Překvápko, tajemství...

Jinak přeji krásný den a v únoru se těště na PRVNÍ SHOW WHAT?!!!

PS. - Hlasujte dole v anketě, jaké chcete mít první téma.
- Videoodpovědi natočím také až v únoru.

I'm happy.

20. ledna 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Depresivní komentáře na facebooku či psaní si s kámoškou hodiny o problémech, to mě nikdy nepotkalo. Vždycky jsem byla šťastná, jen jsem někdy nevěděla, jak to vyjádřit. Ano, najdou se jisté situace, kdy mě prostě to štěstí opustí, ale musí to být opravdu vážné věci, ne jako že jsem se rozešla s klukem. Není to nejpříjemnější, rozhodně ale není čas na truchlení. Musí se naplno užívat života, protože jak EGO řekl: Žijeme len raz. Každá minuta, kterou promarníme, tak ta se nám už nikdy nevrátí. Musíme naplno vědět, že tu danou chvíli chceme určité věci obětovat. Co je lepší - psát statusy na FB, o tom, jak máte mizernej život, nebo si radši vyrazit za kámoškou a na každýho se usmívat. Pravda, ne vždy je chuť do úsměvu. Spíše chuť do pláče. Ale přes to se musí prostě přenést.
Všechno, co děláme, už nemusíme znova prožít. Může se stát vesměs cokoli.
Ale když už žijeme jen jednou, tak proč ten život zahltit stresem a depresí? Štěstí nás přeci naplňuje a posiluje. Šťastný můžeme být kdykoli!
A já......... jsem šťastná.

Čtu článek (pokud se to tak dá nazvat) a přemýšlím nad tím, co se mi asi v tu dobu honilo hlavou. Proč vůbec takový šťastný človíček jako já píše o slově jako deprese, když to vůbec nezná?
Ale chtěla bych pokračovat...

Proč se zabývat někdy nešťastnou minulostí? Z chyb, co jsme udělali, jsme se už poučili. Není potřeba myslet na minulost. Teď jsme tu. V přítomnosti!

Moje motto (je z dětství :D) je jednoduché: Život je pes, úsměv mě však patří dnes.

A víte, když si to každý den zopáknete, tak se nejenom zasmějete nad tím, že jste něco takového vymýšleli, když jste byli malí, ale taky si řeknete, že na tom něco je.

Nasaďte tedy úsměv lidi. Buďte šťastný. ŽIJEME LEN RAZ!!!


Neumím psát dlouhé články?

19. ledna 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Nedávno se mi ozvala jedna moje blogová "nepřítelkyně", kterou nehodlám jmenovat, že neumím psát dlouhé články. Tak jsem to rozhodla jaksi vysvětlit, vyřešit... nemůžu pro to najít to správné slovo.

Já bych řekla, že dlouhé články psát umím. Jenže problém je v tom, že mnohdy nemám náladu psát ty dlouhé články a místo nich napíšu kratší.
Když jsem třeba BRAVOwebu dávala ukázkové články, psali mi, abych jako 1.článek na web, napsala nějaký kratší. Trochu jsem žasla, protože mi na krásné.cz naopak řekli, že články jsou moc krátké. Ale já si myslím, že krásná.cz už prostě neví co by a proto chce něco delší, byť nesmyslnýho. BRAVOweb naopak cení kvalitu článků a délka jim nijak nepřekáží.

Zase se na to musí dívat z vícero pohledů.

-Pokud někdo píše tzv. Nadpisem 2 , tak bude článek určitě působit delší, než když ho napíšete obyčejným tzv. Odstavcem. A když píšete tzv. Předformátováno, tak je to už opravdu malé. Samozřejmě také záleží na stylu písma. Times New Roman je třeba menší, než Comic Sans. (Omlouvám se, kdybych ty návy napsala nějak špatně.)
-Když je v textu obrázek, tak článek též působí mnohem delší, než když tam prostě není nic.

Už nějak nevím, co napsat. I když...

Mám ráda články Mary-Ane, protože ona píše kvalitní články. Vůbec mě nezajímá, zda je článek krátký, nebo dlouhý, hlavně že se dá dobře číst. To přesně Mary Ane dokáže.
Nebo třeba články LadyVanilky taky nejsou k zahození, pokud nejde o nějakou reklamy. Musím říct, že nejsou nějak extra dlouhé, ale jsou dobré. Štve mě, že lidi říkají, že prostě LadyVanilka neumí psát. Protože ona umí psát, a hodně dobře, nevím, jak jste si k ní ten "odpor" udělali.

Je ale i spoustu dalších blogů, které píšou fakt dobré články. Jen se na to podívejte jinak.
Někdo může psát dlouhé i kvalitní články.
Někdo může psát kratší, ale kvalitní články.
Někdo může psát delší, ale nekvalitní články.
Někdo může psát kratší i nekvalitní články.
Mě se teda nejvíce líbí první a druhá možnost.

Takže radím mé blogové "nepřítelkyni", že když už musí mít nějakou námitku k mému blogu, tak ať je lépe promyšlená...
Já bych ti taky mohla zkritizovat blog od počátku do konce, ale zatím tam ode mě nic nemáš. Víš proč? Protože si myslím, že je zbytečné ztrácet s tebou čas. Mezitím můžu vylepšovat svůj blog a psát dobré články, ale ty tím psaním stížností nic nezískáš.

A ještě bych jisté blogerce vzkázala - když už něco píšeš, tak se podívej na svůj blog. Tvůj nejdelší článek je dlouhý, jako můj střední.

Možná si myslíš, že jsi vyhrála, že jsem kvůli tobě napsala článek... Ale to vůbec není pravda, já ho psala na 100% kvůli sobě.
A ještě - tohle ti nepřipadne jako dostatečně dlouhý článek? Já vím, dost odstavců, ale pořád patří k těm delším.

Všechny Vás jinak moc zdravím, jen bych se chtěla zeptat - co zatím testy?

Hubneme- ale správně?

18. ledna 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
V tomhle článku Vám představím 5 chyb, které můžete při hubnutí udělat. Možná se poslední dobou divíte, jaktože kila nejdou dolů. Ale i kdyby ne, čtěte dál, protože kdo ví, kdy se zrovna tohle může hodit.

1. Spánek
Možná vám to tak nepřijde, ale i spánek je pro vaše hubnutí důležitý. Pokud totiž nemáte moc energie na nový den, tak třeba cvičení budete flákat, nebo se u oběda moc najíte, protože budete zesláblí. Spěte aspoň 7 a půl hodin.
A když se na to podíváme z druhého pohledu, tak byste měli chodit spát v podobnou dobu a vstávat taky. Podle mě ve školním režimu dobu, kdy chodíte spát, dodržujete, ale jakmile je víkend, nebo prázdniny, tak je to horší.
Spánek je tedy velice důležitý... I pro hubnutí.

2. Špatný způsob cvičení
Rozhodli jste se třeba cvičit Kardio- ale jak na to? O cvicích moc nevíte... Je lepší podívat se na nějaké "odbornější" stránky o určitém cvičení, nebo prostě mrknout na nějaká videa na YouTube.
A taky je tu další věc- co když tohle cvičení není na to, abyste zhubli. Třeba má úplně jiné účely. A většinou taky někdo chce zhubnout na určitém místě. Co když cvičíte cvik, který měl být na stehna, když chcete břicho- bože, to vám moc nepomůže.
Ale zase je pravda, že prostě každý pohyb se hodí, i když je na jiné věci.
Vždycky si zjistěte, jestli se tohle cvičení opravdu pro hubnutí hodí.

3. Působí to jako malý hřích
Občas si prostě řekneme, že jeden malý úlet není nic hrozného a že to nevadí. Na netu občas napíšou, že nějaké hříchy jsou přípustné. Ale opravdu chcete sníst čokoládu, pytlík bonbónů, dortík a zmrzku, abyste to riskovali? Já neříkám, že ty články o tom, že čokoláda ani moc neškodí, nejsou pravdivý, ale riskovat to každý den není dobré.
Prostě bych to zhodnotila tak, že ty hříchy do hubnutí nedávat. Ano, někdy je risk opravdu zisk, ale v tomhle případě bych prostě věřila v zeleninu :-D.

4. Flákání
Možná, že jste byli první týden do hubnutí úplně nadchnutí, drželi jsi krásnou, jednoduchou dietu a cvičili jsi bez přestávky, ale postupně se nadšení ztratilo. Hubnutí vás prostě přestalo bavit... Sice stále cvičíte a držíte dietu, ale neděláte to už tak vážně a když dva dny necvičíte, tak vám to nijak nevadí.
Asi to nepůjde jen tak. Tak proč nezačít s kamarádkou? Ve dvou jde všechno lépe. Kámoška to ale musí brát vážně, pokud jí tam chcete mít jenom pro zábavu, tak je vše vesměs zbytečné.
I když vás všechny ty věci už moc nebaví, zkuste se do toho opřít a kdyžtak požádat o pomoc kámošku.

5. Čas
Cvičíte krásně, jste plní energie, ale stále to nějak nejde. Možná bude problém v čase. Ne, že by jste necvičili třeba každý den. Prostě cvičíte deset minut, hezky v klidu. Ale ona je na to potřeba aspoň půlhodina, minimálně taková čtvrthoďka a to byste museli fákt makat.
To stejný s jídlem. Jezte všechno pomalu, budete se cítit dřív plnější, než když do sebe všechno naházíte. Všechno rozžvýkejte, protože to tělo spracuje lépe.
Všechno dělej vesměs delší dobu, aby to mělo nějaký efekt.

Vím, je určitě spoustu velkých chyb, ale myslím, že tohle je celkem zásadní. Určitě si říkáte: Proč sem nenapsala, že je třeba nutné hodně pít apod.? . Protože byste zase do komentářů psali, že je to jasný. Ono by to celkem mělo být jasný, protože správný pitný režim nepatří jenom k hubnutí, ale ke každodennímu životu.
Zdravím a doufám, že pokud hubnete, tak zhubnete.Blog Hogrety (#10) | Hodnocení blogů

17. ledna 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Blog Hogrety jsem objevila teprve nedávno, přes krásnou.cz. Nyní její blog pravidelně navštěvuji a čtu každý její článek, protože patří do trojky nejlepších blogerek u mně. Blogu není co vytknout, dala jsem i hvězdičku...

1. První dojem= 1
2. Články= 1*
3. Grafika= 1
4. Fotky, obrázky= 1
5. Návštěvnost= 1
6. Blogerka (info)= 1

PRŮMĚR= 1
MOJE HODNOCENÍ= 1

A Co Na Blog Povíte Vy?

BRAVO

16. ledna 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Už to bude nějaká doba, co jsem psala článek BRAVO vs. POPCORN. Opět budu hovořit o BRAVO, ale nebudu ho s něčím porovnávat, spíš vám řeknu, co v něm najdete, takové plusy, proč si ho koupit.

Velmi aktuální novinky
V BRAVU najdu všechno nové. Vždycky vím, jaký hit teďka letí, či jaký nováček je mezi zpěváky. Na krasna.cz se podobné věci dočtu až o něco později.

Rady všeho druhu
BRAVO není jednostrané. Jednou radí, jak zhubnout, podruhé, jak se nalíčit na party a potřetí, jak zbalit kluka, co se ti líbí. Otvírá se každé věci a velmi napomáhá také dvojstránka, kde se čtenáři ptají.

Stars
Nikdy jim tam nechybí věci o hvězdách. Jsou tam samé rozhovory, fakta o zpěvácích...

Nejenom pro holky
Radí tam i klukům a mají tam věci, které se hodí také spíše k mužskému pohlaví (neříkám, že ty věci nejsou i pro holky). Jde většinou o nějakou super elektronickou věc.

Testíky
BRAVO tě "donutí" vzít si i propisku a udělat si testík. Nejčastěji bývají, ke komu se hodíš, jestli jsi crazy a podobně. Ke mně se výsledky asi z 85% hodí...

Dárky a plakáty
V každém BRAVíčku najdeš super dárky a plakáty. Plakátů není moc (díkybohu - z POPCORNU sem vždycky 99% plakátů vyhodila). Dárky jsou docela originální. Jen musím podotknout, že ne vždy jsou kvalitní. Stačilo mi třeba jenom roztáhnout čelenku, abyc ji vůbec mohla dát na hlavu a ozvalo se křup.

Atd.
BRAVO u mě uspělo na jedničku. Mám ho opravud velice ráda.

Kupujete BRAVO?

TT - proč nad ním poslední dobou hodně uvažuji?

13. ledna 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Poslední dobou mi lidé místo dotazů na FB spíš píší, proč se poslední dobou tolik zastavuji u Téma týdne. Dřív jsem prostě psala jen články na téma a žádné jiné úvahy okolo toho se neobjevovaly. Ale najednou se něco změnilo. Někdo si myslí, že se to změnilo k horšímu. Někdo si myslí zase opak. Já tu pro vás mám takové "vysvětlení".

Vždycky jsem nadávala, kdo taková pitomá témata vymýšlí. Sice jsem články na TT psala ráda (a stále píšu Usmívající se), ale mnohdy mě téma prostě nebavilo a já napsala pár (ne)smyslných řádků.
Po nějaké té době jsem zjistila, že se TT volí. Byla jsem docela zklamaná, když jsem viděla, jak nějaká stará témata, která by se mi líbila více, prohrála o jeden nebo dva hlasy. Proto jsem hned všechno napravovala a hlasovala aspoň pro to novější.
Po dvou návštěvách blogu TT jsem zjistila, že se dávají návrhy. Hned jsem tam nějaký hodila. Zkusím štěstí.
Nicméně jsem díky tomu poznala, kdo ty "pitomá" téma vymýšlí (obyčejní blogeři) a kdo je nakonec volí (též obyčejní blogeři).

Ale pořád jsem se pořádně nedostala k tomu vysvětlení. Proč píši úvahy na TT? Protože se tím, že jsem to všechno zjistila, něco v mé hlavě změnilo. Musela jsem o tom něco napsat. Ve smyslu jakési úvahy. Prostě jsem psala to, co se mi právě honilo hlavou... Nevím jak to přesně popsat.

Možná to nebudete brát jako nějaké vysvětlení. Možná, že zakroutíte hlavou, že jste si vůbec dělali naděje. Ale to vám mohlo aspoň z části dojít, když je vysvětlení v úvozovkách.

A jen bych chtěla ještě dodat - napsala jsem jen dvě úvahy o TT. Myslím si, že se o nemůže brát jako že pořád píšu jen o tomhle. Chápu, poslední dobou se tomu více věnuju. Ale copak je tady každý druhý článek něco o TT? Není! Třeba to bude tím, že vás zajímají právě jen věci kolem TT a nedíváte se na to ostatní (tím myslím mrzuté facebookáře - já jim tak říkám). A navíc, když vás něco zajímá, tak o tom píšete, nebo ne?

Už vidím, jak někteří budou psát, že jsem prostě zaostalá a že jsem nevěděla, že blog o TT je. Budou nadávat, že jsem nic nevysvětlila, přestože jsem tu něco o tom napsala. Někdo bude zase říkat, že lidi na FB za nic nemůžou - že jen já jsem ta vadná, co tu uvažuje nad TT pořád dokola.

Ještě závěrem bych se chtěla omluvit za míchání koncovky -í a -ou (píší - píšou). Někomu je to jedno, ale jiný to zas kritizuje, tak tohle prosím ignorujte, jsem asi unavená...


"Živel"

12. ledna 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články

Napsala jsem tak z rychlosti pár veršíků, protože mě nějaké jiné psaní na téma "Živel" nenapadalo, i když musím říct, že jsem pro toto téma hlasovala s připravenou osnovou, ale tu jsem měla napsanou někde v mobilu a omylem jsem si jí smazala a teď už jsem na nic nepřišla. Tak tedy básnička.
Není moc dlouhá, každá sloka je o jednom živlu.

Listy velké,
a kvetou květiny,
zeleň všude
vlhkost zeminy...

Oheň stoupá,
výš a výš,
nyní prosím,
prosby vyslyš.

Malé kapky vody,
slzy stékající,
vlny velké,
moře burácející.

Vzduch kolem nás
vítr fičí
tisíce myšlenek...
nás ničí.

Píšu pro BR¨AVOweb!

11. ledna 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Napadlo mě, že když to s krásnou.cz nevyšlo, tak to zkusím na BRAVOwebu. Nemusela jsem čekat ani týden, a oni mi odepsali, že mě berou do teamu blogerek.
Jsem z toho nadšená! Protože jsem neměla na BRAVOwebu profil, tak jsem si ho rychle založila a trvalo mi asi deset minut, než jsem konečně vybrala nějakou dobrou fotku.
V horní boxu (u novinek) budete mít vždy aktuální článek.

Toť vše, zdravím.

Úvahy: Hlasování TT

10. ledna 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Zase jsem hlasovala pro TT. Nedávno taky. Ale ani jednou moje volba nevyhrála. Víte, lidi často něco volí, no a pak napíší, že neví, co napsat a končí to třemi zbytečnými řádky. Proč teda lidi pro thle téma hlasují?
V tu chvíli, kdy uvidí anketu je třeba napadne úvod (který je dlouhý tak na dva řádky), ale zbytek nechají náhodě a hlasují. A pak se nad článkem zaseknou a nakonec si řeknou, že to bude muset stačit. Jenže nebude...
...a pak schytají komentáře, co je to za článek.
Tak proč nezkusíte sestavit aspoň osnovu nějakýho článku, téma přidat do návrhů a nebo hlasovat, pokud se určité téma v anketě objeví?

Napadlo mě pár vylepšení - pokud byste nějaké chtěli podpořit, tak napište.

ČLÁNKY BY MĚLI BÝT MODEROVÁNY
Myslím si, že by nebylo špatné, aby byli články TT moderovány. Sice tuším, že by tam některé moje články nebyly, ale to by mi ani tak nevadilo. Aspoň bych věděla, že jsem udělala chybu. Přemýšlím, zda to mám navrhnout blogu.cz. Určitě by to asi znamenalo práci navíc, ale uznejte - není náhodou lepší číst krásné články, které budou pečlivě vybírané?

VÍCE TÉMAT
Co kdyby se dali psát články na dvě témata (vybrali bychom si jedno, nebo oboje)? Nebylo by to lepší? Aspoň by si pak nikdo nestěžoval, co je to za TT. Měli by vždycky dvě možnosti a na hlavní stránce by byly dva boxíky, nebo by se ten jeden rozdělil na dvě poloviny.

TÉMATA PODLE OBDOBÍ
Nevím, jak se tomu přesně říká, ale jde o to, že by se vždycky jedno téma měla týkat ročního období. Týdnů na to je dost, nebo ne?

OBČAS BY MOHLI UDĚLAT ANKETY, JAK ČASTO LIDI HLASUJÍ APOD.
Nebylo by od škody, aby zjistili, jak lidi často hlasují, jak se jim blog líbí a co by na TT vylepšili.

To by bylo asi vše ;-) co jsem chtěla říci.