Když nestíháš povinnou četbu

7. ledna 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Zdravím vás,
chtěla bych ti dát pár tipů na to, abys stíhala povinnou četbu. Já, když jsem tenhle "přednastavený" článek psala, tak jsem měla číst Hobita. Lépe řečeno, měla jsem na to celý prosinec, ale ne, já ho začala číst až skoro v lednu. Jak to pak mám stihnout? Upřímně- na tohle tip nedám. Tohle je zrovna případ, kdy si za to můžeš sama.
Ale když prostě musíš přečíst nějakou dlouhou knížku, je dobré začít s ní ještě dřív. Jenže než zase dočtete tu minulou... jo, je to složitý.

- pokud knížku znáš a potřebuješ si jí jen oživit, tak si přejeď pár stránek, určitě si většinu děje vybavíš
- když máš minulou knížku dočtenou dříve, tak nečekej na nový měsíc a čti ji dříve
- zkus se podívat, jestli v kině nedávají zrovna film podle knihy - pak ti stačí na povinnou "četbu" dvě hodiny.
- pokud máš výběr, vyber si buď tu, kterou znáš, nebo tu nejkratší, moc ti nepomůže, když si vybereš dlouhou a složitou. -zkus taky vybírat od spisovatelů, které znáš a připadají ti aspoň trochu dobří
- Řekni si, že v sobotu místo psaní na blog budeš číst třeba pět kapitol z knížky a že v neděli si přečteš jen jednu kapitolu a jinak si budeš moci dělat co chceš. Věř nebo nevěř, takhle to jde dobře.
- Zamysli se nad činností, kterou děláš nejčastěji. Zkus jí vyměnit za četbu. Takhle třeba knížku přečteš dříve a pak všechno půjde hezky v pohodě a ty nebudeš muset někam spěchat.

Tak snad se vám těch pár tipů líbilo. Doufám, že je užijete. Já budu hlavně makat na tom posledním. Asi nejčastěji jsem na počítači. Ale kdybych tuhle činnost úplně vyměnila, tak čtu asi minimálně pět hodin denně :-D.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu?

Ano-------- ;)))

Komentáře

1 Catherine Alpha Catherine Alpha | E-mail | Web | 8. ledna 2013 v 18:43 | Reagovat

článok je to dobrý, ale musím ti niečo vytknúť - tip, kde hovoríš "zkus se podívat, jestli v kině nedávají zrovna film podle knihy - pak ti stačí na povinnou "četbu" dvě hodiny." nie je veľmi správny, pretože ak natáčajú film podľa knihy, často dej upravia, zostručnia (neviem či je to slovo spisovné) alebo dokonca niektoré scény a pasáže vynechajú, aby film netrval príliš veľa. inak sa ti podarilo napísať dobrý článok :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama