Pár věcí, které mohou změnit článek

3. ledna 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Dlouho mě nanepadalo, jak by se dal blog vylepšit a proto rubrika zaostávala. Teď mám ale spoustu nových nápadů a několik z nich objevíte v tomto článku.
Jsou poslední dobou vaše články málo čtené? Je tu pár věcí, který článek mohou změnit a tím pádem bude i čtenější. Nejdřív se ale poraďte třeba s kámošem, jestli malá čtenost není kvůli tomu, že prostě neumíte psát. Nikdo učený z nebe nespadl, ale někdo má talent na tohle a někdo zas na to ne, ale na něco jinýho jo. Zeptejte se ho, aby vám popravdě řekl, jestli jsou články aspoň trochu dobré a jestli je malá čtenost oprávněná, nebo ne. Pokud vám všichni články schválí, zkuste některý z následujících kroků.

1. Článek v bodech
Bohužel to tak je. Dnešní lidi něco, co je moc dlouhé nečtou. Ale vy se stejně musíte vypsat a nic nemůžete dát pryč. To znám. Já teda nepíšu moc slohovky, ale když prostě musím udělat samý podrobnosti, tak článek vyjde na spoustu stránek.
A přesně pro tyto situace je dobré psát článek v bodech. Pokud píšete něco jako "seznam", jenom se u něj rozepisujete, tak udělejte pomlčky. Nebo i když to blog automaticky nedělá, zvolte určité odstavce. Občas v odstavcích udělejte mezeru. Podnadpisy pište kurzívou nebo tučně. Prostě článek rozhoďte do mnoha bodů.
Opravdu se to čte lépe. Já si mnohdy u dlouhé články pomyslně rozdělím a hned to jde dobře.

2. Přidejte úvod a závěr
Někdo třeba takovéhle věci v článku automaticky má, ale vy třeba ne. Tyhle čáti jsou docela potřeba, obzvlášť úvod, protože má lidi nalákat, aby si článek přečetli celý. Nadpis sice taky umí své, ale já si vždycky raději přečtu nějaký úvod, než se pustím do celého článku. Závěr je ale zase dobrý pro zhodnocení "situace", která se v článku objevila, případně pro nějakou jinou poznámku.

3. Kurzíva a tučné písmo
Už jsem se o tom zmiňovala výše. Kurzíva a tučné písmo nejsou v článku povinnost, ale mohou ho mnohdy vylepšit. Hodně lidí si očkem přejede tučné části. Proto je dobré vyznačovat hlavní věci v článku tučným písmem. Kurzívou je dobré psát většinou pocity, nebo prostě něco, co se děje uvnitř ve vás. To ale neznamená, že pokud má být článek o vašich pocitech, bude celý kurzívou.

-Jiné věci, které se netýkají přímo článku

Nadpis
Není poprvé, co se o nadpisu mluví. Nadpis většinou rozhodne, zda si článek přečteme, nebo ne. Někdy může být článek hodně kvalitní, ale vy ho nadpisem zkazíte. Někdy je zase článek nanic, ale nadpis je božský. Prostě dělejte nadpis přesně ke článku. A navíc není občas od škody, když vezmete nějakou větu z textu a dáte jí do nadpisu.

Malé písmo
Pro někoho to bude znít jako nesmysl. Ale něco na tom opravdu je. Pokud napíšete dobrý článek, ale zveřejníte ho menším písmem než je 11, tak věřte, že nikomu se nechce ležet na monitoru, aby si váš super článek mohl přečíst. Jasně, občas to přečíst jde, ale nečte se vám lépe článek s většími písmeny?

Předchozí články
Čtenáři se ohlédnou i za předchozími články. Je sice super, že máte na blogu články, které jste psali, když vám bylo deset let a že se za to nestydíte, ale spoustě lidí se vaše články nechtějí číst, protože si pamatují na kvalitu těch starších. Proto je lepší zhodnotit svoje spisovatelské umění. Pokzud píšete docela podobně a je to dobré, je to super, ale pokud je to celkem radikální změnat, je lepší mířit rovnou do koše. -Články se vám nesmažou úplně, já svůj první článek na blogu stále mám, jen ho prostě svět neuvidí.

Doufám, že vám něco z toho aspoň trochu pomůže. Já v tom teda nejsem žádný profík, ale tyhle věci jsou podle mě opravdu důležitý...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu?

Ano-------- ;)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama