Únor 2013

Nadpis

28. února 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Nadpis je opravdu hodně důležitý. Díky němu návštěvník určí, jestli si ten článek přečte, nebo ne. Já jsem udělala malý výzkum a zjistila jsem, co lidi na nadpisu nemají rádi. Doufám, že vám to trochu pomůže. Třeba to i zvýší návštěvnost! Tak čtěte dál!

Přednastaveno
Lidi nezajímá, zda je článek přednastavený, nebo ne. Je jim to s prominutím u pr*ele. Tak na co to tam psát? Nadpis už je pak nezajímavý.

Článek na téma: ...
Je to nutné napsat? Vždyť snad lidi pochopí, že píšete třeba o Svobodě, když máte nadpis SVOBODA.

Další článek ode mně
Nutné? Všichni víme, že je to "od tebe".

NUDNÝ NADPIS
Lidem už připadne nudný obyčejný nadpis. Je třeba něco trochu "přibarvit", abyste čtenáře zaujali. Jako to před nedávnem udělala LadyVanilka. Nadpis: !!!!!!!!OŽRALÁ LADYVANILKA!!!!!!!!!! by zaujal naprosto každého (a samozřejmě fotka (nebo video) jak je ožralá, tam nebyla).

Já se vším souhlasím. Ne že bych kvůli těmto věcem ten článek nepřečetla, ale je pravda, že někoho může odvrátit od toho, aby si článek přečetl.

NÁZOR: Autorský klub (AK)

27. února 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Rozhodla jsem se, že se s vámi podělím o můj názor na autorský klub (AK). Nečekejte to nejlepší, ale vzhledem k tomu, že už jsem se v minulém články, který leží v koši, dost rozjela, jsem už teďka klidná a beru všechno trochu lépe. A možná to beru úplně jinak. Chtěla bych zdůraznit, že jsem trochu unavená (to bude tím, že jsem nemocná) a tak se sem tam objeví nějaká gramatická chybička, nebo prostě věta nebude dávat úplně smysl. Pak bych ještě poprosila, aby se ti, co mají rádi AK na mě nezlobili, až řeknu svůj názor.

Nejdříve hrozně nadšená.
Budou to tak dva nebo tři měsíce, co jsem podala přihlášku do AK.
Byla jsem z toho hrozně nadšená. Konečně jsem měla příležitost. Příležitost ukázat světu, že nejsem malá holka, co si píše věci pro legraci. Že psaní beru vážně a že i když se mi ne každý článek povede, tak že mám snahu a upřímně - i talent.

Jak mě to mohlo tak najednou opustit?
Jedna blogerka totiž napsala článek o AK. A nebyl zrovna povzbudivý. Já ho brala docela vážně, protože ona byla členkou AK, takže o tom musela něco vědět.
A tak jsem prostě s AK skončila. Někdo by si mohl říct, že jeden článek nějaké blogerky váš názor nemůže změnit, bohužel - pravda je jiná.

Ale stejně je to lákavé.
I když jsem autorský klub začala ignorovat, pořád mám někde v hluboko uvnitř pocit, že být v AK by nebylo tak špatné. Mé články ve velkém, hezkém boxíku na titulní stránce. Nějaké výhody, či větší návštěvnost. A několik dalších věcí! Prostě... nejde to.

Přihláška tam stále je.
Má přihláška už je někde mezi těmi tisíci dalších přihlášek. Ale já se o to nestarám. Až mě kontaktujou, tak řeknu, že to odmítám. Nebo se stane zázrak a mojí přihlášku přeskočí, nebo omylem smažou.
Stejně ale někdy přemýšlím o tom, že když by mě tam náhodou vzali, že to přijmu. Já vím, je to divné, po tom všem, co jsem psala.

AK
Byl jsi tu, teď tu jsi a budeš tu. S tím já nic nenadělám.

Šťastně nezadaná

26. února 2013 v 0:00 | NaNy |  Staré články
Pro holku je občas problém, být nezadaná. Je smutná, celý noci probrečí a snaží se jak jen může, aby někoho sbalila. Já jsem ale teď šťastně nezadaná. Proč by to mělo být takový trápení? Mám kolem sebe spoustu kámošek (ze školy i z jiných krajů a zemí) a rodinu, která je vždycky se mnou, takže se nemůžu cítit osamělá. Navíc nejsem zas tak odtrhnutá od klučičí společnosti, protože se s nimi normálně bavím a s některými i dost kamarádím.
A všechno je v pohodě.
Tak na co smutnit? Na co zbytečné deprese, které nic nevyřeší?

Ale když opravdu někoho nutně potřebuješ, tak:
  • Snaž se trochu změnit. Nemusíš hned letět na plastiku, aby ti zmenšili nos. Důležitý je, jaká jsi zevnitř. Pokud máš věčně mizernou náladu a svět je pro tebe jedna velká otrava, těžko někoho získáš.
  • Buď trochu vybíravá. Nemyslím to tak, že se ho nepokusíš sbalit, když bude mít na nose nějakýho beďara, ale skočit opravdu po každém, když ho 100% nemiluješ, ti moc neprostěje.
  • Ukaž všem svoje přednosti. Pokud umíš hezky malovat, zkus to nějak dostat ven. Pokud zase hezky zpíváš, tak něco zkus - něco, co ho může zaujmout.
  • Na nic si nehraj - buď sama sebou. Nějakou dobu bys to třeba vydržela, ale po čase by jsi se začala chovat tak, jako se chováš normálně.
Ještě bych chtěla říct, že je taky rozdíl, když je ti patnáct a když je ti jedenáct. V jedenácti máš ještě dost času. Navíc to ani nemůže být nějaký opravdový vztah. Když chvilku počkáš, uvidíš, že všechno je jiný.
A jak jste na tom vy?

Všechno trochu pomatené?

25. února 2013 v 0:00 | NaNy |  Staré články
Na FB mi píšete, že je teď blog jeden velký chaos. V tomhle článku se budu snažit všechno urovnat. Nebojte se, za měsíc se všechno spraví, ale do tý doby to zkuste chápat a pokud něco nebudete moct najít, tak mi napište do komentáře ke článku, na FB či na e-mail.

Rubriky
Platný jsou rubriky nahoře v menu, ty pod tím nemusí být aktivní. Nějaké rubriky zmizely a většina článků v nich je v rubrice Ostatní.

Odkazy
Odkaz poznáte podle toho, že se jeho barva změní z černé na červenou. Odkaz není podtržený. Proto si (logicky) na nějaký věci, u kterých si nejste jistý, zkuste najet. Většinu odkazů se ale budu snažit označovat šipkama.

Nemůžu najít článek!
Některé články jsem smazala a některé jsou přesunuty do jiných rubrik. Většina je v rubrice Ostatní (už bylo zmíněno).

Kdy budeš opět dělat nějaký video?
Až bude blog hotový, tak se na videa doslova zaměřím. Nepůjde jenom o videoodpovědi, bude tu i show atd. Počkejte si 1-2 měsíce.

ZÁVĚR
Pokud stále něco nemůžeš najít, nebo se tady nevyznáš, napiš.

Problémy 21.století

23. února 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Kdybych měla napsat všechny problémy 21.století, tak si tady počtete hezkých pár hodin.
Na co psát dlouhé seznamy věcí, které nám stejně nijak nepomůžou. To by se ty věci musely kousek po kousku rozebrat. Jenže to by zabralo celou knihovnu. Je to prostě celé zapeklité.
Ale proč vlastně přemýšlet nad problémy tohoto století? Vždyť je to jedno

Ale kdybych měla říct svůj názor, tak velkým problémem 21.století je politika.
Hlavně prosím nezačínejte s tím, že jsem "malá" a že těmto věcem nerozumím. Bylo by to od vás pěkně hloupé. Když se na články ostatních lidí díváte, tak si můžete všimnout, že je tam vždycky (aspoň okrajově) něco o politice.

Jako problém by se taky daly označovat dnešní lidi. Už to není jako dříve.
Alkohol, kouření a drogy snad něco znamenají, ne?
K neuvěření ale je, že tyto věci mají děti, kterým nebylo 18. Neříkám, že být v 18cti opilý a zdrogovaný je v pohodě, ale u těch dětiček co si myslí, že jsou hrozní frajeři, mě to překvapuje.

Další problém by také mohl být průmysl. Celkově:
-Znečištěné ovzduší
-Kácení lesů a jiné narušování přírody
-ATD.

A těch problémů je, jak už jsem řekla, hrozně moc.
Ale i přes vysoký počet by se měly řešit!!

A co si vy myslíte o problémech 21.století?

Blog o 5Angels (#12) | Hodnocení blogů

21. února 2013 v 6:00 | NaNy

Po dlouhé době je tu hodnocení blogů. Tentokrát budu hodnotit fanynku 5angels, která však svůj blog nyní zaměřila spíše na módu. Nicméně, zde je hodnocení:

První dojem= 2
Články= 2-
Grafika= 2-
Fotky, obrázky= 1
Návštěvnost= 3
Blogerka (info)= 3

PRŮMĚR= 2,3
MOJE HODNOCENÍ= 2-

Fanklub o Andílkách: Začátky byly hodně těžké.

19. února 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Je tu poslední rozhovor, trochu opožděný, tak snad nevadí. Tentokrát je s Verčou, která má/měla blog o 5angels.

Kam to chceš dotáhnout?
Já jsem ráda tam, kde jsem :) (nemám nějaký sen co se týče blogu, kam bych to mohla dotáhnout)

Co máš ráda kromě blogu?
Strašně ráda se koukám na filmy a chodím s kámoškami ven.

Co tvoje začátky?
Tak ty byly hodně těžké, ale to ti asi potvrdí každá blogerka.

Jak jsi se dostala k blogu?
Vždy jsem ráda psala a tak jsem chodila po internetu a komentovala blogy. No a pak jsem se rozhodla, že si taky takový založím.

Nechceš si založit nový blog, když už nepíšeš o 5angels?
Nepřemýšlela jsem o tom. Blog si asi nechám tento, akorát už nebudu psát tak často o 5a.

Jde se uklízet skříň!

18. února 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Je tu další článek o uklízení. Tentokrát se podíváme na šatní skříň!

Všechno vyndej!
I když tam máš spoustu věcí, tak je všechny vytáhni. Ve skříni nesmí nic zůstat! Tak v tom nebudeš mít zmatek a půjde ti to lépe.

Vyřazuj!
Všechno oblečení, krommě toho nejnovějšího si zkus. Ani ti to třeba nepříjde, ale za ten rok dost vyrosteš a věci už ti prostě nejsou. Pokud si u něčeho nejsi jistá, poraď se třeba s mamkou, s kámoškou či se sestrou. I když si třeba měla ten kousek opravdu ráda, tak se ho zbav. Na co ti bude ležet ve skříni, když si ho ani nemůžeš vzít?
Pokud jsou ti nějaká trička malá, tak zkus experimentovat. Třeba si vzít pod to krátké tričko jiné (delší) tričko. Dá se vytvořit nový super outfit!

Všechno hezky poskládej!
Když si ve spěchu vyndaváme věci ze skříně, tak několik věcí zůstane rozházeno. Proto si všechno pěkně slož a dbej na to.

Hromádky!
Co si třeba rozdělit oblečení na hromádky (nebo spíše komínky)? Na jedné hromadě budou tička s krátkým rukávem, na další zase džíny atd. Zkus hromádky přizpůsobit počtu poliček. Nezapomeň, že některé věci, jako šaty budou na ramínku!

Klid! Pomalu - postupně!
Pak začni věci dávat do skříně. Hezky pomalu. Snaž se vymyslet vhodnou pozici pro určité oblečení. Pokud ráda nosíš třička s krátkým rukávem, tak si je dej asi někam doprostřed, kde budou přesně před tebou. Pyžama si dej zase až nahoru, protože je tak často měnit nepotřebuješ...

TIPY!
  • Oblečení opravdu pocitvě vyřaď, uvidíš, jak se ti uvolní skříň.
  • Pokud jsou poličky naplněné k prasknutí, dej si třeba mikiny nebo některá trička na ramínka.
  • Nové oblečení si kupuj až v tu chvíli, kdy se ti ve skříni uvolní nějaké místo. Ano, občas tomu kousku prostě nemůžeme odolat, ale pokud domů přitáhneš s pěti taškami oblečení, tak se nediv chaosu ve skříni.
  • Pokud máš velkou šatní skříň, můžeš si do ní dát i bundu, nějaké kufry... A pokud nevíš, kam uložit stolní hry, skříň ti může pomoci.
  • Práci dodělej. Druhý den se ti totiž do toho nebude chtít a ty budeš mít půlku skříně neuklizenou.
To by bylo asi tak vše :-)).

Zkus zabojovat s matikou

17. února 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Matika je asi pro většinu znás horor. Ale musíš s ní bojovat! Já jsem to zkusila a z 2- jsem na vysvědčení dala 1! Ani bych tomu ani nevěřila, kdybych neviděla výsledky.

Liz: Forever Alone!!

16. února 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Jak jistě víte, rozhovorový týden se nám krátí. Ale ještě se sem někdo vejde. Jako třeba blogerka Liz.

Co jsi kvůli blogu musela obětovat?
Nic, vůbec nic, překvapuje mě, že by někdo kvůli blogu něco obětoval.

Jak jsi na tom se společností? Na blogu o tom nepíšeš.
Díky tomu, že skoro celá škola ví o mém blogu, nemám žádné kluky. Myslí si, že vést blog je trapné. Forever Alone...
Jinak si ale myslím, že s holkama to táhnu dobře a že ve společnosti to jde :-).

Už jsi několikrát chtěla blog smazat, ale na poslední chvilku sis to rozmyslela, jakto?
Blog mi toho hodně zkazil, ale nebylo to tak zlé, tak tu pořád je.

O čem nejraději píšeš?
O tom blbym životě...

Co by jsi vzkázala čtenářům?
Život je jako čokoláda v neznámém obalu. Těšíte se na sladkou ňamku, ale místo ní dostaneme hořký hnus...

N!ka: Krasná pomohla!

14. února 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Zeptala jsem se i trochu slavnějších blogerek. Jednou z nich je třeba N!ka.

Co tě vyneslo nahoru?
Krásná mi pomohla! Díky ní jsem získala na blog lidi a díky ní taky za chvilku budu mít 2 000 lidí (návštěvnost).

Nepřijde ti 2 000 málo? S tím, kde jsi?
Je pravda, že i když jsem na krasna.cz, tak mi návštěvnost moc nepovyrostla. Já ale návštěvnost neberu jako důležitou.

S čím nejraději poradíš?
Krása a móda mají u mě přednost, protože se v tom ze všech těch témat nejvíce vyznám.

Jak by jsi popsala svůj styl blogování?
Promiň, nedokážu to nějak popsat.

Co by jsi vzkázala mým čtenářům?
Čtěte čtěte a čtěte! Vždycky se dozvíte něco nového!
A nebojte se zeptat - nikdo vám za to nic neudělá.

Lady Všehochuti: Kámoškám díky

13. února 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Tentokrát jsem udělala rozhovor s mojí dobrou kámoškou Ančéé. Myslím, že se hodně rozepsala, ale stojí za to to číst.

Jak jsi přišla k blogu?
Moje kamarádka Andy si založila tento blog. Za několik týdnů mě poprosila, jestli bych nechtěla být spoluadminkou. Já jsem souhlasila a pak jsme tam obě přispívali. Jenže ona za pár měsíců řekla, že jí blog nebaví. Chtěla ho smazat, ale nakonec jsem jí poprosila, jestli by mi ho nepředala. A teď je můj.

Komu by jsi chtěla za blog "poděkovat"?
Rozhodně velké díky Andy, která mě do blogového světa "zatáhla". A pak upřímně i tobě, že jsi mě podržela ve chvíli, kdy jsem na blog byla sama.

O čem plánuješ psát?
Asi o životě, na nic jiného nemám moc náladu. Rozhodně hodlám vyrazit do "města slávy", abych tam udělala rozhovory.

Chceš slávu?
Jasně, kdo by ji nechtěl? Ale zase je pravda, že ji nemusím mít. Prostě mě to nezabije.

Co by jsi vzkázala mým čtenářům?
Žijte život na plno. Nikdy nevíte, co se může stát, nikdy nevíte, kdy může skončit. Jinak vás všechno zdravím.

Tery-Fun: Videa a sláva - jde to k sobě!

12. února 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Je tu další rozhovor, tentokrát s blogerkou Terezou Maxovou. Před pár dny si založila blog. Její cíle jsou ale vysoké... čtěte dál.

Proč sis založila blog?
Chtěla jsem udělat nějaký web, kde bude o zábavu postaráno. Nic víc.

V úvodním článku chystáš lidi hlavně na videa, co mají čekat?
Prostě zábavná videa, která jsou z mojí tvorby. Většinou jsou z mého okolí a já na nich nejsem. Všechno točím mobilem a myslím, že to tomu dává větší šmrnc.

Jaké máš cíle?
Dostat se díky videům někam vysoko. Videa a sláva - jde to k sobě! A blogem jinak ani nic velkého neplánuju.

Nějaký vzor?
Žádný nemám, všechno dělám podle se, nikým se neinspiruju, protože podle mě mám ještě nápadů dost.

Kdy nám ukážeš svoje první video?
Asi příští týden, ale může se tam objevit prostě kdykoli, takže pravidelně sledujte můj blog (rubriku VIDEA).

Co by jsi vzkázala mým čtenářům?
Nic není nemožné. Slávu jde získat téměř čímkoli. Ale videa... Jsou nejlepší!!

Na gymplu

8. února 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Červen ukončil mou krásnou základku se samými jedničkami a já jsem si užívala prázdniny plné zábavy a pohody.
Jednou ale musel nastat ten den. Vypravila jsem se s malou taštičkou přes rameno a modlila jsem se, aby nám hned nedali nějaké učebnici, protože bych je musela nést v ruce...

Taková rychlovka; poděkování

7. února 2013 v 6:00 | NaNy
Chtěla bych moc poděkovat Ell Jones a fanynce 5angels za to, že pravidelně navštěvujete můj blog a píšete sem názory. Je vás tu trochu víc, ale tyhle dvě nejvíce vynikají.
Takže ještě jednou moc díky...

PS. Na vaše blogy taky chodím, i když tam moc nekomentuji ;-)