Na gymplu

8. února 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Červen ukončil mou krásnou základku se samými jedničkami a já jsem si užívala prázdniny plné zábavy a pohody.
Jednou ale musel nastat ten den. Vypravila jsem se s malou taštičkou přes rameno a modlila jsem se, aby nám hned nedali nějaké učebnici, protože bych je musela nést v ruce...


U vchodu jsem se potkala s mými kámoškami. Čekali jsme, až se konečně škola otevře. A zanedlouho se tak stalo.
S holkami jsme hledali naši třídu a museli jsme vyjít do druhého patra, do biologie. Na něco takového jsme nebyli vůbec zvyklé, protože na základce bylo jenom jedno patro a navíc schodů bylo jen pár.
Byli jsme celkem zklamané, když jsme vstoupili do třídy, která už byla skoro celá plná. Zbývala jen celá řada až vzadu, kam jsme si bohužel sednout nemohli a řada vepředu. Jinde byli už je místa pro dva lidi. My jsme ale drželi při sobě a sedli si do první lavice.
Nikdy jsem v první lavici neseděla, protože na základce jsem patřila mezi ty vyšší. Jenže tady seděl každý jak chtěl.
Když hodina začala, seznámili jsme se s naším profesorkou. Chovala se k nám opravdu mile, čekala jsem hned tvrdý a přísný začátek, ale k němu nedošlo.
Seznámila nás s několika věci. Přejela školní řád a něco málo nám vysvětlila. Nebyl to zas tak špatný začátek.

Nejdříve jsme drželi při sobě tak, jak jsme přišli ze škol. Malé partičky či dvojice zatím byli pouze spolu a k žádnému velkému seznamování nedošlo. Jenže samozřejmě se muselo něco stát, protože být osm let po dvojicích fakt nejde.
Holky se rozdělili na dvě party. Bylo to tak půl na půl. Já a kámošky jsme se zatím seznamovali spíše "pomaleji", takže jsme patřili do obou part.

Na škole v přírodě, o které jsem tu už psala, jsme mnohé prožili. Navíc jedna z mých kámošek navrhla, že bychom měli jít každá k někomu jinému, než známe a netvořit trojci. Já jsem tak napůl souhlasila... ale nakonec se tak stalo. Já i moje kámoška jsme se každá rozdělila do pokojů k jiným holkám. Pak ještě ale zbyla moje další kámoška. Nakonec šla k tamté trojci. Já bych to vyjádřila takto: NO COMMENT.
Když jsme se měli rozdělovat na týmy, tak jsem jaksi přebývala. Vycházelo to tak, že jsem měla jít k nějaký partě kluků (rozdělili jsme se na dvě party holek a dvě kluků). Ale naše hodná třídní to zařídila tak, že jsem mohla jít k nějakému dívčímu týmu, podle svého rozhodnutí. Místo toho, abych šla k mým kámoškám, jsem šla do party, kde byli holky se mnou na pokoji. Kámošky mě poté sice nazvali zrádkyní apod., ale mě to bylo jedno. Zažila jsem totiž docela vzrůšo, který bych s druhou partou nezažila.

Ve škole se ale všechno vrátilo do normálu. Moje nejlepší kámošky byli ty "staré" a pak dvě nové (z pokoje). S ostatními jsem se buď normálně kamarádila a nebo jsem je mírně neměla ráda. Jo, i takové osoby se našli.

Stalo se toho za ten půlrok spoustu. Napsali jsme si několik lehkých i těžkých testů, našli rozdíly mezi základkou a gymplem a opravdu dobře jsme se poznali s lidmi, jako kdybychom s nimi chodili už několik let.

Další celkem velkou událostí byli pololetky. Jo, nebylo to už takové jako na základce, ale vzhledem k tomu, že moje nejhorší známka z písemek byla dvojka, tak se zas toho tolik nestalo - dvojka je super.
Nicméně dva týdny plné testů jsou už dávno pryč...

Největší změnou bylo vysvědčení. Už žádné SAMÉ 1. Ale i tak si myslím, že známky jsou dobré, hlavně z fyziky a z matiky, který byla na začátku totálně v háji. Teda, fyzika pořád je, ale to je zas něco jiného :-D.


Tím bych ukončila tento článek. Chtěla bych se zeptat: Chodíte na gympl, nebo na základku?

Část naší krásné partičky na ŠVP
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu?

Ano-------- ;)))

Komentáře

1 Kikča Kikča | 17. února 2013 v 16:22 | Reagovat

Já si myslím že jsi je zradila .. :-D supr zrada ti řeknu :-)  :D

2 Monika Monika | 17. února 2013 v 16:23 | Reagovat

Souhlasím s Kikčou zradila jsi je , hlavně s tim rozdělením jste tu jednu vlastně poslaly pryč to nebylo hezké

3 Makýsek* Makýsek* | Web | 21. února 2013 v 18:28 | Reagovat

Ano. Gympl... :) Též chodím. Problém byl v tom, že já tam šla sama, bezkámošek. A přežila jsem to. Tak buď ráda, že jsi tam někoho znala, ale být celých 8 let ve skupinkách ze základky vážně nejde :))

4 Lucka Lucka | Web | 21. února 2013 v 20:45 | Reagovat

Taky máme na gymplu hodně pater, naštěstí máme i hodně havárek vody, takže opouštíme školu jen tak, nemusim alespoň ty schody šlapat každý den :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama