Březen 2013

Z blogu na blogspot

31. března 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Překvapuje mě, jak se blogeři přesouvají z blogu na blogspot. Copak už všechny starý dobrý blog omrzel? Jedna věc je zkusit něco nového. To se podle mého nebere jako útěk. Nebo snad: Na blogu jsem vesměs každý den. A na blogspotu? Tak dvakrát za měsíc. Opravdu by se to dalo brát jako "zrada" blogu?

Lady Vanilka a její blbosti

30. března 2013 v 8:03 | NaNy |  Staré články
Pokud jste pravidelným návštěvníkem LV, tak jste si určitě všimli její rubriky BLBOSTI. Tahle rubrika se podle mě vždycky hodí - můžete tam dát pár obrázků z facebooku, nebo napsat několik nesmyslných vět. Něco takového jsem čekala. Sice jsem byla zvyklá na úvahy, které pořád psala, ale rozhodla jsem se, že tomu dám šanci.
To, co LV nakonec udělala, se mi ani trochu nelíbilo. Najednou mě její blog tolik nebavil. Články z té rubriky jsem rovnou přeskakovala (a že jich bylo/je). Proč?
...l

LV začala psát o blbostech, které dělají holky, o blbostech, které se dějí ve vztahu a o blbostech, které se dějí v romantických filmech. Vážně zajímavé téma.
Upřímně si myslím, že tohle je největší blbost LV, kterou kdy na blogu udělala. Jak jí mohlo tohle napadnout? Je totální blbost psát o blbostech.
LV se to vážně nepovedlo. Myslím, že by s touhle rubrikou měla skončit. Nechápu, proč jí to baví. Vždyť sama musí vidět, že jí lidi píšou, že se jim tohle nelíbí. Jen málokdy najdete u "blbostí" nějaký kladný komentáře.

Ach jo. Zase ta Lady Vanilka. Už je to nuda..., myslíte si.
Ne! Nuda jako je právě na jejím blogu tu rozhodně nebude! Tohle téma můžu zajímat spoustu lidí, hlavně její návštěvníky.

A co vy a váš názor na její blbosti?


Výstřednost

29. března 2013 v 7:06 | NaNy |  Staré články
Když se řekne výstřednost, představím si svojí učitelku tance. Dnes sice se od ostatních "starších" žen nijak neodlišuje, ale v mládí prý byla hodně odlišná. Nemůžu to vyprávět tak, jako ona, já to neprožila. Ale budu se vám snažit říct, co všechno asi dělala a jak se lišila. Budu jí v tomhle vyprávění říkat Marie.

Marie se už jako malá od ostatních dětí lišila. Nebyla úplně nejhodnější holčička, byla tak trochu rebelka. Nebylo jí moc a už se malovala nebo nosila odvážné oblečení. Bydlela navíc v malé vesnici, kde prostě tohle neuznávali. Dospělí jí říkali, ať si jde hrát s panenkama, děti se s ní nijak moc nebavili a její rodina jí v tom nepodporovala. Líčení ani oblečení si musela platit sama a tak občas měla problémy, protože měla nízký kapesný.
Byla sama, nikdo se s ní nekamarádil. Ona si však dále stála za svým názorem. Vždycky nosila jako první ve vesnici nové modely, které se začaly nedávno objevovat ve velkých městech. Třeba až za půl roku se o tom ta vesnice dozvěděla - mezitím však Marie nosila jiné, novější věci.
Když byla Marie dospělá, tak se přestala tolik lišit. Odstěhovala se z vesničky a začala nový život. Už se k ní nehodilo slovo výstřednost. Teď už mezi ostatní zapadala.

Znáte taky někoho s podobným chováním? Napsali jste také článek o výstřednosti? Napište! (Odkaz na článek (samozřejmě TT) neberu jako reklamu)Článek věnovaný Lole

27. března 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Myslíte si, že mě k blogování přivedla ladyvanilka á'la můj vzor? Tak to se pěkně mýlíte.
---

Heslo | BLOG

26. března 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Když už se jednou za ten týden podívám na FB stránku, nestačím se divit, kolik mi tam chodí dotazů. Na blogu se skoro žádný neobjeví, ale na FB je to úplná katastrofa.
Poslední dobou tam čím dál tím víc nacházím, že se ptáte, jak na blog? Proto jsem se rozhodla, že se zase začnu věnovat rubrice Jak na blog.

Kdybych vaše dotazy seřadila, tak si myslím, že by vyhrálo heslo. Nechápu, proč se zrovna tolik ptáte na heslo. Pokud chcete složité heslo, vytvořte si ho v generátoru hesel. Pokud chcete nějaké lehčí, tak se stačí podívat ven z okna a už máte možnost na dobrých 100 hesel.
I přesto jsem se rozhodla, že nějaký článek o tom napíšu. Vždycky to přijde vhod. Pokud opravdu potřebujete vymyslet nějaké dobré heslo, které nikdo neuhodne a přitom bude dobře zapamatovatelné, tak čtěte dál...
...

Tajné zprávy

25. března 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Vždycky se hodí mít nějaké zakódování zprávy, když posíláš vzkaz kamarádce. Samozřejmě jen tehdy, pokud jde o něco velmi důležitého a ty si potřebuješ být jistá, že nikdo ze třídy vzkaz nepřečte. Mám tady pro tebe několik tipů, jak zakódovat zprávy.

Hrozně se mi líbí ten v první lavici, kdo to je?
1. Všechno dohromady a bez diakritiky - HROZNESEMILIBITENVPRVNILAVICIKDOTOJE?
2. Napiš to pozpátku - ?EJOTODKICIVALINVRPVNETIBILIMESENZORH
3. Udělej tam mezery, ale jinak než byly - ?EJOT ODKIC IVALIN VRPVNET IBILIM ESENZ ORH
TIP! Tuhle metodu používej na krátké vzkazy, s delšími bys mohla mít problémy.

Doprčic, mám pětku z ájiny!
1. Na tom není nic složitého, funguje to takhle: A=B, B=C, C=D...
Piš taky bez diakritiky.
Vypadalo by to nějak takhle: EPQSDID, OBO QFULV A BKJOZ!
TIP! Můžeš písmena posunovat jak chceš, třeba i takhle: A=Z, B=Y apod.

Nikola je kráva!
1. Písmenka zaměň s čísly: A=1, B=2, Z=27
Opět piš všechno bez diakritiky.
2. Pak to obrať (pokud to chceš mít těžší): A=27, B=26, Z=1
A takhle to bude vypadat: 15|10|12|16|13 - 11|5 - 12|19|1|23|1!
TIP! Čísla odděl a udělej mezi "slovy" zřetelné mezery.

Je pravda, že metody mohou působit těžce. Než se třeba dopočítáš v abecedě... Ale mě tenhle článek trvalo napsat asi 20 minut, z toho jsem nad tím VŠÍM přemýšlela tak 10 minut. Takže udělat vzkaz jedním z těch způsobů ti může trvat maximálně 5 minut (pokud nejsi ztracený případ).

Ještě mě napadlo jedna "počítačová" metoda, ale museli byste znát nazpaměť QWERTY klávesnici, což nevím jistě, jestli znáte, takže jsem jí sem prozatím nepřidala.

Použijete něco z toho? ;))

Vysoká rychlost

23. března 2013 v 7:00 | NaNy |  Staré články
Nastoupila jsem asi do špatného vlaku. Jede až příliš rychle. Jeho trasa je plná zatáček, koleje jsou poškozené.
"STOP!" křičím na strojvedoucího. On mě ale nevnímá. Dál si jede svou vlastní rychlostí. Mě ho zbývá jen mlčky sledovat. O tom to celý je: Nejdříve se učíme chodit a mluvit, potom se učíme sedět a držet hubu.
Můj vlak života jede dál a dál, řítí se neuvěřitelnou rychlostí. Možná někdy zastaví a já si budu moci přestoupit. A nebo se tenhle vláček prostě umoudří.
I když... Život bez dobrodružství a překvpení by byl pěkná nuda. Možná jsem si vlak nevybrala zas tak špatně...


Imatrikulace

22. března 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Už je to dlouho, co byl můj imatrikulační ples. Lépe řečeno byl 7.2.

Co je to vlastně imatrikulace?
Je společně s maturitním plesem, probíhá to podobně jako maturiťák, jen je to prostě pro primány (6. třídu).

Bylo to super. Měli jsme nástup, fotili jsme se a nakonec měli holky překvapení, které nakonec nebylo tak zlé. Myslím, že se všechno povedlo.Voda - pitný režim

20. března 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Tenhle článek se bude týkat spíše pitného režimu a všeho kolem toho. Myslím si, že něco pro tebe bude naprosto jasné, ale určitě se taky dozvíš novinky.


V dnešní době je pitný režim u většiny lidí velký problém. Ani nejde o to, že by tolik nepili, jde o to, co pijou. Někdo si totiž myslí, že má pitný režim v pohodě, když vypije 2 litry nějakého alkoholu, kávy/kakaa, nebo třeba sladké limonády. Pít by se totiž měla obyčejná voda, případně lehce ochucená s bublinkami.

Základní věci, které bys měla vědět:
- Voda je stejně důležitá jako kyslík.
- Tělo vydrží bez jídla až 30 dní, bez vody pouze 3.
- Voda se nachází v každé buňce našeho těla.
- Představuje 2/3 naší hmotnosti a ve svalech je až 75% vody.

Jak poznáš, že ti chybí voda?
- Bolest hlavy.
- Malátnos.
- Necítíš se celkově dobře.

Pokud tohle často prožíváš, musíš být hodně dehydratovaná.

Jak s tím bojovat?
- Pij obyčejnou vodu a nic jiného.
- Každý den se za vypití dvou litrů odměň.
- Napij se minimálně jednou za hodinu.

Jaký velký problém může nastat?
- Tělo si na vodu hned nemusí zvyknout, možná budeš muset brát léky na odvodnění.

Další tipy z jedné šikovné knížky...
- Když otevřeš ledničku, toužíš většinou po jídlu.
- V melounu je cca 92% vody, v ostatním ovoci až 90%.
- Po slaných hranolkách potřebuješ vypít o půl litru víc, než když si dáš chleba s máslem.
- Málo kalorií a hodně vody jdou vždycky ruku v ruce.

Na tvé pleti, vlasech a celé postavě je vidět, jestli dodržuješ pitný režim. Suché a zničené vlasy jsou následkem toho, že málo piješ.

Voda tedy hodně přispívá tvému vzhledu...

Tím bych to asi ukončila. Pokud máte ještě nějaký dotaz, tak určitě napište ;)Facebooková minulost?

19. března 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Zapla jsem facebook. Normálně bych se podívala na upozornění a napsala kámoškám, které jsou skoro vždy online. Ale teď ne. Teď jsem se podívala do historie. Na dětinské fotky, o kterých jsem si tehdy myslela, že jsou hrozně cool. Na statusy, které vypadaly jako: Ahoj, jak se máte? A pak jsem taky podívala na staré zprávy. Kámošky mi píšou, ale já to ignoruju a jdu dál a dál do minulosti. Sleduju hádky, které mě bodají srdce. Až teď si uvědomuju, že se ta věc dala vyřešit úplně jinak. Náhle se tam objeví jeho jméno - jméno toho, kterého jsem milovala, toho, který mi psal LÁSKO. Když se dívám na začátek chatu tak mi začnou slzet oči. Jak postupuju, tak už to nejde zadržet a slzy začnou stékat po tváři. Co jsem udělala špatně? ptám se sama sebe. Proč se to muselo stát? Kde byla ta chyba? Naposledy si přečtu jeho slova a jedu dál. Jenže... už se mi nějak nechce. Už jsem narazila na zprávy s lidmi, které jsem si musela připomenout. Tak proč listovat dál do minulosti a rozesmutnit se ještě víc?
Bodnutí u srdce bylo v realitě ještě větší. Potkala jsem ho. Zas. On se se mnou normálně bavil. Nejevil žádný známky toho, že bychom spolu někdy chodili. Jen se usmíval. Ale, on se vlastně usmíval vždycky. To se mi na něm líbilo. To byla jedna z těch věcí...
Raději vypnout facebook a zapomenout na něj. Ale ono to nejde. Kdykoli si na něj vzpomenu, tak se mi srdce rozbuší. Ne, nebudu na něj zapomínat. Budu si pamatovat ty krásné chvíle, kdy jsme byli spolu.


Lepší učení díky přehlednému sešitu

18. března 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Učí se ti špatně? Možná to bude nepřehledným sešitem. Sešit může tvoje učení dost ovlivnit. Je pravda, že někdo se učí i z učebnice, ale na co ti to je? V sešitě máš to nejdůležitější, učebnice je to pro zajímavost.
Zkusim ti v tomhle článku pomoci, jak "vylepšit" úpravu v sešitě. Něco budou naprosto základní věci, ale i ty se občas potřebují zopakovat.

Místo, kde chci žít

17. března 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Londýn, Paříž a nebo Amerika - nejčastější odpovědi. Ale proč lidi? Opravdu potřebujete z téhle "díry" vypadnout? Co je na Česku tak špatného? Nenutím vám, abyste do svých článků psali, že Česko je nej, ale...

Česko není nějak zvlášť dokonalé. Politika tu snad nikdy nebude v pohodě, silnice nevypadají např. jako v Německu a jsou tu další chyby.
I přes to všechno si myslím, že je Česko super. V čem je Paříž hezčí? Že má Eiffelovku? To by řeklo jen malý děcko.
V každé zemi je něco krásného. I v té naší

Poděkování

16. března 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Když jsem se po horách podívala na blog, tak jsem se nestačila divit.
Návštěvnost je přes 5 000 lidí (celkově)!

I kdyby byla návštěvnost malá, tak bych dál blogovala. Ale přeci jenom jsem za tu návštěvnost ráda.
Je to dobrý pocit, když víte, že vaše články někdo rád čte, že na váš blog někdo chodí...

Takže moc děkuju za aktuální návštěvnost!!

Nákupy

7. března 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Německo je vážně úžasný, i co se týče oblečení. Odvezla jsem jsem si opravdu krásné a kvalitný kusy, hlavně z obchodu mister*lady.

Mám na ukázku několik věcí:

Tílko s prostřižené do tvaru srdíčka

Košile s tílkem

Volné triko a baret...

Gepardí...

Šátek...
Boty :-)) Krásné, že jo?


Luxisní věcičky... Ty boty jsou moje druhé na podpatku. Jsem z toho tak nadšená :D.
Odpuste si ty řeči, že ze mě modelka nebude. Já to vím, ale jde o ty věci. Ok?

Zítra tady budou nějaký fotky z výletu, tak se máte na co těšit. :-)

Úvod do rubriky NĚMECKO

6. března 2013 v 6:00 | NaNy |  Staré články
Vzhledem k tomu, že do Německa zavítám častěji, zakládám tuto rubriku.
Naleznete zde fotky památek (samozřejmě s nějakým textíkem) a taky moje zážitky. Nebude tu chybět, co se tam nosí a jaký je vlastně mezi námi a němci rozdíl.

S články počítejte spíše o různých prázdninách, protože jindy do Německa nejedu.

Objeví se tu už zítra a pozítří dva články. Jeden o módě a jeden z výletu.
Další články očekávejte na Velikonoce a pak až na velké letní prázdniny, konkrétně na srpen.

Doufám, že se vám tato rubrika bude líbit. Samozřejmě občas napíšu i něco z domova, protože jsem už něco z té společenské stránky pochytila. Na památky si však budete muset počkat.