Květen 2013

Nová série videí

29. května 2013 v 14:01 | Nany - 12 let
Protože se teď všichni mučí s pololetkami, které za pár dní začnou, tak mě napadlo, že bych měla natočit několik videí na odreagování. Každý červnový týden se můžete těšit aspoň na dvě videa týdně. Vím, že někoho mohou má videa dosti rozesmát.
A co teda čekat?
 • Videotesty (2)
 • Videoodpovědi (3)
 • Show (2)
 • Protáhněme se (1)
Doufám, že se Vám budou videa líbit a že menší nedostatky omluvíte, protože úprava videa je třeba i dvouhodinová záležitost.

Zas*aný počasí

28. května 2013 v 14:30 | Nany - 12 let |  Staré články
Dneska napíšu takový ten deníčkovský zápisek. Na mém blogu těchto článků moc nenajdete, nicméně já se z toho hrozného počasí, které řádí za oknem potřebuju vypsat.

Co se v mém životě děje?
Přijde mi, že můj život se každý týden opakuje. Pondělí - hip hop a modeling, úterý a středa - koně, čtvrtek - volný den, pátek - volný den #2. Žádná změna. Občas zajdu na Xbox, občas na trampolínu (i když v tomhle dešti si maximálně zlomím vaz -_-), ale jinak žádná změna. Nemůžu říct, že je můj život nudný. Naopak, nesedím celé dny před televizí a notebookem. Ale i tak mi přijde, že můj život někdo plánuje a vzhledem k tomu, že má s někým jiným mnohem víc práce, tak na lidi, jako jsem já, nemám čas.

No dobře, 24.května jsem měla 3 vystoupení na Bambiriádě. Dvakrát to zvukař zkazil, takže nám jak tanec, tak modeling, vůbec nevyšel. Samozřejmě to profesorka svedla celé na nás - jak jinak. Navíc program vypadal asi takto (červeně vyznačené jsou body, kdy jsem vystupovala):
 1. Modeling #1 - Gangnam Style
 2. Taneční studio Barbie
 3. Hip hop výběr
 4. Hip hop pro nejmenší
 5. Modeling #2 - Harlem Shake
Mezi prvním a druhým vystoupením jsem měla na převlečení 4 minuty a mezi druhým a třetím vystoupením jsem měla čas pouze minutu a půl. Bylo těžké se za půl minuty převléknout a za minutu se abstraktně nalíčit - lépe řečeno vděčím za můj vzhled kamarádkám, které se na mě po vystoupení s hip hopem hned vrhly.
Čeká mě tento školní rok ještě jedno vystoupení a to konkrétně tuhle neděli, 2.června.
Teď se úplně zarážím. Za pár dní je už červen. A venku maximálně 10°C. Prší, všude pochmurno a slunce v p*deli. Ještě jsem takové jaro nezažila. Za 12 let se tohle ani jednou nestalo. Tak co to má teď být?

A vlastně jsem byla na Moravě za mojí už 90letou prababičkou. Byli jsme i v aquaparku a tam byl fakt "děsný" tobogán, ke blikalo jen malé světlo a v některých úsecích byla jen tma. Navíc to byl tobogán červený a když "letíte" vleže dolů ve tmě, tak to není moc dobrý pocit. Nicméně jsem si tuhle šílenost zopakovala asi 10. Bohužel byl tobogán až v sedmém patře a schodů tím pádem víc než dost, proto jsem si to nemohla zkusit víckrát.
Vlastně by mohla být docela zábava... KDYBY TOLIK NEPRŠELO!!! -_-


Moc děkuji blogerce Kačí a blogu le-mix za krásné výtvory.
Mějte se hezky, NANY =))


Kritika v pár řádcích

26. května 2013 v 7:00 | Nany - 12 let |  Staré články
Kritiku neberu jako mínus.
Nekazí mi blog, zvlášť pokud je slušně podaná.
Díky ní můžu zjistit, co se lidem nelíbí.
Ukáže mi, na čem bych měla zapracovat.
Vidím, že se lidi nestydí vyjádřit svůj názor a já jim to oplatím a to i kladně.
Kritika je dobrá věc, záleží na tom, jak se k ní přistupuje.
Kritika plná nadávek je trapas spíše pro toho, kdo takovou kritiku píše.
Bez kritiky nikdo nemůže být slavný.
Kritizovat jiné je snadné, ale zamyslet se sama nad sebou je už těžší, přesto důležitější.
Kritiku brát vážně a ne ji ignorovat s tím, že JSEM REBEL.
Neoprávněná kritika je trapná.
Kritika je naopak velké plus. - Ať už na blogu nebo v životě.


Seznam affs

24. května 2013 v 5:00 | Nany - 12 let |  Staré články
Míša Vančurová/Lady Vanilka (blog)
Lola Jukelsonová/ Lola-J (blog)
Hogreta (blog)
Lucka Tomanová/Dragell (blog)
Verča Blažková/Fanklub o Andílkách (blog)
Evulmelounek (blog)
Ell Jones (blog)
Kačí Šimková/Zas Já (blog)
Veronika Coufalová/Angelina (blog)
Dája (blog)

Affs

24. května 2013 v 5:00 | Nany - 12 let |  Staré články
Chceš být mou affs?
Stačí napsat do komentářů (pod tento článek) nebo na mail!

Napiš:
1) Přezdívka
2) Blog
3) Chceš ohodnotit blog?

Podmínky:
a) Musíš mít mojí ikonku, případně odkaz v menu
b) Musíš aspoň 1x týdně obíhat
c) Žádná jiná pravidla nejsou!

>>SEZNAM<< AFFS


téma: Instagram

22. května 2013 v 7:00 | Nany - 12 let |  Fotky
Konečně mám instagram! Můj starý mobil ho prostě nemohl stáhnout a tak jsem musela fotit normálně, co už byla celkem nuda. K narozeninám jsem však dostala mobil nový a instagram tam samozřejmě jde! Proto jsem se rozhodla, že Vám ukážu fotky, které jsem zatím nafotila. Jestli jich chcete vidět víc, není nic jednoduššího, než se podívat SEM. Pokud máte instagram, tak mě klidně začněte sledovat, denně přidám aspoň 5 fotek.


DESIGN!!!

21. května 2013 v 21:15 | Nany - 12 let
Ahoj,
docela akutně potřebuju nový design. Nejsem náročná, i když bych chtěla někoho, kdo se v grafice vyzná. Ozvěte se mi na mail (krasna-sluchatka@atlas.cz), nebo na facebook (Nany Jiráková) a nebo na skype (naneta.jirakova). Při dělání mého designu bych s vámi nejraději skypovala, abych viděla vaše kroky a kdyžtak vás zastavila, kdyby se mi něco nelíbilo.

Přála bych si podobný design, jako má >>ONA , akorát s mými fotkami. Ozvěte se prosím co nejdříve, už to chce změnu a vzhledem k tomu, že můj aktuální modrý je nedokončený, tak potřebuju nový.

PŘEDEM DĚKUJU

Značkové X Neznačkové

21. května 2013 v 8:37 | Nany - 12 let |  Staré články
Většina lidí preferuje značkové oblečení. Někdo je dokonce zhnusen, když mu někdo nabídne věci od vietnamců. A jak jsem na tom vlastně já? Blogerka Kačí (>>BLOG<

Jak často nakupuješ v sekáči nebo u vietnamců?
Dříve jsme tam s mamkou chodili a vždycky se mi tam líbilo, bylo mi úplně fuk, jestli to tričko už na sobě někdo měl, když se mi líbilo, tak jsem byla nadšená a všechno jsem chtěla. Dnes už mám vše značkové. Nemyslím si, že je to plus, ale oblečení od vietnamců, které teď mají, se mi moc nelíbí, samé neonové barvy atd., což zrovna není můj šálek kávy. Tím pádem tam nakupuju tak jednou ročně :D. I když pro ponožky si tam vždycky ráda zajdu ;).

Myslíš si, že mít většinu věcí neznačkových = být chudá a být "sockou"?
Rozhodně ne! Já těmi lidmi neopovrhuju. Moje kamarádka má většinu věcí ze sekáče a mě to nevadí. Přijde mi sice trochu trapné, když říká, že jsou věci z těchto obchůdků mnohem kvalitnější, ale to teď nechci řešit.
Naopak si myslím, že pokud člověk potřebuje ušetřit, tak ušetří právě díky nákupu v sekáči. Nemusí to být žádný chudák, který sotva má na jídlo. Může to být prostě človíček, který si chce koupit třeba iPhona. Za hadry dáš v dnešním světě majlant, tak proč se neobrátit na vietnamce, kteří to dělají levně? A socka? To už je trochu přehnané.

Vadí ti neznačkové oblečení?
Vůbec mi nevadí. A upřímně - mě spíše záleží na tom, jak vypadá a ne, odkud je. Mnohem lépe vypadá holka, co má oblečení ze sekáče, které je hezké a není zmačkané, než ta holka, která má oblečení sice značkové, ale zato je nevkusné a zmačkané.

S kým kupuješ oblečení?
Občas s mamkou, občas se ségrou, občas s kamarádkami a občas sama. Nejlepší to je asi s kamarádkami, protože se u toho zasmějem (když vypadáme jak idioti), jsou i upřímné (samozřejmě záleží na tom, o jakou kamarádku jde) a je to prostě zábavnější. I s mamkou či se ségrou je to super, protože obě nosí docela moderní věci a už se dost nakupovali, takže poradí. Jsem ráda, že je moje mamka upřímná. Jiné jsou někdy neupřímné a řeknou: "Jé, tobě to sluší." a přitom to oblečení vypadá děsně a co teprve na tobě :D. Sama moc často nenakupuju, není to ono. Se všemi ho nakupuji v normálních obchodech, do sekáče nechodíme.

Jak by jsi to shrnula?
 • Oblečení od vietnamců či ze sekáče mi vůbec nevadí.
 • Mám jen značkové oblečení, ale nijak se tím nevychloubám a nemyslím si, že jsem lepší člověk než ten, který nosí oblečení neznačkové.
 • Záleží na vzhledu oblečení a ne na tom, odkud je.


GALERIE

19. května 2013 v 21:59 | Nany - 12 let

Xoxo #13 | Hodnocení blogů

17. května 2013 v 5:47 | Nany - 12 let |  Staré články

Na tuto blogerku jsem narazila díky článku o Lady Vanilce. Tady máte hodnocení:

1. První dojem= 3 (vždycky se zarazím při základním designu)
2. Články= 3 (články se mi prostě nelíbí)
3. Grafika= 4 (jak jsem říkala, základní design)
4. Fotky, obrázky= 3 (až na jeden článek tam žádný nemá)
5. Návštěvnost= 4 (dost mizerná)
6. Blogerka (info)= 3 (moc tam toho o sobě nemá)
PRŮMĚR= 3,3
MOJE HODNOCENÍ= 3-
A Co Na Blog Povíte Vy?

Blog Kačí #12 | Hodnocení blogů

16. května 2013 v 8:34 | Nany - 12 let |  Staré články
Časem se mi nashromáždilo několik přání o ohodnocení blogu. Teď se tomu opět začnu věnovat, takže čekejte nával hodnocení.


S Kačí Šimkovou se kamarádíme. Má docela nový blog a je fakt dobrý! Ale samozřejmě jí nebudu nějak nadržovat a hodnotit jí budu spravedlivě.

1. První dojem= 2
2. Články= 1
3. Grafika= 3 (vím, že máme stejný, ale já bych takto ohodnotila i ten svůj)
4. Fotky, obrázky= 1
5. Návštěvnost= 3
6. Blogerka (info)= 2
PRŮMĚR= 2
MOJE HODNOCENÍ= 2
A Co Na Blog Povíte Vy?

Zdravé sebevědomí a namyšlenost

15. května 2013 v 7:00 | Nany - 11 let |  Staré články
Pokud holky nemají sebevědomí, tak ničeho nedosáhnou. Jenže v dnešním světě je to právě naopak - holky jsou přehnaně sebevědomé! Myslí si o sobě bůhvíco, vystrkují kozy a hrají si na hvězdy. Chovají se jako namyšlené nány a nevědí, co už je příliš. Takové holky mi vadí mnohem víc, než ty slečny, které se schovávají někde v koutě, ty, co nevystrčí nos a ty, co mluví potichu a člověk o nich skoro neví.


Sleep

14. května 2013 v 6:52 | Nany - 12 let |  Staré články
Mám pro tebe několik tipů pro dobrý spánek. Nejsou to žádné zkopírované věci, je to z mojí zkušenosti.
Na začátku školního roku jsem si nemohla zvyknout na nový režim a kvůli tomu, že mi škola začíná v 7:45, tak to bylo ještě těžší. Na internetu jsem našla spoustu věcí, jenže většina z nich nefungovala. A věci jako vyvětrat nebo před spaním nic nejíst jsem zkusila už dávno. Nakonec jsem si řekla, že na to budu muset přijít sama. Něco málo jsem vymyslela a ono to pomohlo!

 • K večeři si nedávej těstoviny
 • Před spaním si nezpívej a netanči
 • Měj (aspoň ze začátku tvého boje se spaním) vypojené všechny elektrické spotřebiče a mobil nebo notebook si nabij třeba v kuchyni; co nejdál od tvého pokoje
 • Žádný kofein a žádný cukr
 • Moc nepít (samozřejmě až na večer, v průběhu dne pít naopak více)
 • Měj pořád stejný režim. Neříkám, že o víkendu musíš jít spát v 22:00, ale snaž se, aby jsi byla vzhůru nejdéle do půlnoci
 • Když nemůžeš usnout, tak nehraj hry a ani si nečti. Snaž se usnout a nerozptyluj se
 • Ráno si trošku přivstaň - večer budeš chtít do postele o něco víc
 • Nedívej se na horory a nemysli na to, čeho se bojíš (já nemůžu usnout, pokud zrovna myslím na pavouky)
 • Měj v pokojíčku uklizeno a utřený prach (jen tohle jsem nebyla schopna dlouho vydržet, lépe řečeno dvě noci)
 • Pokud ti na spaní pomáhá hudba, tak si vem do postele pohodlný sluchátka, která při spánku tvým uším nebudou vadit. A není od škody si koupit taková, které se nerozlámou.
Zkus to dodržovat! Nevím, jestli to zrovna na tebe zabere, ale mě to pomohlo a teď už usínám do 10 minut. Rána sice nikdy nebudou dokonalá, ale jsem vyspalá, protože mám za sebou 8 hodin krásného spánku.

(po ránu - áno, takhle vypadají moje vlasy :D)

Chci být slavná

13. května 2013 v 7:00 | Nany - 11 let |  Staré články
Vždycky jsem chtěla být slavná. Herečka, zpěvačka... prostě ty dětské sny. Teď si to přeji stále, ale v jiné formě. Žádná herečka ani zpěvačka - chci se proslavit jako blogerka. A myslím, že mám šanci. Nepíšu úplně nejhůř, i když se mám co učit. Neberte to jako samochválu. Navíc tak soudím podle názoru lidí.


Změna

12. května 2013 v 4:00 | Nany - 12 let |  Staré články
S 12 rokem jsem se rozhodla, že svůj život od základu změním. A přitom pro mě 12 nic neznamená. Není to ani moje šťastné číslo a ani tím nic nezačíná (např.: 13 = teenager).

Jak se změním já?
 • Za každou dobrou věc se odměním a za každou špatnou potrestám
 • Budu se více učit jen určitý dny (a před testy), ale bude se učit lépe a pečlivěji
 • Budu se snažit mít uklizeno (pro někoho úplně normální věc, pro mě jedna z nejtěžších věcí)
 • Začnu jíst v jídelně. Jo, snad všichni tam máme blafy :P.
 • Budu lépe jíst
 • Budu se chovat přirozeně. Bohužel si občas na někoho hraju a nejsem přirozená. Teď je tomu konec.
Jak se změní blog?
 • Již brzy nový design
 • Více článků ze života, více videí a více fotek
 • Pročitění blogu
Ne vše se hned změní. Ale chci všechno stihnout (hlavně blog) do konce května.
Mějte se hezky a pokud v blízké době slavíte narozky, tak vše nej.
Nany