Červen 2013

Den v CČM

30. června 2013 v 7:00 | Nany - 12 let |  Staré články
Mělo se to nazývat třídní sraz, ale jelikož nás bylo jenom sedm, tak jsme to brali jako sešlost party v CČM (Centrum Černý Most). Mám pro Vás pár fotek. Škoda že tam nejsme jako parta, tak nás vůbec nevypadlo, vyfotit se. Jen frappé ze Starbucksu a tílko s kraťasy z New Yorkeru. (Fotky oblečení nejsou kvalitní a není mi vidět do obličeje, neřešte to prosím :))


Založit/nezaložit paparazzi blog

29. června 2013 v 7:00 | Nany - 12 let |  Staré články
Uvažuješ o tom, že is založíš paparazzi blog? Chtěla bych ti ukázat pro a proti. Dříve jsem byla jednou z adminek, takže tak nějak vím, o co jde.
+ Klady
 • Pomlouvat ostatní, drby... to všechny baví!
 • Hledání chyb na ostatních - tady se prostě nemusíš zamyslet nad sebou, stačí kritizovat ostatní.
 • Ztrapnit - možnost ztrapnit ostatní je na paparazzi blogu nejlepší!
 • Můžeš projevit svůj názor na jiné blogery.
 • Ukážeš návštěvníkům nějakou drobnost, která jim unikla a získáš obdiv za to, že jsi tak všímavá.
- Zápory
 • Neznám žádný paparazzi blog, který by vydržel déle jak rok. Je to tedy krátkodobá záležitost.
 • Lidi na takové blogy časem zanevřou...
 • Většinou jsou na takových blozích věci, o kterých lidi už dávno vědí, např. že si LV změnila design.
 • Tyhle blogy nikdy nemůžou být tak slavné, i když samozřejmě pokud za něco stojí, tak se taky umí dostat na vyší příčky.
 • Urážíš tím lidi, vlastně jim ubližuješ, pokud o nich rozšiřuješ drby, které nejsou pravdivé. Bolí to. Opravdu chceš být krutá?
Já jsem s paparazzi blogem docela brzo skončila. Byla to nuda a mě to přišlo trapné. K paparazzi blogu se rozhodně vrátit nehodlám...

11 věcí, které doopravdy nesnáším

28. června 2013 v 7:00 | Nany - 12 let |  Staré články
1. Pavouci. Toto slovo se skoro bojím vyslovit. Jsou na vrcholu věcí, které nesnáším. Nejhorší na světě! Je jedno, jestli je to křižák nebo malý pavouček, vždycky je tu řev a volání: "Pavouk - zabijte ho!!!". Nechci o nich už mluvit, jelikož mi to nahání strach.
2. Zubaře. Nesnáším, když mi někdo šahá do úst a ještě to hrozně bolí. Abych se přiznala, tak u zubaře jsem nebyla už 3 roky. Ale při obyčejné prohlídce se mi na ně doktorka podívala a řekla, že je mám pěkné, takže mám vážně štěstí. Zubař je druhé největší zlo!
3. Schazování před ostatními. Už jsem to párkrát zažila a není to zrovna pěkný pocit. Lidi, co to dělají, zřejmě nemají city.
4. Matematiku. Tato věc mi nejde do hlavy. A to je mi jasné, že to bude 100x horší, což mě úplně děsí. Díky bohu, že na vysvědčení zůstala dvojka.
5. "Jsem hnusná." Tyhle holky nechtějí slyšet: "Jo, jsi.", ale "Ježiš co kecáš, tobě to hrozně sluší, jak to můžeš říct, krasotinko?" -_-
6. Školu, učení... To snad každý, ne? :D
7. Čas. Den je tak krátký. Prostě nestíhám. Mám spoustu zájmů, aktivit a pak se do toho vplete 5 hodin (a 5 minut) školy - a to když počítám domácí úkoly, které jsou také velkým žroutem času, tak ještě hodina přibyde - + 8 hodin spánek. Tím pádem je z 24 hodin najednou jen 10. A když si k tomu připočítáte hygienu a jídlo a čas, než usnete, tak máte najednou další 3 hodiny pryč. A pak máme hodin 7. A za tu dobu se toho opravdu tolik stihnout nedá! Třeba v bazénu jsem jednu a půl hodiny, na trampolíně (když je moc vedro), tak asi půl hodiny, dále blog a všechny mé affs, to zabere dohromady 2 hoďky, někdy i více. A "čtyřka" na zbytek věcí? Opravdu mááálo času.
8. Závist. Snad každý někdo někomu záviděl. Ať už to byla krásná postava nebo luxusní barák. Vždycky chceme zrovna to, co nemáme. A pak většinou, když to přeci jen získáme, tak zase chceme něco jiného. NIKDY NEJSME SPOKOJENÍ S TÍM, CO MÁME.
9. Když někdo někoho kritizuje za jeho názor. Každý má přeci právo říct svůj názor. Proč by ho ostatní za to měli odsoudit. Jedna z mých nejlepších kámošek poslouchá J. Biebra, kterého já nemůžu vystát. Ale respektuju jí. Ona by taky nemusela poslouchat hudbu, co mám ráda já. Když jsme spolu, tak ho nepouští a všechno je v pohodě. Jí se to líbí, tak proč ne?
10. MucQ! A podobné věcičky - prostě bárbínky, nebo-li blbky z facebooku. Je jedno, jak je nazvete, synonym je spoustu. Tohle psát, opravdu mě to na*ere.
11. Když mě lidi neberou takovou, jaká jsem. Proč bych se měla kvůli lidem měnit? Když mě neberou jaká jsem, tak je to jejich problém. Já jsem prostě TAKOVÁ a nechci být jako ONI.

A tady mám dva miláčky, které mám naopak hrozně moc ráda.


Rozhovor s Deni (2x)

27. června 2013 v 7:00 | Nany - 12 let |  Staré články
Začala bych tím "2x". Proč to tam vlastně je? Jelikož ona udělala rozhovor se mnou a já s ní. Vzájemně jsme si vyměnily 11 otázek.
A s kým jsem měla tu čest udělat rozhovor? S milou blogerkou Deni (blog). Pěkně odpovídala a položila mi celkem originální otázky, takže jsem spokojená. Doufám, že si ještě někdy napíšeme.


Rozhovor se mnou (otázky pokládala Deni)
1) Co tě vedlo k založení blogu?
Měla jsem 3 důvody:
a) Chtěla jsem se tak trochu předvést. Může to znít namyšleně, ale já si prostě věřím.
b) Ne že bych se nudila obecně, spíše jsem se nudila jen na počítači. Vím, že o prázdninách mám běhat venku a užívat si, jenže jsem zrovna byla v Německu, kde jsem kromě mamky, fenky Sáry a máminýho přítele nikoho neznala. Všude se mluvilo německy a navíc jsem se v okolí ani moc nevyznala. Takže jsem byla docela často doma a tím pádem na počítači.
c) Chtěla jsem získat nové přátele. Lidi, kterým budu komentovat blog, lidi, se kterými pokecám přes facebook nebo přes Alíka.

2) Jak bys popsala své blogové začátky?
Hodně jsem se inspirovala Lolou-J. Tehdy jsem Lady Vanilku ještě neznala a Lolin >blog<mě velice zaujal. Původně jsem měla základní design Converse, do kterého jsem časem přidala obrázek sluchátek. Dlouho nic nebylo a nakonec jsem se obrátila na Malování. O nějaké photoshopu nebo photofiltru jsem neměla ani tušení. Designy v Malování vypadaly naprosto otřesně. Měla jsem takhle dva. Pak "se objevil" můj bratranec a udělal mi úžasný design (na kterým jsme pracovali do tří do noci -_-). I všechny ostatní designy mi dělal on a musím říct, že se mi všechny hodně líbily. Kdybych měla říct o začátcích ve psaní, tak Vám raději nebudu ukazovat první články, kter&e acute; jsou již smazány. Ještě jsem neměla ty základní znalosti z češtiny a to jak z mluvnice, tak ze slohu. Některé články se na můj věk ještě docela povedly, ale kdybych to měla porovnat s nynějšími, tak raději NO COMMENT. Časem se to zlepšovalo a zlepšovalo. A Lola mi hodně pomohla, dokonce mi věnovala 2 články, za což jsem jí opravdu vděčná!

3) Kdy jsi začala natáčet videa a proč?
Už nevím kdy přesně, ale tuším, že to bylo koncem srpna o prázdninách, ale nemůžu to říct na 100%. Bratranec mi ho upravil, ale jediný, co na něm bylo dobré, byla právě ta úprava. Jelikož mě začalo bavit točit všechno možné, tak jsem zkusila natočit videoodpověď. Ale neuměla jsem upravovat a tak vypadalo děsně. Tahle vypadala asi ještě 3 videa. Pak jsem jen tak náhodou našla na počítači Windows Live Movie Maker a začala jsem upravovat. Videa pořád nebyla ideální, ale myslím, že se od původních hodně zlepšila. Ty poslední videa už mají dle mého názoru trochu úroveň. A proč jsem vlastně začala točit? Na blogu Lady Vanilky jsem viděla, jak má pěkná videa a tak jsem chtěla vytvořit něco jako ona.
4) Jsi s tím, jak píšeš a jaký je tvůj blog spokojená?
Nemůžu říct, že je můj blog dokonalý. To nebude nikdy. Ale myslím si, že nějakou úroveň má, lépe řečeno, že se většina článků aspoň dá číst (je to můj názor, neberte to jako namyšlenost že "jsem nejlepší"). Jsem s tím spokojená, píšu stylem jaký mi vyhovuje a nějak to neřeším.

5) Myslíš, že by člověk podle tvého blogu mohl soudit, jaká jsi ty?
Na blogu se toho o člověku dost dozvíš, ale soudit by bylo docela nefér. Nezná mě osobně. Vlastně ani nejlepší kamarádka mě úplně nezná a to jsme spolu skoro pořád. Může si o mě vytvořit nějakou myšlenku, ale přijde mi trapné, kdyby mě měl podle blogu soudit. Takže jednoznačná odpověď zní NE!

6) Jak bys sama sebe popsala?
Nebudu to prodlužovat - jednoduše třemi slovy: tvrdohlavá, netrpělivá a prostě svá - a to je podle mého názoru nejdůležitější.

7) Co patří, kromě blogování, v tvým zájmům?
Trampolína, všechny možný věci v bazénu, psaní i jiných věcí, než jen na blog a pak tanec, jízda na koni, minigolf (což mi připomíná, že dneska jsem porazila bráchu, tátu a jeho přítelkyni a to docela o dost), dále normální golf a v neposlední řadě modeling, ale pouze je to jen takový kroužek, rozhodně neplánuji, že bych v budoucnu byla modelkou, to ani náhodou :D.

8) Chtěla bys blogovat i nadále?
Jasně, už to k mému životu patří a upřímně - nedovedu si představit život bez blogu. Jak jsou závislí lidi na facebooku, tak jsem já na blogu.

9) Na jakou školu by ses chtěla v budoucnu dostat a čím bys chtěla být?
Na tohle mám času dost. Nesnáším, když se mě někdo ptá na budoucnost, jelikož je otevřená. Já nevím, co se stane. Třeba mě před přijímačkama na vejšku přejede auto, nebo co já vím :D. Mám času dost. Ty představy jako herečka a zpěvačka už jsou dávno pryč, tohle je mi jako jediné naprosto jasné.

10) Je pro tebe budoucnost důležitá nebo spíše žiješ přítomností a neřešíš ji?
Samozřejmě že je budoucnost důležitá. Ale zrovna teď jsem v přítomnosti. Třeba to, co právě zažiju, se mi už nikdy více nestane. Jistě že se o budoucnost zajímám, ale pouze ve chvílích, kdy pro mě není přítomnost tak důležitá a to se stane jen málokdy.

11) Co bys vzkázala čtenářům tvého blogu?
UŽIJTE SI PRÁZDNINY!!!

Rozhovor s ní (otázky jsem pokládala já)
1. Plánuješ točit nějaká videa?
Nějaká videa už jsme točila, byly to videoodpovědi a všechny jsou na blogu. Co nejdřív plánuji točit další.

2. Změnil se tvůj život díky blogu, nebo ani ne?
Myslím, že docela ano. Začala jsem dělat něco nového, začala jsem víc psát a také jsem poznala nové lidi, kteří jsou moc fajn.

3. Chceš se na blogu proslavit?
Upřímně ráda bych, ale zase nestojím o nějakou extra 'slávu'. Spíš bych byla ráda, kdyby můj blog navštěvovalo hodně lidí, kteří by ho měli opravdu rádi a líbili by se jim moje články.

4. O čem opravdu nerada píšeš?
Nedá se říct, o čem nerada píšu. Možná bych nerada psala na témata o která se nezajímám nebo mě nebaví, ale to nedělám.

5. Inspiruješ se někým? - ať už na blogu, nebo v životě.
Snažím se být originál, v blogerském světě mám jako vzor Lady Vanilku, ale spíš v tom, že bych ráda dokázala to, co dřív ona, ne, že bych se snažila ji nějak napodobovat, to ne. Kdybych měla říct, kdo mě inspiruje tak obecně v životě, tak mě napadá jenom jedno jméno a to Carrie Bradshaw. Ano, je to seriálová postava, ale píše pro významné časopisy, píše knihy a ještě k tomu má úžasný šatník a byt v New Yorku! Kdo by o tomhle nesnil?

6. Co si myslíš o kritických komentářích?
Pokud jsou oprávněné a založené na pravdě nebo dávají smysl, tak si je ráda přečtu, zamyslím se nad nimi, případně se poučím pro příště. Pokud jsou to ale jenom nesmysly založené na osobní zášti, tak mě to mnohdy i rozčiluje, hold lidé jsou nepřející a závistiví.

7. Vědí tví přátelé a rodina o blogu?
Ano, všichni mě podporují, za což jsem moc ráda!

8. Jakými jazyky mluvíš?
Samozřejmě česky, pak taky celkem dobře anglicky a mám základy němčiny.

9. Co ti blog dal?
Šanci projevit se, říct lidem svůj názor, seznámit se s novými lidmi a získat nové možnosti.

10. Spolupracuješ s některými weby? (krasna.cz, kámoška.cz...)
Ano, spolupracuji s kámoška.cz, kam píšu necelé dva měsíce jako jedna z redaktorek. S krasna.cz bych spolupracovala ráda, ale bohužel jsem zatím neměla příležitost, objevily se tam však dva mé články v rubrice 'Vybírejte nové bloger(k)y'.
Líbily se Vám? Jestli jsou v nich nějaké menší chybky, tak to omluvte, jsem líná to kontrolovat :D

Rozhovory

26. června 2013 v 7:00 | Nany - 12 let |  Staré články
Asi před dvěmi týdny se mi schránka zaplnila maily, jestli by se mnou nemohli udělat rozhovor. Docela mě to překvapilo. Nicméně ne všechny zveřejním na blogu, spíše jen ty opravdu nejzajímavější, ale odpovědi všem určitě pošlu.
Teď mi od Vás chodí maily víc, než kdykoli předtím, takže kromě psaní článků a točení videí mi přibyla ještě jedna věc a to právě Vaše maily. Od dotazů po dlouhé rozhovory. Jsem za to ráda, ale pochopte prosím, že Vám neodpovím do hodiny. Na blogový mail zas až tolik nechodím a občas mi trvá, než dokážu odpovědět na otázku, kde se třeba chci hodně rozepsat.
Pokud nejsem na dovolené, tak odpovídám do týdne, což mi nepřijde jako nejhorší varianta, aneb mohlo bay být hůř.
Opravdu to neberte jako věc, která mě obtěžuje, právě naopak, jsem ráda, že na můj blog chodí tolik lidí, kteří se o něj (a o mě) zajímají.


I ty se mnou chceš udělat rozhovor, nebo se prostě zeptat a nechceš, aby to viděli ostatní návštěvníci na mém blogu? Není nic jednodušího než poslat na e-mail krasna-sluchatka@atlas.cz svůj dotaz.
Přijímám i výtvory, které později zveřejňuji, takže jestli rádi děláte gify, nebo upravujete fotky, tak mi taky nějakou upravte, udělá mi to obrovskou radost.

Předem za všechno děkuji :)

Navštěvovaný blog

25. června 2013 v 7:00 | Nany - 12 let |  Staré články

Jak mít navštěvovaný blog?


Pro tohle článek jsem se rozhodla kvůli tomu, že se mě na to neustále ptáte. V každé videoodpovědi jsem to nakonec vystřihla, protože to bylo pořád to stejné. Bohužel lidi jsou líní podívat se do archivu a najít tam odpověďi na jejich otázky.
Myslím, že můžu říct, že je můj blog docela navštěvován. Není to vidět na komentářích (já taky většinou jenom čtu a nekomentuji), ale na toplistu. Za dva týdny mi celková návštěvnost většinou stoupne o 1000, což beru jako obrovský úspěch. Sice nemám milionovou návštěvnost, ale na to, že na blogu nejsem zas tak dlouho (za necelý měsíc přesně rok) mi to přijde dobré. Někdo za tři roky nemá ani 1000 návštěvníků i když se snaží. Na druhou stranu, někdo má do měsíce 10 000 lidí na počítadle. Jsem takový průměr a jsem s tím spokojená.

Ale abych nekecala o sobě a přesunula se k tématu...

1. Lidi knihu podle obalu soudí. Jestli má tvůj blog design, který je nepřehledný, barvy v něm k sobě neladí a nebo prostě a jednoduše není hezký, tak lidi tvůj blog odsoudí jako špatný. Nesuď knihu podle obalu... bohužel. V dnešní době je důležitý v první řadě design, protože právě ten se vidí jako první. Články jsou níže a když design všechny odradí, tak proč by měli sjíždět dolů? Jistě, ne každý umí s Photoshopem nebo Photofiltrem a sehnat dobré designery je už těžké, ale něco málo zvládne každý. I v Malování se dá spoustu věcí vytvořit a i když nemá tolik možností, tak ti může opravdu pomoci. Silně pochybuji, že někdo z Vás s Malováním neumí, tak se přestaňte vymlouvat ;)!

2. S jakým blogem nikdy nemůžeš prorazit? Deníček. Samozřejmě jak se to vezme. Pokud jsi cestovatel/ka, který/á má doopravdy zajímavý život, tak je deník formou blogu bezva věc. Jenže většina má docela nudný život. A psát dneska jsem byla u babičky a dědy a moc jsem si to užila, to mi přijde více než hrozné.

3. Znáš nějakou úspěšnou blogerku? Zkus se podívat do archivu (pokud nemá na stránce odkaz, najdeš ho takhle - http://krasna-sluchatka.blog.cz/archiv) a tam najdi článek, který jí zajistil slávu. Ne, rozhodně ho nekopíruj! Ale inspiruj se tématem. Zase ale ber ohled na to, kolik ti je. Jestli ti je třeba 11 a ona se proslavila článkem o sexu, tak raději najdi něco jiného. Místo slávy bys získala jenom ikonku trapnosti.

4. Nepiš slohovky na deset stránek! Lenost je rozšířená. Zkrať článek na max. 2 stránky (A4). Na druhou stranu, články o pěti řádcích si návštěvíky nezískáš. 1 A4 je krásný rozsah, návštěvníci neztratí pozornost a zároveň mají možnost začíst se.
A také dodržuj odstavce, důležité věci zvýrazni a citáty piš kurzívou. Přehlednost je také důležitá.

5. Zapomeň na reklamy a spamy. Jiní blogeři se na tebe spíš naštvou, než aby se na tvůj blog podívali. Okomentuj jim článek a možná se ti na blogu nějaký ten koment od nich také objeví. Hodně blogerů komentáře oplácí, dělej to třeba taky. Sice je to také jen "touha po komentáři na svém blogu", ale rozhodně ti to zvýší návštěvnost.

A co si o tom myslí přátelé a čtenáři mého blogu?

Čtenář 1 (14 let)
Já se hodně proslavil videjkama. Byl jsem tak nějak crazy a to přilákalo lid na můj blog. Video je nejlepší způsob, jak si získat lidi. Hlavně žádné videoodpovědi, ty jsou na hovno, něco originálního.

Čtenářka 2 (17 let)
Točit videa! Je to to nejlepší. Všichni se na blog jen a jen pohrnou. Ale musí to být neokoukané.

Hm, bohužel se mi více odpovědí nedostalo. Škoda, že se tihle nerozepsali, no, to je jedno. Je vidět, že VIDEO je hlavní věcí. O tohle lidí stojí.
A co si o tom myslíte vy?
Jak moc je Váš blog navštěvovaný?
Máte nějaký tip, jak dostat na blog hodně lidí?Líbí se Vám?

24. června 2013 v 21:30 | Nany - 12 let
JSEM HROZNÁ, ALE NA TOM DESIGNU, KTERÝ DĚLÁM, JSEM SE ROZHODLA NA HODNĚ DLOUHO ZŮSTAT. POUZE BUDU MĚNIT FOTKU V MENU, KTERÉ ZATÍM NEUVIDÍTE. POŘÁD TO MĚNÍM A MĚNÍM A MĚNÍM, ALE NA PŘÍŠTÍM UŽ ZŮSTANU - VÁŽNĚ! TADY MÁTE MALOU UKÁZKU:


JEŠTĚ BYCH SE CHTĚLA ZEPTAT, KAM MÁM DÁT TU FOTKU (A TÍM PÁDEM CELÉ MENU)? VLEVO PŘED STRÁNKY, NEBO VPRAVO ZA "Nany Jiráková"?

Pravidla blogu

24. června 2013 v 7:00 | Nany - 12 let |  Staré články
Všechno by mělo mít nějaká pravidla. A to i blog. Vím, že pravidla jsou od toho, aby se porušovala, ale tady se tak nestane, jelikož všechny, co pravidla poruší, nějak potrestám. Lépe řečeno třeba smažu jejich komentář a v horším případě Vás prostě bloknu. Záleží to jen na mě.
 1. Neslušně podanou kritiku mažu (např. Tenhle článek je úplně na pí*u!)
 2. I jiné vulgární komentáře dávám pryč
 3. Když nadáváš na něčí názor (Každý zde může (slušně) projevit svůj názor a nikdo jiný ho za to nesmí napadat)
 4. Komentáře, které se netýkají článku
 5. Pak je zde ještě ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ! 99%, co tu zveřejním, jsou právě moje fotky, s kterými jsem si dala práci. A o článcích vůbec nemluvě. Jestli někdo cokoli z mého blogu zkopíruje, pak ho mile ráda nahlásím.
Doufám, že pravidla dodržíte, není to nic těžkého...

Swimming pool (Water)

23. června 2013 v 7:00 | Nany - 12 let
Stejně jako trampolína, i bazén je můj život. Miluju plavání a všechny ty stojky a kotrmelce. Jo, úplně normální věci, ale je to opravdu zábava a v bazéně vydržím klidně i 4 hodiny.
Jinak na začátku nejsem moc slyšet, ale neříkám tam nic důležitého.
A pak jak tam něco v zadu dělám, to se mi seklo a vůbec to nešlo přiblížit, tak se moc moc moc omlouvám a zkuste s třeba zvětšit celou obrazovku a pak najet na ten bod, abyste to viděli.


Kouření

22. června 2013 v 7:00 | Nany - 12 let |  Staré články
Rozjíždím nový seriál, který pojede přes prázdniny. Žádný složitý název se mi nechtěl vymýšlet a tak je to prostě jen "Na téma". Rozhodla jsem se, že to začnu už teď, když mám více času. Jinak k tomu už nemám co dodat, raději přejděme k tématu.

Smoking


Novinky 21.6.

21. června 2013 v 0:01 | Nany - 12 let |  Staré články
 • Čauu!
 1. Změny v rubrikách - design je již nějakou dobu jiný, ale ještě není udělané menu a rubriky. Během dneška se na to podívám.
 2. Skype - Máš skype? A máš čas každé úterý a čtvrtek od 20:15? To je bezva, protože mě napadlo, že bych se mohla se svými milými návštěvnicemi seznámit, abych vůbec věděla, kdo můj blog navštěvuje. Webku mít nemusíte, stačí mikrofon. Budu ráda, když se přidáte. Jinak když mi budete mít čas i jindy a já budu online, tak mi napište a klidně můžem hodit řeč jen tak spolu. SKYPE: naneta.jirakova
 3. Reklamy - Chtěli byste někdo reklamu na Váš blog? Nebo třeba na Vaše výrobky, nebo podobně... Je to zdarma. Navíc u těch blogů to nefunguje jako affs - nemusíte obíhat, jen je podmínkou dát komentář jednou za čtvrt roku, což podle mého pro Vás nebude problém. Navíc nebudete umístěni v affs, ale rovnou v menu, čili je to vlastně výhodnější než affs. Ale záleží na Vás. Ozvěte se na mail nebo do komentáře.
 • Jinak dneska mám volno, náš "úžasný" ředitel hezky zrušil školu, kvůli vedrům (a možná ještě kvůli něčemu, ale z hlášení mě zajímalo jen to, že v pátek máme volno. Nicméně hodně se budu díky volnu blogu věnovat, přednastavím pár článků a asi natočím i video a udělám nějaké fotky, i když zase mám v plánu i jiné věci, takže není jisté, jestli to všechno uskutečním.
 • Mějte se krásně, užívejte si počasí a pokud Vám školu nezrušili, tak nezoufejte... (muhehehe, můžu spát do 12!)

CO VÁS ČEKÁ?5 pravdivých věcí

19. června 2013 v 7:00 | Nany - 12 let |  Staré články
1. Na vzhledu záleží. Kdo dneska vyjde do města v teplákách, ošoupaných pantoflích a se špinavými mastnými vlasy, je automaticky považován za socku. Kecy, jako že na vzhledu nezáleží, nejsou pravdivý. O svůj vzhled musí člověk pečovat. Na co mu bude, že je to učený matematik, nebo věděc, když bude vypadat jako bezdomovec? Všichni ho odmítnou.
2. Každý má z něčeho strach. Ukazovat, jak se ničeho nebojíš, nemá smysl. Nemusí to být něco fyzického, jako třeba pavouk (můj případ), může to být vzpomínka na nějakou zlou událost, která se v minulosti stala. Nikdo není výjimkou. Každý se něčeho bojí.
3. Všichni lžou. Říkat, že vždy mluvíš pravdu je jednou ze lží, kterou ve svém životě řekneš. Každý někdy lhal a to třeba i u maličkostí. Třeba jestli sis místo 3 bonbonů nevzal náhodou 4. Bohužel někteří lidi lžou víc, než je zdravé. Život bez lži neexistuje.
4. Nikdo není dokonalý. Moje kámoška je dokonalá, Amerika je dokonalá... namyšlené pipky i řeknou Já jsem dokonalá. Kecy, kecy, kecy. Nikdo není dokonalý ať si myslí kdo chce, co chce. Neznám nikoho dokonalého a myslím, že z těch 7 miliard lidí není dokonalý nikdo.
5. Sláva je jen dočasná. Nikdo nebude slavný navždy. Možná do konce svého života, možná ještě 100 let po tom, ale rozhodně ne věčně. Silně pochybuju, že si za těch 100 let ještě někdo vzpomene na Mozarta (na kterého se už ani teď tolik nemyslí). I kdxž budeš jakkoli slavný, nebude to navždy.

Zjistila jsem, že když se mi po mytí hlavy (nebo koupání v bazénu) hodně zkroutí vlas,y tak že jsou tolik průžné, že mi jde udělat drdol, což normálně nejde. Tak tady jedna fotka, kde to je "naprosto úžasně vidět". Ale mě se ta fotka docela líbí ;).

A kde že tu inspiraci beru?

16. června 2013 v 7:06 | Nany - 12 let |  Staré články
Všichni se mě ptáte, kde beru inspiraci. Trochu mě překvapuje, že blogerky, které začínají a mají spoustu témat na výběr, se takhle musí ptát. I přesto jsem se rozhodla, že jeden článek věnuji právě inspiraci. Už jsem článek na tohle téma psala, jenže když jsem si ho přečetla, tak jsem se musela smát, jaké tam mám chyby, takže se stydím i poslat odkaz.

Čumění do blba ti nepomůže
Když budeš koukat jen tak na administraci blogu, tak se moc daleko nedostaneš. Ale to neznamená, že bys z toho měla vynechat počítač. Já se mnohdy podívám na starší články slavných blogerek. Ne, nikdy jsem nic nezkopírovala, ale stačí nalézt nějaké téma, které lidi zaujalo a hned se dá skvěle psát. Samozřejmě - musíte o tom něco vědět. Kdyby měla blogerka nejlepší článek o klucích, tak se na to téma ani nenamáhám psát. Místo slávy by mi to spíš vytvořilo černý puntík s tím, že nevím o čem píšu a že si hraju na dospělého znalce vztahů, což jistě není pravda. Zkus se podívat na články, kdy bylo blogerkám stejně jako tobě. Tam taky přece nepsali a sexu (teď se bavím o mé věkové kategorii), ale našli si téma, které se pro jejich věk hodí a které je zrovna aktuální.

V přírodě toho najdeš více, než si myslíš
Pro tebe to určitě není novinka, píše o tom každý. V přírodě nalezneš nejvíc inspirace. Ale ona je to pravda. A nemusíš koukat jen po zeleni a chodit do lesa. Víš, co dokáže udělat jedna procházka po městě? Můžeš dát tipy na oblečení, říct, co se zrovna děje za akci (a kde se to děje), jaký nový obchod otevřel, jak lidi ničí odpadky životní prostředí atd. Těch věcí je milion! V přírodě se ti lépe okysličuje mozek a tím pádem ti to lépe myslím. Nezapomeň si s sebou vzít tužku a papír, aby sis návrhy napsala, případně aby jsi rovnou vytvořila článek. Už mnohkrát se mi stalo, že jsem vymyslela básničku (které se mi venku opravdu dobře vymýšlí) a nikde jsem si jí nezapsala a tak básnička nebyla.

Hlavně se do článků nenuť!
Jak sis jistě všimla, tak většina slavných blogerek píše články alespoň obden. Pak se ale stane, že blog začínají brát jako povinnost a ne jako zábavu - a to je více než špatné. Slávu si nezískáš každodenními články. Proč tohle říká holka, která má články vesměs každý den? Já jsem blog nikdy nebrala jako povinnost. Mě prostě stačí sednout za počítač a hned mám hlavu plnou nových nápadů. A samozřejmě je chci všechny využít. Tím pádem si na každý den přednastavuju články. Jak si ale můžete všimnout, tak i já si občas dám pauzy - když mě nic nenapadá, tak proč se do toho nutit. Akorát z toho vznikne nesmyslná patlanina. Zase ale nepsat každý den neznamená, že máš psát jednou měsíčně. Lidi ti pak z blogu odejdou. Piš alespoň jednou za dva týdny, ale zase si s článkem dej práci - ať to stojí za to! A pokud si plánuješ dát delší pauzu, tak to návštěvníkům napiš, aby věděli, kdy se vrátíš a hlavn aby věděli, že s blogem nekončíš. Spoustu lidí si neaktivitu přebere jako konec blogu, což mnohdy není pravda. Řekni si, že napíšeš třeba čtyři články za měsíc. A tím se řiď. Abych to shrnula: Psaní neber jako povinnost, ale když budeš dělat velké pauzy, tak se ti to také vymstí. Ani jedno není ideální. Když napíšeš alespoň jeden článek za dva týdny, tak to bude ok (y).

Ale já jsem všechny návrhy použila a pořád nic!
Silně pochybuji, že by jsi po procházce ve městě, nebo po prohlédnutí jiného blogu nedovedla nic vymyslet. Pak není chyba v tom, že nemáš inspiraci, ale chyba v tom, že neumíš psát článek. Jestli píšeš pár řádků plných nesmyslů, tak se zamysli. Opravdu má smysl pokračovat? Vždyť na můj blog ještě nějací lidi chodí. I kdyby jich bylo tisíc denně, tak popřemýšlej. CO ti tam píšou? JAKÝ mají názor na tvé články? Chodí tam ze zvědovosti, co zase vymyslíš za kravinu? Samozřejmě - tvůj blog je tvá věc. Jenže silně pochybuju, že člověk, kterýmu na blog nikdo nechodí, nebo mu tam píše třeba deset lidí jen a jen negativní komentáře, tak že ho blogování baví. Ale nezapomeň na to, jak dlouho blog máš. Když ti po týdnu na blog nikdo nechodí, tak se nediv. I na můj blog ze začátku nikdo nechodil. A časem se to rozjelo a to bez reklam: Tvůj blog je nádherňoučkej, podívej se pls pls pls pls na můj. MucQ :* ! Reklamy jsou VRCHOL TRAPNOSTI! Nicméně, abychom nezapomněli - ta druhá možnost. Když máš blog už rok a máš tam tři návštěvníky. Snažíš se dokola a nic? Na tom přeci něco je?

A prosba na závěr
Už se mě prosím neptej, kde beru inspiraci! Já ti stejně vždycky pošlu odkaz na tento článek a jinak se k tomu už nebudu vyjadřovat. Otázky tohoto typu z videoodpovědí mažu. Takže tohle téma bych nechala už uzavřené, jen kdyby někdo měl nějaký (rozumný) dotaz, tak mu na něj ráda odpovím.
UŽ ŽÁDNÉ: KDE BEREŠ INSPIRACI???

Docela Vás všechny obdivuji, pokud jste si článek přečetli až do konce. Já se nemůžu donutit k tomu, abych si delší články přečetla. Doufám, že jsem všem poradila a že každý konečně bude isnpirován.


Design

15. června 2013 v 11:55 | Nany - 12 let |  Staré články
Na chvilku jsem si dala od blogu pauzu. Nicméně jsem se na něj zas tak úplně nevykašlala a udělala nový design. Shlédla jsem asi 4 tutoriály a nakonec jsem něco vytvořila. Není to nejdokonalejší design a pořád trvám na tom, že až budu mít rovné vlásky, tak že si ho celý od základu změním. Všem, kteří se nablídli na dess moc děkuji, ale teď už jsem základ vytvořila, takže se Vám ozvu až koncem léta. Design ještě není kompletní, chybí celé menu, ale to budu dělat, až se mi do toho bude chtít, protože teď mám designů plný zuby :D.
Od zítřka opět začínám přispívat, můžete se přes týden těšit na 2 videa (ale není to jisté), dále na články o kosmetice (kterou si zde přejete mít) a spousta dalších věcí.
Také jsem opět na instagramu, takže budu ráda, když mě začnete sledovat >>ZDE<<

Co na něj říkáte? Všechnu kritiku beru, ale věřte, že ho v blízké době měnit nehodlám...


Trampolína

12. června 2013 v 19:27 | Nany - 12 let

Půlminutové video o tom, co pro mě znamená trampolína. Omlouvám se za to, že je to tak krátké...

(Pokud byste nestihli konec videa (text), tak doporučuji stopnout)