Červenec 2013

3. kolo SONB

30. července 2013 v 17:28 | Nany - 12 let |  Staré články
Proč je SONBák tak pozdě? Jedna blogerka mě požádala, jestli bych s hodnocením nemohla počkat, protože bude měnit design. Chtěla jsem jí vyhovět, ale už tři soutěžící jsou poněkud netrpělivé, a tak se Dragell omlouvám, že to nemohlo počkat déle. Nyní už to vážně ukončím za týden!!!

Hlasujte v anketě pod článkem!!

Vypadli:
 • Kačí - zas-ja.blog.cz
 • Lucy - pro-psa.blog.cz
 • Fakynn - fakynn.blog.cz
 • Pecka116 - pecka116.blog.cz
 • Kuba - jacobojanata.blogspot.cz
 • Zuzu - zuzka-bloguje.blog.cz
Top trojka (pořád stejní lidi, jen se změnilo pořadí):
 1. Dragell - dragell.cz
 2. Deni - charmed-all.blog.cz
 3. Desirée Lydon - the-sims-2-team-2010.blog.cz

DOPORUČENÍ: blog

24. července 2013 v 14:07 | Nany - 12 let |  Staré články

DOPORUČENÍ


Dnes bych Vám chtěla doporučit jeden blog, který mě doopravdy zaujal. Tentokrát v tom však nejsou články ani fotky, nýbrž videa. Admin však nic netočí. On totiž na blog dává...

Že by přišla povídka?

20. července 2013 v 7:00 | Nany - 12 let |  Staré články
Dostala jsem skvělý nápad na povídku. Snad mě nepřestane po druhém díle bavit (jako předchozí) a dopíšu jí až do konce. Jak se to bude jmenovat a o co vlastně půjde?


Čtyři holky, co se potkají na začátku léta založí skupinu - SUMMER GIRLS. Budou se každý den navštěvovat a prožívat spoustu dobrodružství. Ale pak potkají dvě holky, se kterými si zrovna nesednou. Začínají problémy a holky se neustále hádají. A pak do města přijedou dvojčata - dva kluci, kteří jsou od sebe k nerozeznání. Z holek, které jsou zamilované si dělají legraci a zneužívají je. Jak tenhle letní románek dopadne? Jak to bude mezi holkama? Co se stane na konci léta? Každou sobotu nový díl!

Taky bych Vás ráda chtěla seznámit s postavami. Budu používat obrázky Bratz. Nebude jich moc, jen pokud půjde o změnu vzhledu dívek.

Rebeca je vlastně taková vůdkyně party. Je trochu bláznivá a většinu času tráví na ulici, kde se snaží poznat nové lidi. Je ale od ostatních úplně odlišná. Její styl se nikomu nelíbí. Ona ale tyhle názory ignoruje a je sama sebou. Občas bojuje proti novým zákonům a nařízením - prostě mladá rebelka.
Věk: 14 let
Zájmy: hudba, tanec ( a je tu ještě jeden, který se snaží utajit, o tom Vám ale něco povím až v průběhu příběhu)
Rebeca má kolem sebe vždycky hodně kluků. I když jí ostatní dívky moc neberou, mezi kluky krásně zapadá. Ne vždycky jde o lásku - se spoustou z nich se přátelí a provádí věci, ze kterých mívá často problémy.
Na vzhledu jí moc nezáleží až na vlasy, o které se dnem (i nocí) pečlivě stará. Jelikož s nimi trochu experimentuje, zkouší nové barvy a střihy, tak jim musí dávat velkou péči. Její vlasy jsou opravdu nádherné. Má je přírodně vlnité, ale nechává si je rovnat.
Miluje lži a ráda pomlouvá, přesto je fajn kámoškou, které člověk může svěřit cokoli.

Julie = romantická duše. Zamilované básničky a dopisy od jejího kluka Henryho miluje. Jinak je celkem normální holkou, která je však v kolektivu méně oblíbená. Je spíše uzavřená a tichá... ale to je jenom první dojem. Ti, co už jí znají, vědí, že se dokáže pořádně odvázat. Tancuje street dance, hraje fotbal a všechny párty se pořádají u ní! To je jen zlomek věcí, které nejsou na první pohled vidět.
Věk: 14 let
Zájmy: tanec, fotbal, psaní básniček a práce s vlasy - Julie se chce stát kadeřnicí.
Vždycky je zadaná a většinou dlouhodobě. Kluci po ni nikdy moc neletí, dokud jí nepoznají. Pak se jen pokouší najít místo v jejím srdci.
Jak jsem již řekla, Julie by se chtěla stát kadeřnicí a doopravdy na to má. O svoje vlasy se nijak zvlášť nestará, zato ostatním dělá přenádherné účesy, které jim každý závidí.
Jediným problémem je, že nemá svůj styl. Musí jít podle těch nejlepších lidí ve škole, což není vždycky hezké. Neumí si vytvořit vlastní styl, který by byl jenom její a to je obrovská škoda.

Marisa se přistěhovala do města teprve nedávno. Je ale velice oblíbená. Všichni jí zbožňují. Všem se líbí její styl, její vlasy, její nehty, její postava - prostě všechno! Ovšem i tohle si vybírá svou daň. Jako každý člověk má problémy a ona je má s rodiči. Její rodiče jsou rozvedení a od té doby jsou hrozně mrzutí a Marisa s nimi nevychází v dobrém.
Věk: 15 let
Zájmy: zpěv, modeling, fotomogeling, redaktorka časopisu, grafička (dělá designy apod.)
Marisa se vždycky snažila být oblíbená, aby mohla být vždycky co nejdéle venku s partou a tím pádem být co nejméně doma.
Ne že by byla namyšlená, ale přeci jenom má sebevědomí trošku vyšší. Navíc úplně kašle na školu, což jen zhoršuje vztah s rodiči.
A pak ještě nic nebere vážně. Je sice optimistka, ale všichni si myslí, že by měla trochu ubrat.

Sydney se odjakživa zajímala o magii. Lidi si o ní i myslí, že je něco jako čarodějka. Většinou nosí černé sukně po kolen a černé tričko, na kterém je nakreslena kočka jedním tahem. A její vlasy také vzbuzují čarodějný dojem - černé s fialovými prameny.
Věk: 15 let
Zájmy: magie, tenis, atletika (a její tajný je kreslení)
Sydney je také blogerka. Na svém blogu the-world-of-magic.blog.cz (samozřejmě tato adresa neexistuje) píše o všech novinkách co se týče magie a přidává tipy, jak správně věštit a jak být správnou "čarodějnicí".
Sydney se hrozně bojí myší. Vyvolávají v ní takovou paniku, že z nich omdlývá. Hodně na to trpí.
Je hrozně tvrdohlavá a nikdy nemůže ustoupit. Neumí přiznat to, že se spletla a raději se dál hádá. Má vždy stovky argumentů na všechno, takže se umí vyvlíknout i z dost nepříjemných věcí.
Ale trápí jí její postava, přestože je hubená. Jejím cílem je zhubnout 15kg, i když nepotřebuje shodit ani gram. Všem to dělá veliké starosti...


Amber je nepřítelkyně čtyř summer girls. Je trochu šílená a už se šla dokonce jednou léčit, ale bohužel to nepomohlo. Má po celém těle 8 piercingů a těsně pod krkem má vytetované rty.
Snaží se rozbít přátelství dívek a má vždycky nějaký plán.
Věk: 15 let
Zájmy: Amber tvrdí, že žádné zájmy nemá, ale jejím tajným koníčkem je sbírání známek a mincí.
Amber má jen 2 opravdové přátele a to Kate a Jerryho. Všechno dělá s nimi.
Není ani moc namyšlená, má celkem zdravé sebevědomí, ničeho se nebojí a zároveň si o sobě nic moc nemyslí.
Původně měla hrozně dlouhé vlasy, až k zadku, ale pak jí to přestalo bavit a ostříhala se na ježka. Časem už jím vlasy dorostly, ale pořád je má asi o 60 cenťáků kratší, než je měla původně! Do jejích hravraních vlasů má dané růžové pramínky.
Kdyby Amber nechtěla ničit přátelství a byla by trošku normálnější, určitě by byla velice oblíbená...


Kate je nejlepší kamarádka Amber. Snaží se být jako ona, má 5 piercingů a 2 tetování (květinu a rty).
Odjakživa se nesnášela s Marisou, se kterou bojuje ze všech nejvíc. Přebrala jí totiž kluka a od té doby se chce mstít.
Věk: 15 let
Zájmy: fotografování, kresba a dělání šperků
Kate má své hnědé vlasy obarvené na bílou barvu - proč? to ví jenom ona. Dokonce ani Amber to neřekla a to jí hrozila zničením přátelství. Všichni ale ví, že to není jen kvůli tomu, že se jí bílé vlasy líbí. Stejně jako Amber, tak i Kate má růžové pramínky.
Je to docela fajn holka - je jasně vidět, že jí Amber hodně změnila, udělala z ní zrůdu, která všem jen dělá naschvály a závidí.
Kate má 3 sestry a 2 bratry, takže patří do opravdu velké rodiny. Se svými sourozenci tvoří partu, která pomáhá jí, Amber a Jerrymu. Většinou mají převahu a proto jsou SUMMER GIRLS ve velkém ohrožení.


Každou sobotu se můžete těšit na příběhy SUMMER GIRLS. Příští sobotu přijde první díl.
Jestli se Vám povídky nelíbí, nebo je prostě neradi čtete, tak sem v sobotu nechoďte :) Budu psát o jiných věcech, ale v jiné dny.
Podle toho, jak se Vám budou příběhy líbit, tak udělám pokračování. Proto ke každé pište svůj názor ať vím, jak na tom jsem.
Pokud všechno půjde podle plánu, tak konec první série SUMMER GIRLS by měl být ukončen koncem září, případně začátkem října.
SNAD SE VÁM TO BUDE LÍBIT!

Mějte se krásně a užívejte si přázdniny. PC projeďte večer před spaním a den travte venku.

Úprava fotek Lady Vanilky (Picmonkey)

18. července 2013 v 7:00 | Nany - 12 let |  Staré články
Určitě každý někde upravuje fotky. Někdo si otevře Photoshop, jiný PhotoFiltre. A možná znáte i některé internetové online úpravny, kde si můžete fotku bezproblémů vylepšit. Jedním z těchto pomocníků je Picmonkey.com. Je to jedna z mých nejnavštěvovanějších stránek, jelikož obrázky upravuji velmi často.
A PRÁVĚ NA TÉHLE STRÁNCE JSEM UPRAVILA 3 FOTKY LV!


Já mimo blog

17. července 2013 v 7:00 | Nany - 12 let |  Staré články
Na blogu jsem já a zároveň i někdo jiný. Ne vždy jsem na blogu taková, jako ve skutečnosti. Toto video je inspirováno Lady Vanilkou (Míša vs. LV). Nekopíruju ji, neopičím se po ní, nebo jak to chcete nazvat. Jen mě to zaujalo, přišlo mi to jako dobré téma na prodiskutování.


Co máme společného
 • Milujeme psaní.
 • Je nám tak trochu jedno, jak se reprezentujeme - jestli je to video nebo ten výstup trochu trapný.
Naše rozdíly
 • Ve skutečnosti nemám moc názorů X Na blogu se chci vyjádřit prakticky ke každé věci.
 • Mé sebevědomí v reálu je zdravé X Na blogu jsem trošku více sebevědomější, věřím si mnohem víc.
 • Focení na oslavách, školní focení? Nesnáším! X Zde se chci pořád fotit.
Proč jsem toho napsala tak málo?
Mám pro Vás menší soutěž - kdo z každé skupiny uhodne ještě aspoň 2 věci, získá reklamu na svůj blog na ROK! Bude umístěna viditelně v menu. Pište co myslíte...
Jak je to u Vás - Ty vs. Tvůj blog?

Tajemství

16. července 2013 v 7:00 | Nany - 12 let |  Staré články
Každý jich máme několik. Některá jsou přísně tajná, o kterých víme jen my a naši mazlíčci, některá řekneme blízkým lidem. Ale když už to někomu řekneme, je tajemství pořád tajemstvím?
Tajemství svěřuj lidem, kterým věříš minimálně na 95%. Ideál je samozřejmě 99%, ale takových lidí je málo a ne každý je kolem sebe má.
Vždycky zvaž - chceš to doopravdy někomu říct? Není to třeba něco, co by ho mohlo naštvat a mohlo by to ukončit vztah/přátelství?

Co dělat když nedokážeš udržet PRAVÉ-PŘÍSNĚ TAJNÉ tajemství? Je jedno, jestli to řekneš nejlepší kamarádce, nebo to vyžvaníš prvnímu, koho potkáš, zkrátka je to už mezí více jak dvěma lidmi.
Mám pro tebe několik rad, jak si od tohoto problému pomoct.
 • Hned řekni, že to nechceš slyšet. Jistě, je to hrozné, odolávat tomu, ale když to zvládneš, tak o sobě můžeš říct, že jsi silný člověk, protože kdo by nechtěl znát nějaké tajemství?
 • Představ si, jak by bylo tobě. Dejme tomu, že se ti kamarádka svěří, že v noci ze spaní zpívá Včelku Máju. A ty to pak někomu řekneš. Víš, jaký to je trapas? Jak by ses pak cítila ty?
 • Ten člověk ti důvěřuje. Proč by ti to jinak říkal. Vezmi si, že máš někoho, kdo ti na 99% procent věří (protože nikdo nikomu na 100% nevěří). Opravdu chceš vyzrazením tajemství tohle obětovat? Nezklam ho.
Máš nějaké tajemství, které jsi nikdy nikomu neřekl? Piš do komentářů názor na tajemství a jak je udržet!

Otázky.

14. července 2013 v 18:37 | Nany - 12 let |  Staré články

Máš na mě nějakou otázku? Zeptej se na co chceš! Až na dotazy, ke kterým jsem již něco řekla, odpovím na cokoli. Už se těším na vaše dotazy.Rozhovor s Pufflie

14. července 2013 v 7:00 | Nany - 12 let |  Staré články
Dnes jsem si pro Vás připravil ROZHOVOR S PUFF'S. :) Tak snad se Vám bude líbit.

S kámoškou Kačkou v CČM (video)

13. července 2013 v 7:00 | Nany - 12 let

Videoodpověď 0.10

11. července 2013 v 7:00 | Nany - 12 let
Od začátku... Jsou tam asi jen dva střihy, což je rozhodně pokrok. Příprava se vyplatila. Je to dost krátké a navíc odpovídám hrozně krátce. A nebojte, již brzy bude další, asi za týden, né-li dřív.


2. kolo SONB

10. července 2013 v 8:57 | Nany - 12 let |  Staré články
Omlouvám se, že sem nedávám hodnocení blogů, ale úplně jsem zapomněla, že jedna z blogerek to zítra nestíhá a tak to zkusím napsat v pěti minutách, které mi zbývají do odjezdu na tábor.
Vypadli:
 • Rosa Purpúra - worlds-heartbeats.blog.cz
 • Angela - attractions.blog.cz
 • Adiw - aaa-w.blogspot.sk
 • Dája - my-smile-blog.blog.cz
 • TeSs - http://terky-life.blog.cz
Nejlépe se umístili:
 1. Dragell - dragell.cz
 2. Desirée Lydon - the-sims-2-team-2010.blog.cz
 3. Deni - charmed-all.blog.cz
Hodnocení přidám v příštím kole...

Kdo má dál postoupit? HLASUJTE V ANKETĚ POD ČLÁNKEM!!


téma: Naše květiny

10. července 2013 v 7:00 | Nany - 12 let |  Fotky
Hodně jsem se večer nudila a tak jsem vzala foťák a vyfotila si všechny květiny na zahradě. Bohužel se nějak rozbil počítač, nebo co já vím, prostě tam ty fotky NEŠLY DÁT. A tak jsem první prázdninový den v 10:00 vyběhla ven s mobilem a zkusila to vyfotit znova. Přišlo mi, že v noci ty fotky vypadaly lépe (samozřejmě s bleskem), ale i tak si myslím, že to tím mobilem jde. (Nedám sem všechny, jelikož se to šíleně pomalu načítá.)
Už nebudu dál kecat, zde máte fotky :))


Reakce: Filip Topol (Téma týdne)

9. července 2013 v 7:00 | Nany - 12 let |  Staré články
Přiznám se Vám - já jsem až doteď nevěděla, kdo to je. Vůbec jsem ho neznala a také jsem nevěděla, že zemřel. A proto jsem na toto téma nepsala článek. Jenže bohužel pár lidí udělali přesný opak a napsaly jen: "Kdo to je?"
 • Když to nevíš, tak si to vygoogli. Ve wikipedii je také spoustu informací.
Jedna věc je, když někdo vlastními slovy přepíše text z wikipedie (ale i to není ideální) a jiná věc je, když se na to člověk absolutně vykašle a prostě jen napíše článek o jedné otázce.
Příklady: 1|2|3|4|5|
Když jsem projížděla úplně celé téma týdne, tak jsem byla překvapená, kolik je tam reklam na blog. Většinou: Čáááu, máme novej blog, podívejte see! H.R.Ů.Z.A.
Ještě že se najdou i inteligentní lidi, kteří buď toto téma vynechají, nebo si o něm něco zjistí...

Jak (ne)ztratit prázdninové kamarády

8. července 2013 v 7:00 | Nany - 12 let |  Staré články
Přes prázky máš spoustu možností, jak se seznámit s novými lidmi. Jenže ono to většinou vydrží jenom přes to léto a jakmile začne škola, tak se to všechno ztratí. V tomhle článku ti dám pár tipů, jak si tyto letní přátele udržet a jak je naopak okamžitě ztratíš.

Buď upřímná
:-) Všichni to znají. Nemáš náladu, jsi totálně unavená a ještě ti do toho někdo volá. V tom případě je lepší říct, že se ti nechce, že zrovna nemáš svůj den a zkus jiné datum na telefonát. Pokud je to opravdový přítel, tak to určitě pochopí.
:-( Ok, řekneš si, budu s ním telefonovat. Jenže většinou ti pak už dojde trpělivost a ty můžeš snadno vybouchnout. Je lepší rovnou říct ne! A to nejen u telefonování, ale i když se máte sejít.

Udržujte spolu kontakt
:-) Bydlí tvůj přítel v Americe? To není v dnešním světě e-mailů (a těch už také moc ne), facebooku a skypu problém. Můžete si povídat prakticky kdykoli. Proto spolu často komunikujte. Budete vědět, co se děje v životě toho druhého a pokecáte, jako kdybyste se sešli.
:-( Zase to nepřehánět! Každý den 3x může být ze začátku zábava, ale pak se z toho stane povinnost a vy si nebudete mít co říct. Jednou, dvakrát za týden bohatě stačí!

Snižte hádky na minimum
:-) I ty nejlepší kamarádky se jistě někdy pohádaly a jsou pořád kamarádky. Ale i přesto se snažte nehádat. Všechno řešte s chladnou hlavou. Vždycky se zamysli, jestli má smysl na kámošku vyjet.
:-( Nenech "friendovi" všechno projít. Když se ti něco nelíbí, tak se ozvi!

I tak bohužel není jisté, jestli vaše přátelství vydrží, stejně jako letní lásky...

Minulé léto :3

Jízda na koni

7. července 2013 v 7:00 | Nany - 12 let |  Staré články
Dotáhnout sedlo. Prodloužit si třmen, zvednout nohu, a lehkým pohybem se vyhoupnout do sedla. Zkrátit si třmeny přesně na mojí délku - úplně ta první dírka. Vzít otěže a jemně pobídnout koně. Zatím je všechno v klidu. Nic se neděje. Kůň klidně kráčí. Narovnám se, zvednu hlavu, pokrčím lokty, paty dám dolů. Teď je můj sed dokonalý. Tudíž můžeme začít. Pobídnu koně. Nereaguje. Následuje ráznější pobídka. Kůň začne klusat. Zkontrolovat, jestli klusám na správnou nohu. Jde to. Nic kromě jízdy nevnímám. Že je kolem mě jízdárna? Netuším. To už stačí. Přejdu zpět do kroku a povolím otěže. Nechám nás oba trochu vydechnout. Kůň šlape čím dál tím rychleji a zkracovat tempo je zbytečné - můžeme začít! Rozložím nohy - vnitřní dopředy, vnější dozadu, dám pobídku a... nacválám! Všechno je zase pryč. Teď jsem tu jen já a kůň. Cváláme po obvodu jízdárny. Krásný, pohodlný cval. Asi jsem se zamilovala. Ale pozor! Kolem jízdárny proběhnou uřvané děti! Kůň se lekne, poskočí a začne cválat rychleji a do toho vyhazovat. Snažím se udržet, ale nejde to! Po pár skocích se ocitnu na blátivé zemi. Jeden vzlyk. Dál už nepokračuju. Odhodlaně se zvednám a jdu směrem k vyděšenému koni. Mluvím na něj, snažím se ho uklidnit. To je teď důležité. Po pár minutách klidu se vyhoupnu do sedla. Proč se kvůli jednomu pádu vzdát úžasného pocitu jízdy? To nesmím dopustit! Ale nehrnu se do toho. Začínám krokem a na koníka nespěchám. Na co dělat tomuto krásnému stvoření trauma? "Byly to jen děti," říkám. Po chvilce poznám, že je čas to znova zkusit. Rozložím nohy a jemně koně pobídnu. V klidu nacválá. A opět prožívám ten krásný pocit. Už to nemůže nic zkazit. Několik minut mi stačilo k tomu, abych byla šťatná. Všechny problémy byly pryč. Ještě jsem párkrát objela jízdárnu a pak zastavila. Pochválila jsem ho a poplácala. Šikulka. Sesedla jsem, povolila sedlo a odvedla koně do stáje. Po dnešní jízdě si zaslouží spoustu sena a relax v boxu. Na tváři mám už jen úsměv. Je to jedna z nejkrásnějších věcí na světě...