3 zážitky z MHD

12. srpna 2013 v 7:00 | Nany - 12 let |  Staré články
Asi po měsíci jsem napsala článek k TT.
Chci se s Vámi podělit o mé 3 zážitky - 2 špatné a 1 dobrý. Začala bych tím dobrým...

1. Zážitek
Nebyl to přímo zážitek, nazvala bych to jinak, nicméně k zastávce u základky jezdívaly takové ty obyčejné nudné autobusy. A pak tam začaly jezdit ty prodloužené, s takovým tím otočným kolem uprostřed. Samozřejmě se půlka školy narvala tam a dokonce většina jela jiným autobusem než měla, protože při cestě je kruháč. A na tom otočném kole je to na kruháči samozřejmě nejlepší. Sice jsme občas museli všichni čekat na autobus, který nás odveze domů (a opět přes kruháč), ale i tak to bylo super. Teď mě tyhle autobusy připadají naprosto normální, protože k zastávce u gymplu jezdí ze 60% jen oni.

2. Zážitek
Jela jsem s kamarádkou až do části, kde neplatí opencard (ta moje pražská). Chvíli jsem u ní byla a pak mi její máma nabídla, že mě odveze domů. Já si ale chtěla s kámoškou ještě něco užít a tak jsem to odmítla s tím, že pojedu o hodinu později autobusem.
Asi za třičtvrtě hodiny jsme vyrazily na zastávku, na kterou za deset minut přijel autobus. Já v klidu ukázála opencard a pípla ji. Šla jsem dál, když v tom mě řidič zarazil. "Máte pražskou opencard a ta tady neplatí. Zaplaťte prosím 6 korun." Já se podívala do peněženky a zjistila jsem, že tam mám jen dva vlastnoručně vyrobené korálky pro štěstí - ty mi ale teď byly na houby. Vyšla jsem z autobusu a zeptala se kamarádky, jestli nemá nějaké peníze, že jí je ve škole vrátím. Ale ona neměla ani korunu. Řekla jsem, že je to v pr*eli a tak jsem tam chvilku zírala do prázdna, když jsem najednou uviděla, jak nějaký cizí pán vstává a platí za mě jízdenku! Řidič mi pokynul ať jdu. Ten cizí pán na mě kývl a šel si zpět sednout. Já mu poděkovala úsměvem a na řidiče jsem vrhla zlostný pohled.
Celou cestu v autobuse jsem se cítila hrozně špatně... ke kámošce jsem od té doby nejela :D

3. Zážitek
O zastávku dřív, než je zastávka blízko gymplu jsem čekala na autobus. Když jsem se po půlhodině konečně dočkala, tak jsem nastoupila a ukázala a pípla opencard. Ukázala se zelená šipka (že můžu jít dál). Ale řidič mi řekl, ať mu ukážu průkazku. Já znova ukázala opencard. On řekl, že nechce opencard, ale že chce průkazku.
Já: "Ale vždyť jsem v Praze a tohle je pražská opencard, nepotřebuju žádnou průkazku."
Řidič: "Ukažte mi průkazku."
Já: "Já žádnou průkazku nemám, ale mám platnou opencard!"
Řidič: "Buď vystupte, ukažte průkazku a nebo zaplaťte."
A tak jsem přišla o 6 korun. Nechtěla jsem se dál dohadovat, přeci jenom mi bylo celkem nepříjemné, že na mě všichni v autobuse koukali.

Nejhorší zážitky jsou s řidiči, moje zkušenost. Jasně, když třeba narazíte do spolužáka, který se Vám líbí, tak jasně, cítíte se šíleně trapně, ale je to člověk, kterého znáte a se řidiči je to jiné.
To nemůžou být všichni řidiči příjemní a přívětiví jako řidič s pavoukem vytetovaným na hlavě? Ok, stát vedle něho a mít vedle sebe tetování obřího pavouka není pro mě, ale aspoň byl slušný a když jsem si jednou zapomněla opencard a měla jenom 4 koruny, tak on mě poslal dál a tak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu?

Ano-------- ;)))

Komentáře

1 *Werča* *Werča* | E-mail | Web | 12. srpna 2013 v 13:36 | Reagovat

Někdy mi ty řidiči příjdou natvrdlý...:/

2 LadyNectarine LadyNectarine | Web | 12. srpna 2013 v 23:42 | Reagovat

Jaj převaha špatných :((
U mě to dopadá špatně, když jede zrovna řidič, který je nevrlý, to bych vraždila :D
Jinak je tady vidět, že Opencard je asi opravdu na dvě věci... hlavně plýtvání našich daní. :))

3 TeSs & Katheline. / safe-sound TeSs & Katheline. / safe-sound | Web | 13. srpna 2013 v 20:08 | Reagovat

Jo řidiči jsou někdy fakt děsný :D
.
Omlouváme se, ale do affs tě nebereme. Nezlob se, prosím.

4 fakynn fakynn | Web | 13. srpna 2013 v 21:21 | Reagovat

Ježiš, doufám že tyhle zkušenosti od září s řidiči a opencartama nebudu mít :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama