Hubnutí od A do Z

16. srpna 2013 v 6:00 | Nany - 12 let |  Staré články
Mám pro Vás několik věcí o hubnutí - směs tipů, faktů... Doufám, že vás nějak inspiruji :)
(rozklikněte celý článek + odpovězte prosím na otázky dole)Anorexie je špatná věc a proto když už hubneš, tak neuvažuj o extrémech. Nechceš snad kvůli hubnutí skončit v nemocnici?

Běhej! Při běhání se úplně nejvíc hubne. Já jsem teď v Německu začala a ten běh je na mě vidět. Navíc se mi zlepšila fyzička. Běhám sice jen 1 km (nechci se tolik zadýchat), ale když to dělám skoro každý den, tak to vůbec nevadí.

Cvič, posiluj, nejen že zhubneš, ale taky budeš mít zpevněný svaly, nebo třeba krásný zadeček, to za to stojí? Cvič minimálně půl hodiny, jinak cvičení nemá smysl, výsledek není tolik vidět jako u cvičení trvají přes hodinu.

Diety nejsou potřeba. Spíš ti uškodí. Stravuj se zdravě, bílé pečivo vyměň za celozrnné, když jdeš do lednice pro nějakou dobrotu, raději si vem vychlazenou vodu.

E -

Fyzička - nejen že začneš něco dělat se svojí postavou, zpevníš tělo a zhubneš, tak se ti také časem zlepší fyzička.

Gymnastika. Většina gymnastek je štíhlá. Není divu. Při gymnastice se tak zapotíš, pořád různě ohýbáš tělo, děláš hvězdy, roznožky, přemety...

Hubnutí si dobře rozmysli. Opravdu to potřebuješ? Pořád patříš mezi ideál/ok, pokud máš 160 cm a 60 kg. Jestli máš o něco míň, tak na to zapomeň. Hubni jen když to potřebuješ. To ale neznamená, že se budeš přes celý rok jen flákat u televize s chipsami. Žít zdravě, cvičit, to můžeš i když nehubneš.

Choď na dlouhé procházky. I tím hubneš. Čím víc půjdeš rychleji, tím to bude lepší. 10 km aspoň 1x týdně. Pokud nerada běháš, tohle by mohlo bý něco pro tebe - příroda, čerstvý vzduch...

Inspirace. Zadej si do googlu thinspirace a uvidíš spoustu štíhlích holek. S inspirací ti to půjde o dost lépe.

Jez vždy, když máš hlad. Nedrž hladovku ani podobné věci - možná rychle zhubneš, ale zase rychle nabereš na váze a to dvakrát tolik. Z jídelníčku nemusíš úplně vyškrtnout sladkosti a fast foody. Ale musíš je omezit. Sladkost třeba 1x týdně, fast food 1x měsíčně. Je důležité jíst hodně zeleniny a ovoce (vitaminy) a rybí nebo králičí maso (dietní maso). Jíst 5x denně - snídani klidně kaloričtější, svačinu třeba jogurt nebo ovoce, oběd ani těžký ani lehký, další svačina by mohla být rohlík se salátem a lehká večeře, už žádné kalorie na noc.

Kámoška. Hubnout s ní má své výhody i nevýhody. Jí to třeba může přestat bavit a když ztratíš podporu, kterou celou dobu máš, jde to mnohem hůř. Dále tě třeba může naštvat, že ona po úplně stejné práci, kterou děláš i ty, zhubne o něco víc než ty. Ale na druhou stranu je prima, když se vzájemně podporujete, když víte, že v tom nejste sami a máte poblíž člověka, který vám v tomhle rozumí.

Liposukce mi přijde jako naprostá zbytečnost. Je mnohem lepší zhubnout (klidně pomaleji) normální cestou (zdravá strava, cvičení...), než na to jít liposukcí. Jsem proti ní.

Menstruace občas může hubnutí překazit. Jsou z toho depky, takže se na utěšení nacpeme čokoládou, bolí nás břicho, takže je obtížné sportovat a celkově je to na pytel.

Nenervuj se. Neměj z toho depky, nekaz si náladu. Hubnutí je vlastně zábava, pokud se do toho pustíš s odhodláním a nadšením.

Ozkoušej i cviky, které neznáš, i ty, které ti přijdou složité. Když ti to párkrát zkusíš, tak si to třeba zamiluješ a i když jsi to zprvu nevěřila, tak se ti to nakonec může líbit.

Pitný režim je také důležitá věc. Normálně vypij aspoň 2 litry obyčejné neperlivé vody + 0,5 l - 1,5 l jiných nápojů, v létě i víc. Coca Cola ti možná chutná, ale žízeň tím ve skutečnosti nezaženeš a i když se to nezdá, tak tě dehydratuje.

Q -

Rychlé hubnutí nemá žádný účinek! Pokud příliš rychle zhubneš 4 kg, tak jich do měsíce přibereš dvakrát tolik (jojo efekt). Já si myslím, že je lepší hubnout pomalu a jít cestu k vysněné postavě i rok, ale pak takhle vydržet.

Sexy tělo. Když budeš hubená, budeš i víc sexy. Možná kvůli kulaté postavě o tebe kluci nestojí. Je to hrozné, ale první jdou hubené holky a tlusté jsou na řadě až jako poslední plán. Sexy postava všechny přitáhne - velký zpevněný zadeček, ploché břicho, velká prsa - a hned máš kolem sebe miliardu kluků.

Tancuj! Tanec, ať už jakýkoli (street dance, zumba, balet) je pro tvé tělo velice prospěšný. Tanců je mnoho, máš desítek možností, vždycky si nějaký vybereš. Při tanci se také zapotíš (píšu to proto, že mnoha blogerů psalo, že tanec je sport bez pocení, ale není to pravda a když se někdo nespotí, tak to zřejmě dělá špatně nebo jen 30 minut). A zlepší se ti i držení těla.

Urči si sama dobu, kdy budeš cvičit. Někomu to vyhovuje ráno, někomu odpoledne po škole jako protáhnutí po dopoledni v lavici. Vždycky si na cvičení vyhraď aspoň 45 minut, jestli víš, že budeš muset skončit dřív, tak ani nezačínej a udělej věci, které do doby odchodu stihneš. Dejme tomu: Přijdeš v 14:00 ze školy. Víš, že potřebuješ jí za půl hodiny na kroužek, který trvá hodinu. Potom si chceš udělat úkoly. Proč si teda neuděláš úkoly ve volné půlhodince? Je to otrava, přijít ze školy a hned zase na ni myslet, ale na druhou stranu to budeš mít co nejdříve z krku a po kroužku budeš moct déle a lépe cvičit.

Vydrž! Každý, kdo se pouští do hubnutí, tak se doopravdy snaží. Jenže mu to vydrží týden, dva, což je hrozně málo. Podívej se na inspiraci, nebo se naopak podívej na fotky tlustých lidí a řekni si, že takhle vypadat nechceš. Vydrž hubnout aspoň půl roku a uvidíš výsledky! Hubnout může začít každý, ale vydrží jen ti nejsilnější.

Walkmen. Zapni si walkmena (dneska spíš mobil nebo MP3) a pusť si písničky. Při běhu ti to dodá energii a povzbudí tě to.

X -

Y -

Zdraví. Při hubnutí nezacházej do extrémů, neohrožuj své zdraví. Když si budeš myslet, že jsi na ideální váze, tak NEJDI DÁL. A pak ještě - když zhubneš, tak něco uděláš pro své zdraví - super strava, pitný režim, sport, to tvému zdraví neuvěřitelně prospěje!

A na závěr pár otázek:
  1. Hubneš?
  2. Potřebuješ zhubnout?
  3. Hubla jsi někdy?
  4. Jaké věci se ti při hubnutí nejvíc osvědčily?
  5. Máš něco na doplnění písmenek, ke kterým jsem nic nenapsala (E, Q, X, Y)?
  6. Líbil se vám (delší) článek?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu?

Ano-------- ;)))

Komentáře

1 B. B. | Web | 16. srpna 2013 v 19:33 | Reagovat

Hubneš? Jo .. :) zrovna ode dneška ;) tvůj článek je zajímavej .. na blogu sem vyhlásil 18 ti denní dřepovku ;)
Potřebuješ zhubnout? Jo .. už docela přetejkám .. nechci bejt v 18- ti jak kulička..
Hubla jsi někdy? ještě ne :)
Jaké věci se ti při hubnutí nejvíc osvědčily? Běh, pohyb, pravidelná strava.
Máš něco na doplnění písmenek, ke kterým jsem nic nenapsala (E, Q, X, Y)? Možná Embolie .. je to ucpání cév, k tomu dopomáhá tloušťka :)
Líbil se vám (delší) článek? Moc, moc .. tvůj blog mám moc rád ;) přidej se do AFFS a budu tu pořád .. ne jen, když tě potkám na Alíkovi ..

2 Lumina Lumina | Web | 16. srpna 2013 v 20:06 | Reagovat

Já jsem zhubla rychle 5 kilo (asi za 3 týdny), a nic se mi nevrátilo. :D

3 krasna-sluchatka krasna-sluchatka | E-mail | Web | 16. srpna 2013 v 20:19 | Reagovat

[2]: Prosím, dej mi tip jak! :D

[1]: Díky  za odpovědi, až doběhám, tak se zapíšu, teď si dávám pauzu mezi Jillian Michaels a během...

4 ...... ...... | 16. srpna 2013 v 20:23 | Reagovat

Předprázdninami jsem dělala sedy-lehy, ale potom jsem vyčetla tukožroutskou polívku a vydržela jsem to :)Dokonce jsem si asi jen kvůli tomu našla u bazénu kluka.:D Byla jsem tam s kámoškou a přišli 2 krásní namakaní kluci za náma :OO

5 Dark Sayu Dark Sayu | Web | 16. srpna 2013 v 20:50 | Reagovat

Pěkný článek:) jsi dobrá, že jsi takhle skoro na každé písmenko něco vymyslela;)

1. Hubneš? Dřív jsem byla dietkama a hubnutím posedlá, teď jsem moc pohodlná na to se omezovat v jídle:) ale dodržuju určitý pravidla:)

2.Potřebuješ zhubnout? Tak chtěla bych zhubnout, ale nemám na to vůli, navíc mi okolí říká, že to nepotřebuji, ale tak něco málo zhubnout vždycky potěší:)

3.Hubla jsi někdy? Jo, zhruba před dvěmi lety (v 15ti) jsem měla zhubnutím docela problémy, hubla jsem až moc, což není také zrovna zdravý.

4.Jaké věci se ti při hubnutí nejvíc osvědčily? Asi nejvíce přestat jíst sladká jídla, pohyb a poslední jídlo v pět odpoledne, stačí mi, když dodržuji pár základních pravidel a zvládnu zhubnout okolo 4kg za týden:)

5.Máš něco na doplnění písmenek, ke kterým jsem nic nenapsala (E, Q, X, Y)?
Nějak mě nic nenapadá :D

6.Líbil se vám (delší) článek? Určitě je fajn delší článek, než nějaký okolo dvou řádků:)

6 Deni Deni | E-mail | Web | 17. srpna 2013 v 13:40 | Reagovat

A na závěr pár otázek:
1.Hubneš? Ani ne, sportuju, ale ne s cílem zhubnout, spíše posilovat.

Potřebuješ zhubnout? Ne.

Hubla jsi někdy? Myslím, že ne.

Jaké věci se ti při hubnutí nejvíc osvědčily? Jelikož jsem nikdy nehubla, aspoň ne cíleně, tak nic.

Máš něco na doplnění písmenek, ke kterým jsem nic nenapsala (E, Q, X, Y)?Nic mě nanapadá.

Líbil se vám (delší) článek?
Jo.

7 mary mary | Web | 17. srpna 2013 v 21:05 | Reagovat

Ty jo já hubnu teda až moc rychle...ale super rady..oceňuju fakt :) Mě by se tohle nechtělo vypisovat :D

8 Lumina Lumina | Web | 18. srpna 2013 v 15:12 | Reagovat

Chceš tip? :D Cvičila jsem s Jillian Michaels 30 Days Shred. :D Určitě jsi o tom už slyšela, jestli ne, mám na blogu recenzi. :D

9 Lumina Lumina | Web | 18. srpna 2013 v 15:13 | Reagovat

Jo počkat, vidím, že taky cvičíš s Jillian :D

10 Ell Jones Ell Jones | Web | 18. srpna 2013 v 17:32 | Reagovat

1) ne, spíš chci svaly
2) neřekla bych
3) řekla jsem si, že budu hubnout, ale nedokopala jsem se k tomu
4) vůbec nejíst sladké
5) -
6) celkem fajn

11 Leome Leome | Web | 19. srpna 2013 v 16:10 | Reagovat

Já nehubnu a zhubnout nepotřebuji - naopak :/. Mám podváhu - nejsem anorektička, ani bulimička, k jídlu mám chuť a po jídle zvracet nechodím :D. Jen mám abnormálně "rychlá střeva"... :D (vážně :-D). Nikdy jsem nehubla, jen si občas odpouštím coca-coly a hamburgery :-).
Jasně článek se mi moc líbí :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama