Září 2013

Informační video!!

28. září 2013 v 18:06 | Naneta Jiráková - 12 let
Mám pro Vás několik informací a protože se mi je nechtělo psát, tak jsem natočila video. Ano, má 20 minut, ale z původních 30 to pořád jde :D
Není moc upravované a je tam víc přeřeků a pauz než normálně, ale tak snad to přežijete :DTAG: This or That

23. září 2013 v 0:00 | Nany - 12 let
Ahoj, mám pro Vás TAG! Jmenuje se Tohle nebo Tamto. Původně jsem to chtěla natočit video, ale nakonec to mělo 45 minut a na YouTube by se to nahrávalo třeba až 500 minut (nekecám, 30 minutové video se nahrává kolem 350 minut) a taky jsem se s tím nechtěla upravovat. Takže radši v článku. Doufám, že se Vám bude líbit...

Make-up
1. Tvářenka nebo bronzer? Nepoužívám ani jedno, líčím se opravdu základně. Ale párkrát jsem oboje vyzkoušela, tak bych asi volila bronzer.
2. Lesk na rty nebo rtěnka? Já jsem leskový člověk, lesků mám asi 20 a pořád mi přibývají a přibývají. Rtěnky taky používám, ale většina je na mě moc výrazných nebo jsou zase v tělové barvě - a to už mnohem radši použiji bezbarvý lesk.
3. Oční linky nebo řasenka? Řasenka! Oční linky nepoužívám, protože na mě působí moc přísně
4. Korektor nebo rozjasňovač? Rozhodně korektor! Mé pupínky kromě toho zakryje jen tuna make-upu a to já nechci. Rozjasňovač používám jen výjimečně.

Tělo
5. Parfém nebo body sprej? Oboje mám ráda, tak nějak to střídám, ale asi víc parfém.
6. Tělové mléko nebo tělové máslo? Používám tělové mléko, ale i tělové máslo má něco do sebe.
7. Sprchový gel nebo mýdlo? Nechápu, jak se někdo může sprchovat normálním mýdlem - ROZHODNĚ SPRCHÁČ!!

Vlasy
8. Dlouhé nebo krátké vlasy? Já je mám takové střední, ale chtěla bych delší.
9. Lak na vlasy nebo gel? Gel, lak nepotřebuji, pro drobnější úpravy mi gel stačí.
10. Světlé nebo tmavé? Tmavé. Světlé vlasy se mi moc nelíbí.

Nehty
11. Gelové nebo přírodní? Přírodní, s gelovými nemám zkušenost.
12. Dlouhé nebo krátké? Střední.
13. Světlý nebo tmavý lak? Je mi to jedno, střídám to.
14. Matný nebo lesklý lak? To je mi taky fuk. Jednou si udělám lesklé nehty, podruhé jsou matné.

Móda
15. Dlouhý nebo krátký rukáv? Počet triček s dlouhým rukávem=1. Jasně že krátký a nebo tílka.
16. Šaty nebo sukně? Asi šaty, ale já jsem kalhotovokraťasový člověk :D
17. Vysoký nebo nízký podpatek? Vysoký nebo žádný.

Chcete další TAGY?
Líbil se Vám tenhle?
Mám je točit jako videa?
...pište do komentářů

Problem.

22. září 2013 v 16:23 | Nany
Jelikoz pisu z mobilu, napisu to v par bodech.
 • Rozbila se nabijecka na notebook
 • Pokusim se (na mobilu) dopsat nejake rozepsane clanky...
 • Budu mit cas na toceni videi
 • Nebudu obihat affs
 • A casopis pravdepodobne nestihnu, takze bude az v pulce zari.

Zatim!

Rozhovor s moderátorem

21. září 2013 v 0:00 | Nany |  Rozhovory
Ahoj, dnes tu pro Vás mám rozhovor s moderátorem rádia - Wormonem. Položila jsem mu 10 otázek a on se na každou pěkně rozepsal. Třeba Vás to zaujme a Vy budete chtít k rádiu!

1. Představil byste se pro začátek čtenářům? Ahoj, jmenuju se Marek Hrdlička, v radiich vystupuju pod přezdívkou Wormon. Je mi 18 let. Miluju hudbu a mezi mé nejoblíbenější interprety patří např. Jennifer Lopez, Ke$ha a nebo Mista. Prošel jsem už několika internetovými radii až jsem se prokopal do aktuálního rádia kde se nacházím a to je rádio BestSound. Co se týče mě přímo, tak mám hodně bláznivou povahu :D Dělám hned co mě napadne a ani nad tím moc nepřemýšlím, taky ale podle situace :D :) Stává se taky že občas trochu uberu když jsem třeba unavenej.. nebo ták :) Jinak jsem podle mě taky přátelskej a spolehlivej, ale i někdy trochu protivnej :D Naštěstí to neni moc často.. teda aspon doufám :D Ale na moje fanoušky nejsem protivnej nikdy!! :D Kdyby jste se o mě chtěli dozvědět víc, navštivte mě na Facebooku a někdy máte možnost si mě i poslechnout, budu Vám moc vděčnej :) Díky moc všem! :) https://www.facebook.com/WormonModerator

2. Co tě na práci v rádiu baví?
Baví mě úplně všechno.. ale nejvíc asi focení a samozřejmě živé vysílání na rádiu BestSound :) A vyřizování vašich přání :) na BestSound Rádiu!

3. Jak se ti povedlo dostat se do rádia?
Já jsem začal s moderováním už od svých 14ti let, kdy jsem měl svoje vlastní internetové rádio, které se jmenovalo ATGT. Nejprve jsem byl rok na vlastním internetovém rádiu, kde neposlouchalo zdaleka tolik lidi, jako třeba právě ted na BestSoundu, poslouchalo tak max. do 10 lidi, většinou ale mín. Hned rok potom, se mi ozvalo rádio které se jmenovalo "Rádio Perla" jestli bych nechtěl u nich moderovat, tak jsem tam zkusil dát přihláškRozou a ono to vyšlo. Rádio Perla taky spolupracovalo s nejprofesionálnější amatérskou dabérskou skupinou PerlaGroup a nebo FénixProDabing. :) Tam jsem byl další rok, za ten rok se to rádio tak trochu rozpadalo , nyní už ani neexistuje, po roce jsem dal přihlášku do dalšího internetového rádia které už existuje :D a to se jmenuje Fox Rádio. Tam jsem vydržel myslím, že půl roku a kvůli kolektivu a hádkám které tam byli hodně časté jsem odešel. Jeden kolega z Fox Rádia Hanzy, se dozvěděl o rádiu BestSound, a tak jsme tam oba dali přihlášku. Oba jsme byli přijatí, ovšem Hanzy po pár měsících odešel, a já tam stále vysílám každý týden. :) Tak takhle jsem se dostal do aktuálního rádia BestSound.

4. Co na své práci moc nemusíš, co je pro tebe těžké?
Nenapadá mě žádná věc kterou bych na týhle práci nemusel :) Na moderování mě baví všechno :) Nejtěžší je pro mě, protože jsem časově hodně vytíženej, přijít včas :) Už se mi to párkrát stalo, naštěstí jenom o pár minut :) A co se týče přímo toho moderování tak nejtěžší je pro mě vždycky hned to první vysílání na úplně novém rádiu, nikdy nevím co čekat, co na to vedení rádia bude říkat..atd , tak asi proto :) A při běžných vysíláních je asi nejtěžší se nepřeřeknout,protože všechny vysílání jsou naživo, a nebo neříct uplnou kravinu :D Druhá možnost je pro mě dost častá :( :D :D

5. Chtěl jsi být v rádiu už odmala?
Odmala ne :) Tahle práce mě začala lákat až od 15ti let ;) Od 14 let sem začal moderovat a rok potom se mi ozvalo hned první rádio. A takhle to začalo :)

6. Co taková práce obnáší?
Co práce moderátora obnáší ? Příprava vysílání , a pak během vysílání musím stíhat, všem odepisovat, mluvit do rádia, všímat si všech vzkazů na Facebooku nebo na mailu co píšou posluchači, hrát na přání.. atd , je toho prostě hodně. :) Kromě toho taky údržba webu a nebo focení pro moje fanoušky, kterých si nesmírně vážím! :) To už je ale zvlášt. Samozřejmě taky zkoumat hudební novinky, a to je asi výběr toho nejdůležitějšího.. :) Většina lidi si právě myslí, že jenom odmluvime 2 hodiny a pak máme klid celej tejden, co se týče rádia, a spíš opak je pravdou. :)

7. Vidíš v někom svoji konkurceni? A co nějaký vzor?
V nikom žádnou svojí konkurenci nevidim, se všemi moderátory co se znám mám přátelské vztahy :P Takže to není vůbec o konkurenci :) A vzor?? To asi taky ne.. jedině Leoš Mareš :DDDD

8. Staly se ti v práci už nějaké trapasy?
Bylo jich docela dost.. ale nebylo to nějak extra "pikantní" :D Takže z těch všech trapasů co jsem měl, sem si žádnej nezapamatoval, nebyl žádnej asi tak katastrofální :D Zatím... Místo toho Vám prozradím něco jinýho.. :D Když máme vždycky poradu s vedoucím rádia, tak my máme doma morče, jmenuje se Aďa :DDDD ale to není důležitý :DD a ono vždycky píská tak hlasitě že to jde vždycky slyšet až do mikrofonu, takže to slyšej i oni, a jeden den při poradě vedoucí řekl, něco, že to je "Bílé prasátko" nebo tak nějak :D já jsem nejdřív vůbec nechápal , až po pár minutách mi došlo že mluví o mým morčeti :DD já byl úúplně mrtvej!! :D Tak to je asi fakt ta nejlepší historka z rádia BestSound, a ještě dodnes takhle mýmu morčeti říkaj.. Pecka co?! :D

9. Chceš se i do budoucna věnovat rádiu?
Samozřejmě :) Tuhle práci bych chtěl dělat profesionálně např. na nějakém FM Rádiu ;)

10. Co bys poradil těm, kteří také chtějí začít u rádia?
Musíte prostě zkoušet dávat přihlášky do co nejlepších radii, samozřejmě postupně, a nebo počkat než si Vás někdo všimne. :) Díky moc za rozhovor, a budu se těšit, třeba někdy na BestSound Rádiu, Hezký den všem !


Časopis eNKA | 1. díl

20. září 2013 v 0:00 | NanyČasopis

17. září 2013 v 0:00 | Nany
Možná si pamatujete, jak jsem začala časopis - Blogerský magazín. Pak jsem s tím ale (záhadně) sekla. Důvodů bylo hned několik, většina z nich ale byla osobní, takže je tady psát nebudu.
Poslední dobou mě napadlo, že bych s tím mohla zase začít, i když trochu jinak.

Změny:
 • Časopis bude vycházet 2x měsíčně
 • Magazín bude hlavně moje tvorba + dvou kamarádek, ale Vaše články tam ráda uvítám.
 • Některé díly budou v Publisheru, jiné pouze formou příspěvku. Někdy totiž nemám chuť, piplat se s tím.
 • 1x za půl roku bude speciál, kdy k časopisu natočím i video na nějaké téma.

Za 3 dny se můžete těšit na první díl časopisu eNKA !!


Infočlánek

15. září 2013 v 12:10 | Nany
Čau!
Před chvílí jsem přijela z Chorvatska a protože jsem na blogu závislá, tak jsem zapla notebook a ihned najela na blog.cz. Ale o moři až později - teď Vám chci sdělit několik věcí.

1. Co bude...
 • 2x měsíčně TAG!
 • 2x měsíčně SHOW!
 • 1x za dva měsíce SOUTĚŽ O NEJ __ !
 • 1x měsíčně FOCENÍ!
2. Co nevyšlo...
 • Slíbená show nebyla z jednoho prostého důvodu: nebyl čas! Myslela jsem, jak to všechno hezky zvládnu, ale kvůli začátku školy a Chorvatsku jsem všechen volný čas využívala jinak a na točení jsem vlastně ani neměla náladu.
 • Giveaway - většina napsala, že ji nechce, tak já jí dělat nebudu! Nechci se k tomu už vyjadřovat.
3. Cestovatelstké články...
 • Korfu
 • Chorvatsko
 • Německo
 • + chalupa
Mějte se hezky!

Moje oblíbené Youtube kanály 3/3

13. září 2013 v 0:00 | Nany - 12 let |  Ostatní blogy
Mám tady pro tebe třetí a poslední díl mých oblíbených youtube kanálů. Dneska už tu mám jen holky, snad tě zaujmou. Všechny jsem začala sledovat teprve nedávno...

Teri Blitzen
Na tuhle holčinu jsem narazila díky Rainbow TAGu (který jsem mimochodem taky nedávno natočila) a moc mě zaujala. Pěkně mluví a vybírá dobrá témata. Je mi taky blízká tím, že je jí 13, takže se zajímá o podobná témata jako já, prostě malý věkový rozdíl, ne třeba jako u GetTheLouk. Najdeš tam kosmetická videa, TAGy, nějaké tipy, vlogy... Na kanál téhle slečny se podívej, stojí za to!


TheTeenGirlLooks
Videa této dvanáctileté holky se mi moc líbí. Anett má krásný hlas a i když se občas sekne nebo přeřekne, videa se dobře poslouchají. Je to kosmetický kanál. Spoustu lidí jí píše, že je na malování moc malá. Já si myslím, že je stará už dost, akorát by měla trochu zvolnit a neplácat na sebe makeup, když to vůbec nepotřebuje. Má opravdu hezký videa a já jen můžu říct - Podívej se!!


Prosím o vyplnění:
- Koho sleduješ?
- Která z Youtuberek (ze všech částí) tě nejvíce zaujala?
- Máš vlastní Youtube kanál (odkaz)?

Citáty ♥

11. září 2013 v 0:00 | Nany |  To, co se jinam nevešlo

CITÁTY ♥

Poslední dobou vyhledávám citáty. Nikdy mě to nebralo, vždycky jsem je přeskakovala a teď jich chci mít co nejvíc! A protože se mi hodně líbí, tak je tu chci zveřejnit.
♥ Napište mi prosím Váš nejoblíbenější citát ♥


To nejlepší se stává v moment, kdy to nejméně čekáme.

Bůh řekl: "Skvělého chlapa najdeš na každém rohu." A proto udělal Zemi kulatou.

Nikdy nelituj, toho co bylo. Ale toho: co nebylo a mělo být.

2 sekundy, trvá povedať "milujem ťa"
2 hodiny popísať to...
2 roky dokázať to...
2 životy pochopiť to…
Život je pes, a proto žít je psina!

Dobrá nálada nevyřeší všechny tvoje problémy, ale nase*e tolik lidí, že stojí za to si ji pěstovat.

Začíná to nevinně ♥
Končí to v peřině ^
Pokračuje kecama
A končí to slzama...

Milujeme ty, kteří nás odmítají. A odmítáme ty, kteří nás milují.

Neopouštěj toho, koho miluješ pro toho, kdo se ti líbí, neboť ten kdo se ti líbí, tě opustí pro toho, koho miluje.


Moje oblíbené Youtube kanály 2/3

8. září 2013 v 0:00 | Nany - 12 let |  Ostatní blogy
Ahoj, mám pro tebe pokračování mých oblíbených youtube kanálů. Jestli jsi propásl/a předchozí díl, tak se rozhodně mrkni sem<<

GetTheLouk
Lucka (Lou) má úžasný kosmetický kanál. Chodím na něj aspoň 1x týdně a vždycky se těším na nová videa - ať už se jedná o tutorialy, objevy a přešlapy, TAGy nebo novinky a nákupy. Tenhle kanál jsem si doopravdy oblíbila. I když Lou točí už pro trošku zkušenější, ne pro úplné začátečníky, tak mě její videa baví sledovat. A má příjemný hlas. Při psaní článků si většinou zapnu její videa a jen poslouchám, přestože většinou nevím, o co jde, tak se to skvěle poslouchá. Taky na ní mám moc ráda, že točí delší videa. Zajímáš se o kosmetiku, chceš najít nějaký tip na líčení, nebo chceš vědět, jak si organizovat čas na blog? Mrkni se na kanál Get The Louk!!


Ell Jones
Na tuhle patnáctiletou blogerku jsem narazila ještě předtím, než začala točit videa. Docela mě zaujala a tak jsem její videa začala sledovat. Jako první natočila kosmetické video. V té době mi byla kosmetika nesympatická a tak se mi ta videa nelíbila. Pak natočila videoodpověď a mě to začalo bavit! Některými videi mě trochu naštvala, protože její názory byly hodně sporné s těmi mými, ale přes to jsem se přenesla a sledovala dál. Jestli se chceš dozvědět něco málo o kosmetice a podívat se na videoodpovědi, tak se rozhodně podívej na tento kanál.


ViralBrothers
Toto je nejúspěšnější kanál v Česku a Slovensku! Mají ho dva kluci (Erik Meldik a Čeněk Stýblo). Byli i v show Jana Krause! Můžeš u nich najít debilní kecy (např. důchodců, matek, studentů, pražáků, holek, kluků...) a pomsty. Bohužel mi přijde, že poslední dobou se z nich staly hvězdičky, lépe řečeno, oni si asi myslí, že jsou hvězdy. Neříkám, že by byli špatní, to rozhodně ne, ale u mě si to trochu zkazili tím, že udělali ViralMobil - prostě jen a jen reklama!! I tak se u nich na kanálu dá užít spoustu zábavy a doporučuji se podívat!!


pokračování 13.9.

Blogerka SeaDance - rozhovor

7. září 2013 v 0:00 | Nany - 12 let
Blogerka SeaDance mi položila několik otázek, na které poněkud pozdě odpovídám. Snad se vám rozhovor líbí.

SeaDance: Tvůj blog , troufám si říct ,že je populární. Jsi s návštěvností spokojená ?
Nany: Jasně, že jsem, moc, ale nebudu lhát, chci ještě víc!
SeaDance: Jak dlouho už máš blog ?
Nany:1 rok a pár dní
SeaDance: Baví tě blogování ?
Nany: Je to jedna z nejlepších věcí na světě.
SeaDance: Myslíš, že takovýto "dívčí" blog je ta správná volba ?
Nany: Já dívčí blog vlastně ani nemám. Občas tu je něco o módě, cvičení, nebo kosmetice, ale na mém blogu jde spíš o mě, články ze života apod. I tak si ale myslím, že dívčí blogy na tom jsou většinou velmi dobře a je super, když se někdo tímto směrem vydá.
SeaDance: Mohla bych se tě zeptat jaké byli tvoje blogové začátky?
Nany: Snad jako každého. Nejdřív nic moc a pak se to začalo rozvíjet, články začaly mít smysl, točení, focení... nic jiného v tom nebylo.
SeaDance: Spousta holek tě nějakým způsobem obdivuje. Jsou i holky, které tě doslova nesnáší ?
Nany: Ano jsou. Každý má nějaké nepřátele, hatery, i já. Ale vůbec mi to nevadí.
SeaDance: Jak na komentáře tipu : "Seš tlustá ..." apod. reaguješ?
Nany: Já na ně nijak nereaguju. Vím, že nejsem hubená, ale přesto to se mnou není tak zlý a navíc aspoň něco dělám. Spousta lidí si myslí, že denně mlsám chipsy a sedím u televize, ale já sladkosti a slaná jídla poslední dobou skoro vůbec nejím a pohybu mám tak akorát.
SeaDance: Tancuješ sportovně nebo jen pro zábavu ?
Nany: Od začátku školního roku bychom měli začít jezdit na soutěže, takže se dá říct, že i pro zábavu i jako sportovně.
SeaDance: Smím se zeptat do jaké třídy půjdeš po prázdninách ?
Nany: Do sekundy (sedmička)
SeaDance: Za co jsi ve škole ? Šedá myš nebo "super star" ?
Nany: Myslím, že spíš šedá myška, ale taková bláznivá myška :D
SeaDance: To bych podle tvého blogu do tebe neřekla. Ale co ty super stár jsou většinou takové namyšlené , jak je to u vás ?
Nany: Na blogu jsem jiná... Ano, superstar školy nebo spíše třídy je více než namyšlená - bohužel.
SeaDance: Co chystáš na druhou půlku prázdnin? Máš ještě nějaké plány na prázdniny?
Nany: Budu v Německu :)
SeaDance: Co bys řakla tomuhle : ty a tvoje kamarádka stanujete ....líbilo by se ti to ?
Nany: Nelíbilo. Já a stanování? To fakt ne. I když by to na druhou stranu mohla být sranda :D
SeaDance: Po čem sáhneš jako první : Tenisky nebo jehly ?
šaty nebo jeansy ?
Nany: Rozhodně tenisky! Jeansy ani šaty. Spíše kraťasy když už.
SeaDance: Dík za rozhovor, pa!
Nany: Nmz, měj se fajn :))

Přednastavování článků + video

6. září 2013 v 0:00 | Nany - 12 let
Kdo mě sleduje už delší dobu, ví, že články přednastavuji a když ne, tak pro to mám vždycky nějaký vážný důvod. Spoustu blogerů říká, že přednastavování článků je blbost a nemá to cenu zkoušet. A o to přesně jde. Než nějakou věc odsoudíte, musíte to zkusit! Jestli tomu nevěříte, nebo vám to přijde hrozně nepraktické a zbytečné, doporučuju vám přečíst tento článek. Ještě musím dodat, že každému vyhovuje něco jiného. Nemusíte se řídit podle mých rad, berte to čistě jako tipy, kterými se vám snažím pomoc.

Proč je dobré přednastavovat články?
1. Jen aktivní blogy můžou mít dobrou návštěvnost. Je na nic, když píšete pěkně a poutavě, ale příspěvek přidáte jednou za dva měsíce. V průzkumu bylo zjištěno, že 80% lidí po měsíční neaktivitě blogera přestanou blog navštěvovat, 15% odpovědělo, že po dvou měsích a 5% odpovědělo, že po dvou týdnech. Z toho vyplývá to, že neaktivita blogu nijak neprospěje a všechno zhorší. Jenže někoho psaní baví a nechce s tím skončit kvůli (např.) práci, které se musí plně věnovat a na blog mu nezbývá žádný čas. Pak napíše třeba 5 článků po měsíci a nikdo si ho nepřečte, protože za tu dobu všichni návštěvníci blog opustili. A proto je přednastavování článků dobré. Když si uděláte čas na napsání 5 článků, tak je nemusíte zveřejňovat hned po sobě, ale přednastavit tak, aby byl každý článek 1x týdně a to je v pohodě, ne?

2. Dovolená, tábor... jsou to super věci, kde se zabavíte. Jenže většinou tam není wifina, nebo prostě nechcete strávit den u počítače, když si místo toho můžete užívat. Jenže přes tu dobu bude váš blog neaktivní a pak to půjde rychle. A má to v tomhle případě jednu velkou výhodu (přednastavování)! Pokud by náhodou nějaký zloděj narazil na váš blog a přečetl si, že jste týden pryč, nebo by viděl, že přispíváte každý den a pak najednou dlouho nic, tak by vás mohl vyloupit! Zatímco když přednastavíte články a budete pořád aktivní, bude pravděpodobné, že na nic nepřijde. (Je ale nerozumné přednastavovat je každý den ve stejný čas, mohl by poznat, že jsou oproti jiným článkům přednastavené a zase špatně. Také nevolte časy jako 15:00 nebo 12:30 - raději vsaďte na 10:27 nebo 18:43. Z toho nebude přednastavenost poznat!)

3. Jak jsem se již zmiňovala v prvním bodě, tak je špatné, když v jeden den zveřejníte 5 nebo i 10 článků. Díky přednastavování je můžete rozmístit na každý den a hned to bude na blogu vypadat lépe - a hlavně přehledně!

Výhod je samozřejmě víc, ale to už jsou takové maličkosti, tohle jsou 3 hlavní.

Tipy

Kdy články přednastavovat (čas)?
Ideální je ráno, aby si to přečetli jak ranní, tak odpolední a večerní návštěvníci. Já jsem dříve volila čas 6:00, který byl naprosto ideální. Pak jsem ho změnila na 7:00, ale to mi přišlo na někoho moc pozdě, hlavně v období školy. Poslední (celkem nová) změna byla (a je) na 0:00, tedy na půlnoc. Proč jsem zvolila tento čas? Kdybych náhodou dávala nějaké tipy do školy a někoho zrovna čekal test, tak by si to přečetl buď před spaním, nebo ráno a bylo by to vyřešeno. Nebo nějaké školní outfity (což mi připomíná případ z 2.9.).
Zkuste zjistit, kdy na váš blog chodí nejvíc lidí a podle toho hodinu předem vydejte článek, aby ho měli čtenáři připravený. Každému to vyhovuje jinak, ale já můžu z vlastní zkušenosti doporučit ranní, nebo dokonce noční hodiny.

Kdy se vyplatí přednastavovat články?
1. Když napíšete v jeden den článků víc.
2. Když víte, že budete neaktivní.
3. Když píšete články každý den, nebo obden.
4. Když nemáte na psaní moc času.

Kdy se to naopak nevyplatí?
Ano, i přednastavování se nevyplatí.
1. Když píšete s jistotou články 2x - 4x týdně.
2. Když nemáte moc povinností a blogu můžete věnovat několik hodin.

A jak článek přednastavit?
Je to stupidně jednoduchý, ale pro začátečníky přidávám fototutorial - děs běs v malování :D Je to splácáno během dvou minut, tak snad vám to nějak pomůže :D

Máš nějaký dotaz nebo naopak tip? Sem s ním!!
Co si myslíte o přednastavování článků vy?

Jak bojuji proti pupínkům

4. září 2013 v 0:00 | Nany - 12 let
Mám, jako jiný teenager s mastnou pletí, pupínky. A také to musím řešit. Za svou pleť se nestydím a beru ji, vím, že to (pravděpodobně) v dospělosti přejde. I tak se o pleť starám a snažím se množství pupínků zminimalizovat. Jaké přípravky používám? To Vám představím v tomto článku. (celý článek)


Moje oblíbené Youtube kanály 1/3

3. září 2013 v 0:00 | Nany |  Ostatní blogy
Mám pro tebe doporučení na několik kanálů, které sleduji. Původně jsem sem chtěla zařadit jen holčičí kanály, ale pak jsem si uvědomila, že i někteří kluci mají dobrá a vtipná videa a tak je to takový mix.

Tomáš Maca
Tenhle kluk moc videí nemá, ale i těch pár umí dost pobavit. Proč? Tomáš natočil velmi populární videa jako Jak se (ne)stát milionářem, Justin Bieber dostal padáka! nebo FACEBOOK RAP CREW (FRC). FRC jsem si úplně zamilovala. Naposledy jsem jí slyšela asi před rokem a když jsem si jí včera pustila, tak jsem si pořád pamatovala slova. Pro někoho trapárna, ale mě to fakt zaujalo. Tomáš je výborným bavičem a pokud se rád směješ, tak se na jeho kanál určitě mrkni!Petra Kopolovičová
Dlouho jsem se o kosmetiku vůbec nezajímala, ale tahle slečna mě k tomu přiblížila a trochu nalákala. Kromě kosmetických videí u ní najdeš i vyjádření k anorexii (je vážně úžasné, když všechny ty věci můžeš slyšet od někoho, kdo to prožil), ale pro ně si musíš zapátrat do archivu, v poslední době na toto téma nemluví. Jediné, co mi na Pétě trochu vadí, je její hlas. Vím, že to nemůže ovlivnit a já jsem se s tím tak nějak smířila, ale zpočátku mi připadal hrozně pisklavý a pro mě nepříjemný. Ale hlas se dá omluvit, když Petra ví, o čem mluví a videa jsou zajímavá.


Michaela Vančurová
Myslím, že každý ví, o koho jde. Podle mě točí LadyVanilka úžasná videa, která jsou sice trochu trapná, ale pobaví a člověk má hned lepší náladu (pokud to teda není typický hater, který vše jen zkritizuje). Jen škoda, že většinu svých videí smazala. Nicméně Míšina videa stojí za to, navíc se stává rozumnější a rozumnější, ta nejšílenější puberta už je zřejmě za ní. U LadyVanilky naleznete show, videoodpovědi, nějaké rozhovory a rady. Doporučuji se podívat!


pokračování 8.9.

Než si založíte blog...

2. září 2013 v 0:00 | Nany |  Jak na blog
Můj mail je pořád plný. Denně mi přijde kolem 20 e-amilů, které se týkají blogu - většinou 10 rozhovorů, 5 dotazů, a 5 nějakých vzkazů. Po čase jsem si všimla, že většina vzkazů a dotazů se týká založení blogu a začátků. Proto jsem se rozhodla, že udělám několik článků pro začátečníky. První 3 díly budou opravdu pro nováčky, ten zbytek už mohou využít i pokročilejší blogeři. Tato "poradna" bude mít 10 dílů, doufám, že Vám nějak pomůžou.

Zamyslete se...
 • Neaktivní blog nikdy nebude navštěvovaný. Psát články každý den nebo obden je nejlepší, ale ne každý má tolik času a nápadů.
 • Pravopis Vám nejde? Každý občas udělá chybu, ale články plné hrubek a překlepů se špatně čtou.
 • Počítáte s články o 5 větách? To nikoho nezajímá. Znám spoustu blogů, kde napíšou větu a k tomu přidají jednu fotku. Já to teda za blogování nepovažuji.
 • Nesnesete kritiku? Pak raději brzděte, věřte, že na blogu.cz se najde kritiky HODNĚ.
Chcete to tedy zkusit? Tak tedy...
 • Blogovat anonymně nebo pod svým pravým jménem? Oboje má své plusy i mínusy. Já si vybrala druhou cestu a stále ještě nevím, jestli to bylo dobře nebo špatně.
 • Pokud chcete vystupovat jako anonym, bude dobře, když si vymyslíte přezdívku. Neskončete jako LadyVanilka! Pokud je Vám třeba 10, tak zkuste uvažovat dospěleji. Chtěli byste se za 5 let jmenovat Bárbínka? Což mě přivádí k další věci: zkuste být originální. V dnešní době je to hodně složité, ale když zapojíte mozek, jistě na něco přijdete.
 • Adresu blogu nelze změnit. Neskončete jako já! Nejlepší je, když napíšete své jméno, nebo věc, které se chcete na blogu věnovat. Opět uvažujte dospěleji.
 • Vyrobte si design, nebo poproste grafičku. Základní šablona dobrý dojem neudělá. Proto mějte předem design.