Přednastavování článků + video

6. září 2013 v 0:00 | Nany - 12 let
Kdo mě sleduje už delší dobu, ví, že články přednastavuji a když ne, tak pro to mám vždycky nějaký vážný důvod. Spoustu blogerů říká, že přednastavování článků je blbost a nemá to cenu zkoušet. A o to přesně jde. Než nějakou věc odsoudíte, musíte to zkusit! Jestli tomu nevěříte, nebo vám to přijde hrozně nepraktické a zbytečné, doporučuju vám přečíst tento článek. Ještě musím dodat, že každému vyhovuje něco jiného. Nemusíte se řídit podle mých rad, berte to čistě jako tipy, kterými se vám snažím pomoc.

Proč je dobré přednastavovat články?
1. Jen aktivní blogy můžou mít dobrou návštěvnost. Je na nic, když píšete pěkně a poutavě, ale příspěvek přidáte jednou za dva měsíce. V průzkumu bylo zjištěno, že 80% lidí po měsíční neaktivitě blogera přestanou blog navštěvovat, 15% odpovědělo, že po dvou měsích a 5% odpovědělo, že po dvou týdnech. Z toho vyplývá to, že neaktivita blogu nijak neprospěje a všechno zhorší. Jenže někoho psaní baví a nechce s tím skončit kvůli (např.) práci, které se musí plně věnovat a na blog mu nezbývá žádný čas. Pak napíše třeba 5 článků po měsíci a nikdo si ho nepřečte, protože za tu dobu všichni návštěvníci blog opustili. A proto je přednastavování článků dobré. Když si uděláte čas na napsání 5 článků, tak je nemusíte zveřejňovat hned po sobě, ale přednastavit tak, aby byl každý článek 1x týdně a to je v pohodě, ne?

2. Dovolená, tábor... jsou to super věci, kde se zabavíte. Jenže většinou tam není wifina, nebo prostě nechcete strávit den u počítače, když si místo toho můžete užívat. Jenže přes tu dobu bude váš blog neaktivní a pak to půjde rychle. A má to v tomhle případě jednu velkou výhodu (přednastavování)! Pokud by náhodou nějaký zloděj narazil na váš blog a přečetl si, že jste týden pryč, nebo by viděl, že přispíváte každý den a pak najednou dlouho nic, tak by vás mohl vyloupit! Zatímco když přednastavíte články a budete pořád aktivní, bude pravděpodobné, že na nic nepřijde. (Je ale nerozumné přednastavovat je každý den ve stejný čas, mohl by poznat, že jsou oproti jiným článkům přednastavené a zase špatně. Také nevolte časy jako 15:00 nebo 12:30 - raději vsaďte na 10:27 nebo 18:43. Z toho nebude přednastavenost poznat!)

3. Jak jsem se již zmiňovala v prvním bodě, tak je špatné, když v jeden den zveřejníte 5 nebo i 10 článků. Díky přednastavování je můžete rozmístit na každý den a hned to bude na blogu vypadat lépe - a hlavně přehledně!

Výhod je samozřejmě víc, ale to už jsou takové maličkosti, tohle jsou 3 hlavní.

Tipy

Kdy články přednastavovat (čas)?
Ideální je ráno, aby si to přečetli jak ranní, tak odpolední a večerní návštěvníci. Já jsem dříve volila čas 6:00, který byl naprosto ideální. Pak jsem ho změnila na 7:00, ale to mi přišlo na někoho moc pozdě, hlavně v období školy. Poslední (celkem nová) změna byla (a je) na 0:00, tedy na půlnoc. Proč jsem zvolila tento čas? Kdybych náhodou dávala nějaké tipy do školy a někoho zrovna čekal test, tak by si to přečetl buď před spaním, nebo ráno a bylo by to vyřešeno. Nebo nějaké školní outfity (což mi připomíná případ z 2.9.).
Zkuste zjistit, kdy na váš blog chodí nejvíc lidí a podle toho hodinu předem vydejte článek, aby ho měli čtenáři připravený. Každému to vyhovuje jinak, ale já můžu z vlastní zkušenosti doporučit ranní, nebo dokonce noční hodiny.

Kdy se vyplatí přednastavovat články?
1. Když napíšete v jeden den článků víc.
2. Když víte, že budete neaktivní.
3. Když píšete články každý den, nebo obden.
4. Když nemáte na psaní moc času.

Kdy se to naopak nevyplatí?
Ano, i přednastavování se nevyplatí.
1. Když píšete s jistotou články 2x - 4x týdně.
2. Když nemáte moc povinností a blogu můžete věnovat několik hodin.

A jak článek přednastavit?
Je to stupidně jednoduchý, ale pro začátečníky přidávám fototutorial - děs běs v malování :D Je to splácáno během dvou minut, tak snad vám to nějak pomůže :D

Máš nějaký dotaz nebo naopak tip? Sem s ním!!
Co si myslíte o přednastavování článků vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu?

Ano-------- ;)))

Komentáře

1 Super.blog.cz Super.blog.cz | E-mail | Web | 6. září 2013 v 14:16 | Reagovat

Nany je od slova NÁNA?
Šílenej vzhled blogu!
S pozdravem
BLOGGERS FACTS!
"Říkáme, co si myslíme!"

2 Ell Jones Ell Jones | Web | 6. září 2013 v 14:21 | Reagovat

Já už jsem s přednastavováním skončila. Podle mě je nevýhoda přednastavování, že je možné, že v dobu vydání už člověk má jiný názor, než když ten článek psal.
Pěkný článek.

3 Teresa Xeina Teresa Xeina | 6. září 2013 v 14:38 | Reagovat

Neskončila.

- Článek dobrý, ale přednastavování se mi nelíbí. Už jsem to tak taky dělala.

4 Adéél Adéél | Web | 6. září 2013 v 15:01 | Reagovat

Super článek ,určitě to chci vyzkoušet :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama