Říjen 2013

Recenze: Essence Lipstick

30. října 2013 v 20:03 | Naneta Jiráková - 12 let |  Pro holky
Už dlouho jsem nedělala recenzi na kosmetický produkt. Začala jsem přemýšlet, jestli by nebylo dobré něco napsat, ale přišlo mi, že k novým kleštičkám na řasy z DMka toho moc neřeknu. A pak sem narazila na rtěnku, která je z (poměrně) nové řady od Essence.

Obchod: Globus v KV, v kosmetické část - essence (koupíte i v DMku)
Cena: 59,- Kč
Odstín: 09 Wear Berries

TAG: Jedno slovo

29. října 2013 v 7:00 | Naneta Jiráková - 12 let

Jedno slovo!

Taguji: Nici Ko, TheTeenGirlLooks, TheEny15


Hacker na Youtube- bacha!

26. října 2013 v 21:30 | Naneta Jiráková - 12 let
Rychlovka: Někdo se naboural Makyně016 na účet, smazal jí nějaká videa a zveřejnil toto video: http://www.youtube.com/watch?v=aBJfp2dRJRY Trochu se bojím o svůj kanál, naštěstí nejsem známá Youtuberka, mám málo odběratelů a nic moc, takže mě to asi nehrozí, ale co třeba Teri, Nici a nebo Anet.
DEJTE SI NA TOHOTO HACKERA POZOR!

Nominace

26. října 2013 v 13:28 | Naneta Jiráková - 12 let |  Blog
O co jde?
Nominace se pohybuje od blogu k dalšímu blogu, od toho k dalšímu atd... Nominovaní odpoví na otázky a dají dalším blogerům nové otázky.

Pravidla
 • Řekněte o sobě 10 věcí.
 • Odpovězte na 10 otázek blogerky, která Vás nominovala.
 • Vymyslete 10 otázek pro ty, které budete nominovat.
 • Nominujte 5 blogerů, kteří mají méně než 200 pravidelných čtenářů.
 • Informujte blogery o tom, že jste je nominovaly.

10 věcí o mně
 1. Ráda zpívám, i když mi to vůbec nejde.
 2. Jakmile slyším hudbu, začnu tancovat, nebo minimálně podupávat.
 3. Chodím do sekundy na gymplu.
 4. Stačily mi 3 díly, abych se stala závislá na Pretty Little Liars.
 5. První den lyžování vždycky proklínám, protože mě bolí nohy.
 6. Miluju ráchání (nikoli plavání :D) v moři, bazénu nebo řece.
 7. Mám notebook SONY VAIO, ze kterého píšu většinu článků.
 8. Každý den strávím aspoň jednu hodinu na mém mobilu Samsung Galaxy S III Mini a ráda se s ním chlubím :D
 9. Vždycky když chci točit, musím vyndat SD kartu z mobilu, dát jí do kamery a zase zpátky.
 10. Líbí se mi "motto" Karla Schwarzenberga.

Otázky od Meddie
 • Studuješ či pracuješ? Studuji.
 • Léto nebo zima? Léto.
 • Na co máš alergii? Na pyl.
 • Skate nebo lyže? Lyže, ale začínám se pomalu učit na skatu... jinak neměl to být spíše snowboard? :D I tak lyže.
 • Proč jsi začala blogovat? Nuda, chtěla jsem se podělit o svůj názor, žádný Word.
 • Oblíbený žánr filmů? Asi animované komedie :D
 • Oblíbený žánr písniček? Nemám. Jednou se mi líbí tohle, podruhé tamto.
 • Oblíbený obchod? Best budou vždycky knihkupectví!
 • Levice nebo pravice? Asi pravice.
 • Máš zvíře? Kočku a psa.
10 otázek ode mě
 1. Jaké jméno se ti nejvíc líbí (holčičí i klučičí)?
 2. Kdyby jsi do konce života měla říkat jen jedno slovo, které by to bylo?
 3. Máš oblíbené Youtuberky?
 4. Jaký máš notebook?
 5. Kdyby jsi mohla volit, jakou stranu bys zvolila?
 6. Kde nejdál jsi byla (země, oblast...)?
 7. Jsi se svým blogem spokojená?
 8. Co si myslíš o Lady Gaga?
 9. Zajímáš se spíše o budoucnost nebo minulost - přítomnost sem netahej!
 10. Co máš zrovna na sobě, jaká barva u tebe převažuje?
Nominováni
! Zpátky už mě nenominujte !

Ahoj :))

New York, Paříž, Londýn...

24. října 2013 v 7:00 | Naneta Jiráková - 12 let |  To, co se jinam nevešlo
Každý má nějaké místo, kam by se rád podíval. Nejčastěji to jsou však města typu Paříž, New York nebo Londýn. Prostě taková ta známá města.

Sny
1. Být slavnou herečkou, procházet se v Hollywoodu, nakupovat u drahých značek, být obdivována miliony lidí.
2. Jako známá zpěvačka natočit klip na vrcholu Eiffelovky.
3. Projet se dvoupatrovým autobusem a zazpívat si s 1D - samozřejmě v Londýně!

Naštěstí tu jsou ale lidé, kteří jsou realisti. Všechno vyškrtnou, až na ty "úžasný" města. Dnes totiž není problém, dostat se do Londýna nebo Paříže. Stačí mít pas/občanku a už se letí (tak jednoduché to sice není, ale vážně bych to nebrala).
-
Docela by mě zajímalo, proč to lidi netáhne třeba do Estonska nebo Irska. Působí na ně... nezajímavě?
-
Já jsem třeba v Paříži byla, dokonce i u Effelovky (ale nešla jsem na ní), plavila jsem se po řece Seině a tak. Byl to super zážitek, ale žít bych tam třeba nechtěla. Jako zájezd je to nádherné místo, ale když se na to zpětně podíváte tak to zas tak skvělé není. Je to podobné, jako orloj. Pražáci se mu jednou věnují, podruhé už to berou jako něco nezajímavého. Mezitím co lidé z jiných zemí jsou z toho úplně paf. - No a takhle by to bylo, kdybyste žili ve Francii (Paříži) ne?

Vaše vysněné město?
Co si myslíte o městech typu Paříž, Londýn?
Kde všude jste byli?Výprodej essence

23. října 2013 v 7:00 | Naneta Jiráková - 12 let

Výprodej essence

V pátek jsem byla na výprodeji essence, catrice a manhattnu. Bylo to tam moc pěkný, i když trochu narváno, ale budiž :D. Je mi líto, že jsem nic netočila ani nefotila. Měla jsem totiž nervy a nemohla jsem se soustředit.

CESTA.
Hm, tak o tom jsem původně nechtěla vůbec mluvit, ale pak se zase spoustu lidí ptalo proč a tak to sem nakonec napíšu. Na internetu jsem našla jen to, že se tam dostanete tramvají 3 nebo 17. Už to pro mě bylo špatný. Sorry, ale já tramvají prostě nejezdím. Nikdy. Takže 1. cesta tramvají a ještě k tomu pojedu sama. Ale tak fajn. Řády jsem našla a byla jsem v klidu. ... Vystoupila jsem v Hlubětíně a tam vyšla ven. Viděla jsem tam jedno jediné tramvajové nádraží. Samozřejmě že tam jezdila jenom 16. A tak jsem do ní nasedla. Nebyla to zrovna příjemná cesta. Jako pardon, ale jet v tramvaji, která byla postavena snad před padesáti lety s cikány... Do té doby jsem je tolik neřešila. Ale když na mě začali ukazovat, tak jsem ztratila nervy a vystoupila. Ehm, Kolbenova. Ještě že umím stanice metra - tedy aspoň béčka. Tam jsem nasedla do metra a jela na Palmovku (kde měla být další zastávka té tramvaje - správné). Byla jsem ráda, že jsem v metru. Metro znám, z metra bych se dokázala vrátit domů. Z tramvaje ne. Nicméně.... na Palmovce jsem tedy vystoupila a uviděla jsem 3 tramvajové východy. To jsem si tolik nebrala. Řekla jsem si, že všechny 3 prozkoumám, mrknu se, jestli tady 3/17 opravdu jede a kdyby ne, tak pojedu domů. Na třetí pokus mi to vyšlo a už se jelo! Tím moje dobrodružství ale neskončilo. Když mi zbývaly asi 3 zastávky do Belárie, kde jsem měla vystoupit, tak se ukázalo, že tramvaj dál nejede. Fajne (y). Další problém. Co teď? Rozhodla jsem se, že půjdu směrem jako nějaké mladé holky. Doufala jsem, že také míří na výprodej a že se díky nim dostanu na správnou zastávku. Holky šly na jiné nádraží kde zrovna jela 17. Nasedla jsem do ní a doufala. A opravdu, za chvíli se už hlásila zastávka Belárie. Byla jsem úplně nadšená! No, bohužel jsem měla zase nervy. Nevěděla jsem totiž, kde jistá ulice Pod Belárií je. Na google mapách to vypadalo v pohodě, ale když jsem byla na místě, tak jsem netušila, kam jít. Naštěstí mám v mobilu navigaci, která mě dovedla (o asi 10 minut delší cestou) k výprodeji - yes!
Měla jsem smůlu - ani cesta zpátky neproběhla bez problémů. Nasedla jsem do správné tramvaje, která ale později hlásila, že z "nějakých" důvodů končí. Vyřešila jsem to tak, že jsem počkala na zpáteční tramvaj a dojela na zastávku, kde jsem viděla metro. Staroměstská. A tam jsem nasedla do metra A... hm, a ano jelo na opačnou stranu. To už jsem ale brala s klidem, na Malostranské jsem vystoupila a jela zpáteční tramvají. Na Florenci jsem přestoupila a -> HURÁ DOMŮ!
Děsná cesta -_-

A teď už k videu...

Co jsem si tam koupila?Rozhovor: Značkové nebo neznačkové oblečení

22. října 2013 v 7:00 | Naneta Jiráková - 12 let |  Pro holky
Ahoj,
dnes tady mám rozhovor! Ptala se mě Andí Falasceulova (doufám, že jsem to napsala dobře :D). Není to ale úplně běžný rozhovor, vybrala si určité téma a na něj mi položila několik otázek. Za ty moc děkuji, pokusím se na ně co nejlépe odpovědět.

Co si myslíš o sekáčích?
Už si vůbec nepamatuji, jak to tam vypadá. Byla jsem tam asi 2x v životě a už je to hodně dlouho, ještě předškolní věk myslím. Nechci je moc soudit, když o nich moc nevím. Asi bych řekla jen to, že mi nevadí.

A co vietnamci?
Od nich jsem oblečení nikdy v životě neměla. Nevím jak to u ních přesně je.

Máš vše značkové?
Do nedávna jsem měla. Nyní jsem na dně skříně objevila 4 neznačkové věci. Ani jsem o nich nevěděla :D - úklid skříně vážně prospěje. Kromě těchto věcí mám ale vše značkové. NECHCI ale, aby to znělo namyšleně: prostě že mám jen značkové oblečení a že na to mám prachy a tak.

Jaká je kvalita s tvým neznačkovým oblečením, celková spokojenost...?
Ty zahrabané kousky jsem na sobě dlouho neměla, ale doteď jsem si nevšimla nějakého rozdílu. Přijdou mi úplně stejné, jako značkové. Časem by se to asi ukázalo, ale zatím je vše v pořádku, 100%!

Co si myslíš o lidech, kteří jsou proti sekáčům, mají vše značkové a těm, co nosí věci od vietnamců se posmívají?
Krávy. Když jim sekáče nějak vadí, ať je prostě neřeší. Bohužel většina z nich o tom pořád mluví. Proč to sakra nenechají plavat. Já se musím přiznat, že jsme ještě s jednou kámoškou řešily jinou kámošku, která měla věci ze sekáče. Hm, trochu chyba - něco sice byla pravda pravdoucí, ale mohla jsem se trochu mírnit.

A tak celkově...?
- Proti sekáčům/vietnamcům nic nemám.
- Většina mého oblečení je značkového.
- Trochu bych oblečení přirovnala kosmetice. Třeba essence a channel - essence je docela dobrá, ale channel toho udělá mnohem víc a líp, ale je dražší.A jak to máš ty?

20 000!!? WOW!

20. října 2013 v 20:04 | Naneta Jiráková - 12 let
Po chvilce uklízení jsem se šla mrknout na blog - klasika. Mé oči sjedou na počítadlo návštěvnosti. A já se nestačím divit - přes 20 000 celkových návštěv! Wow! Super!

Všem moc děkuji!!!!!

Blog už vedu nějaký ten pátek, ale tohle počítadlo zde není od začátku. Lépe řečeno jsem měla minulou zimu asi 10 000 lidí a pak mi "šikovná" designerka počítadlo smazala. A tak jsem začala od nuly. Nedávno se mi počítadlo opět zrušilo, ale naštěstí jsem asi den předem tu náštěvku viděla a tak jsem nové počítadlo měla poměrně přesné.

Doufám, že na můj blog budete i nadále chodit. Jsem za každého návštěvníka moc ráda - hlavně za ty stálé!


Krásná a dokonale zvládnutá přetvářka

20. října 2013 v 7:00 | Naneta Jiráková - 12 let |  Ze života

Já a přetvářka? Nahlédni do mého reálného života!

Přetvářka je všude kolem nás. Snad každý se přetvařuje: někdo méně, někdo více. Je jen na tobě, jak to pojmeš.
náhradní článek za video What is in my school bag - stěžuj si Youtubu


Zas*aný Youtube

19. října 2013 v 18:52 | Naneta Jiráková - 12 let
Ahoj :(
Asi se ptáte, kde je slíbené video My night routine.. Tentokrát za to však nemůže moje "lenost" točit. Ale ten debilní youtube. On si prostě usmyslel, že bude 5 minutový video nahrávat 1000 minut -_- A já na to nemám čas! Proto video nebylo. Stěžujte si youtubu, ne mě

Mytí vlasů: co ti pomůže a co vlasy naopak ničí?

18. října 2013 v 7:00 | Naneta Jiráková - 12 let |  Pro holky
Která žena by nechtěla mít krásné, dlouhé, lesklé a celkově zdravé vlasy? Bohužel tomu tak často není.
Já se dnes zaměřím na mytí vlasů. Jen bych na začátek chtěla říct, že se to týká především kudrnatých vlasů. Ale to neznamená, že se holkám s vlasy jako dráty nebude tento článek hodit.

(Můj "vlasový" vzor - má je nádherné!)

Je dobré mýt si vlasy více jak dvakrát? Určitě ne! Pokud si myješ vlasy aspoň 2x týdně (a máš je suché nebo normální), tak ti stačí jedna nebo dvě várky šamponu. Víc opravdu jen výjimečně (třeba kvůli delší nemoci apod.). I kdybys používala přírodní šampon (který je samozřejmě lepší než ten z drogerií), tak to může být škodlivé. Lepší je mýt si vlasy každý (druhý) den s trochou šamponu.

A co česání vlasů? Mokré nebo suché? Pro kudrnaté: Rozhodně mokré! Nebudou ti tolik vypadávat a rozčešeš je lépe! Pro rovné: Mokré v žádném případně. Při mytí si je rychle přelízni, ale na pořádné pročesání čekej na suché vlasy.

Kondicionér, nebo bez něj? Masky, balzámy - všechno tvé vlasy přivítají (zvláště ty zničené!). Proto to neberte jako zbytečné sra*ky, které Vám vezmou peníze. Jen je důležité, aby se jednalo o přírodní balzámy.

Délka působení šamponu a balzámu... Šampon nemusíš nechat působit! Nepomůže ti to. Zbytečná ztráta času. Mezitím co kondicionér si ve vlasech nech tak dlouho, jak se na obalu píše. Většinou to jsou 3 minuty, ale občas pár minut navíc neuškodí. TIP!: Pokud jsi ve sprše a máš balzám, který působí deset minut, tak klidně ze sprchy vylez - za tu dobu toho dost uděláš.

 • Jak se o vlasy staráte vy?
 • Další tipy..

RYCHLÉ - DŮLEŽITÉ!

17. října 2013 v 18:38 | Naneta Jiráková - 12 let
Všechny prosím, aby si našli pár sekund a odpověděli...

Zítra možná půjdu na výprodej essence - mám s kamarádkou točit vlogy? Stačí ANO - NE.

a video Night Routine se přesouvá na neděli...

Čau

Můj kosmetický košíček

17. října 2013 v 7:00 | Naneta Jiráková - 12 let |  Pro holky
Nevím jak vy, ale já mám skoro všechnu kosmetiku v koupelně. Až na 2 košíčky. Věci v těch košíčkách používám prakticky každý den. Napadlo mě, že byste se tím mohli inspirovat. Dnes Vám představím můj první košíček s pečující kosmetikou.


Uč se!

16. října 2013 v 7:00 | Naneta Jiráková - 12 let |  Tipy
Nemáš ve školce zrovna hezký známky a myslíš si, že to někdy v lednu doženeš? To je ale chyba. Pak bude pozdě. Uč se teď! Ale jak se máš vlastně učit? Vyvětrej si, piš si to... nejsou to už ohrané rady, které ti tolik nepomohou? Já se pokusila sepsat pár věcí, které by ti opravdu měly pomoc. A věř, že se mi zatím až na 2 trošku horší známečky, které vznikly z nepochopení zadání a ze strachu (to vysvětlím někdy jindy) se mi zatím daří, jedničky mi přibývají. A to je sekunda docela těžká (samozřejmě v porovnání s předchozími ročníky, třeba s oktávou to porovnávat samozřejmě nemůžu)! Ještě před tím musím upozornit, na to, že to, co pomáhá mě, nemusí pomáhat tobě. Každý jsme jiný. Něco ti bude vyhovovat víc, něco míň.


Článek ze školních lavic

15. října 2013 v 7:00 | Naneta Jiráková - 12 let |  Ze života
Žasnu nad svými známkami! Vážně! Je skoro půlka října (psáno 14.10.) a já mám samé jedničky až na pitomou pětku z ájiny a trojku z bižule. Fajne předměty -_-. Abych se obhájila: Pětka nevznikla z nedostatku slovní zásoby, ale z toho, že moje normálně chytrá hlavička nepochopila, jak se mají slovíčka psát a jelikož psala rychlostí lenochoda, tak se všechno jaksi pos*alo. Musím dodat, že kdyby mě zítra vyzkoušel, měla bych to bez chyby (jaké namyšlené řeči - doufám že chápete, že to je prdel, že jo?). A trojka z bižule... řekněme to takto - jedno z témat se týkalo pavouků a protože to je moje největší fobie, tak jsem nedokázala udělat výpisky z učebnice (jako sorry, ale nevydržím se 30 minut dívat na obrázky sklípkanů, to je na mě moc) a protože jsem k tomuto učivu měla zapsané dvě věci, tak se to samozřejmě pos- zkazilo (nebudu sprostá :D). Ale jinak, dámy a pánové, SAMÉ JEDNIČKY! A věřte, že jsme psali HODNĚ HODNĚ HODNĚ testů, na sekundu a na začátek školního roku až moc. Skoro jako pololetky.

Když se nad těmi známkami zamyslím, tak jsem zase o několik kroků blíž k zrcadlovce a iPadu. Lépe řečeno - do tří dvojek na vysvědčení dostanu jedno z toho a za samé jedničky dostanu oboje. Asi si teď někdo pomyslí, že jsem rozmazlená, že za samé chci takovéhle věci. Ale my máme s T. dohodu a on je za mé známky rád :) aneb Šetří s radostí.

Je také zážitek jít s kamarádkou do Mekáče s tím, že si tam koupíte pití a budete se na další den učit děják. Samozřejmě jsme se nic nenaučili a k tomu jsem si ještě dala zmrzku (kterou mi E. zaplatila a zítra (pro Vás dneska) jí to musím vrátit). A to nepočítám dvě hranolky, které jsem E. šlohla z jejího výhodného meníčka. Tak jsme aspoň probrali všechny ty věci... které jsme probrat potřebovali :D.

Tenhle článek původně nebyl plánovaný, ale když se v půl jedenáctý nudím, tak je něco napsat fajn.
A ještě: dneska jsem točila TAG 100 Otázek, na které se nikdo neptá. Má to kolem 250 stříhů - nebo spíše bude mít, protože mi po 10 ruply nervy :D. Nevím kdy tento TAG bude, předpokládám, že příští týden, ale záleží na upravovací náladě. Navíc ještě nemám dotočený TAG What is in my school bag a My night routine. Ale slíbila jsem Vám to a nechci, aby to dopadlo jako se show (původně měla být do konce ledna 2013 (y)).

Čau :)