Listopad 2013

Dokonalost modelek

30. listopadu 2013 v 7:00 | Nany J - 12 let |  Úvahy
I když Photoshop umí ovládat skoro každý, stále se některé dívky diví kráse modelek na obálkách časopisů. Přitom na to, abyste ze sebe udělali něco podobného stačí hodina - a hned jste dokonalost sama. Ale dneska Vám nebudu radit, jak si udělat krásnou pleť, štíhlou postavu a velké oči. Spíš se zaměřím na už upravené fotky.

Modelky před focením
Představte si, kolik makeupu na sobě musí mít. Všechny nedokonalosti musí pryč - takže malé oči díky líčení otevřít. Pihy, pupínky, černé tečky... Pleť musí být hladká, plná života. Mrtvé tváře jsou oživeny tvářenkou a hned jsou jako jahody.
S vlasy je to podobné. Na ně se použije milion laku, aby se vytvořily speciální účesy a hlavně aby vydržely.
Proto můžete na takové focení pozvat obyčejnou, průměrnou holku. I zní se po chvíli zkrášlování stane modelka.

Při focení
Speciální osvětlení, různé úhly >> nafotí se 500 fotek a z nich se vybere 5 nejlepších. Navíc jsou k tomu využívány profesionální foťáky, které mají asi milion různých možností a efektů. To z obyčejné fotky udělá něco, co opravdu zaujme. Na druhou stranu, náš učitel/ředitel má pravdu - lidé se stejně nedívají na fotografii celkovou, ale pouze na ten objekt. A když je nějaká ženská (nebo chlap) hezky upravená/ý, tak to všichni žerou.

Počítačová úprava
Stačí menší upravovací program, a hned můžete z losera udělat hvězdu. Zmenšit bříško, zvětšit prsa a zadek, zeštíhlit a prodloužit nohy, snížit čelo... je toho opravdu hodně, co můžete udělat. Nehledě na nedokonalosti, které i po líčení mohou zůstat. Docela lituji grafiků, kteří fotky upravují do časopsů - je to něco jiného, než když jdete a uděláte fotky na blog.

Všichni jsou něčím krásní
Proto konec smutnění nad svým vysokým čelem, velkýma ušima nebo křivým nosem. Není to přeci zábrana! Takže se už konečně vzpamatujte! Na každém je něco krásného - u někoho je toho více, u někoho méně. Ale všichni jsme krásní, tak na to nezapomínejte.

Fotka, kterou jsem rychle upravila a originál  • Upravená X Přirozená
  • Názor na úpravu a modelky?
  • Nevíte, kde stáhnout plnou verzi Photoshopu CS5/CS6? :Dtéma: Na akci

28. listopadu 2013 v 7:00 | Nany J - 12 let |  Fotky

Nekomentujte prosím kvalitu, mojí postavu a "přístroje", které tam trochu vadí.


Obnovuji videoodpovědi + můžete psát další otázky

28. listopadu 2013 v 7:00 | Nany J - 12 let
Tinychat se nějak nechytl. Mě to přitom přišlo lepší. Ale tak nebudu tam dál čekat. Obnovuji videoodpovědi. Na ty staré otázky ještě odpovím (2 videoodpovědi mám natočené, teď ještě sestříhat a zveřejnit), jinak už beru nové.

Tentokrát to ale neudělám formou ustáleného článku, vždycky pro to napíšu zvláštní článek, aby to bylo přehlednější.
  • Otázky pokud možno originální.
  • Videoodpovědi teď budou 1x za dva týdny, doufám, že se to neomrzí.

Otázky do 5. videoodpovědi (takhle nějak to vyjde) můžete začít psát sem!

A jdete někdo v pátek 6.12. na výprodej essence? Budu tam kolem 14:30.


Dneska si posvítím na často řešené stars

27. listopadu 2013 v 7:00 | Nany J - 12 let |  Psaní pro weby
Dá se říct, že se řeší všichni slavní. Jsou tu ale i hvězdičky, o kteých se mluví o dost víc. Já také trochu přidám a napíši Vám názor na Miley Cyrus, Justina Biebra, nebo Lady Gagu.

Lady Gaga
Dá se o ní mluvit jako o výstřední zpěvačce. Už na sobě měla spoustu ulítlých oblečků, boty z masa, dejme tomu, že už použila všechny možné suroviny na výrobu svých kostýmů. Poslední dobou ale nejde o šatstvo nábrž o vlasy. Čím dál častěji vychází ven se svými přírodními vlasy. To by samo o sobě nebylo špatné... Jenže ty vlasy jsou neupravené, zničené a nějak nám k té osůbce nesedí.

Justin Bieber
Nemá Justin už moc průšvihů? Já se o něj moc nezajímám, ale nejde přehlédnout desítky článků o tom, jak platí samé pokuty, hulí, a mohla bych ještě pokračovat. Co si o sobě myslí? Nepřehání to trochu? Spousta lidí si myslí, že za to může ještě rozchod se Selenou. Já jsem toho názoru, že se na sebe snaží strhnout pozornost, protože kohoby zajímal slušňáček s pár songy?

Miley Cyrus
Z Hany Montany se stala "drsňačka". Prošla si různými změnami, ať už v chování, nebo ve vzhledu.
Nejvýraznější bylo ostříhání nakrátko. Prý to udělala z rebelství, myslí si antifanoušci. Ne, Miley dala vlasy na charitu. Nejen že pravidelně přispívá penězmi na různé organizace, dokonce darovala i svoje vlasy! Na druhou stranu, už moc nechápu změnu na blonďato. Je sice fakt, že s hnědými krátkými vlasy si jí nedovedu představit, ale stejně.
A pak je tady chování. Videoklipy, kde je (polo)nahá a dovoluji si říct, že nadržená. No, možná jsou sedmileté fanynky Hany zklamané, ale Miley je konečně Miley! Ukazuje, jaká je vevnitř, ukazuje, jak se cítí, nevidím žádnou přetvářku. Je free a je to fajn.

Co si o nich myslíte vy?

24.11. 2013

26. listopadu 2013 v 7:00 | Nany J - 12 let
Dneska jsem si připadala sama. A to jsem přitom byla u přátel rodiny. Přesto opuštěná.
Vyrazili jsem do restaurace, kde na mě vybalili obrovskou kachnu, ze které jsem snědla sotva pětinu. Připadala jsem si jako idiot, když ostatní měli na stole pivo, a já jahodový džus se zeleným brčkem.
Minigolf taky nebyl žádná sláva, přesto že ho normálně zbožňuji. Možná za to mohl ten sexoušský kluk s patkou, který mi připoměl, jak jsem vlastně sama. Dá se říct, že jsem na něj celou hru zírala a přemýšlela, jestli si někdy řekneme aspoň ahoj. Samozřejmě že ne. Možná proto jsem měla v první hře celkové skore 62. Fujky. Samozřejmě že jsem byla navztekaná, padaly sedmičky a já se cítila blbě. No jo, zábavný den.
U přátel to bylo trochu uvolněnější (napsala jsem to dobře?), hráli jsme tam na Xboxu, což sice požitek nebyl, protože ho máme doma, ale na druhou stranu jsem poznala soupeře sobě rovného... ha, jednu hru jsme hráli asi 20 minut.
Pak nechyběl klasický počítač, kdy jsem kamaráda seznámila s naprosto úžasnou stránkou Club Penguin. Jo, nedávno jsem to začala hrát. Z nudy.
A teď sedím v pokoji, který připomíná skládku a snažím se dopracovat k závěru. Čeho? To zůstane zatím s otazníkem...

PS: Shit, fénovala jsem si asi po 3 měsících vlasy :D

Sweater Weather TAG

25. listopadu 2013 v 7:00 | Nany J - 12 let
Podzim se už sice chýlí ke konci, ale stále tu je! A nebojte, já na toto přání nezapoměla... No, příjemné sledování :)

ODKAZ

BYLA BYCH MOC VDĚČNÁ ZA KAŽDÝ ODBĚR NA MŮJ KANÁL :))


Diskuze: Rovné nebo kudrnaté vlasy?

24. listopadu 2013 v 7:00 | Nany J - 12 let
Dneska nebudu psát já, ale vy!

Líbí se Vám na mě více kudrnaté, nebo rovné vlasy?

(nepište prosím oboje, nebo ani jedny, prostě si vyberte)
 


Založení blogu | 1. díl Školy blogování

23. listopadu 2013 v 7:00 | Nany J - 12 let |  Jak na blog

Poslední dobou jsem do rubriky Jak na blog moc nepřidávala. Napadlo mě tedy, že bych mohla začít s projektem Škola blogování. Půjdu na to od nuly, ale myslím, že časem se budou moc připojit i zkušenější blogeři.
V první řadě musím říct, že to, co zde napíšu není nějaký rozkaz nebo povinnost! Má to být jen pomoc, nápad, to, co může fungovat u mě, nemusí fungovat u tebe - tak to prostě je!
Za druhé: tento blog mám už 2,5 roku. Není to moc, ale ani málo. Tím chci říct, že už mám mnoho zkušeností, ale blogeři, kteří jsou zde delší dobu, na tom samozřejmě budou lépe.1. Jméno blogu
Jednou se zaregistruješ a jméno už nezměníš - tedy aspoň na blog.cz. Je to prostě fakt. Nejdůležitější je uvažovat předem. Ujasnit si:
  • o čem blog bude
  • jestli ti za pár let bude jméno vyhovovat (zeptej se třeba staršího sourozence)
  • jestli náhodou někoho (nevědomky) kopíruješ
Takže pokud budeš psát módě, tak je hloupost, kdyby se blog jmenoval One Direction. Nebo třeba Sluníčko Julinka. V osmi letech možná fajn, ale když s blogem vydržíš do patnácti, tak už to tak v pohodě nebude. A kdyby si teď někdo pojmenoval svůj blog Lady Vanilka, tak to bude jasná kopírace.
Dneska už je to samozřejmě o něco těžší, jelikož je spousta přezdívek (zvláště s oblíbenými slovy jako girl, smile, swag, music nebo diary) zabraných a musíš o tom dost přemýšlet. Na začátku blogování se tvůj blog mohl jmenovat Katka a stejně to jméno nebylo obsazené.
Nejhorší je, když už máš nějaké pravidelné čtenáře a jméno hrozné. Ale nechceš odejít, protože bys většinu ztratila... ehm, můj případ.
2. Přezdívka
Je to sice složité, ale i tu si můžeš změnit. Návštěvníci si na tvojí přezdívku rychle zvyknou a proto může být změna na nic a lidé tě budou nazývat stejně. Já jsem začala u Sisi Denemarkové (to jméno se mi kdysi líbilo a navíc sedělo k postavě z jedné knížky, kterou jsem měla ráda). Pak jsem pokračovala Nanny, což už nikdy neudělám, jelikož to v angličtině znamená chůva. Pak NaNy a konečně jsem se dostala ke svému normálnímu jménu Nany. Ale silně pochybuji, že by se teď Lady Vanilka změnila na Lady Hruška (jen mě to tak napadlo :D). Stejně by byla Lejdiii VanilQa!
A ještě: chceš blogovat pod svým jménem, nebo anonymen?
3. Informace
Je jen na tobě, kolik věcí o sobě sdělíš ostatní. Nikdy ale neříkej svojí adresu a nezveřejňuj fotky ve spodním prádle! To by ses pak divila, co se všechno může stát. Myslím, že je tak akorát, když zveřejníš svůj věk a zájmy, možná časem (normální) fotky, nebo natočíš videa.
Takže si předem rozmysli, jak to u tebe bude. Jestli na sebe práskneš všechno, nebo jestli budeš více opatrná.
V příštím díle si něco povíme o heslech.

Down.

22. listopadu 2013 v 7:00 | Nany J - 12 let |  Ze života
Skvělý život, zábava, smích... a pak pád. Všechno je najednou smutné, nic nedává smysl, objevuje se tvrdá realita. A co teď dělat? Jak to vyřešit? Někdo to zapíjí alkoholem, někdo začne brát drogy, někdo vezme do ruky nůž nebo žiletku, někdo se přežere prášky. Pak tu jsou samozřejmě i rozumnější způsoby, na které se ale často zapomíná.
Nejhorší je na tom depresivním bodě zůstávat. Jenže... ono je těžké posunout se dál. Zaseknete se a nevíte, jak ven. A pak se z deprese stává ještě něco horšího.
Tss, co já o tom asi tak vím? Možná se takhle někteří z Vás ptají. Věřte, že já už pár období měla, teď možná taky nějaké přichází. A to je mi jasné, že za pár let to bude Zlé.
Nevím, musela jsem to prostě napsat...


Nic nefunguje...

21. listopadu 2013 v 16:28 | Nany J - 12 let
To byla poslední kapka...

Články nejdou vydat, nejdou smazat, všechny se špatně načítá... počítačem to není, děje se mi to i jinde. To už bylo moc! Jsem na blog.cz naštvaná, jelikož se to nestalo poprvý. I když je blog.cz fajn, tohle mě štve... jestli se mi tenhle článek vydaří vůbec zveřejnit -_-

Nákupy za listopad

21. listopadu 2013 v 16:21 | Nany J - 12 let

News (19.11. 2013)

19. listopadu 2013 v 21:30 | Nany J - 12 let
Yeah, to by bylo, abych aspoň 2x měsíčně neměla novinky, že? :D

Rekonstrukce
Design si nechám, protože se Vám líbí, co ale změním, budou rubriky a menu. Proto zde v blízké době čekejte několik rozcestníkových článků. A nějakou dobu možná nebudou funkční odkazy - jak v menu, tak i v záhlaví.

Fotky, fotopříběh
Konečně jsem něco slíbeného nafotila. Budu přidávat fotky přírody, ulic, nebo třeba mých milovaných kamarádek, které mě za to stoprocentně zabijou :D.
A pak tu bude věc, se kterou jsem nějak začala, ale nakonec se mi nepodařilo sehnat lidi. Tentokrát to vyjde! Ale opět nemůžu slíbit datum, je to otázkou (třeba) měsíce.

Články
Většinu článků, co do dneška vyšly, jsem měla přednastavené už někdy v půlce října. Jenže od té doby jsem spíše točila a fotila než psala, proto se trochu sekám. Ale nebude to dlouhodobé, zas na mě jde psací nálada. Jen to teď nebude asi každý den (ale může být).

Videa
Aspoň 1x týdně video - to koukáte co?! Bude to tak i nadále pokračovat, možná už trochu pomaleji, ale půjde to. Konečně jsem schopná aktivně točit, upravovat i zveřejňovat zároveň.

Rozhovory
Stále více a více mě baví odpovídat na rozhovory. Takže pokud máte víc než 3 otázky, tak mi je napište na mail :))
A všechno můžete zveřejnit na svém blogu, pokud nenapíši jinak.

Nové projekty (s některými už jste seznámeni)
- Škola blogování
- Soutěž o...
- Typujete...
- Diskuze
- Vymýšlím TAGY
- Vy píšete
- Kritizuji svůj blog
více se dozvíte v jednotlivých článcích o projektech

Nezapomeňte na TINYCHAT!
Mám ho teda dělat nebo ne?
Protože já tam nebudu jako blbec čtvrt hodiny čekat, než tam někdo přijde.
Chcete ho? Napište dolů ano nebo ne.
Jinak všechno ruším.
Pokud by se nezrušil, tak je V ÚTERÝ OD 19:30!

Škola
No, nejsem sice žádná hvězda, ale kromě 3- z fyziky mám spoustu jedniček a jen pár dvojek.
Takže mi škola dovoluje více blogu (ehm, ne že bych si někdy kvůli škole na blog nedělala čas :D)
No jo, jsme prostě skvělá studentka :D

Rozhovor s Hanienes

19. listopadu 2013 v 7:00 | Nany J - 12 let |  Rozhovory
Skvělá blogerka a moje affs Hančí se mnou udělala rozhovor. Tady ho máte!

Když sis založila blog, tušila jsi, že se staneš oblíbenou blogerkou tolika holek?
Nemyslím si, že jich je zas tolik :) No, chtěla jsem dosáhnout něčeho podobného jako Lady Vanilka, ale nikdy jsem nevěřila, že bych mohla mít návštěvnost přes 10 lidí denně :D Je ale super vidět, kolik čtenářek jsem oslovila, že je moje tvorba baví atd.

Jak zvládáš blog i se školou? Kolik času ti zabere jeden článek?
Pro blog si vždycky najdu čas, dovedu tam trávit i 5 hodin a za tu dobu něco napíšu, oběhnu affs, dám něco na facebook atd. Škole sice také věnuji čas, ale blog je prostě číslo jedna a jsem schopná se na úkoly a učení vykašlat právě díky němu.
Jak kdy a jak který. Někdy mám opravdu psací náladu, kdy jedu slovo za slovem a někdy je to trochu pomalejší uvažování. A pak se tu samozřejmě jedná o téma. Například článek Ve 12 si máš hrát s panenkama a ne na sebe plácat makeup mi trval déle než článek o tom, Ja si systematicky uklidit pokoj.

Máš nějaký "návod" jak na navštěvovaný blog, kterým se řídíš? Jak myslíš, že se tolik lidi "dostalo" na tvůj blog? :D
Jsou 2 hlavní body -> být aktivní, psát nejlépe každý den nebo obden (ale samozřejmě nenuceně) a dělat si reklamy (nikoli však v komentářích u jiných blogerů. Pak je také dobré spolupracovat s různými weby, chodit nebo dokonce pořádat různé akce a samozřejmě jsou tu věci jako psát bez chyb, točit pěkná videa, fotit kvalitní fotky apod. Ale nevím, jestli by se tomu dalo říkat návod, každý to má jinak a mě přijde, že návod je pro všechny.
A jak se lidi dostali na můj blog? Myslím, že v tom mají prsty právě reklamy a pak facebooková stránka, youtube, ask nebo twitter.

Máš nějaký cíl, co se týká blogu i všeobecně?
Nějaké velké cílé nemám, do budoucnosti moc neplánuji, ale s blogem by to bylo asi to, že bych byla známá, pozvávali by mě na různé akce a třeba bych vedla nějaký internetový magazín. Je toho dost, silně pochybuji, že všechno dotáhnu až do konce, nicméně, snažit se budu. Všeobecné cíle... no, pár jich je, ale zmiňovat je tu asi nebudu.

Odkud čerpáš inspiraci? Organizuješ si nějak blog?
O inspiraci jsem napsala jeden větší článek ZDE << (přijde mi zbytečné sem všechno psát)
Na organizaci blogu jsem si pokoušela dělat různé papíry, ale žádný z nich moc nezabíral, takže si už nic nevedu, ale možná začnu používat organizátor na videa, protože se mi nějak naskupila a já netuším, co mám upravit, co zveřejnit - hrozný zmatek.

Je nějaký blog, který tě opravdu zaujmul a ráda ho navštěvuješ? Jaké články tě berou?
Blogerek mám oblíbených opravdu hodně, nejvíc asi LadyVanilku (ale tu "starší", často lezu k ní do archivu), Lolu - J, Hogretu, Angel*inu a Hanienes (tebe :DD).
A co se týče článků, ty jsou jako na mém blogu - všechno možné. Nejsem zaměřená na určitý typ, přečtu si prakticky cokoli, až na články z fan blogů.

Jaká je podle tebe ,,nejkrásnější" blogerka? :D
Přijde mi, že většina blogerek, co píší nebo točí jsou opravdu pěkné, i když je známo, že Česky a Slovenky jsou hezké, ale i tak. Za nejkrásnější blogerku považuji asi Lady Vanilku, na které se mi líbí prakticky všechno až na její vysoké čelo - ale každý máme něco, že? :D

Co tě na blogu zaujme jako první?
Vím, že se říká: Nesuď knihu podle obalu. Já jsem bohužel člověk, kterému na designu hodně záleží a jakmile vidím nějaký barbie design, nebo barevnou patlaninu, jdu pryč. A pak si většinou všímám profilu autorky, nebo prvního článku.

A co tvůj osobní život? :) Jak se máš? :)
Můj osobní život je skoro sen - lépe řečeno, někdy sladké snění, někdy noční můra. Ale je to můj život a zatím si ho ještě užívám :D. Jo a mám se skvěle.

Co škola, jak se ti daří? ;D
Začala jsem dobře, ale už se mi to trochu kazí, nicméně mám pořád dobře najeto na vysvědčení, kde budou 3 dvojky, tak doufejme, že do pololetí přibyde ještě nějaká ta jednička, abych se nemusela vzdát zrcadlovky. Nejhůře to vypadá asi s fyzikou a zemákem, jinak to jde.

Co bys vyřídila svým návštěvníkům? :)
Mějte se hezky, užívejte si a čtěte své oblíbené blogery :DD

Hodnocení blogů #1

18. listopadu 2013 v 7:00 | Nany J - 12 let |  Ostatní blogy
V pátek jsem dělala zápis na hodnocení blogů a dopadl docela dobře.

Pořád se můžete zapsat >>ZDE<

Snažím se Vám jen poradit, doufám, že nikoho svým názorem neurazím, jsem prostě upřímná.Vypotřebované produkty #1

17. listopadu 2013 v 7:00 | Nany J - 12 let
Ahoj,
mám pro Vás video! Tentokrát to budou vypotřebované produkty :) Původně mělo 30 minut, myslím, že jsem dobře stáhla, i tak je ale docela dlouhé - snad to nebude moc vadit.
Pokud by Vás zajímalo, jak jsem nalíčená a co mám na sobě, tak klikněte SEM a pod videem otevřete tzv. Infobox :)