Ve dvanácti si máš hrát s panenkami a ne na sebe plácat makeup!

1. listopadu 2013 v 7:00 | Nany J - 12 let |  Úvahy
Často narážím pod kosmetickými videi mladých blogerek komentáře typu, že jsou ještě moc malé na to, aby se líčily. Já bych se s Vámi chtěla podělit o svůj názor jakožto dvanáctiletá (i) kosmetická blogerka.
Nejdříve je nutno se zamyslet, co je moc. Jaká je vlastně "hranice" pro malování těch mladších? Někdo řekne, že řasenka a lesk stačí. Jiný k tomu přidá oční stíny, korektor a pudr. Názory jsou odlišné. Mě přijde, že ideální je korektor (protože se začátkem puberty přichází i pupínky a ty jinak zakrýt nejdou), pudr (aby pleť byla matnější a aby byl korektor přirozený), oční stíny (nemyslím tím nějaké velké kouřovky, ale jemná barva přes víčko), řasenka a balzám nebo rtěnka. Tyhle věci si podle mě může dovolit každá dívka. No ale co takové tvářenky, bronzery, make-up nebo třeba tmavší rtěnky? Make-up mi už přijde moc. Akorát ničí pleť (nejdříve se to nezdá, ale časem se ukáže, co ten make-up nadělal). Rtěnka... proč ne? Není rtěnka jako rtěnka. V mé sbírce je několik rtěnek, které vypadají jako lesky, ale vydrží déle. Odpustila bych si ale rudé, nebo celkově tmavé. Vždyť ani starší si do školy nevezmou temně fialovou rtěnku, ne? Co se týče tvářenek nebo bronzeru - když se jedná o nevýraznou změnu, když s tím umí holka pracovat a udělá to hezky, proč ne? Asi se někdo může ptát, co je na nanášení tvářenky tak těžkého. Tak třeba to, že když si toho vezmete moc a nezapracujete to dostatečně, tak vypadáte jako Marfuša. A to nechcete! Shrnula bych to tak, že by mladší holky neměly nosit hlavně make-up a tmavší rtěnky, šetřit s tvářenkami a bronzery.

Trochu mě děsí, když se dívám na videa "Jak skladuji kosmetiku" a vidím u 12letých holek 5 šuplíků narvaných různými líčidly. Není to moc? Já jsem zastáncem názoru, že je lepší mít od každého něco. Takže ne 20 tvářenek a 10 řasenek. Mít třeba 2 tvářenky, 1 řasenku a až ji dopotřebujete, tak si koupíte novou! Jako výjimky bych uznala limitky a oční stíny, protože očních stínů je opravdu moc. Neříkám, že jsou všechny tvářenky stejné - některé jsou do růžova, jiné oranžové atd. Ale už to prostě není takový výběr jako u pomocníků na oči. Já mám pro kosmetiku vyhrazenou dvě poličky, nejsou moc narvané, vešlo by se mi to do jedné, ale chci mít v tom pořádek. Většinu věcí u mě najdete 2x až na produkty na rty a oční stíny.

Je tu ještě jedna věc, kterou byc ráda probrala a tou je věk. Kdy je člověk "mladší" a kdy "starší"? Dnes se totiž každý snaží zařadit mezi ty vyspělejší. Na druhou stranu, není to tak složité. Hranicí je asi 15 let. Ale u každého to může být jinak.

Mladší holky by se podle mého názoru měly malovat ale nevýrazně, jemně.
A Váš názor? Rozepište se prosím :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu?

Ano-------- ;)))

Komentáře

1 Dark Sayu Dark Sayu | Web | 1. listopadu 2013 v 7:10 | Reagovat

Máš na to dobrý názor, na to, že je ti dvanáct;) já bych teda u očních stínů ve dvanácti nebyla, to už je podle mě lepší klasická kajalová tužka, s kterou se alespoň naučíš pracovat a nebudeš si pak dělat 5cm linky:D já se začala líčit asi v 11 letech, kdy jsem používala právě jenom tužku a řasenku a postupně s věkem přidávala, i když teď (v 17ti letech) zase pomalu ubírám, protože mě líčit se nebaví:D

2 hanienes hanienes | Web | 1. listopadu 2013 v 7:43 | Reagovat

Dobrý nápad na článek a dobrý názor! :)
Myslím, že se v dnešní době líčí každá holka, i mladši než my dvanáctky, proto že chce být hezčí a chce vypadat starší. Proč? To se sebou dneska není nikdo spokojenej? Něco jiného je, když m á holka nějaký závažný kosmetický problém a něco jiného je, když máš celkem fajn pleť. jako třeba Anet, nebo Terka. U tebe to chápu, ty máš akné, já mám zase vážně hrozné kruhy pod očima.
Ale s tím, že makeup ničí pleť nesouhlasím. Pokud si ho budeš dávat rozumně, pořádně ho rozetřeš, dáš si pod něj krém, nebo bázi, je to podle mě zdravý, jako korektor. Ale je to můj názor skrze sestřenice, které je 16, makeup si dává dlouho a má naopak zdravější pleť, sice asi z těch krémů, ale stejně :D
Myslím, že v dnešní době je asi normální, aby se 11+ líčily, ale stíny? To je i na moc...
Jinak pěkný článek, souhlasím s tebou :)

3 Ell Jones Ell Jones | Web | 1. listopadu 2013 v 13:57 | Reagovat

Make up pleti nijak extra neškodí. Ale pokud budeš používat pudr bez make upu (pokud ho nebudeš dávat jen přes korektor, ale na celý obličej) pleti škodí více než make up. Vysušuje pleť a můžeš se těšit na brzké vrásky. Co se týká korektoru na akné, je lepší si ho nepatlat. Pleť potřebuje dýchat a veř nebo ne, když nebudeš používat korektor a podobné blbosti, pupínky se budou lépe hojit a budeš mít lepší pleť. Veř mi, mluvím z vlastní zkušenosti.

4 krasna-sluchatka krasna-sluchatka | E-mail | Web | 1. listopadu 2013 v 14:08 | Reagovat

[1]: Díky :) Jejky, tužka mi tam nějak vypadla :D A oční stíny - když jde o nevýrazné barvy, tak si myslím, že to není přehnané.

[2]: Také dík :)Make up po čase tu pleť začne ničit, ale není to otázkou pár let, rozdíl je vidět třeba až ve 30 nebo 40 ;)

[3]: Záleží na tom, jaký pudr a korektor máš. Když si tyto produkty vybíráš nejen podle odstínu, ale i různých ingrediencí atd., tak by se nemělo jednat o něco, co pleť ničí. A korektor na pupínky - ano, když máš obyčejný z drogerie, tak má podobné následky jako makeup, ale když si vybereš nějaký bez olejů z lékárny, tak ti na pupínky pomůže mnohem více, než kdybys je nechala bez něho.

Děkuji za názory :)

5 hanienes hanienes | 1. listopadu 2013 v 15:41 | Reagovat

[2]: A s tím množstvím s tebou naprosto souhlasím! Docela nechápu, jak někdo může mít na tolik věcí, které si koupí, není a tím spokojený a vyhodí to. Nebo mu něco vyhovuje, ale stejně si to koupí, ikdyž ví, že to snad ani nespotřebuje...! Vem si GetTheLouk, je její věc, co si za ty peníze kupuje, je to její koníček kupovat si líčidla, ale troufám si říct, že má přes 20 makeupů a stejné si kupuje další! Mám něco, co mi vyhovuje? Fajn, ale tak si koupím další řasenku až když to vypotřebuju, ne? To ty lidi musej být fakt bohatí, protože já bych tolik peněz neutrácela ani kdybych je měla ;)

6 meddie-stories meddie-stories | E-mail | 1. listopadu 2013 v 15:54 | Reagovat

Podle mě by mělo existovat nějaký pravidla na tohle. Jo je to omezování svobody ale...:D
Mě je 11 let a líčit se hodlám tak až ve 14. Myslím, že člověka odradí každy den vídat malé děti co se líčí. Ale tohle se dá vidět i u holek starších. Kolikrát si 15letá holka namatlá na obličej tunu make-upu nebo tvářenky i když na to má věk. A  dneska má tolik líčidel doopravdy dost malých děti. Tenhle svět jde do s*aček s prominutím ._.

Btw. Jenom jsem ještě chtela napsat, že do affs tě beru a promiň, že jsme nenapsala dřív ale vůbec jsem si toho nevšimla. Do affs jsemsk tě už zapsala :)

7 hanienes hanienes | 1. listopadu 2013 v 15:56 | Reagovat

[4]:
To jsou spíš vrásky z přibývajícího věku. Moje teta kosmetička a dermatoložka tvrdí, že když je makeup bez silikonů, není žádný zatěžující, kvalitní a dává se ho málo a hlavně, když se odličuješ, tak ti žádné následky v příštích letech nehrozí, to je jako by ti měly po řasence vypadat řasy o.O :D

8 krasna-sluchatka krasna-sluchatka | E-mail | Web | 1. listopadu 2013 v 16:02 | Reagovat

[7]: To je fakt :DDD

9 SherryK SherryK | Web | 1. listopadu 2013 v 19:37 | Reagovat

A já myslela že tu bude buď extrémní urážky nebo hysterie ;D
Tohle je super článek. Ve dvanácti ano, souhlasím že je lepší se nemalovat výrazně. Ale zase, je pravda že ve 12 a méně si videa dělají většinou přemalované holky, který si myslí jak je to úžasný.
Já sama využívám ve 14 letech oranžový oční stín (ideální co se hodí k nažloutlé pleti a hnědým vlasům), řasenku a lesk nebo světlou rtěnku (ne moc výraznou). Ani toho tolik nemám, myslím že každý holce v životě vystačí hřeben, gumičky, zrcátko, krém a případně lesk, řasenka a stíny. Pokud si samozřejmě v brutálnější pubertě tak i ten korektor.
Některý holky mají zakázáno se malovat i ve 14, a ve dvanácti si myslím že to lehké líčení je docela dobré, ale pro deseti-leté... ty si ještě počkají...
Ale abych zůstala u těch 12-ti letých s tvím článkem souhlasím a myslím že je krásně propracovaný ;)

PS: Ano,ráda píšu romány :D Omlouvám se za případně hrubky

10 Ella Ella | Web | 1. listopadu 2013 v 19:39 | Reagovat

Já se začala líčit v 6. třídě řasenkou, tužkou a stíny. Skoro to nebylo znát. První rok na 2. stupni, každá holka už se chce líbit a bez toho si člověk připadal jako outsider. Já navíc byla tedy dost pod vlivem tehdejších sedmaček, které nevyšly bez lesku. Po nějaké době mě přestalo bavit se líčit a navíc mi kluk, který se mi tehdy líbil řekl, že mu přijde, že malování v našem věku nemá cenu. A měl pravdu. Teď v 9. třídě, prakticky v 15 letech, si občas napatlam řasenku a aknecolor na případný pupínek, při zvláštních příležitostech i pudr. Musím říct, že na základce se mi zdá malování naprosto zbytečné, ale je fakt, že si tím projde asi každá holka a tak nějak to k té pubertě patří. A když okolo mě projde ve škole nějaká šesťačka, která kromě toho, že si na hajzlech(s prominutím) vypaluje zobák, je zmalovanější než modelka z reklamy na kosmetiku, tak mě to vážně znechucuje. A myslím, že ani klukům se to nelíbí.

11 Eli Eli | Web | 1. listopadu 2013 v 23:22 | Reagovat

Já jsem se začala malovat/líčit až v 9. třídě, takže mi bylo 15, je to cca rok, co líčím. Do té doby jsem vůbec neřešila, že jsem možná ve třídě 'pozadu'. Začala jsem lehce jen řasenkou, ve třídě mi to chválili. Pak jsem si dávala stříbrnou tužku na oči. Pak jsem přešla na tvrdší černou tužku na oči. Protože jsem pomalu přidávala víc věcí, nikdo nic nenamítal, že jsem se začala z ničeho nic malovat. Rtěnky zas tak moc neřeším, když mám v zimě popraskané rty, tak u sebe mám jednoduchý balzám.

12 Eli Eli | Web | 1. listopadu 2013 v 23:23 | Reagovat

[11]: *co se líčím

13 Kerr Knock Kerr Knock | Web | 2. listopadu 2013 v 14:37 | Reagovat

Já jsem se začala líčit když mi bylo asi jedenáct. Měla jsem lesk na rty, nějaké stíny a řasenku. Stejně jsem ale používala jen ten lesk. Časem jsem začala přidávat i ty stíny, třeba modrý nebo stříbrný. Ve třinácti jsem začala používat i tužku, ale fakt jen minumálně. Je mi třináct pořád, vím, co si můžu dovolit a co ne. Myslím, že je na každém uvážit, co si vzít může a co ne, každý má nějaký svůj styl. Občas si beru i rtěnku, vždyť některé, jak už jsi řekla, jsou podobné jako lesky, akorát vydrží dýl. Přijde mi ale trochu hloupé říkat, že by každý měl mít jen jednu řasenku apod. Pokud mají děti rodiče, kteří jim to prostě dovolí, nebo dokonce kupují, pak se není čemu divit:) Moje mamka mi třeba taky k vánocům nebo k narozkám a tak očas přihodí nějaký stíny nebo řasenku, když mají někde nějakou ve slevě tak si jí třeba vezmu, jednoduše záleží na situaci:) Obzvlášť mě ale překvapuje, že na jednu stranu je chování malých holek všem jedno, na druhou se o ně tolik zajímají. Nu, pěkný článek:)

14 Caroline Caroline | Web | 2. listopadu 2013 v 16:18 | Reagovat

Zajímavý článek :) Ráda jsem si ho přečetla. Mně je 15 a nemaluju se. Teda jenom někdy, když se mi fakt chce, protože jsem na to ráno děsně líná :D Ale rozhodně si každej den dávám makeup cover od Dermacolu na nějaký místa, který jsou fakt hrozná, rozhodně ne na celej obličej, občas řasenku a vždycky, ale fakt vždycky si domalovávám obočí. Bez toho prostě nemůžu vylízt z domu. Ani za nic.
A co se teda týče počtu líčidel, tak já mám pro to vyhrazený dva šuplíky. A to ani jeden z nich není narvanej. V prvním mám normálně kosmetiku a druhej je plnej laků, odlakovačů, zkrátka věcí na nehty.
Mladý holky, když už se chtěj malovat, tak je podle mě ideální lehkej korektor, pudr a lesk na rty. To podle mě bohatě stačí, ale je to fakt hrozný, jak tam doba rychle jde. Ony se ve dvanácti líčí, jak dvacítky a já ve dvanácti ani nevěděla, co to ňákej pudr nebo makeup je :X

15 ladyapricot ladyapricot | Web | 2. listopadu 2013 v 18:26 | Reagovat

Zajímavý opravdu zajímavý článek:)
A hezký blog!;)

16 Annie Annie | 2. listopadu 2013 v 21:27 | Reagovat

Aha aha aha. Je mi 12 let. Až na to, že jsem nebezpečně ujetá na laky na nehty  se nemaluju vůbec. Příležitostně si namaluju pusu jelením lůjem (nevim jak to mam označit jinak)...oční stíny a vše co se nanáší podobně (bronzer,tvářenka,pudr..) je mi naprosto odporné,hádám si to nikdy nekoupím. Lesk na rty moc lepí, rťenka je divná, tužka na oči zbytečná...snad jen řasenku budu v budoucnu používat. :/ ..hezký článek, jediné co mě zaráží je nadpis. haha,ne. Ve 12ti letech hádám si nemyslíš,že si někdo hraje s panenkama? Nebo snad ty ano? hmm8-)

17 krasna-sluchatka krasna-sluchatka | E-mail | Web | 2. listopadu 2013 v 21:29 | Reagovat

[16]: Ne, ale na Youtubu jsem pod kosmetickými videi takové komentáře našla, starší to hold píší

18 Lillyan Bröne Lillyan Bröne | Web | 2. listopadu 2013 v 21:55 | Reagovat

Já si ve dvanácti dávala jen řasenku (vyjímečně i tužku) teď si dávám jen oční linky fixou a řasenku. Nenávidím barevný malovátka. Na sebe to nikdy nedám, tedy jak jsem byla malá tak to jooo:D

19 Katty Katty | Web | 6. listopadu 2013 v 18:10 | Reagovat

Já se do školy moc nelíčím . Teda vůbec nelíčím ale když jsou víkendy tak ano. Ale k čemu mi to bude? K ničemu budu si tím vyplejtvávat líčidla a pudry. Jinak řasenku si dávám jen o víkendech. Mě je 12 ale nejsem zas taková sběračka kosmetiky. :D :-D

20 :-) :-) | 6. března 2014 v 17:24 | Reagovat

Mas pravdu! Me je skoro 12 a moc kosmetiky nemam, staci mi rasenka a korektor, i nejaky balzam. A proc bych si ve 12 mela hrat s panenkama? S panenkama si hraje 5 lete decko. Moooooc pekny clanek

21 Barusha Barusha | 29. května 2014 v 14:14 | Reagovat

Ahoj, článek máš hezký, ale trochu si protiřečíš... třeba tady (ZKRÁCENO): ,,Mě přijde, že ideální je korektor, pudr, oční stíny, řasenka a balzám nebo rtěnka." a potom píšeš toto: ,,No ale co takové tvářenky, bronzery, make-up nebo třeba rtěnky?"  

Teď nad tím přemýšlím, jestli jsem tě jen špatně nepochopila... O_O, jestli jo tak se omlouvám... ;-)

22 Renata Renata | E-mail | 30. května 2014 v 12:55 | Reagovat

Kvalitní článek, s dobrým názorem. Přesto mám jednu výtku. Píšeš zde, že by se to s rtěnkou nemělo přehánět s výrazností, ale sama nosíš rudé rtěnky - tedy alespoň na fotkách je máš. Nevím, jestli je nemáš jenom na focení, pokud ano, tak se omlouvám :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama