Ten pocit, když začnete chápat fyziku a matiku

4. prosince 2013 v 20:03 | Nany J - 12 let |  Ze života
Dneska výjimečně deníčkovský zápisek, protože na nic jiného nemám náladu a prakticky ani čas. A přeci jenom, musím se pochlubit jedničkou z matiky, ne?

Škola mi teď jsem až moc dobře. Mám jedničky nebo dvojky. Což je poměrně fajn vzhledem k tomu, že se blíží konec tohoto roku a s ním i pololetní písemky.

Matematika mi začíná připadat fajn. Konečně rozumím všem těm geometrickým útvarům (ne že bych předtím nepochopila rýsování trojúhelníku, jde spíš o systém různých těžnic a kružnic, až je toho nějak moc).

Procenta, o kterých jsem u sebe dost pochybovala jsem asi pochopila, protože mám poslední test bez chyby. Good job :3

Známky z fyziky sice na pochopení moc nevypadají (4, 3, 4 - bitch please), ale udělali jsme s tátou několik příkladů a já je všechny vypočítala, i když jsem se opět zastavila u matiky a nedokázala jsem vydělit i to sebejednoduší spojení. Nějak jsem z té kalkulačky zlenivěla.

Už asi víte, že do 3 dvojek na vysvědčení dostanu dárek. A zatím se to vyvíjí skvěle! Z fyziky mi sice vychází 3-, ale spočítala jsem si, kolik budeme mít testů a ještě by to šlo na 2 spravit. Tedy, se samými jedničkami. A jinak mám 4 dvojky, jedna z nich je úplně čistá, takže stačí jednička a mám to :)

Mé oči v úterý zaostřily na nějaký předmět a já si až po chvilce uvědomila, že to je můj deník. Otevřela jsem ho, trochu pročetla a zasmála se. Pak jsem napsala depresivní zápisek na 2,5 stránky (což je u mě dost neobvyklé) a s úlevou šla. Sice si do deníku nepíšu noc podstatného, na druhou stranu, kdyby ho někdo našel, tak jsem s prominutím v pr*eli.

Snažím se nebýt tolik sprostá, protože už to vážně přeháním, ale jak jste si mohli všimnout v předchozí větě, moc se mi to nedaří. Fine.

Už jsem málem psala blog o pozastavení... ale ještě předtím jsem oběhla affs. Samozřejmě v klasickém pořadí - první Hančí, která je zaručeně favoritka. Mám ráda články o oblíbených youtuberech, tak jsem na to hnedka mrkla. No a nestačím se divit. Já jsem tam taky! Moc děkuji :) A přesně tahle podpora mi najednou do hlavy narvala 100 nápadů, které budu mít na čtvrt roku. Takže žádné pozastavení se nekoná, přátelé.

Nějak jsem od Meddie chytla "enterování". Akorát to dělám dvakrát. No jo, nikdy nobíhejte affs víc jak 3x týdně, jinak špatně dopadnete :D

Teď si uvědomuji, že zítra musím přinést na eSPéčko nějaké fotky, dodělat prezentaci na SInf, poslat zdroje ke gladiátorkám kámošce, měla bych napsat něco pro Bravoweb nebo Krásnou.cz a především si uklidit pokoj. Hm, pořádek nevydrží věčně.

Pche, já tady takhle ztrácím čas, ale stala jsem se na to "enterování" závislá. Děkuji, Meddie -_- :DD

Fajn, já asi budu končit, abych se z toho nezbláznila. Mějte se fajn lidičky a žijte v míru :D

BYE.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Š. Š. | Web | 4. prosince 2013 v 20:55 | Reagovat

jooo brala bych ještě takové "jednoduché" předměty....já jsem teď na VŠ...a z matiku nedává 2/3 prváků..mazec jako :D

2 hanienes hanienes | Web | 4. prosince 2013 v 20:58 | Reagovat

Hned při nadpisu mě chytla závist! :D ne, že bych matiku nebo fyziku nechápala, to chápu(někdy :D) ale můj problém je absence(jsem furt nemocná, i teď, zase!!!) a že jsem HROZNĚ nepozorná! Moje chyby? Neudělám slovní odpověď, špatně opíšu číslo... Mám tam sice někdy nějaké chyby, ale kdyby nebylo těch z nepozornosti, byla bych na tom o stupeň líp, protože mi to nedávno uteklo o 0,5 bodu!!! To nas*re! Což mi připomíná, že musím dohnat látku -_- Matika je někdy celkem fajn, ale teď mě štve FYZIKA! Absolutně nechápu výpočet dráhy nerovnoměrného pohybu! Tedy chápu, ale jsem z těch čísílek tak zdeprimovaná -.-
OMG!!! Já jsem tvoje favoritka? :OOOO hrozně moc děkuji, jsem moc ráda, že máš náladu na točení, MILUJI tvoje videa O:)
Btw. Ty deníčkovský zápisy dělej častějc, ráda si je čtu :))

3 hanienes hanienes | Web | 4. prosince 2013 v 21:18 | Reagovat

[2]: Btw. Mám takovej pocit, žes někde psala o páteční výprodeji Essence, že tam půjdeš nebo co... Moc ráda bych se tam zajela podívat a potkat ty úžasné youtuberky a blogerky včetně tebe, ale jsem nemocná :'/ doufám že až bude další pojedu tam, protože bych se s tebou a s Teri, Anet, Nici a Maky chtěla seznámit :) a jestli jsem si Tě s někým spletla a ty tam nejedeš, tak se ti omlouvám za spam :)

4 meddie-stories meddie-stories | E-mail | 5. prosince 2013 v 21:25 | Reagovat

To co si za šprta?! Bez chyby? :DD
Die!! ._. Mě nejde zas Fyzika.. Hrozná shitka ty póly.. :/
Ehm.. Su nakažlivá! :D Ale jde ti to. :3
Není zač :33
Btw. A si jako upe nejvíc hrozná! :DD
Jít si jen tak v sobotu na výprodej Essence! Ale né v pátek by si třeba se mnou a Kate nechtěla, že jo! :DD

5 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 6. prosince 2013 v 17:44 | Reagovat

Fyziku teď docela chápu, ale to je tím, že bereme nové téma, které si ještě pamatuju, ale to, co jsme měli předtím, to byl mazec :D Písemka za pět a oprava za čtyři :D Matika mi nikdy moc problém nedělala, protože máme fajn učitelku. Trojúhelníky, Pythágorovku nebo goniometrické funkce jsem nikdy neměla v lásce. Přiznám se, že jsem nikdy ten sinus, cosinus a spol. neuměla a už od kvarty mám na kalkulačce tahák, který se mi vždycky hodí, třeba i při fyzice :D Já si to prostě do hlavy nenacpu, ale blbý je, že to vždcky musím otáčet. Možná by bylo jednoduší, kdybychom si to pamatovala, ale... :-D

6 MrMarkii MrMarkii | Web | 24. dubna 2014 v 20:52 | Reagovat

I přesto, jak je tento článek starý, měl bych pár poznámek.

Předpokládám, že ještě nejsi v deváté třídě. Nechci tě strašit, ale to teprve poznáš, co je to pravý učení a chápání matematiky a fyziky. My se právě učíme o přímé úměrnosti a lineární funkci - matematika. Já absolutně nechápu tu lineární funkci. Co se týče fyziky, probíráme různé izotopy a opakujeme strukturu molekuly. Sice je to tuto chvíli irelevantní, ale věz že to také budeš probírat. Jde tu o chápání dané věci.
Rád bych si zopakoval nižší třídu, ale... už je čas vypadnout ze základní školy a jít na střední. Hodně štěstí do budoucnosti.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama