Únor 2014

Snad už mám hotovo^^

27. února 2014 v 16:35 | Nany J - 12 let
Dnešek jsem věnovala rekonstrukci, takže už mám (snad) všechno hotové... Moc děkuji za názory na design :) Všechny jsou zatím pozitivní, což je super :)

Když si ještě na něco vzpomenu, tak to poupravím, ale jinak si myslím, že blog je právě v takové formě, v jaké v zůstane :)

PORADNA - Ptejte se!

27. února 2014 v 15:06 | Nany J - 12 let

Máš nějaký problém - ať už holčičí, životní nebo blogový? Zeptej se mě na cokoli :) Nezaručuji, že odpovím, psychologii vystudovanou nemám, ale pokusím se poradit jak nejlépe to půjde. Ano, budu se na tvé problémy dívat jako mladší teenager, ale to snad není důvod, proč vraždit :D Všechno je anonymní, proto jsou komentáře moderované ;)


Rozhovory - zápis

27. února 2014 v 15:03 | Nany J - 12 let
Ahoj, tady se můžete zapsat k rozhovorům. Otázky se pokusím poslat do tří dnů od přihlášení :)

1) Přezdívka/blog (nepovinné)
2) Email
3) Chcete spíše osobní, nebo blogové otázky? - případně otázky na tvorbu, nemusíte mít blog


Budu ráda, když se zapíše co největší množství.

Rozhovory plánuji dělat tak, že vám ze začátku pošlu dvě, tři základní otázky a podle odpovědí se to pokusím dále rozvést, snad to bude pro obě strany zajímavé :)

Kdybyste chtěli udělat rozhovor se mnou, můžete napsat na mail krasna-sluchatka@atlas.cz :)


Wanna be affs?

27. února 2014 v 13:50 | Nany J - 12 let
Chceš se stát mou affs? Není nic jednodušího než se zapsat a počkat 1-2 týdny (podle toho, jestli budu někde na dovolené) na odezvu. Beru téměř všechny blogy. Ten, kdo si nepřečte podmínky, nepřijmu. Komentáře mám moderované z toho důvodu, aby bloger nenapsal jen to, co člověk nad ním. :))

Podmínky
- 3x týdně obíhej (pokud by jsi z nějakého důvodu nemohl/a, tak mi napiš na blogový mail krasna-sluchatka@atlas.cz a domluvíme se :))
- nekomentuj typem: Hezký článek, Dobře napsané, nebo Zajímavá úvaha. Zkus se aspoň trochu rozepsat. Nepotřebuji slohovky, ale chci vědět, jestli sis článek opravdu přečetl/a
- jakmile někam pojedeš a budeš více jak 5 dní neaktivní, napiš mi na mail, nebo klidně jen do komentáře, ať s tebou můžu počítat
- na konec příhlášky napiš dřevo, jako souhlas s podmínkami
- jestli budeš mít nějakou připomínku k mému obíhání, napiš a já se pokusím vylepšit
- (většinou) pokud oběhneš ty, já oběhnu na zpět
- budeš mít odkaz na můj blog v záhlaví, horním boxu, nebo v menu

Přihláška
- jméno/přezdívka
- adresa blogu
- e-mail, případně jiný kontakt jako skype apod.

Doufám, že se Vás zapojí nejvíce :)


Galerie

27. února 2014 v 13:32 | Nany J - 12 let

× FOTKY ×

× VIDEA ×Nový design, rekonstrukce

27. února 2014 v 12:17 | Nany J - 12 let
Nakonec jsem se rozhodla pro úplně jiný design, než jsem Vám ukazovala. Vím, že si někteří z Vás psali, abych měla v záhlaví fotku, ale já jsem to nyní nechtěla, řekla jsem si, že si jí prostě nechám v menu. Když už jsme u menu, tak to budu ještě kompletně předělávat, jediné, co stoprocentně zůstane, je fotka, která se ale bude časem měnit...

Vím, že se tento design nemusí líbit každému, ten, kdo má rád trošku více ozdobnější a složitější designy se tu asi nenajde, ale doufám, že to nebude důvod k tomu, aby přestal navštěvovat můj blog - design sice dělá velký dojem, ale nejdůležitější jsou (nebo by aspoň měly být) články.

Jestli se chcete k designu ještě nějak vyjadřovat, tak můžete a možná časem provedu drobnější úpravy, ale na nějakou dobu bude dess tak, jak je.

Pak tu bude mírná rekonstrukce rubrik, protože na některá téma zase začnu pravidělně psát (např. Jak na blog) a některá už mě tolik nebaví, takže s nimi budu brzdit - ale občas i na ně něco napíšu - (např. Poradna, povídky, a možná i tipy).

Doufám, že se tu budete cítit příjemně :) Jinak děkuji lidem, kteří už stihli komentovat předtím, než jsem tohle stihla napsat. Příjemné reakce^^


About me TAG - nominace

26. února 2014 v 17:36 | Nany J - 12 let
Tohle už jsem dříve dělala a moc mě to nevzalo, ale nakonec jsem se překonala... takže tady mám 2 nominace :) Nicméně nominuji lidi jen jednou a otázek bude celkově jen deset + vynechám 10 věcí o sobě, protože brzy udělám video 11 faktů o mně :)

Otázky od KateNecky
1. Máš pihy? Na obličeji ne, ale mateřská znaménka ano.
2. Rohlík vs. houska? Jak kdy :D Záleží jaká houska ;)
3. Máš na něco alergii? Na pyl a možná na ty injekce na uspání zubu od zubaře, což mě děsí, jelikož bez nich nedám ani ránu.
4. Bydlíš v domě nebo v paneláku? V domečkůů^^
5. Nejoblíbenější kosmetická značka? Úplně miluji CATRICE, pak Essence a Maybelline :)
6. Kolik máš denně cca návštěvnost na blogu? Něco kolem 200^^ i když poslední dobou o něco méně :/
7. Kdyby ti bylo splněno jedno jakékoliv přání, co by sis přála? Abych mohla mít neomezený počet přání - logická úvaha :D
8. Proč sis založila blog? Chtěla jsem svojí tvorbu posílat dál do světa :)
9. Jak dlouho celkově bloguješ? První blog jsem měla v sedmi letech na estrankách a první blog na blog.cz o prázdninách roku 2011 :)
10. Děláš si layouty sama nebo si je stahuješ? Dělá mi je bratranec, ale další dess si plánuji dělat sama ;)


Otázky od Drzoun-ky
1. Kdy si měla největší radost v životě? To vážně nevím, těch chvil bylo hodně :)
2. Máš nějaké oblíbené místo kam se chodíš třeba odreagovat? Postel :D a pak na poli u keříků a remízků :)
3. Hraješ nějaké hry na pc? Začala mě zase bavit Star Stable ( :D ), ale strašně se seká, tak jsem s tím sekla :D A pak už jen spíš sleduji lidi na Youtubu, respektive GogoManTV a PewDiePie ;)
4. Je moment kdy si chtěla by si se nenarodil? V mém životě bylo hodně momentů, kdybych si přála vrátit čas - ale ne nenarodit se...
5. Máš radši tenisky nebo lodičky? Rozhodně tenisky^^
6. Říkáš svým rodičům že je máš ráda? Celkem často :')
7. Bojíš se pavouků? Fóbie jak prase :'((
8. V kolik hodin chodíš spát cca? Když je škola, tak kolem 23:00, o víkendech a prázdninách minimálně o půlnoci, ale většinou později ;)
9. Léto vs. zima? Léto^^
10. Jaké affs máš nejradši ?! :D Hanienes^^

Nominuji
- CrazySarah
- Kačku (my-girl-smile.blog.cz)
- Meddie Stories
- Hanienes
- Adeel
(myslím, že všichni už jednou nominováni byli :D Takže se obávám, že to moc z vás neudělá :P)

Otázky pro vás
1. Jaký máš počítač?
2. Tvoje nejhorší známka na vysvědčení?
3. Máš ráda bouřky?
4. Co je horší, rýma, nebo kašel?
5. Co je horší, bolest břicha, nebo hlavy?
6. V jaké poloze právě sedíš/ležíš/stojíš?
7. Jaký blog ti není sympatický?
8. Líbí se ti labradoři?
9. Apple vs. mobil s Androidem?
10. V jakém obchodě nejčastěji nakupuješ oblečení?

To by bylo vše :) Byla jsem nominována vícekrát, ale už je to déle, tak jsem sem dala jen 2 nominace ;)


Would you rather TAG

25. února 2014 v 9:57 | Nany J - 12 let |  Video
Good morning, zlatíčka, mám pro Vás po delší době TAG... včera jsem jich natočila celkem dost, takže v březnu budou myslím ještě dva, nebo minimálně jeden :)Info + děsivý dům

23. února 2014 v 22:08 | Nany J - 12 let
Informační video, kde jsem řekla téměř všechno co jsem chtěla - včetně názoru na staré domy :D Berte to prosím s nadhledem, rýpálci :D

(A ano, vím že to je Pretty Little LIARS, řekla jsem to tam nějak blbě :P)

EDIT 25.2. : Som borec! Články už mám na 1. týden v březnu přednastavené :* Takže články každý den^^ A nákupy za únor budou 28.2. - mamka trošku povolila peněžence :D


Kritizující blogerky by se jednou mohly zamyslet nad sebou

20. února 2014 v 13:00 | Nany J - 12 let |  Úvahy
Poslední dobou každou chvíli narážím na negativní blogerky, které kritizují každé písmenko na jiných blozích. Navíc to většinou bývají blogerky, které stejně za moc nestojí. A mě to opravdu nedává smysl.

V první řadě je třeba se zamyslet sám nad sebou. Což ty holky (pardon, ale na kluka, který by se takto choval jsem ještě nenarazila, i když mi je jasné, že se také najde) nedělají. Místo toho, aby hledaly chyby na sobě a snažily se vylepšit, napsat nějak srozumitelný článek, si najdou čtvrt hodinku na zkritizování blogů. (Tedy, ještě musím ujasnit, že myslím kritiku, kde si na všechno stěžují a blogerům nadávají, ne tu dobře myšlenou kritiku, která má pomoct.) Vytknou prakticky všechno - nejenom základní věci jako design, články všeobecně, nebo přístup blogera, ale vyhledají si věty/slova, ve kterých je chyba, třeba jen překlep, a hned z něj udělají s prominutím blbého blogera, který neumí psát a mě by raději vypadnout.

některé bych nejraději uškrtila -.-

Asi si všichni dovedeme představit, o koho se jedná. Malé závidějící holčičky, které nedokáží napsat nic pořádného. Tím nechci říct, že desetileté blogerky nemohou psát (aspoň na svůj věk) dobře a že nejsou chytré, ale musíte přiznat, že se to u šestnáctiletých slečen moc často nestává - ale i na takové případy jsem narazila.

Tímhle kratším článkem bych chtěla říct všem kritizujícím prdelkám, aby se nad sebou zamyslely a zkusily si najít hoďku, dvě, kdy by se snažily napsat i něco jiného. Mohou začít o omluvy blogerům a blogerkám, kterým nadávaly.

Taky Vám tohle chování nedává smysl?

Změna designu - 3 rychlé otázky na vás!

19. února 2014 v 19:46 | Nany J - 12 let
Ahoj, hodlám měnit design. Ale vy rozhodnete, kdy ho změním, podle vašich odpovědí (bude to o jarních prázkách nebo v květnu)... Bude jednoduší, ale (opět vy) rozhodnete, jak moc bude.

1) Máš obecně raději jednoduší nebo složitější designy?
2) Jsi s aktuálním dessem spokojená, nebo chceš aspoň trochu změnu? (napiš co)
3) Vadila by ti trochu větší změna?

Děkuji.

Videa a články budou co nejdřív to půjde :) Ahoj


(BRZKÝ) EDIT 21:11 - Na designu už pracuji. Takže o jednoduchosti vlastně ani nerozhodnete, udělám to podle sebe :P Sorry :D A nastavím ho o jarních prázkách :D Nicméně na otázky mi stejně odpovězte :) A jinak Vám prozradím, že bude černobílý s chvílemi s červenou... To mám z těch Pretty Little Liars :D Všechno takový smutný a krev :D Ale nebojte, na mém blogu smutno nebude.. snad :D A možná taky černobílý nebude, lol :D

EDIT 22:00 - Tak takhle by vypadalo záhlaví.. co říkáte? Je to oproti jiným designům nebarevné, a to, dá se říct motto, je trochu depresivní, ale mě se moc líbí a upřímně si říkám že je to pravda...


Touha

15. února 2014 v 17:01 | Nany J - 12 let |  Ze života
Co to vlastně je? Jak jí popsat? Wikipedie jde na to takhle: Touha je silný a reflektovaný nenaplněný vztah k něčemu, co by si člověk přál, zejména když předmět touhy je vzdálený, neurčitý a naděje na splnění je malá. Od potřeby se liší stálostí a vzdáleností předmětu, od přání svou naléhavostí. Žádost a buddhistická "žízeň" (tanhá) je naproti tomu méně reflektovaná. Touha může člověka tížit jako stesk, je však také důležitým motivem jednání. Nejsem si jistá, jestli to Wikča dobře vystihla, ale fajn, budeme se toho tak nějak držet.

Po čem já vlastně toužím? Co je pro mě tak důležité a já to stále nemám? Kosmetika? Ne. Ta není důležitá. Být dokonalá? Ne. To také není důležité. Nic necítit a bolest nevnímat? Ne. Jsem člověk, ne plechovej robot.


Zjišťuji, že už po ničem netoužím. Že nemám z ničeho takový pocit, který by ve mě vyvolal vášeň, touhu a by nějakým způsobem důležitý. Milující rodinu mám. Pár pravých přátel také. Zdraví, které sice občas trochu upadá, ale nikdy ne tolik, že bych měla pocit, že umřu... vlastně, jednou ano. V pátek večer jsem se začala dusit. Nemohla jsem popadnout dech. Jakmile se do mých plic trocha toho vzduchu dostala, rozkašlala jsem se a pak pokračovala. Chytala jsem se za krk s tím, že se mi svíral a tekly mi slzy. Vedle mě byl táta a snažil se mě "zklidnit", utěšoval mě, až se nakonec dýchací soustava rozhodla, že je načase fungovat. Byla jsem po té ještě hodinu vyděšená, co se to stalo. Tehdy jsem toužila říct stop a mít vše v klidu.

Poslední dobou je všechno špatné. Posledních pár dní jsem ani jednou neusínala s klidem. Jednou to byl zub, se kterým mám problémy od sedmi let jen kvůli jedné špatné zubařce, jednou to byl sevřený krk. V noci se budím. Ze školy přijdu a seknu sebou na postel a usnu, nebo v ní minimálně odpočívám a nemám energii na cokoli. Nic najednou není jako dřív. Chci, aby to přestalo...

Touha je zázrak, kámo zázrak...


Týden v písničkách

12. února 2014 v 20:48 | Nany J - 12 let
Ahoj,
jelikož mě blog chce vážně nas*at (s prominutím to ale jinak říct nejde), tak mi smazal další přednstavené články. Proto najednou bum, pauza. Ale dneska jsem dostala nápad, který by mi vystačil na celý týden...
Nicméně - dneska jsme ve škole zpívali z červeného zpěvníku, který má na obálce žirafu :3 a konečně jsme tam neměli takové ty vykopávky (s prominutím), ale poměrně dobré písničky typu Voda čo ma drží nad vodou, nebo Touha. Jsou hodně známé, takže myslím, že se k nim nemusím více vyjadřovat.
No a všechny ty písničky jsou o životě. Ať už přímo nebo nepřímo. A jelikož každá písnička aspoň z části popisuje můj život, tak mě napadlo, že tady napíšu 7 článků ze života (ale ne deníček, něco "víc"). A každý z nich bude trochu doprovázen názvem i textem písničky.

To sem ještě nikde neviděla, be original :P

Doufám, že to aspoň někoho zaujme a že si i jiné články než o kosmetice a úvahy přečtete. :))


My daily makeup routine

11. února 2014 v 0:00 | Nany J - 12 let |  Video
Ahoj, mám pro Vás úterní video, které Vám ukáže, jak se denně líčím. Na začátek musím říct, že je to můj první "tutorial", takže berte trošku ohledy. A pak ještě to, že ne každý den tohle všechno používám. Mnohdy skončím u korektoru, balzámu a řasenky. Někdy přidám něco na oči, nebo vykontoruji pleť. A někdy si dělám líčení úplně jiného rázu. Tohle je spíš líčení, které si dělám pokaždé, když mám minimálně 10 minut čas - což ráno ne vždy mám. To by bylo asi vše, doufám že se Vám video bude líbit.
Jinak mě moc potěšili lajky na Youtubu, za 2 dny jich tam je už 11, což u mých videí nebývá :33
+ bych všem chtěla poděkovat za hlasy v SONBu :)

ODKAZVšechno se dá stihnout

10. února 2014 v 0:00 | Nany J - 12 let |  Tipy
Všichni si pořád stěžují, že nic nestíhají. Od cvičení po školu. Já vám ukážu svůj denní rozvrh - aneb jak to většinu dní mám. A všechno skvěle stíhám. A nic nemusím dohánět tak, že si ubírám spánku. A ještě něco. Je mi jasné, že pokud je někdo třeba v prváku, nebo má brigádu, to bude mít jinak. S tím se musíte smířit.

6:25 - vstávání
6:30 - snídaně + sledování youtube
6:45 - oblečení, hygiena
7:05 - nachystání věcí do školy (pokud se večer předtím nestalo)
7:10 - obstarání kočky, poslední úpravy
7:15 - jedu do školy
13:20 - konec vyučování
13:22 - oběd
13:45 - jedu autobusem domů
14:20 - jsem doma
14:25 - cvičení/relax
16:15 - cesta na trénink
17:00 - trénink
18:00 - konec
18:15 - domácí úkoly/škola
18:30 - televize a notebook + večeře (jedu maraton simpsonových a kdo přežije)
19:20 - notebook/knížky/časopisy/dodělávání školy
21:30 - hygiena
22:00 - chystání na spaní, příprava do školy
22:22 - A do postele!

Mám kolem 7:30 (podle toho, jak usnu) hodin spánku, všechno ohledně školy i cvičení zvládám v pohodě. Jím pravidelně a díky tomu i málo (v rozvrhu jsem neměla svačiny). Tenhle program není stejný každý den a už vůbec né o víkendu. Ale ať už mám tenhle, nebo trochu jiný program, tak vše s přehledem stíhám a to i s delší školou. Pochopitelně jsem taky venku s kamarády/kamarádkami, točím videa, chodím na nákupy apod., ale když nikam nevyrážím, tak to mám takhle.

  • Jaký program máte vy?
  • Máte se stíháním problém?
  • Co byste na mém programu vylepšili?