Únor 2014

Názor na GetTheLouk

9. února 2014 v 0:00 | Nany J - 12 let |  Ostatní blogy
Stejně jako názory na kosmetiku budu dělat názory na jiné blogerky a Youtuberky. A na začátek bych chtěla říct - žádnou ze zmiňovaných nechci nějak urazit. Prostě na ní napíšu svůj upřímný názor. Tak moc prosím fanynky, aby se držely na uzdě.


GetTheLouk je jedna z nejznámějších Yotuberek/blogerek v ČR. Její videa se týkají především kosmetiky a myslím, že se všichni shodneme na tom, že toho o ní ví až až a že její techniky jsou super. Natáčí různé tutorialy a nebo kecací videa ať už o kosmetice nebo o něčem jiném, s krásou spojené.

GetTheLouk mi přijde jako strašně sympatická holka (nebo spíše slečna :D). Má moc příjemný hlas, který se dobře poslouchá a i když má její video 30 minut, tak ho stejně dokoukám do konce.
V kosmetice se opravdu vyzná. Jakmile něco kritizuje, tak má pádné důvody proč (ne jako spoustu jiných, které řeknou, že je to hrozné, ale vlastně neví proč).
Její videa mají také velmi vysokou kvalitu, ať už obrazu nebo zvukovou, takže je na první pohled jasné, že netočí na webku či mobil, ale ani na kompakt nebo horší kameru.
Akorát mi přijde, že teď už to bere trošku jako povinnost - teda, neříkám, že už jí to nebaví, ale že opravdu pravidelně a často točí jen kvůli tomu, aby měla na kanále videa.

- Přečtěte si můj rozhovor s GetTheLouk >>> ZDE <<<

1. Znáte GTL?
2. Jaký na ní máte názor?
3. Líbí se Vám její videa?

Nesnáším počasí za tyto 2 roky

8. února 2014 v 0:00 | Nany J - 12 let |  Ze života
Přijde mi, že se za poslední dva roky počasí úplně zbláznilo. V prosinci jarní počasí, v lednu podzimní a až teprve v únoru sníh. A pokud to bude jako minulý rok, což po takhle pozdní zimě bude ( :D ), tak se někdy v červnu můžeme těšit na povodně. Hele, není to šílený?

záplavy z minulého roku


Je mi jasné, že počasí se mění. Nacházíme se v mírném pásu, kde pořád není ani teplo, ani zima. Nicméně mají tu být i klasické čtyři roční období, které ale poslední dobou vůbec nevnímám.

Strašně mě to štve. Zima mi nikdy nevadila a i přes mráz jsem se těšila na sníh a to, až vyběhnu ven a odhrabu cestu (i když ne tu příjezdovou, ale cestu přes trávu :D). Ale teď sedím celý dny vevnitř s menší zimní depkou. Většinou lije, sněhu je málo a navíc se dostavil pozdě. Už teď si negativně představuji měsíce jako je květen nebo červen, kdy už se dá normálně koupat v bazéně a běhat v plavkách (nejen) po zahradě. Obávám se, že to letos skončí jako minule. Bože!

Vím, že tenhle post byl celkem krátký, ale tomu počasíčku jsem jeden článek věnovat musela. Jo a taky mě dost zajímá Váš názor na všechny tyhle zmatky. A jaké je vaše nejoblíbenější roční období?


2. Show - Pověrčivost a magie

7. února 2014 v 0:00 | Nany J - 12 let |  Video
Konečně jste se dočkali i druhé show! Je na téma, které bylo v anketě jako druhé a to pověrčivost.
Je tam hodně vystřižených záběrů :P :D Pro pobavení.
Jednu část jsem nevystřihla, ale snad to tolik nevadí.
Ty vlasy jsou na začátku šílené :D
PĚKNÉ SLEDOVÁNÍ :33

ODKAZNázor na značku essence

6. února 2014 v 0:00 | Nany J - 12 let |  Pro holky
Je tu můj první názor na značku a rozhodla jsem se, že to zahájím essence. Není to sice moje nejoblíbenější kosmetika, ale mám od ní nejvíce produktů a celkově s ní mám hromadu zkušeností. Všechny produkty Vám tu ukazovat nebudu, to by chtělo 100 fotek, ale řekněme, že mám od každého něco, abych jí mohla posoudit jako značku všeobecně.

Essence je jedna z nejlevnějších značek v drogériích (DM, Teta, Rossmann). Je zaměřená jak na líčidla, tak na nehty.

Essence jsem nikdy nevěnovala pozornost do té doby, než jsem viděla videa Maky a Anetky o tom, co si na výprodeji koupily. Dost mě to zaujalo a tak jsem si první nejbližší výprodej vyhledala. Tam jsem si koupila asi miliardu produktů a se všemi jsem byla moc spokojená. Od té doby jsem v drogérce vždycky první běžela ke stojanu E. a dívala se, jestli náhodou něco nepřibylo a jestli není nová limitka.
Jelikož je mi 12 a mé kapesné není žádné mega, tak jsem cenu uvítala. Upřímně, kosmetiku kolem 70 Kč si může dovolit téměř každý. A navíc - cena se neodráží na kvalitě. Jako je jasné, že když budete srovnávat produkty od Estée Lauder a Essence, tak bude asi jasné, kdo vyhraje, ale ne vždycky je všechno drahé dobré a všechno levné špatné. Čili - E. je na svou cenu skvělá.
Teď si na každou část posvítím trochu blíž...

Pleť
BB cream: S BB creamem mám příšerné zkušenosti. Pleť po něm byla divná, neudělal vůbec nic z toho, co by dělat měl. Krytí bylo minimální a rychle zmizel. Prostě na nic.
Korektor: Mám ten "rtěnkový" tuhý. Je doslova tuhý, takže se musí trochu hruběji rozetřít, protože poklepáním byste to dělali milion let. Ale kryje opravdu skvěle, ať už pupínky, nebo kruhy pod očima.
Kompaktní tvářenka: Přijde mi, že E. dělá tvářenky opravdu výrazné. Jednou si do nich šáhnete a máte krásnou barvu. U mě to je bohužel mínus, ale je mi jasné, že to spoustu lidí ocení. Já si jí většinou musím ještě přepudrovat, aby nebyla tak výrazná.
Krémová tvářenka: Naopak krémovky jsou většinou v lehkých a jemných barvách, které budou slušet každému. Byla to moje první tvářenka a byla naprosto boží.
Bronzer: Bronzer/kompaktní pudr žádný wow není. Ne že by byl moc špatný, to ne, ale přijde mi, že všechny odstíny jsou fakt do oranžova a to mi přijde nepřirozené.

Oči
Stíny: U většiny stínů mi přijde, že tam šáhnete a na ruce vidíte lehounký třpyt. Záleží jak u kterých, ale celkem mě to mrzí, protože barvy v obalu vypadají pěkně.
- na oči jsem toho od E. bohužel víc nezkoušela -

Ústa
Lesky: Je to celkem překvapivé, ale lesky od E. skoro vůbec nelepí. Mám doma asi 3 a všechny mi jsou na rtech extra příjemné. A já jsem na to celkem vybíravá, takže essence, klobouk dolů.
Rtěnky: Ještě celkem nová (ne kecám, už hooodně stará) řada dlouhotrvajích černých (jako obal :D) rtěnek mě zaujala na první pohled. Doma mám hned dvě krásky, jednu v odstínu 09 a druhou v 07 a mále u mě skončila i červená, u které odstín netuším. Rtěnky jsou opravdu skvělé, i když bych je nenazvala dlouhotrvajícími, ale prostě klasickými rtěnkami. Bohužel ale musím přidat kritiku na dvě starší řady, které jsem našla na výprodeji. Řekněme, že ty rtěnky jsem využila tak 3x a pak je hodila někam hluboko do mé "krabičky" se rtěnkami.

To je tedy můj názor jak na Essence obecně, tak na jednotlivé produkty. Není tu sice všechno, ale to asi chápete. Na nehty jsem se tentokrát nezaměřovala, ale možná se tu v budoucnu nějaký článek o nich objeví.

Jinak dneska jsem psala essence na fb o spolupráci. Tak snad to vyjde. Článek přednstavuji, takže jak to dopadne vám sem případně později dopíšu.

Pitný režim

5. února 2014 v 0:00 | Nany J - 12 let |  Tipy
Mnoho lidí dnes zanedbává pitný režim. A jelikož jsem nedávno přišla na celkem fajn věci, které z mého 0,5 litru udělaly 2, tak se tento článek celkem hodí. V první řadě ale musím říct: Pokud si myslíte, že když vypijete dva litry coly nebo kafe a jste v cajku, tak se pletete. Měly by se vypít 2 litry vody - která ale může být ochucená šťávou, limetkou a pochopitelně se sem řadí i lehce oslazený čaj.

Jediné pití co mám v administraci na fotce aneb příklad toho, co nepít.

  • Aplikace
Dnes už má drtivá většina lidí mobil s Androidem (Google Play) nebo Apple (AppStore). Na každém z nich se dá stáhnout několik aplikací, kde jsou např. alarmy, kdy si pití dát, což ale moc nedoporučuji, jelikož mi přijde blbé pít "na povel". Ale jsou tam i jiné věci. Já jsem nějaký čas jednu stáhnutou měla a celkem mi pomohla :)

  • Nachystat skleničky
Nachystej si cca 9 skleniček a do nich vodu, kterou za ten den musíš vypít. Ano, bohužel to je plýtvání nádobím, ale je to jedna z těch nejúčinnějších věcí.

  • Čti články o pití
Věř nebo ne, ale když si o pití čteš, tak máš větší potřebu napít se. Navíc se dozvíš i užitečné věci, které ti pomohou s tým bojem.

  • Jez ovoce bohaté na vodu
Vodu nemusíš získávat pouze z nápojů. Je spousta zeleniny a ovoce, ve kterých je tekutiny více než dost. Třeba takovým melounem přijmeš asi tolik vody jako ze skleničky a půl.

  • Motivace
Často tě bolí hlava, je ti špatně, cítíš se bez energie a jsi otrávená? Pravděpodobně to bude režimem. Třeba právě to může být tvá motivace. Dříve mi bylo často špatně a teď to bývá opravdu jen při nemoci. A věř, že je fajn pocit mít vše "v klidu".

Dost základní rady, které mi ale dost pomohly. Vyzkoušejte a uvidíte. :))

Cvičení s Nany: Úvod

4. února 2014 v 0:00 | Nany J - 12 let |  Video
Mám tu další video, tentokrát o cvičení :) Doufám, že se bude aspoň trochu líbit a že se někteří přidají :)

+ Promiňte že vůbec neodpovídám na komentáře. Ale nebojte, všechny si do konce čtu :)

ODKAZ


Upřímná a přitom lhářka?

3. února 2014 v 0:00 | Nany J - 12 let |  Ze života
Dneska tady bude něco o mě. Ale ne žádný deníček, nebo aktuální stav. Spíše něco o mých vlastnostech.Hodně lidí o mě mluví jako o upřímném člověku. Jakmile se mi něco nelíbí, řeknu to. Když se mě někdo na rovinu zeptá, tak mu odpovím pravdu. Ať už je to jakkoli choulostivé.
Ale na druhou stranu umím i lhát. A nemyslím tím lži typu: "Teď nemám čas." i když se mi ve skutečnosti jen nechce.

Nechci to rozebírat do podrobna, ale asi chápete, jak to u mě je.

Opravdu to nesnáším. Ráda bych byla někde mezi. Upřímnost může být sice dobrá vlastnost, ale ne vždy se vyplácí a bohužel se to i sní dá přehnat. A to stejné platí s lhaním. Myslím, že k životu patří, ale ne ve velké míře. Jenže ať je to tak, nebo tak, pořád mám obojího na rozdávání.

Někdo si může říct, jak se tyto dvě vlastnosti mohou skřížit. No, já jsem důkaz.

Co si o tom myslíte vy?
Máte nějaké vlastnosti, které se kříží?

Začni nové pololetí správně

2. února 2014 v 0:00 | Nany J - 12 let |  Tipy
Zítra se jde do školy s nálepkou nového, druhého pololetí. Nevím jak to je u Vás, ale já první půlku tohoto roku úplně zkazila. Řekněme tomu, že mi v listopadu vycházela 1 trojka (která se ještě dala napravit), a 2-3 dvojky. Co jsem nakonec měla na vysvědčení, s tím se chlubit nebudu, ale jsem ráda, že trojka zůstala jen jedna. Ze všech pololetek až na dvě mám 3 - good job.
Nicméně teď se na 1.pololetí ohlížet nebudeme - naopak se pokusíme na všechny naše neúspěchy zapomenout a zkusíme do druhé části vstoupit levou nohou (ano, říkám záměrně levou, jelikož jsem levák a co je vlevo, to je dobrý :D). Ale aby to bylo jednoduší, mám tu několik tipů, které jsou základní a jednoduché, ale přitom účinné.


Udělej dojem na nové učitele
Vím, že se to nestává moc často, ale nám teď přijde nová němčinářka - hned v úterý. Jsem za ní opravdu ráda, protože když na někoho řve chcíplotino nebo trotle, takk mi to přijde dost pitomé. Navíc mi přijde že si na mě zasedla. A jelikož není němčina něco zas tak těžkého, tak se na novou učitelku moc těším. Konečně někdo, kdo nám všechno pořádně vysvětlí. A předpokládám, že už na mě nikdo chcíplotino křičet nebude. Ale abychom se tady nebavili jen o naší němčinářce, ale obecně. Zkus aspoň ze začátku nosit všechny úkoly, když budeš něco vědět, tak se hlaš a zkus mu/jí ukázat, že jsi skvělá studentka. Pokus se o to - aspoň měsíc. Pak už ta aktivita nebude tolik potřeba, i když záleží na samotném učiteli.

Plň všechny domácí úkoly
Pro někoho asi běžná věc, ale pro lidi jako já rozhodně ne. I když mnohdy o nějakém úkolu vím, tak jsem líná si ho udělat. A když se do něj nakonec pustím a moc ho nechápu, tak se na to vykašlu a nechám si to na opsání od lidí ze školy. Ano, vím že to je celkem hnus, protože někdo si s tím dá práci, věnuje tomu i hodinu a já to do deseti minut opíšu. Protože mi to přijde opravdu nefér, tak jsem se rozhlodla, že si na všechno najdu čas.

Učebnice, pracák a sešit
Myslím, že k tomuto tématu není třeba moc říkat. Strašně mě štve učit se z polorozpadlé učebnice nebo z hrozného a nepřehledného sešitu. Vím, že na to není o hodinách moc čas, ale snaž si nadpisy a důležité věci podtrhávat a pracovní sešit pravidelně doplňovat (nevím, jak to je u Vás, ale my musíme mít ke každému tématu o biologii vyplněný list, a po půl roce se všechny úkoly zkontrolují). Učebnice (pokud se předávají, ale i kdyby ne) se snaž nechat tak, jak byly původně - ale stane se, že se z ní rázem stane salát apod. :D

Hlavně neseď jen u učení
Všeho moc škodí! A to platí i u školy. Přijde mi, že je chybou strávit celé odpoledne učením. Pochopitelně něco zabere i delší dobu než jednu hodinu, ale vydržet u toho 6 hodin mi přijde trochu přehnané a to i v období pololetek.
Takže před/po učení se jdi projít, zacvičit a nebo si prostě sedni k tomu notebooku - zasloužíš si to. Chvíli relaxuj a kdyby toho učení bylo náhodou více, tak si ho rozděl třeba na třetiny a mezi nimi si dělej půl hodinové pauzy (něco jako ve škole, akorát s delším rozsahem).

Každý má na učení nějakou techniku. Někdo jezdína rotopedu, někdo je ve vaně a někdo si jen sedne ke stolu a čučí na to. Ale ať to děláme, jak to děláme, musí to být učinné.
Doufám, že do nového pololetí vstoupíte dobře a přeji si (ano, tak jsem to napsala záměrně), abych tam takhle vstoupila i já.

A něco, co absolutně nesouvisí s tématem
(Jo a babička mě přežrala jak něco. Je mi blbě. Ale není to takové to klasické: "Dáš si ještě něco?", prostě strašný dneska. Co to všechno bylo se mě neptejte, ale jsem tak o dvě kila těžší - celkem k naštvání, když jsem od začátku ledna pracně hubla :D - ach ty babičky.)

Jak to bude v únoru?

1. února 2014 v 0:00 | Nany J - 12 let |  Blog
Takže tu přicházím hned s první novinkou a to jsou články Jak to bude... ? Tím pádem budou (občas otravné) novinky jen jednou měsíčně (a pak v kritických případech). Je mi trochu líto, že jsem takhle nezačala už v lednu, ale nápady se mnohdy opožďují, že?

Pak tu je také pravidelný program videí - v úterý a v pátek. Občas sice vynechám, ale nemělo by se to stávat moc často. Tím pádem opráším starší videa jako Show, nebo slibovanou Školu krásy. Ale klasiky jako nákupy nebo videoodpovědi se tu určitě také objeví. A pak pochopitelně úplně nová a (snad) originální videa.

Přestávám dělat kontroly affs - mám jiný nápad. Na konci týdne vyfotím komentáře u všech článků. A jelikož je povinností obíhat minimálně 3x týdně, tak se uvidí. Mám i důkaz. A po menším promyšlení Vás buď pod podmínkou nechám, nebo smažu.

Možná tu budou i názory na Youtuberky a blogerky. Tak uvidíme, jak to dopadne.

Mějte se krásně a vstupte do nového pololetí s radostí (i když to asi nebude zrovna ten pocit, když půjdeme do škoy, že?). A abych Vám to trochu usnadnila, tak se zítra můžete těšit na článek Jak vstoupit do nového pololetí? :)