Duben 2014

Motto blogu...

28. dubna 2014 v 0:00 | Nany J - 12 let |  Ze života
Někteří z Vás se mě ptali, co vlastně znamená Two can keep a secret if one of them is dead a nebo jaký to má pro mě význam apod. V tomto článku bych Vám to chtěla trošku přiblížit.

Two can keep i secret if one of them is dead je z písničky Secret od The Pierces, která je zároveň znělkou seriálu PLL. V překladu znamená Dva dokáží udržet tajemství pokud je jeden z nich mrtvý.


A proč je to pro mě tak důležité?
V životě mě zklamalo už opravdu hodně lidí tím, že prozradilo tajemství, které mělo zůstat jen mezi námi. Něco z toho byly sice blbosti, nad nimi jsem se povznesla, jenže pak se vyskytlo i něco, co nemělo nikdy vyjít na povrch.

Jedno je jisté - těm lidem už nikdy důvěřovat nebudu. Ne natolik, abych se jim s něčím vážným svěřila. Ale strašně mě to mrzí, protože si myslím, že člověk by neměl být na problémy sám (ale nepřehánět! - nesmíme vším zatěžovat přátele a také je vždy vyslechnout a pomoct). Ale jak mám pak vědět, komu ještě věřit a komu ne?

Nikomu už nic neříkám, snad kromě mé drahé E., se kterou si poslední dobou vážně rozumíme. Je to kvůli tomu, že mi dala druhou šanci. To se cení.

I přesto se spíš přikláním k té né moc pozitivní větě. Je to pravda pravdoucí. Jak prosazuje Vanilka, na 100% můžeme věřit jen sami sobě, někdy ani to ne. Já to vidím stejně.

Jo lidi, svěřujme si ta nejhlubší tajemství... ale pak nebrečme nad tím, že vyjdou na povrch. Já jsem s tím nadobro skoncovala... nechci, aby někoho našli otráveného. Na druhou stranu, je tu pár lidí, který bych nejraději zavraždila, ale o tom zase jindy............ (neberte to prosím tak, že je psychopat toužící po vraždě, ano? :D Myslím, že každý z nás má člověk, které "bychom nejraději zabili".)

10 pravidel pro příjemný design #2

27. dubna 2014 v 0:00 | Nany J - 12 let |  Jak na blog
Minulý díl (zde) byl poměrně úspěšný, takže jsem se rozhodla, že bych s dvojkou neměla dlouho čekat. V předchozím díle jsem se soustředila na přehlednost, dneska se podívám na celkový design. Snad se Vám i tento díl bude líbit :)


6. Pozadí stránky a písmo
Bytostně nesnáším např. modré pozadí a na něm modrý text. I když jde o jiný odstín, bývá to velmi špatně čitelné - a těchto kombinací je několik. Nejlepší je bílý podklad a na něm černý text - jde i černý podklad a bílé písmo, ale myslím, že ani to není úplný ideál.

7. Nejsme přeci barvoslepí!
Občas přijdu na blog, který vypadá, jako by ho dělal nevidommý. Červené pozadí, modré menu a žlutá stránka... jako vážně? Snažte se sladit design do dvou-tří barev. Snažte se o to, aby barvy nebyly křiklavé. Je fajn, když tam jsou různé odstíny šedé nebo béžové - ale nechci Vám tu vnutit strohý design - přeci jenom by tam nějaká ta barvička měla být.

8. Oddělené menu
Někteří lidé neoddělují menu od hlavní stránky. Ne vždy je to tak výrazné, jde to udělat i pěkně, ale pokud se v tomhle nevyznáte, doporučuji ho odlišit - ať už barevně, nebo rámečkem. Viděla jsem spoustu blogů, ve kterých se v textu nevyznáte, jelikož Vám splývá s menu.

9. Písmo - styl a velikost
Toto je opravdu oříšek - každému vyhovuje něco jiného. Mezitím co někomu nedělá zdobené malé písmo problém, pro někoho to můžou být muka. Řekla bych, že ideální velikost písma je 12-14 (proto mám 13 :DD). Jde to dobře přečíst, ale na druhou stranu to nezabere půlku stránky. Co se týče stylu, blog.cz nenabízí tolik, co třeba blogspot, takže tady se těžko udělá chyba... ale tam si dejte bacha. Písmo může vypadat pěkně, ale to už nebude platit o čtení. Mezi nejlepší a zároveň nejhezčí písma patří podle nějaké ankety Comic Sans, Times New Roman a Georgia (omlouvám se, kdybych to napsala špatně) a já s tím můžu souhlasit + přidala bych Book Antiqua, který ale znám zatím jen z wordu.

10. Stažené designy
Stažené designy bývají sice pěkné a Vám nevezmou žádný čas, ale už jsou poměrně neoriginální. Většina grafiček dělá všechny layounty úplně stejným způsobem. A navíc málokdo udělá design přesně na přání. Proto bych Vám doporučila investovat trochu času do své vlastní tvorby - originální tvorby.

Doufám, že jsem Vám trochu pomohla. Vím, to nejsou žádné novinky, ale není na škodu si to připomenout.
Prosím, neberte tento článek jako dogma. Jsou to jen moje tipy, které s vaším míněním nemusí souhlasit. Chápu to - klidně se k tomu pod článek vyjádřete po svém :) Beru to :)

Rozhovor s Angelou :)

26. dubna 2014 v 0:00 | Nany J - 12 let |  Rozhovory
Ahoj, mám tu pro Vás první rozhovor s blogerkou, která se zapsala (odkaz na zapsání v menu) :) Příští bude cca za měsíc :) Moc děkuji Angele za to, že se rozepsala.. a už asi můžeme jít na to.
>>> její blog <<<Poradna #3

25. dubna 2014 v 0:00 | Nany J - 12 let
Po nějaké době jsou tu zase odpovědi na Vaše otázky. Od minula už jich přibylo dost, ale dala jsem sem opět dvě, protože jedna otázka je ultra dlouhá :D

a) Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaký používáš šampón, a jaký máš tip vlasů, já je mám totiž tvrdší a nevím jaký šampon použít. Používám Schwartzkopf Gliss kur, přečetla sem si už na netu hodně recenzí, ale mohla by si mi pomoci?
Ahoj, já používám šampon (i kondicionér) od Macadamia, který je sice trošku dražší, ale udělá skvělou práci. Mám je stejně jako ty tvrdší, ale musím podotknout, že to není ten nejdůležitější faktor při výběru šamponu; máš je rovné, vlnité, nebo kudrnaté? Suché, normální, nebo mastné? Přírodní, melírované, nebo barvené? atd. S tímto šamponem nemám žádné zkušenosti, vlastně celkově se šampony z drogerií (naposledy jsem ho měla někdy v osmi letech). Od té doby upřednostňuji přírodní produkty, nebo z kadeřnictví.b) Ahoj,měla bych na tebe dotaz-už jsem to probírala s několika lidmi ale nikdo mi nějak nedokázal poradit... Můj otec byl asi ještě před půl rokem závislý na alkoholu a taky dost cholerický.Když se před cca třema rokama s mamkou rozešli,tak jsem ho utěšovala při jeho vzlycích,přesto že i pro mne to nebylo snadné. No a po nějaké době se po mně začala ptát babička a otec tak nějak vyžadoval abych k ní jezdila aspoň ob víkend. Ale bylo to pro mě hrozné. Babička měla neustále kydy na mou postavu a na to že ve svých 12-13 letech ještě nemám kluka.Neustále mne shazovala a urážela zatímco otci nalejvala panáky. Totálně bez sebevědomí jsem se mamce svěřila a ta si na ni došlápla a řekla jí to. Ovšem babiččiny nerudné řeči sem neslyšela pouhý půl rok a pak zas začala. Otec byl opravdu silně cholerický a jednou mě dokonce seřval na sídlišti-před všemi sousedy-jaká jsem neskutečná kráva že na babičku s*ru a na všechno.Nejednou mne takhle seřvali a to i kvůli úplné kravině.Byl na mne sprostý a nikdy se mi neomluvil. Do dneška si babička ráda rýpá a otce se mnou pohání proti sobě.Ten je ale schopný vstát od stolu a odejít ke své přítelkyni která bydlí přes ulici a mne tam nechat,i když dneska už jsem schopna babičku uzemnit. Před měsícem jsem každý obvíkend jezdila do vesnice kde bydlí babička a taťkova přítelkyně s tím že jedu k taťkovi-a jeho skvělé přítelkyni-tohle neni ironie-ale otec mě strč jak balík k babičce s tím že si chce s Jaruškou,která s tímhle nesouhlasí,užít víkend-beze mě. A pořád naléhá abych jezdila do té vesnice kde bydlí za babičkou. Jednou jsem si s ním otevřeně promluvila,že mě to takhle nebaví a do té vesnice už nebudu jezdit proto v jeho bytě ve městě kde bydlím ale nebyl schopen si to připustit,mlčel a tak jsem se rozbrečela a odešla. Za pár dní mi zavolal jestli nechci jet k babičce. Vážně nevím co mám dělat.Mamka řikala že by si s ním o tom promluvila,ale to práv nechci-je mi čerstvých 14 a chci si dělat věci sama,ale nevím jak. Mimochodem jsem se ještě nedokopala k tomu mu pořádně odpustit.Co myslíš,měla bych? Omlouvám se že je to rapidně dlouhé:) a doufám že brzy odpovíš:)
Tohle je poměrně složitá situace, aspoň mi to tak přijde. Chvílemi mi i docházejí slova, jelikož jsem se s tímto zatím nesetkala. Já bych to asi všechno vyřešila, prostě mluvila bych a mluvila, dokud bych si neprosadila svůj názor. Je mi líto, že to máš s otcem a babičkou takhle těžké, ale mělo by se to vyřešit co nejdříve. Nemůže to takhle pokračovat věčně...

Tak to byly mé odpovědi - doufám, že aspoň minimálně pomohly. Vím, že jsem se moc nerozepsala (hlavně u té poslední odpovědi), ale stejně to bylo dlouhé :D
Pěkný den :)

- odkaz na článek, pod který můžete psát otázky v menu ;)


Co mi nadělil velikonoční zajíček?

24. dubna 2014 v 0:00 | Nany J - 12 let |  Video
Ahoj, mám pro Vás trochu neobvyklé video :) Určitě se mrkněte na to, co jsem našla zahradě :)


HEZKÝ DEN :))

Je super být doma!

23. dubna 2014 v 0:00 | Nany J - 12 let |  Ze života
Teď mám právě leháro v posteli a usmívám se. Proč? Protože zbytek třídy je teď na nějaké exkurzi. Je mi sice jasné, že se tam stane něco, čemu se budou všichni ještě půlroku smát, ale to mi tolik nevadí. Já tu mám taky spoustu skvělých zážitků, které mi nikdo nevezme.


Poslední dobou se toho událo docela hodně. Byla jsem zkoušená z bižule (možná to zní děsivě, ale vyloženě jsem se modlila, aby vytáhla (ano, musela losovat) mě, protože zkoušení z jarního aspektu je opravdu lehké, zvlášť když tam máte pár kytek a víte, že příště jich tam bude o 20 víc. No, nicméně jsem byla poslední zvolená, díky Bože. Takže mám jedničku a už mi nehrozí, že bych z bižule mohla mít 3. Brrr. A pak jsem si s kámoškou trochu šplhla přinesením kokošky pastuší tobolky. No jo, nedávno jsem o tom psala :D Teď se mi ve škole celkem daří (až na matiku, ze které mi vychází tutová trojka - jáj, to mi připomnělo, že máme jisté úkoly).


Vlastně se daří všechno - mám spoustu času na blog, takže píšu, vyřizuji nabídky a rozhovory, kterých mám v mailu více než dost. Opravdu jsem v tomhle nezodpovědná. Pak také obíhám, snažím se klidně i 2x denně, jednou dopoledne a jednou v noci (většinou kolem jedné hodiny, jak tomu je teď). Samozřejmě jsem něco málo zrekonstruovala, ale upřímně, zas tolik jsem toho nezměnila - nepatrné věci. Uvidíme časem...


Nedávno mě chytla mega chuť do točení. Je teda pravda, že mi to absolutně nejde a blbou sedmiminutovou videooodpověď jsem dala až na 44 pokus (počítala jsem to přesně). Ale tak chuť je to nejdůležitější a když to pak nakonec nějak sestříháte, není problém.


Ale děsí mě to, že zejtra jdu zas do tý blbý školy. Bože můj, bože můj, bože můj. Kill me. Navíc máme focení, a já furt nevím co na sebe... no jo, takový ty běžný holčicí věci, myslím že to známe :D

Mějte se krásně :)

(přidala jsem pár fotek z instáče --> follow @nanynaaa)

Ptejte se :)

22. dubna 2014 v 0:00 | Nany J - 12 let |  Blog

Ahoj,

tak tu mám po měsíci zase tento článek, protože už jsem všechny vaše otázky zpracovala (poslední část ještě není publikovaná, ale nebojte, bude hodně brzo).

Vím, že už možná žádné dotazy nemáte, ale i tak se pokuste něco originálního zplodit :)Videoodpověď 4

21. dubna 2014 v 0:10 | Nany J - 12 let |  Video
Ahoj, už jsem se zase vrhla do točení a nemůže tu chybět ani videoodpověď :) Přijemné sledování :)
(Je rozdělena na dvě části, proto je to na konci tak divně utnutý)


Hezký den :)

Proč je Česko až na posledním místě?

20. dubna 2014 v 0:00 | Nany J - 12 let |  Úvahy
Ač se to možná podle názvu nezdá, tento článek se bude týkat pouze kosmetiky. - jen tak mimochodem.

Ahoj všem,
dnes bych se chtěla vyjádřit k tématu, které mezi českými YTberkami a blogerkami není novinkou. Týká se to všech kosmetických produktů, které u nás nejdou sehnat. Já se ptám PROČ?

Takové menší vyprávění:
Do ČR dorazí různá kosmetika - na seznamu pochopitelně nejsou nejlepší věci ze všech limitkek (pokud sem vůbec nějaká ta limitka dorazí) i normálních produtků. Pokud jde o makeup - jedničku (nejsvětlejší) tu málokdy najdete. Bronzer bude pravděpodobně do oranžova. U rtěnek dorazí samé tmavé, ale pouze v růžových barvách, krásnou červenou nebo oranžovou se tu bude těžko hledat....


(na fotce to moc není vidět)

Neříkám, že je Česko nějak hospodářsky významná země. Vlastně není skoro v ničem významná. I tak ale nechápu, proč by kvůli tomu měli milovnice kosmetiky šidit o to nejlepší.

Často řešené bývají tmavé makeupy. Hodně lidí se těm ženám směje - jenže, mají jinou možnost, když jsou bílé jako stěny a v českých drogeriích takové produkty nenajdou (a do toho bych zařadila i většinu parfumérek).

Co si o tom myslíte vy? Berte to spíše jako diskuzi, tak se prosím rozepište :)

What is in my phone? TAG

19. dubna 2014 v 9:13 | Nany J - 12 let |  Video
Ahoj, mám pro Vás konečně zase nějaké video :) Doufám, že se Vám bude líbit :)


Pravidla pro psaní komentářů

16. dubna 2014 v 21:47 | Nany J - 12 let

1. Vulgární komentáře mažu -jsou spíše k smíchu, ale proč si pí*ou a kr*vou kazit blog?

2. Reklamy mažu. Jestli se mám podívát na Vás blog, tak mi napište komentář ke článku a já Vám ho ráda oplatím.

3. Komentáře, které se netýkají článku, budou zváženy - nějaké věci jako například Beru tě do affs apod. mi nevadí, ale psát mi nějaké osobní věci sem, navíc když se nebudou úplně týkat článku, to není moc dobré.

4. Zakázáno nadávat na něčí názor - každý má právo se vyjádřit.Velmi nestálý člověk toužící po změně... už to zase začíná -.-

16. dubna 2014 v 21:24 | Nany J - 12 let
Možná (určitě) už to všechny štve, ale já se jen tak nezměním - teda, nechci říct, že se lidé nemůžou změnit, ale není to ze dne na den.
Nechci tady mít žádné dlouhé proslovy, přednášky a na slohovku to také nevidím. Takže jdeme rovnou na to:

REKONSTRUKCE!


Design měnit nebudu, protože s tímhle jsem opravdu spokojená, je jednoduchý a kdykoli je třeba něco změnit (například v menu), jde to rychleji než u složitějších designů. Vám se také moc líbil, aspoň co si já pamatuji. Ale chci trochu pozměnit rubriky. Vím, že už i tak jsem málo aktivní, ať už s videi nebo se články a chtěla bych se za to moc omluvit, ale jak říká každý, blog není povinnost. I tak ale píšu ze všech affs nejvíc, co jsem si zatím všimla :D Nemám co komentovat lidi :D
Rekonstrukce nebude moc velká, dneska a možná zítra, moc bych to neřešila, prostě občas nebudou nějaké odkazy fungovat apod. Na zítřek článek ještě nemám, ale uvidím, co se dá dělat, možná dokončím některý z rozepsaných :)
Pěkný večer :)

U blogu už mě nic nepřekvapí -.- =D

Pečlivá studentka...

15. dubna 2014 v 0:00 | Nany J - 12 let

...aneb tipy do školních lavic 1

- jestli je někdo líný číst moje story, může přeskočit na poslední řádek z toho vyplývá -.-
Šplhnout si u učitelů není na škodu
Někomu to připadá trapné, ale upřímně - když to uděláte nějak šikovně, ani to není poznat. Soutěže o kokošku pastuší tobolku jsem okamžitě využila, protože jsem nemohla dopustit, aby mi z bižule vycházela 2-3. Už žádné trojky prosím. Takže jsem musela vyhrát! Ráno jsem vytrhla tu nejvyšší i s kořenem a ještě před první hodinou odevzdala. A mám jedničku.
Z toho vyplývá: Účastněte se různých akcí a plňte dobrovolné úkoly.

Když už učivo neumíte, držte hubu
Je mi líto, že jsem to musela napsat takhle, ale jinak to nejde. Nechápu lidi, kteří se celé hodiny baví, učivo nechápou a pak kroutí očima, když je profesorka vyvolá k tabuli. Neříkám, že taky občas nekecám, ale většinu hodiny se snažím soustředit, abych pak mohla doma říct, čemu rozumím a čemu ne.
Z toho vyplývá: Nemusíte na celou hodinu onemnět, ale povídat a ještě k tomu, když to neumíte...

Nemoc
Většina lidí přijde po nemoci do školy a zeptá se, jestli náhodou něco nepíšeme a jestli si nemůžou dopsat sešit. Ale to je špatně. Aspoň den předtím se poptejte sešity předmětů, ze kterých budete psát si nechte poslat. Jinak se může stát, že přijdete dvě minuty před zvoněním do třídy a dozvíte se, že píšete test.
Z toho vyplývá: Po nemoci nechoďte do školy nepřipravení a na všechno důležité se poptejte den předtím.

- pardon, pardon, pardon - nefunguje movie maker - musím něco nového - video není, ale v pátek by mělo být ikdyž pravděpodobně nesestříhané ://

Recenze produktů Miss Sporty

14. dubna 2014 v 0:00 | Nany J - 12 let |  Recenze
Dnes tu přicházím s poměrně nezvyklou verzí recenze. Ukážu Vám tu všechny věci od Miss Sporty, které vlastním. Hodnocení bude stručné :)

So Clear Perfect Skin makeup
Odstín: 02 medium
Cena: Ve slevě cca 50Kč (normálně 85Kč)
Spokojenost: 60%

+ krytí- výdrž
+ nanášení- malý výběr odstínů
+ cena- množství (30ml)
+ balení

Top 11 pro sladký spánek

13. dubna 2014 v 0:00 | Nany J - 12 let |  Tipy
Ahoj,
také se Vám občas neklidně spí? To asi každému, ať v tom jsou problémy, nebo radost. To se dá ještě přejít. Pokud je to ale častěji, možná je něco špatně. Mám tu několik tipů pro sladký spánek. Nejsou to pravidla, ale měly by aspoň trochu pomoct :)

1. Režim
Když jdete jednou spát ve dvě a podruhé v jedenáct, tak se nedivte, že se Vašemu tělu nebude chtít spát. I když je možné takto chodit spát - ale opakovaně. Takže třeba o víkendu ve dvě a během všedních dnů v jedenáct. Časem se dá navyknout na všechno.

2. Jídlo a pití
Není dobré jít spát ani s plným, ani s prázdným žaludkem. Jezte naposledy v sedm, ani dříve, ani později. Pít se má sice pořád, ale také není zrovna ideální, vypít litr před spaním. Nejenom, že Vám to bude v břiše "žblunkat", ale také se pravděpodovně v noci probudíte s potřebou na WC.

3. Cvičení
Někde jsem četla, že je skvělé cvičit před spaním, protože se tělo unaví a lépe se mu usíná. Ale je to přesně naopak - jste uřícení, srdce buší ostošest a určitě je namístě i sprcha, která těsně před spaním vhodná též není. Proto cvičte nejpozději 2 hodiny před spaním (ale je lepší i déle).

4. Světlo vs. tma
Každému vyhovuje něco jiného, někdo potřebuje mít nějakou mini lampičku a někdo úplnou tmu. Pro někoho jsou závěsy málo, pro někoho moc. Pokud víte, že Vám závěs nestačí, kupte si rolety. Do spánku je občas nutno něco investovat. Pokud je to ale moc, stačí si koupit roušku. A pokud máte raději světlo, tak si v Ikei kupte takové mini duchy - nezáří to do očí, ale přitom dává dostatečné světlo (měla jsem to jako malá :3 - doporučuji zelený :D). Myslím, že i pro "milovníky světla" je záření ála baterka moc.

5. Vzduch
Okno je fajn si aspoň na pár minutek. Nejlépe ještě před tím, než jdete spát. Někdo i spí s otevřeným oknem celou noc, ale to je volitelné. Ale i pokud to zrovna nemusíte - na pět minutek si vyvětrejte, ať z pokoje vyžene všechny zlé duchy, které by Vám narušovaly spánek.

6. Ach ty hodiny
Dívat se na hodiny ničemu nepomůže. Budík otočte a ignorujte ho. Počítání každé minuty spánek neurychlí. Když budík tiká, je to horší, proto ho dejte pod polštář.

7. Hudba
Další individuální věc. Někdo potřebuje absolutní klid někdo zase neusne bez "pohádky na dobrou noc". Já třeba mám milion cédéček s různými napínavými příběhy, holt se mi s tím lépe usníná (i když bez toho přežiju :D). A´pak tu je hudba. Silně pochybuji, že by někdo usnul při metalu, ale může být :D

8. Šlofík po obědě
Když budete spát během dne, budete mít více energie. A pak už to v noci nepůjde. Proto choďte spát jen večer, abyste byli aspoň trochu unavenější.

9. Přes den v posteli
Když budete v posteli dělat všechno, tělo pak nebude vědět, kdy má spát a kdy ne. Proto využívejte postel čistě pro účel psaní.

10. Pohodlí
Tohle je poměrně obsáhlý bod. Máš správnou matraci? Nejsi tak oblehlá polštáři/plyšáky, že už se na postel nevejdeš? ... a mnoho další faktorů. Proto si zajisti co největší pohodlí a pod hlavu si toho nikdy nedávej moc, bolel by tě krk.

11. Prášky
Brát prášky na spaní je to nejhorší, co můžete udělat. Ale je pravda, že když Vás něco bolí, tak se prášek hodí. Ale nesmíte se na nich stát závislí...


A jaké jsou Vaše tipy? :)