Červen 2014

Opálit se - ne spálit!

29. června 2014 v 0:00 | N. |  Tipy
Ahoj,
hodně lidí si stěžuje na to, že se nemůžou dobře opálit. Buď jsou červení a pak se jim povede zhnědnout, nebo zůstanou jako sovy pálené s bílými kruhy kolem očí od slunečních brýlí. Já sem jedna ze šťastných lidí, kteří můžou být na slunci prakticky jak dlouho chtějí a nic se jim nestane. Přesto tu mám několik tipů, které se osvědčily u mých ne tak šťastných kamarádek a společně jsme z toho vytvořily článek :)

1. Opalovací krém
Tohle je poměrně jasné. Jen je třeba připomenout, že ze začátku ani ta padesátka neuškodí. Postupem času se dá popracovat i k desítce.

2. Doba pobytu
Je taková teorie, že pokud se dobře namažete, budete moct strávit na slunci 10krát tolik času, jak bez opalováku. Např. když jste na slunci bez ochrany 15 minut, tak to s opalovacím krémem prodloužíte na 150 - což už je velký rozdíl. Je to ale hodně obecné, záleží na člověku samotném. Ale ať už jste namazaní nebo ne, nebuďte tam přehnaně dlouho - jestli si teda nechcete zadělat na rakovinu kůže.

3. Péče před i po
Záleží také na tom, jak se o pokožku staráte před a po opalování. Před to většina lidí neřeší, ale po opalování je dobré tělo namazat klasickým hydratujícím mlékem nebo tělovým máslem.

Ano, byly to hodně základní rady, ale proč si je občas nepřipomenout, že? :D

Červnové nákupy

27. června 2014 v 23:11 | N. |  Video

Velký náběr affs!

26. června 2014 v 1:16 | N.
Ahoj,
chceš být má affs? Není na tom nic složitého. Přečti si podmínky, vyplň krátkou přihlášku a do týdne se ti ozvu, jestli tě beru, nebo ne.

Podmínky:
- obíhat minimálně 3x týdně (jsem schopná tolerovat :))
- nepsat komentáře typu: hezký článek, obíhám
- z komentáře musí vyplývat, že jste si článek/video skutečně přečetli
- pauzu, konec blogu, pozastavení - ohlásit
- budeš mít odkaz na můj blog v menu/v horním boxu
- na konec přihlášky napsat ucho, jako souhlas s podmínkami

Přihláška:
- přezdívka
- blog
- email
- věk


Jak to bude chodit o prázdninách?

26. června 2014 v 0:28 | N. |  Blog
Zase po nějaké době píšu článek. Žádný jsem teď nevydala. A to z jednoho prostého důvodu: chtěla jsem vyzkoušet affs, jak pečlivě sledují moje videa. Výsledek je překvapivý - video bylo okomentované od dvou affs a zbytek nikde. Milí zlatí, bude velké mazání.

Dnes to bude informační článek. Pokoušela sem se natočit video, ale přišlo mi blbé, že má kolem sedmi minut, tak to raději napíšu v rychlosti v bodech ;)

1. OBÍHÁNÍ AFFS
Je to jednoduché: když Vás nebudu obíhat, sem mimo domov a nestíhám. Prázdniny totiž nemám přesně rozplánované, takže nevím kdy co bude. Takže si mě prosím při mé neaktivitě nemažte, i kdyby byla kontrola a já se nezapsala. Slibuji, že se ozvu, jakmile budu připravena obíhat. Doufám, že to vynahradím obíháním každý den (pokud budete psát) až na tom budu časově dobře.

2. ČLÁNKY
Články budou každý den nebo obden. I když tu nebudu, tak se na ně můžete těšit. U nich se prakticky nic nezmění, možná jen to, že ke každému přidám nějaké fotky z prázdnin - pravděpodobně autoportréty.

3. FOTKY
Chci začít více fotit. Nejenom sebe ( :D ), ale i krajinu, přírodu apod. Nemám zrcadlovku... tím chci říct, že fotím mobilem s 8mpx foťákem. Dle mého názoru to není tak špatný, ale je co vylepšovat, takže se pustím i do upravování.

4. VIDEA
Videa budou 1x - 4x týdně. Záleží jen a jen na čase. Chci začít točit i trochu jiné věci a celkově si ve videích udělat pořádek, trochu si je zorganizovat. Nejvíce ale bude videoodpovědí, minimálně 1x za dva týdny.

5. DESIGN
Neděste se, dess zůstává, jen si chci trochu (trochu hodně :D) překopat menu. Nějaké zbytečnosti dát pryč, ještě trošku protřídit rubriky, když tu (snad) budu mít tolik novinek a přidat tam několik poměrně důležitých kolonek. Nevím, kdy to udělám. Možná po dopsání tohoto článku, možná koncem srpna :D.

6. moji milí NÁVŠTĚVNÍCI
Přijdu si strašně blbě kvůli tomu, že vůbec nechodím na jiné blogy než mých affs. Doteď sem to hodně zanedbávala, takže teď slibuji, že komentáře (které budou aspoň trochu smysluplné) oplácím. To možná zní trochu jako povinnost, ale chci to mít jako zábavu, protože spousta mých návštěvníků má skvělé blogy, které stojí za to.

7. GIVEAWAY!
Giveaway uzavřu ve slibovaném termínu, ale bude vyhlášena až o něco později. Pokusím se to ještě pro ty, co můj blog nesledují zmínit ve videu, ale kdybych na to náhodou zapomněla a ostatní by se ptali, tak jim to prosím napište :3

8. VLOGY Z DOVOLENÝCH
Pojedu na dvě dovolené a z obou budou samostatné vlogy. Opravdu ještě nevím, jak to vyjde, tak to nechci úplně zaručovat, ale snad by se to mohlo povést.

9. MINIDOTAZNÍK:
  • Jakou rubriku na mém blogu tak často nečtete/nezajímá vás/tolik se vám nelíbí?
  • Nej rubrika?
  • Chcete velký vlog z celých prázdnin?
To by bylo snad vše, co jsem chtěla říct, kdyžtak ještě něco připíšu ;) Mějte se krásně, užívejte si (skoro)prázdnin, sluníčka a zaslouženého odpočinku -> třeba i u pravidelného čtení mých článků ;)))

Videoodpověď 5

23. června 2014 v 12:00 | N. |  Video

Ahoj, vítám Vás po dlouhé době u nějakého normálního videa - tentokrát u videoodpovědi ;) Video je nesestříhané, protože nemám program, tak snad to zas tolik nevadí. Vím, že tam neuvěřitelně gestikuluji, nebo spíše mávám rukama :D tak se za to chci omluvit :D Příjemné sledování přeji všem :)Názor na Douglas

22. června 2014 v 14:00 | N. |  Pro holky
Ahoj všem,
dnes sem si pro Vás na poslední chvíli připravila článek o Douglasu. Snad se naše názory budou alespoň v něčem shodovat.

Douglas je parfumérka - zná jí asi každý. Sice je trošku v pozadí za Sephorou, ale i přesto si našel v našich nákupních centrech místo. ... ehm, nic se mi nechtělo zjišťovat ( :D ), ale jestli Vás zajímají informace, kde, kdy a jak vznikla, najdete to na jejich oficiálních stránkách...


Jelikož tam jsou hlavně dražší značky, vůbec se mi tam zpočátku nechtělo ani podívat. Nakonec sem ale neodolala a vběhla tam. Příjemně mě překvapil stojan i s levnější kosmetikou jako je Essence. A to nepočítám Bourjois, která je sice taky poměrně drahá, na druhou stranu sem ji zatím viděla jen v DMku v Paládiu.

Paní tam jsou opravdu milé. Možná "trochu" vlezlé (když za Vámi do pěti munit přijdou čtyři slečny, jestli něco hledáte nebo nepotřebujete, začne to líst krkem), ale lepší, než když na Vás vražedně koukají a jen co něco vezmete do ruky, hypnotizují tašku, abyste si do ní náhodou něco nestrčili. A že to je zrovna u takové Sephory celkem klasika.

Mám s nimi opravdu pozitivní zážitek - když sem tam nakupovala poprvé a nemohla se rozhodnout, jestli peeling nebo tělové máslo, tak mi pomohla zvážit všechny možné faktory (nakonec mám oboje... nu což :D). Podruhé mi všechno dárkově zabalily, daly mi kartičku (sice je oficiálně na mojí mamku, ale co dělat, když sem nedosáhla 16 narozenin -.-), docela pěkně pokecaly a zjevně jim vůbec nevadilo, že se s nimi baví 13letá holka (ať už jsem byla s mamkou nebo bez ní).

Ta vlezlost se ale občas trochu hodí - když si nevíte rady, tak za nimi ani nemusíte chodit, do minuty se objeví samy :D Musím ale přiznat, že opravdu pomůžou a nestalo se mi, aby mi produkt nějak nutily. Naopak, řekly, že je fajn, ale že v drogérii u téhle a téhle značky najdu podobný produkt o 500Kč levnější.

Když budete chtít, tak Vás nalíčí. Zcela upřímně - mě se to nelíbí. Je to sice super věc, ale občas mi je špatně z toho, že někoho nalíčí, štětec ani neutřou nějakým ubrouskem a líčí pořád tím stejným. Musím dodat, že to nemyslím přímo k Douglasu, ale k takovému líčení obecně. Takže nevím, jak to zrovna tady chodí.


Securiťáci mi přijdou všude stejní. Buď se na tebe dívají vražedným pohledem, nebo jsou vždycky nejdál půl metru od tebe. To leze na nervy jak něco. Tady sem se poprvé setkala s někým, kdo za mnou nelezl, jen mě při příchodu a odchodu pozdravil. Nesledoval mě, prostě nic. Jako vím, že je jejich prací hlídat, ale když má obchod alarm (takové to pípání :D), tak stačí stát jen u něj a když by bylo něco v nepořádku, vyběhnout. Takže palec nahoru.

Co se týče sortimentu, je to něco jako Sephora. S parfémy absolutně nevím, ty mě ještě nezajímají (jako mám jich asi 30, ale prakticky sem všechny dostala). Pečující kosmetiky je tam snad ještě více, když to tak obrazně porovnám. Zatímco s mojí milovanou dekorativkou je to o něco horší. To mě trochu mrzí - že nemají tolik stojanů.

Přehlednost je naprosto perfektní. Vím, že to tu neustále porovnávám se Sephorou, přeci jenom si ale musíte přiznat, že to jsou teď dvě nejvíce konkurenční značky. A tak jí tu znova zmíním - v Sephoře (alespoň v CČM) se vůbec nevyznám. Když sem hledala určitou značku, trvalo mi to sto let. Zatímco v Douglasu vše hned vidím. V jedné části je speciální limitka, dokola jsou parfémy, blíže k parfémům je pečující kosmetika a uprostřed je soustředěna dekoativka. Přijdu a hned vím - to se při nedostatku času vyplatí, ne?

A takové to shrnutí v pár bodech:
- Prodavačky jsou milé (někdy přehnaně)
- Securuťáci jsou nejlepší
- Sortiment dekorativky je poměrně malý
- Vše je krásně přehledné
- Nejen parfumérkové značky, ale i drogékové (jeden speciální boda za Bourjois)
- Dobře Vám poradí

Řekla bych to jednoduše - z Douglasu se stalo moje nejnavštěvanější místo. Do Sephory nebo MACu už (asi) nevlezu a do drogérie pouze v případě, že budu chtít něco od značky, která zrovna není tam. Nikdy by mě nenapadlo, že bych se nad obchodem mohla tak hluboce zamyslet, ale tohle sem prostě musela napsat.

A jaké máte s Douglasem zkušenosti Vy? (prosím o rozepsání ;))

(o produktech I love Raspberry & Blackberry bude rozhodně zmínka v nákupech včetně recenze)


Deník ve fotkách #1

21. června 2014 v 21:09 | N. |  Ze života
Tohle je jedna z novinek - jednou za čas přidám několik fotek, abyste věděli, co se v mém životě děje. Budou to kratší, odpočinkové články, třeba i pro affs, které úplně nestíhají. Tenhle díl bude hodně prázdný, vzhledem k tomu, že včera( tal už předevčírem, zapomněla sem to přednastavit :D) byl minideník, nicméně sem to chtěla přidat co nejdříve.

Nejlepší na depky - chození po poli se psem a skatem :3 


asi bych měla trochu s tím Starbucksem zbrzdit, co myslíte? :D


ti, co mě sledují na snapchatu nebo instagramu to vědí, stejně se Vám ale musím s touhle kráskou pochlubit :)
(recenze bude, až jí pořádně vyzkouším)


no není zlatá? :3

kéž by byl Lupínek můj :/ ale aspoň sem ho měla už 4x za sebou :)A TO NEJLEPŠÍ NA KONEC!
protože je prostě sexy, vidět svůj blog v televizi :D (with El.)
 
Mějte se krásně :)
- zítra článek o Douglasu ;) - názor na něj ;)

Chce to trochu okořenit + minideník

19. června 2014 v 22:48 | N.
Už ani nevím, kolik jsem Vám toho tady naslibovala. A kolik z toho jsem nesplnila. Ne, opravdu se nadarmo neříká Sliby=Chyby. A upřímně - strašně mě to vadí. Přijde mi, že pak ve mě něktěří ztrácí důvěru - což rozhodně nechci. Každý svého štěstí strůjcem.
Jelikož mám teď více volna (samé krátké exkurze + ředitelské volno), budu se snažit blog vylepšit. Ne, nepůjde o žádné rekonstrukci, která by stejně skončila změnou jedné, nebo dvou rubriky. Chci tu přidat články, které ste zde už dlouho neviděli a také se občas zaměřit na nepříliš známá témata a trochu je rozvést.

No co, chce to trochu okořenit, ne?

A aby to nebyly jenom sliby, píši tenhle článek po tom, co už mám pár věcí přednastavených. Ne všechno, co si představuji, ale něco málo už jo.
Ale nebojte, bude tu i stará dobrá klasika ;)

____________________

Máte rádi letsplaye? Já moc, ale musím se přiznat, že jenom od Goga (občas Denis) a tím to končí. Nicméně jsem si zamilovala Mafii II. Je to fakt dobrá hra, strašně se mi líbí, že je od českých tvůrců. Příběh Vita a jeho kamaráda Joa je nezapomenutelný :3 Mafia I mě sice tolik nebere (i když jsem viděla teprve 3 díly, tak tomu dám ještě šanci), ale i tak je to snad jedna z nejlepších her, jakou jsem kdy v letsplayi viděla, a dovoluji si říct, že i hrála. Je sice docela vtipné vědět, co kdy a jak přesně bude, ale aspoň tolik nefailuju :D To by bylo k mojí milované Mafii a hraní asi tak všechno :D

Moje vysvědčení není nejlepší, ale ani nejhorší. Oproti jiným lidem v sedmičce mám o dost horší známky, na druhou stranu se musím bránit, že na gymplu to tak jednoduché není a že spousta lidí má podobné nebo horší vysvědčení než já. No, jsou to tři 3, čtyři 2 a jinak jedničky. Matika mi nakonec vyšla a hrůza z toho, že bych měla na vysvědčení 4 už je za mnou.
Nicméně bych měla mít jen jednu 3, jelikož mám fyziku a chemii přesně mezi. Ale když vám učitelé nevyjdou vstříc a dají vám hned bez jakéhokoli zkoušení horší známku, pak s tím už nic dělat nemůžete.
Taky mě strašně štve, že všechny ty dvojky jsou udělané z průměru 1,55-1,7 > to by se snad dalo ještě opravit, ne?

To je asi vše, mějte se krásně a ahoj :)

Poděkování za 50 000 celkových shlédnutí na blogu + GIVEAWAY!

15. června 2014 v 0:00 | Nany J - 12 let
- opět se omlouvám za špatný formát, ale ten program to neudělá líp :/


Karma. + nějaké ty sexoušské fotky :'DD - aneb když má člověk skvělou a zároveň mizernou náladu

14. června 2014 v 0:00 | N.
Karma ti všechno vrátí. U mě to bohužel neplatí. Mě totiž vrátí JEN to špatné. Většina mnou udělaných dobrých věcí mi nikdy nebyla odplacena. Ale jakmile něco udělám špatně, mám jistotu, že se mi to za chvíli vymstí. Proto nic nepokouším.
Mám tu takovou story: včera sem jela na kole. Jako vždy jsem měla svou sexoušskou helmičku - jenže jen na řidítkách. Ne, nerozsekala jsem se, ale helma mi spadla a málem jí přejelo auto, a podruhé se mi tkanička zamotala do šlapky, nemohla jsem ani dopředu ani dozadu a nešlo to sundat. Po pěti minutách boje kolem mě projeli kluci ze školy (tercie -.-) a málem mě přizabili. Už víte, proč si zrovna tohle myslím o karmě?
A to je jen jeden z mnoha případů, kdy jsem měla chuť zařvat: "Z*****á karma!"


Tak co pololetky? :)

11. června 2014 v 15:32 | Nany J - 12 let
Ahoj
po pár dnech se zase ozývám s tím, že jsem články na poslední chvíli smazala - z osobních důvodů.
Chtěla bych se zeptat, jak vám dopadly pololetky? My ještě zítra píšeme němčinu, ale z ní na vysvědčení nic horšího než dvojku mít nemůžu, takže tu zas tolik neřeším.
Nicméně jsem celkem s prominutím v pí*i s matikou. Jakože mi vychází horší trojka. Ale tak ještě to jde. S chemie mám dvojku s odřenýma ušima a fyziku mám přesně mezi. Ehm, je vidět, že předměty, kde se něco počítá mi zrovna moc nejdou.
Dneska jsme se dozvěděli výsledky z pololetky ze zemáku. A spousta lidí zažilo zklamání. Asi 5 lidí má jedničku, 3 dvojku (mezi nimi jsem naštěstí já), pak má tak 13 lidí trojku, tak 3 čtverec a zbytek pětku (cca). Takže většině lidí teď vychází dvojka - čtyřka na výzo. Já som naštěstí nambr van, takže v poho (prostě jsem se musela pochlubit).
Ještě nevím všechny známky. Zrcadlovka to asi nebude ( :'((((((((((((((((((( ) nicméně to původně mělo být horší, než jsem čekala.

Mějte se krásně a od soboty se těště na pravidelné články :) + v neděli bude přihláška do giveaway :)

Ahoj :)

Green Day

8. června 2014 v 0:00 | Nany J - 12 let
Včera jsem přidala článek s playlistem, kde byly dvě písničky od Green Day a spoustu lidí to dá se říct "pochválilo". Chtěla bych napsat, co z jejich textů a hudby vyciťuji a co mě na nich vlastně tak bere.
Většinou od nich poslouchám spíš takové ty "depresivní" písničky - to je věc, kterou snad potřebuji k životu. Tenhle ty písniček se mi moc líbí... možná proto neposlouchám sladký 1D, který tam nadšeně tancují a furt se jen tlemí. Nezpívají špatně, ale není to můj styl, nemám to ráda. Mezitím co tyhle ostřejší věci jsou skvělé.


Hudba je všude hodně podobná, teda lépe řečeno nástroje, takže tam zas takové rozdíly nedělám (a taky nemám hudební sluch). Vyvolává ve mě ďábla, který chce nahoru a tímto způsobem se může konečně uvolnit. Strašně se mi líbí...


A teď asi to nejhlavnější - texty. V nich je srdce a půl. Ve většině cítím to největší možné porozumění. Je taky pravda, že mi stačilo pár poslechů a uměla jsem celý text nazpaměť (což se mi běžně nestává, musím si fakt pustit video s textem a naučit se to, tady u toho ne.. trochu trapas, ale budiž). "Ach, třináctka strašně rozumí životu, dovolte mi se zasmát." To zase nechci tvrdit. Na druhou stranu, mnoho těch věcí už jsem prožila. Když prožiješ, tak prostě víš. Ale celkově - mají pro mě velkou hodnotu a úplně mi mluví z duše.

____________________

Moje éra s Green Day začala někdy na podzim, kdy jsem začala poslouchat i něco jiného než American idiot. Pak se to po zbytek podzimu táhlo po pár písničkách.. no a na jaře se ze mě stal kompletní fanoušek, stáhla jsem si tak 90% všech jejich písniček (ups, už nemám místo na kartě, ale ne že by mi to vadilo). Teď už prakticky neposlouchám nic jiného, jen občas nějaké ty výjimky... ale to moc ne. A mají jedno velké kouzlo - jejich písničku můžu poslouchat čtyři hodiny v kuse a neomrzí mě. Třeba při cestě do Německa (cca 6 hodin) jsem strávila 3 hodiny s Green Day a jednou jedinou písničkou, kterou jsem měla staženou a ne na kartě. Mám jí pořád ráda.


____________________

Nejlepší písnička je podle mě Boulevard of Broken Dreams a v patách jí je Jesus of Suburbia (což jste si logicky mohli všimnout v playlistu). Dříve jsem hodně poslouchala 21 Guns a 21 Century Breakdown (nějak moc 21 ;D), ale ty teď odstoupily do pozadí. A pak je tu další stovka skvělých písniček a budeme pokračovat :D

_____________________


Moc mě mrzí, že poslední dobou žádné novinky. Sice jsem ještě neslyšela úplně všechno, stejně mám ale pocit, že za chvíli se budu dožadovat něčeho nového. No nic, budu doufat.

_____________________
  • Máte rádi Green Day?
  • Nejlepší písnička od nich?
  • Kdo z těch tří je podle Vás nejhezčí? :D
_____________________

Napište mi prosím, jaké byste chtěli články, pokusím se splnit všechna vaše přání :)

Playlist nejlepších písniček za jaro

7. června 2014 v 10:11 | Nany J - 12 let
Ahoj,
všichni víte, že takovéto články se u mě neobjevují, ale poslední dobou jsem narazila na úplně super písničky, ať už na hodně staré nebo na nové pecky ;) Pro někoho asi nuda a nic převratného, ale mě se fakt líbí, hlavně ty tři první... Ale co kecám, mezi nimi nejde dělat rozdíly, snad jen že greenďějáci jedou :D

1. Green Day - Boulevard of Broken Dreams

2. Beyonce - Pretty Hurts

3. Professor Green ft. Emeli Sande - Read all about it

4. Gotye ft. Kimbra - Somebody That I Used To Know (feat. Kimbra)

5.Green Day - Jesus of Suburbia

A jaká je teď vaše nej písnička? :)

Tečka.

6. června 2014 v 0:00 | Nany J - 12 let
HAPPY, HAPPY, HAPPY
Ono to možná je jenom na povrch. Ano, přijdu si (aspoň chvílemi) jako nejšťastnější člověk na světě, jenže najednou přijde čas spánku a já upřímně nevím co dělat. Celé noci přemýšlím o životě. Jako kdyby byl nějak dlouhý. Zatím jsem toho tolik nezažila, přesto si přijdu jako člověk, který má za sebou velký dobrodužný příběh, plný radostí a nástrach. A pak je tu smrt. Strašná věc. Říkám si, že všichni ten čas, který máme, neuvěřitelně promrháváme. Většina lidí si neváží každé hodiny, minuty, vteřiny co jsou tady. Smutné, ne?
Já už ani vlastně nevím co chci. Možná ani nechci mít dobrou náladu, možná to je právě ten problém. Jenže vysvětlete mi - proč bych dobrovolně chtěla depkařit? Co se to sakra děje.
Ne, nedělám věci, které jsou správné, měla bych? Nemám pro to žádnou motivaci, žádný důvod.

- Přeberte si to jak chcete, je to běh mých (nesmyslných) myšlenek...

Tahle stránka je mi poslední dobou neuvěřitelnou podporou. Rozhodně se na ní podívej. Ten kluk ve mě vzbouzí pochopení. - Opět - přeberte jak chcete.
>> klik <<Ups!

5. června 2014 v 18:10 | Nany J - 12 let
Zdravím všechny... pamatujete si, jak jsem slibovala klasický řád? A říkáte si, kde je? Dejme tomu, že se mi to povedlo nechat v rozepsaných a nepřednastavit. Good job.
Od zítřka fakt normal, video bude pozítří/popozítří :)

Hodně se mě ptáte, jak se jmenuji na FB. Původně jsem ho sem nechtěla dávat, ale tak nakonec proč ne ;) >> klik <<


(brzo tutorial s červenou rtěnkou a výraznými linkami ;))