Za pět minut pololetka!

2. června 2014 v 0:00 | Nany J - 12 let |  Tipy
Květen jsme si užívali (hlavně my na gymplu, co tam mají maturanty, takže měsíc plný exkurzí, suplů a prakticky žádného učení), ale teď je ten skvělý a zároveň strašný měsíc. POLOLETNÍ PÍSEMNÉ PRÁCE. Nevím jak vy, ale já se na to tak trochu vykašlala... no, je 30.května a já makám co můžu. Takže tu mám pro Vás několik rychlých rad ohledně učení. Mě moc pomáhají, doufám, že to tak půjde i Vám.

1. Myšlenkové mapy - aneb spojování souvislostí
Je důležité určit si jedno téma a to postupně rozvíjet. Uprostřed by měl být předmět a kolem něj několik hlavních témat: dejme tomu, že v bižuli by to byli savci, ptáci, obojživelníci, plazi a ryby. Od nich by šly třeba příklady živočichů, nebo i něco detailnějšího.
Spojování může mít i druhý význam - v bižuli se budou probírat tropické rostliny a v zeměpise se budete učit o tropických deštných lesích. Můžete si to různě propojit a učit se oba předměty současně, i když každý s trošku jiným zaměřením.

2. Učení věnujte všechno soustředění - raději kratší dobu a častěji
Pod tím si představuji cca 30 minut učení, pak 15 minut odreagování a pak se k tomu vrátit a opakovat klidně 5x, dokud nebudete všechno, co musíte, umět. Učit se dvě hodiny v kuse ničemu nepomůže, proto si to podle vás rozdělte přesně tak, jak Vám to vyhovuje. Každý se na učivo koncentruje jinou dobu a i když vím, že někdy je těžké soustředit se po pěti minutách, překonejte to.

3. Žádný stres - bude ho plná hlava a všechny znalosti zmizí
Noci, kdy nemůžete z nervozity spát, rozklepaní, když se ráno probudíte a říkáte si: "Dneska to píšem." To je špatně. Hoďte se do klidu, dejte si relaxační koupel, zacvičte si, čtěte... dělejte to, co je Vám příjemné, hlavně aby se dostavila úleva a stres se ztratil. A i když by to dobře nedopadlo - jsou to jen známky, a pokud nebudete zrovna propadat, ještě to jde :D Známky jsou jedna věc a použití toho, co se naučíte v praxickém životě je věc druhá.

4. Zvláštní věci fungují nejlépe!
Jakou zvláštní věc dělám při učení já? No, většinou skáču na trampolíně. Mezitím co jiným se po pěti minutách točí hlava, já může skákat, dělat všechny různé cviky a přitom se učit, ať už velké množství informací (např. dějepis) nebo jen slovíčka a vzorečky (např. fyzika, angličtina). Ale předpokládám, že tohle nebude vyhovovat každému. Nicméně zkuste si najít Vaší "šílenou" věc, která na Vás bude fungovat (a možná zjistíte, že sedět u stolu v klidu bude nejlepší :D).

Nejsou to žádné převratné rady, které by Vás měly 100% zachránit, ale není na škodu si je zopakovat, zamyslet se nad nimi a neustále je zkoušet.

Držím všechny 4 palce na Vaše (i svoje) písemky :)

DNESKA TO TOTIŽ ZAČALO! :'(
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu?

Ano-------- ;)))

Komentáře

1 MrMarkii MrMarkii | Web | 2. června 2014 v 16:08 | Reagovat

Zajímavé rády. Někomu to určitě může pomoci, ale myslím si, že stejně většina z nás se bude učit až na poslední chvíli ve škole. Do tuhýho to půjde až na střední škole. :D Poslední bod je zvláště zajímavý. O tom jsem nikdy neslyšel.

2 liketeenspirit liketeenspirit | Web | 2. června 2014 v 21:41 | Reagovat

Já hlavně musim mít nad sebou nátlak, dokud nejsem pod tlakem a neteče mi do bot, prostě se to učit nepůjdu, moje logika :D mně se hlavně musí chtít už se učit, dokud se mi nebude chtít, nedostanu to učení do hlavy ani násilím.. :D jinak ty rady byly dobré, moje zvláštní věc je jíst oříšky, navíc já je nikdy nejím, jenom při učení :-D

3 ᕊuᕍᕍy ᕊuᕍᕍy | Web | 3. června 2014 v 10:57 | Reagovat

Když to tak čtu tak si říkám jak sem ráda že už nechodím do školy. Rady rozhodně dobrý a určitě to pomůže. Nicméně taky držím všem *šprtům* palečky :)

4 hanienes hanienes | Web | 4. června 2014 v 21:55 | Reagovat

Pěkné rady, hezky jsi to zpracovala :)
Já o tom už chystám článek na příští rok (teď už to nestíhám a nechci se "opičit" :D), protože JÁ a UČENÍ je dost složité téma, ikdyž se vlastně neučìm o.O :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama