Jedna neaktivita a všechno se změní.

7. července 2014 v 0:00 | N. |  Jak na blog
Váhala jsem (poslední dobou si přijdu hodně nerozhodná, ale o tom zase jindy), jestli mám dát článek do rubriky Úvaha nebo Jak na blog (ano, je mi jasné, že by většina z vás chtěla mít zrovna tyhle problémy, ale já si opravdu nemůžu pomoct a nutně to sem musím napsat... nějaký vnitřní rádce?). Sice Vám tu žádný rady dávat nebudu (až na poslední větu) a budu tu nad tím uvažovat, ale takto mi to přijde lepší. Snad si z toho někdo vezme poučení.

Už poměrně starý toplistech printscreenovaný ten den,
co jsem překročila 1000 lidí za den ;) To byly časy...

Poslední dva měsíce jsem toho zas tolik nenapsala - květen 11 článků, červen 17 - pro někoho to možná je docela dost, ale na člověka, který dříve psal každý den nebo obden to tak dobré není. Teď se všechno mělo vrátit do starých kolejí - pravidelné články, návštěvnost, komentáře... ale ono ne. Návštěvností jsem mírně řešeno zděšena. Z klasických 150 se najednou vyklubalo 50 a méně? Někdo si asi říká: A to ti nestačí? Já mám 10, tak se uklidni!

Jenže on to je opravdu celkem šok. Myslela jsem, že se budu stále posouvat nahoru a nahoru, až dosáhnu maxima a po čase spadnu. Ale že by tohle měl být ten okamžik, to mi opravdu nepřijde.

Bude to znít hodně namyšleně, ale té vyšší návštěvnosti jsem si začala vážit až v tomto okamžiku. Neříkám, že jsem za ní nebyla ráda, to jako jo, ale chtěla jsem víc a víc a víc a najednou mi i zlepšení o 100 lidí přišlo málo. A to byla velká chyba. Zachovala jsem se jako malé sobecké dítě. Fuj!

Nemůžu zas úplně říci, že jsem blog poslední dobou dělala JEN kvůli návštěvnosti. To jsem nedělala nikdy. Pravdou ale je, že jsem po počítadle koukala o něco více, než předtím. Rozhodně to ale nezašlo tak daleko, že by mi nešlo o nic jiného než o návštěvnost, to rozhodně ne!

______

I komentářů lehce ubylo, což mě také mrzí. Snažím se vymyslet zajímavé diskuze, vybízím vás k tomu, abyste se rozepsaly... a ono nic velkého.

Jsem opravdu vděčná za ty pravidelné čtenáře, kteří jsou při mě ať se děje, co se děje. Opět - nechci říct, že bych za Vás dříve nebyla ráda. Jen si to nyní o dost víc uvědomuji.

______

Mám pro to všechno jeden jediný důvod. NEBYLA JSEM AKTIVNÍ. Vždycky jsem říkala, že pravidelnost patří v blogování mezi top trojku - kterou jsem porušila.

Tento článek píšu spíše jako varování pro ty, co chtějí začít s blogem a obávají se, že na něj budou mít málo času, nebo pro ty, co už blog mají a diví se, že mají menší návštěvnost. Aktivita je důležitá jak něco. A já si to na vlastní kůži vyzkoušela. Podruhé. Jenže poprvé to nebylo.. tak drsné?

- tento článek píšu 1.7. na dovolené... zajímá mě, jestli se věci nějak změní, až přijedu :/

BTW: Kámoška si založila websurf. Prý aby se podívala na jiné weby (což sem moc nepochopila, myslela sem, že to funguje tak, že tam napíšete, jakou návštěvnost chcete mít a pak se vám změní počítadlo, nebo tak něco... no, jsem ale ráda, že jsem na tu stránku nikdy v životě neklikla...). Nicméně mi řekla, že tam má účet mnoho hodně navštěvovaných a poměrně oblíbených blogů, kde návštěvníci obdivují vysoká čísla na toplistech. Nebudu je tu jmenovat. Jen chci říct, že ty blogy jsem znala, některé až příliš dobře a celkem mě to zklamalo....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu?

Ano-------- ;)))

Komentáře

1 hanienes hanienes | Web | 7. července 2014 v 9:30 | Reagovat

Chápu tě, takhle jsem to v poslední době také měla...A za den byl pro mě tehdy úspěch 20 lidí. A teď, v poslední době? I když je to "málo" (co je vlastně málo?!), bylo na mém blogu přes 60 lidí a já jsem byla šťastná. No a teď si ještě ty čtenáře udržet! :D
Bude zase líp :)

2 KateNecky KateNecky | Web | 7. července 2014 v 11:26 | Reagovat

Naprosto chápu mám s tím také zkušenost :// Samozřejmě jsem nikdy neměla 1000 lidí za den :D Ale jednu dobu jsem měla přes 10 komentářů u každého článku a kolem 140 lidí za den. A teď jak jsem přestala být aktivní tak jsem měla jednu dobu i kolem 50 lidí a míň. Teď se trochu zlepšuje jak jsem zase začala přidávat články. Určitě to bude v pohodě uvidíš))

3 *Shock *Shock | Web | 7. července 2014 v 19:36 | Reagovat

Koukala jsem se kolik blogerů ( spíš jakých ) tam mají svojí stránku, a upřímně mě to dost překvapilo.

O tu aktivnost jde vážně hodně, před měsícem jsem se blogu extra moc nevěnovala a nikdo mi nenapsal komentáře ke článkům a aktivita byla nulová, a teď ? o dost více komentářů a i větší návštěvnost :)
Takže aktivnost na prvním místě :)

4 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 8. července 2014 v 5:49 | Reagovat

Užívej si dovolenou :-)  (teda jestli si už nepřijela) ;-)
Jinak já mám návštěvnost pořád docela malou, smířila jsem se s tím už na začátku a ani mi to už nevadí ;-)
kašlu na to :)
tvůj blog jsem si oblíbila... tvé články mi příjdou zábavné a na super téma! :)
hlavně od blogování neodcházej a buď aktivní, to je vždycky to nejdůležitější a nejlepší! ;-)

5 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 8. července 2014 v 13:28 | Reagovat

Websurf je naprd. Jsou to jen čísla, ne skuteční návštěvníky. A tady jde o návštěvníky (a komentáře), ne o čísla. Já to mám tak taky. Tedy, snažím se být aktivní pořád a přednastavovat články, ale když mám slabší období a blogu se moc nevěnuju, návštěvnost jde taky hodně dolů.

6 crazy-cloverleaf crazy-cloverleaf | Web | 8. července 2014 v 22:09 | Reagovat

Neboj, máš skvělý blog takže návštěvnost se určitě zase zlepší. :-) A co týče stránky websurf, tak musím se přiznat že jsem ji taky vyzkoušela, ale měla jsem websurf přesně 1 den. :D Chtěla jsem vyzkoušet jak to vlastně funguje a když jsem to pak pochopila, ihned jsem websurf zrušila, protože o takovouhle umělou vysokou návštěvnost opravdu nestojím.

7 liketeenspirit liketeenspirit | Web | 8. července 2014 v 22:36 | Reagovat

Já mám problém s tím, že já jsem ráda, když něco napíšu a rovnou se to dostane ven, takže já hrozně nerada přednastavuju články, jenže je pak blbý, že to nemám kdy napsat a vydat a lidi nemají co číst a na ten blog nechodí.. ale já sem chodím ráda pořád :)

8 World by Jane World by Jane | Web | 27. září 2014 v 16:52 | Reagovat

To znám. Minulý rok jsem šla do prváku a blog už jsem nestíhala, tak jsem si s ním dala pauzu... Dříve jsem psala články každý den, pak jsem měla tu pauzu a teď je píšu párkrát do týdne.
Po návratu po té mojí pauze to pro mě byl taky šok, na můj blog teď skoro nikdo nechodí. Dřív jsem měla návštěvnost 100lidí za den, někdy i více, ale někdy zas méně a teď mám tak 20lidí za den. Nevím, co se stalo. Chápu, že někteří na můj blog zapoměli, když jsem nepsala články, ale je to prostě zvláštní... Navíc teď jsem se snažila blog vylepšit a psát lepší články a tak ,ale ani to moc nepomohlo. Tak uvidím, jak to bude časem...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama