Protože kritika je moc široký okruh...

4. července 2014 v 0:00 | N. |  Úvahy
Pročítám si různé blogy a občas žasnu, co lidi dokážou napsat. Ne, nemyslím autory článků, nýbrž autory komentářů. Lidi si myslí, že kritika je jako kritika. Jenže ono to tak jednoduché není. Rozdíl se dá rozpoznat jednoduše - konstruktivní kritika a nadávky.

Já si tímhle zatím neprošla (zaklepání na stůl). Jasně, občas se i u mě objevily názory typu, že jsem strašná kráva, co neumí psát apod. To bych tedy neřešila. Ale když to má někdo pod článkem desetkrát, je načase se zamyslet. Ne, to neříkám blogerovi. To říkám tomu člověku, který se pod tu svojí skvělou nadávku málokdy podepíše.

S tímto se nesetkáváme jen ve světě blogerů a youtuberů - je toho totiž plný svět. Byznys, školy apod. Ale zrovna dneska se zaměřím na místo, ve kterém se nacházím nyní - tudíž blogový vesmír. Proč ho tak nazvat? Přijde mi nekonečný.

Zrovna Marilyn se s kritikou hodně potýkala...

Nadávky, nadávky, nadávky...
Na internetu jsou lidi největší machři. I ten největší srab tady každému napíše, jak je blbý a jak neumí psát. Jakmile by se s tím člověkem setkal ve skutečnosti, tak by ani neotevřel pusu. No jo, když jste pod ochranou anonymity, je to být jednodušší.

Jsem inteligetní, takže nebudu nadávat, ale myslím si, že jsi vypatlaná...
Tento typ lidí také píše nicnedávající kritiku, ale s tím rozdílem, že u toho vypadá jako král světa, chytrý člověk a bůhví co ještě. Někdy dokonce napíše pod svým jménem a přijde si naprosto boží. Prostě jen skrývá nadávky za jiná slova. Jasně, působí to lépe, ale výsledek to má stejný.Nemyslím to zle, ale přijde mi, že tohle není úplně a pravda a mám pro to ten a ten důvod...
Tyhle lidi už konečně začínají myslet. Najdou nepravdivé tvrzení a pak napíšou, proč se jim nezdá. Nebo třeba s designem: "Ten dess se mi opravdu líbí, jen mi přijde, že stránka lehce ujíždí s pozadím." Odnese si z toho člověk něco? ANO! A o to přesně v kritizování jde.

Sami víte, kolikrát jsem Vás žádala o kritiku na můj blog. Je strašně milé, že se Vám tu líbí a že nic nenajdete, na druhou stranu vím, že vždycky je co zlepšovat a to platí i u blogu. Chci se někam dostat, ale je mi jasné, že bez kritiky to nepůjde.

Už nevím, kdo to řekl, ale: "Každý úspěch, jehož dosáhneme, nám udělá nepřítele. Chceme-li být oblíbení, musíme být průměrní."

... ale co když nechceme být průměrní?

Proč vlastně lidi hloupě kritizují? Je to závist, nuda, nebo...? kdo ví. Každý má nějaký důvod, který ale dle mého názoru nikdy nebude tak velký, aby psal blogerovi k článkům urážky.

Jak bych to shrnula?
  • Konstruktivní kritika je dobrá, má nás posunout dát.
  • Kritika určitých "inteligentů" je sice otravná, ale stejně nám nic nedá.
  • Urážek a nadávek si není třeba všímat. Ignorovat, nebo smazat a hotovo.
A jak to máte s kritikou a hatery vy?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti moje články?

JO
NE
JAK KTERÉ
JAK KTERÉ

Komentáře

1 hanienes hanienes | Web | 4. července 2014 v 9:44 | Reagovat

Musím s tebou souhlasit. Zahrnula jsi všechno co je jen možné :)
Já mám také s kritikou a "kritikou" zkušenosti. Tu, co jsem zažila dělím na tři. První je ta konstruktivní kritika, která pomůže, kdy ti člověk SLUŠNĚ řekne, co je špatně a pochválí tě za to, co jsi všechno udělala dobře. Druhá je taková ta "neber si to špatně, ale tenhle článek vlastně stál za úplný ho.vno". A třetí (to už snad fakt není kritika!) jsou takové ty nadávky "krávo jedna zhebni".
To mi většinou psali lidé, co jsem v minulosti naštvala, aniž by si ten článek přečetli...závist dělá věci...

2 DIYLenka DIYLenka | Web | 4. července 2014 v 20:36 | Reagovat

uplne suhlasím .. Kritiku ako takú na blogu beriem ale keď mi niekto napíše "ty sprostá krava toto má byť takto a nie tak" tak akože prosím :D ale už sa nad tým nepozastavujem :-) Veď KARMA im to raz vráti :-)

3 *Shock *Shock | Web | 4. července 2014 v 23:28 | Reagovat

Úplně vystiženě si to napsala.
Já to mám s hatery tak že je ignoruju, když mi někdo napíše ale v tom smyslu ' nelíbí se mi na tobě tohle,protože...' to beru, ale když mi někdo napíše ' seš vypatlaná píča! neumíš psát články vymaž blog!!!' tak to ignoruju a většinou se tomu směju, je to ubohý. Dřív jsem s toho byla nešťastná, ale teď mi to je úplně u zadku.:)

- jinak pěkně sepsaný článek.:)

4 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 5. července 2014 v 20:10 | Reagovat

Dobře jsi to napsala a já souhlasím. Konstruktivní kritika nás má někam posunout a ne srážet. Urážky jsou jen urážky. Nic to neznamená. Neznamená to, že když ti někdo napíše, že jsi... kdovíco, tak ze z něj snad posadíš na zadek či co :D Ale co nesnáším, jsou šťouralové - jsou schopní tě rozcupovat za to, že nemáš za větou tečku. Tak pardon, že jsem vám způsobila psychickou újmu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama