Běž, věř a dokážeš!

23. srpna 2014 v 17:13 | N. |  Ze života
I když to z názvu nemusí být jasně poznat, dnešní článek bude o sportu, konkrétně o běhání. Chtěla bych se s Vámi podělit o věci, kterými jsem se motivovala a díky čemu pořád držím. Snad to přinese úspěch aspoň jednomu z Vás.Co se týče sportu přesně, je strašně těžké začít a vydržet u toho déle než týden. U běhání je to o to intenzivnější, protože většinou jsme ze začátku smutní, že neuběhneme více jak 1 kilometr, protože prostě už nemůžeme. A po tom týdnu většinou žádný velký pokrok nevidíme. Navíc většinou nejsme motivováni, takže nás nic nenutí snažit se a běhat dál. Když nic z toho nemáme - ani výsledky, ani motivaci - dělá se to hůře. Nejdůležitější je držet se zuby nehty a být v pohodě, dobré náladě.

Motivace
Bez motivace to nejde, hlavně ne "soutěživým" lidem. Ti totiž potřebují mít nějaký cíl, aby se mohli dostat až na vrchol. Jestliže ho mít nebudou, nepotřebují o něj bojovat.
Mojí motivací byl kluk, který se mi líbil. Je to případ asi většiny holek a je to až pipinkovské, protože je nesmysl dělat nějakou věc jen kvůli klukovi, když to sami ani tolik nechceme. Po poznání Davida jsem se na to vykašlala, protože jsem zjistila, že mě má rád takovou, jaká sem.
Nejlepší motivací je ale dle mého názoru zdraví životní styl. Pokud překopete jídelníček a přidáte k tomu aspoň to běhání, můžete si být jisti, že to tělo velmi ocení a koneckonců vy také - bude se Vám lépe usínat a spát, přibude Vám energie a hlavně bude celý orgasmus bez škodlivých látek. To už sice zacházíme trochu dál, ale když se jen tak podíváte do budoucna, vypadá to dobře, ne?

Věřit si!
Lidé, co si nevěří, to mají v životě těžké. Já si přijdu sebevědomá akorát, sice se spíše přikláním ke straně menšího sebevědomí, ale mám pocit, že jsem pořád v té správné lajně, za což jsem ráda. Je důležité věřit si, že to dokážem. Bez víry to půjde hůře. Pobízejme se tedy a fanděme si, jako kdyby tam byli ostatní, kteří Vás podporují a vykřikují "To dáš, to dáš!" Občas to není jednoduché... základem je sebedůvěra, pak se zvládne všechno.

Výsledek
Nejlepší je představit si, jak budeme vypadat, co nám to všechno dá a prohlížení motivačních obrázků také není k zahození.
Všechny tyhle výsledky, po kterých tak strašně toužíme, nepřijdou najednou. Nejdříve např. zhubneme - což by mohlo trvat cca tři měsíce. Pochopitelně záleží, kolik toho chceme shodit, jaký máme metabolismus a takové věci. I přesto si ale vemzměte, jak jsou tři měsíce dlouhá doba. Běhat přes 60 dní? Really? Ale jo, jde to.
Dalším krokem bude překopání celého životního stylu; bylo by na houby, kdybychom do měsíce přibrali to, co jsme předtím pracně hubli.

Stále tady chodím kolem celého zdraví a nezaměřuji se na běh. Mě totiž přijde, že běh je jedna z činností, která se dá dělat každý den (ne jako dřepové výzvy - vím své ;D), ve které jasně vidíme pokroky, díky které nám neroste svalová hmota tolik, jako při jiných cvičeních, takže hlavně hubneme a nejlepší na tom je, že na to nepotřebujeme nic, kromě dobrých tenisek, abychom si nakonec ty nohy nezničili.

Zcela upřímně, původně jsem tento článek chtěla směřovat někam jinak, proto se může úvod a závěr co se cíle týče značně změnit, ale tohle mi přišlo jako lepší možnost sdělení.

Nemám moc času na psaní (to asi vidíte podle toho, s jakým zpožděním články vycházejí) a proto jsem totálně zblbá co se týče "my děláme" a "vy děláte" - snad to chápete, prostě jednou jsem psala tak a podruhý onak, což doufám nebude zas tolik být do očí.

Zítra by mělo být video, a vyjde buď v 6:00, nebo zaručeně v 15:00 :)

Užívejte si prázdnin, zlatíčka, už se nám pomalu krátí :/

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu?

Ano-------- ;)))

Komentáře

1 PjůDyPjů D. PjůDyPjů D. | Web | 23. srpna 2014 v 19:03 | Reagovat

Tenhle článek je u mě celekm k věci.. Já.. No.. prostě chtěla jsem zhubnou pomocí běhu.. ale motivace... byla by, ale problém je.. jak ty tady píšeš vydržet u toho déle než týned.. Většinou jsem pak byla hodně zklamaná.. a prostě.. nepokračovala jsem..  Tak se aspoň učím mít ráda sama sebe ! :D Na video se těším. :)

2 crazy-cloverleaf crazy-cloverleaf | Web | 23. srpna 2014 v 20:52 | Reagovat

Orgasmus? :D máš tam asi překlep, jinak hezký článek :))

3 *Shock *Shock | Web | 23. srpna 2014 v 22:56 | Reagovat

Dělala jsem různé cviky 4 dny, a pak jsem se na to vykašlala. A hrozně mě to štve(:D Chci teď začít.. ale už na déle, tak snad!)

4 Nany Nany | Web | 24. srpna 2014 v 0:03 | Reagovat

[1]: Tak to držím palce :)

[2]: Ups, hned to jdu opravit :D Díky

[3]: Přeju hodně štěstí :)

5 hanienes hanienes | Web | 24. srpna 2014 v 6:35 | Reagovat

Super článek! :)
Mě osobně pomáhají motivační obrázky...prostě vypracovaná postava a k tomu nějaká povzbudivá slov jsou pro mě veelkou inspiracì a vzhledem k tomu, že jsem zhubla 8 kg a za den jsem schopná uběhnout i několik km mohu říct, že je to účinné..:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama