Co Vás donutí, dát YouTuberovi odběr?

4. října 2014 v 0:00 | N. |  Úvahy
Nedávno tuto otázku na svém facebooku položil Ati. Já se nad tím zamyslela - co Vás vlastně zaujme, jak to udělat, abychom Vás jistým způsobem donutili ten odběr dát?


Všem jde jistě o kvalitu. Ať je YTber jakýkoli, když bude čtverečkovaný, nikdo se na něj dívat nebude. Omluva, že každý nějak začíná a že si kvůli tomu hned nebude kupovat zrcadlovku, je čistě výmluva. Dnes už má většina lidí mobil, který má na mobilu foťák třeba 8mpx. To stačí. Víte, že většina slavných YTberů ani zrcadlovku nemá a točí třeba na iPhone?

Dalším důležitým faktorem je vzhled. Každý má svůj osobitý styl. Třeba takového Atiho si v obleku nedovedu představit, i kdybych se snažila sebevíc (nepoberte to tak, že po YTberech žádám obleky, kostýmky, nebo něco takového :D - je to jen příklad). Tím chci říct, že není dobré mít tričko s dírou a vlasy jako po ránu, ale naopak podporuji vytvoření svého stylu, který budete mít v každém videu (Ati - rukavice, Stejk - čepice...).


Projev je samozřejmostí. Jestli neumíte mluvit, máte špatné vyjadřování, nebo špatný smysl pro humor, radši na YT nelezte, nebo si najděte velmi dobrý stříhací program a připravte se na hodiny, né-li dny stříhání. Věřte, že nepřeháním.
Když se YTber celou dobu dívá do kamery -> na Vás, přijde mi to divné. Je to skoro jako hypnotizování. Opět se ale musíme podívat na opak, kdy neustále ucukává pohledem, skoro jako by se Vás bál. A ještě bych chtěla naťuknout hlas, který ovlivnit nemůžete, ale uznejte, že některé YTbery byste mohli slyšet pořád, ať by mleli cokoli. Ale to už je dáno, stejně jako dalších milion souvisejících faktorů, se kterými bohužel nic udělat nemůžeme.

Na YT se neřeší sledování, liky ani disliky, ale doba, jakou divák u videa vydrží. To je pro YT důležité. Pak mohou do videa naskládat více reklam a to už se zase dostáváme k poslední dobou nejvíce probírané věci a to k YT Money. Z toho důvodu na diváka působí také to, jak dlouhé je video, jestli se tam něco děje apod. Podle prvního videa si řekne, jestli ten odběr dá. Proto je důležité hodně střihů, něco zábavného a samozřejmě ne 30minutové video.

Myslím, že jsem shrnula všechny věci, které mě nejvíce ovlivňují v tom, jestli dám YTberovi odběr nebo ne.
Konečně jsem se ale dostala k tomu hlavnímu a to k Vašemu názoru. Je totiž možné, že já to vidím ze strany YTberky jinak, než ze strany diváka. Proto mi prosím všichni shrňte v bodech, jak to je u Vás :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co tě na blogu zaujme jako první?

Design
Fotky
Články
Autor/ka
Jiné

Komentáře

1 Lola-J Lola-J | Web | 4. října 2014 v 14:11 | Reagovat

Hm, zajímavé. Vlastně to vidím dost podobně. Samozřejmě se to musí dát nějak poslouchat (i když u většiny mých videí si po dvou měsících řeknu - sakra, zním strašně, proč jsem to tam dávala! :D ) ale nevadí. A aspoň trošku nějak vypadat. I když já sama mám s kvalitou dost problémy... ale chci s tím něco dělat.
Ani nevím, co ěm přinutí dát odběr. Asi když to prostě splňuje ty normální základy, nevyžaduji něco extra. :)

2 hanienes hanienes | Web | 4. října 2014 v 19:48 | Reagovat

Opravdu zajímavý článek, donutila jsem mě k zamyšlení.
Já dávám odběry podle toho, jak se mi chce :D Je to zvláštní, ale když mám blbou náladu, prostě nemám chuť rozšířit své oblíbence o další.
Ale pak jsou nálady, kdy mě zaujme jedno video a už mám daného youtubera ve sledování, i když ho pak třeba vůbec nesleduju.
Ty, Teri Blitzen, GTL, Petra lovely hair, TTGL, Makyna016, TvTwixx, GoGo, Stejk, nejfake, Ati a Viral Brothers, nebo taková Bethany Mota jsou prostě samozřejmostí :D :3

3 hanienes hanienes | Web | 4. října 2014 v 19:48 | Reagovat

[2]:
*jsi, omlouvám se

4 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 4. října 2014 v 20:51 | Reagovat

souhlasím s tebou co jsi vlastně napsala, je to pravda. Ale já youtubery nemám ráda, já to vůbec nesleduji. Neohromí mě to, nebaví mě to a nelíbí se mi to. Spíš myslím videa typu, jak tam sesměšňují sebe, nebo ostatní lidi. To prostě nemám ráda. Dělat ze sebe debila, tak prosím, ale ne po síti. Ale co mám třeba ráda, tak to jsou holčiny, co dávají různé návody, kosmetiku, nebo jen tak povídají na otázky :) to mi nevadí. Ale tak, když to někoho baví, tak proč ne? dobrý koníček.

5 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 6. října 2014 v 18:16 | Reagovat

Pro mě je důležité, jestli YTber mluví k věci, jak se vyjadřuje, jestli neplácá páté přes deváté, jestli mě zaujme a hlavně jak působí :).
Další jsou témata videí, musí mě to na první pohled zaujmout a oslovit :). Musí se mi to líbit a musí mě to prostě bavit :)
Jsem na tohle náročná a nedám tlačítko "Odebírat" jen tak někomu :-)
Velice dobrý článek :) souhlasím téměř ze vším s tebou ;)

6 World by Jane World by Jane | Web | 11. října 2014 v 8:08 | Reagovat

Tak nevím jak ty, ale já třeba nemám mobil s 8mx, ale mám jen 5mx...

Já dávám odběr prostě těm, kteří mě zaujmou, jsou mi sympatičtí a líbí se mi videa, které točí a to, o čem je točí.

Podle toho co píšeš, tak třeba The teen girls look by to všechno splňovala - kvalita videí dobrá, umí před kamerou mluvit atd. ale já jsem jí odběr třeba nedala, protože mě nezaujala.

Mám na to trošku jiný názor no. jako v něčem s tebou souhlasím, ale když se dívám na video nějakého youtubera, zajímají mě i jiné věci než to, co jsi napsala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama