Listopad 2014

Základ dobrého videa

30. listopadu 2014 v 0:00 | Nany J |  Jak na blog
Poslední dobou hodně pokročilejších Youtuberů radí, jak se stali úspěšními, co pro to udělat apod. Jenže zapomínají na ty nejdůležitější věci, které video dělají vůbec sledovatelné. Protože pak vidím (nejenom) malé děti, jak mají docela vtipné vlogísky, ale ten základ jim prostě chybí. Tak proč to nenapravit?


Kudrnaté vlasy - pro a proti

29. listopadu 2014 v 0:00 | Nany J |  Pro holky
Vždycky, když si holky navlní vlasy, tak píšou: "Já bych je tak chtěla." A já tam napíšu jasnou odpověď: "Nechtěj." A proč? Jaké jsou konkrétní problémy? A najdou se výhody, které i my kudrnáči potrvrdíme? Čtěte dál :)

PRO
 • I když je i kudrnatých lidí hodně, rovné vlasy minimálně v Evropě převažují. Tím pádem se tu dá mluvit o nějaké té odlišnosti od ostatních.
 • Když někde trčí vlas, nevypadá to tak divně jako u rovných.
 • Účesy jako culík nebo drdol jsou primitivní. Neřešíte, jestli někde něco nevyčuhuje, jestli je to uhlazené, rovné.. vypadá to přirozeně.
PROTI
 • Tvarování je horor. Když se ráno probudí rovnovlasý člověk, stačí mu párkrát prohrábnout vlasy, uhladit a můžou vyjít. Nevím jak ostatní, ale já musím pro efekt pěkných kudrlin vlásky namočit. Což po ránu nejde vždycky stihnout.
 • Péče je horor číslo 2. Česání je složité, úprava je složitá, většinou jsou spíše sušší a tím pádem potřebují neustálou výživu a hydrataci + celkem velký objem, někdy větší, než chceme.
 • A růst už není horor, ale psycho. Protože když vlasy rostou, tak do jistých prstýnků Což znamená, že jedna lokýnka zabere asi 5cm. A to už je dost. Navíc jsem vynechala častou lámavost, ale to je individuální.
 • Změna je dost složitá. Kudrnaté vlasy se dají jen velmi složitě prodloužit, clip-iny jsou na tom také špatně. A žehlení zabere strašně moc času, pokud chcete mít vlasy pěkné. Mezitímco vlnění z rovných vlasů - stačí copy, i když lepší je kulma. I s ní se ale dovoluji říct, že se jedná o mnohem jednodušší práci ;)
I když proti převažují, jsem za moje vlásky ráda. Občas bych si sice přála mít rovné splihlé ulízané vlasy, ale už jsem se smířila s tím, co mám a naučila jsem se je brát.

Určitě se toho najde více, tak se neostýchejte a napište další pro a proti do komentářů :) Také by mě zajímalo, jaké máte vlasy vy a zda jste s nimi spokojeni (rovné/vlnité/kudrnaté; krátké/střední/dlouhé; suché/normální/mastné...)

Klasická životní moudra

28. listopadu 2014 v 0:00 | Nany J |  Ze života
Ahoj, pro začátek tu mám jen odlehčení a to pár mouder do života. Něco je ode mě, ale něco se mi jen líbilo a zkopírovala jsem to, protože přeci jenom o poznání života toho vím asi tolik jako o kvantové fyzice :D

Každý úspěch, jehož dosáhneme, nám udělá nepřátele. Chceme-li být oblíbeni, musíme být průměrní.

Máš se špatně? Neboj, to přejde. Máš se dobře? Neboj, to taky přejde.

Znát člověka neznamená vědět, jak se jmenuje, kolik mu je a kde bydlí. Znát znamená vědět, jak se zachová, když ho papučí jebneš do ksichtu nebo jak se zachová, když ho obejmeš, jestli uteče nebo zůstane v tvé náruči.

"Odpuštím ti" neznamená "klidně v tom pokračuj dál"!

Nikdy nepiš čárků tam, kde život napsal tečků, ... ale já jsem rebel! (asi bych to sem nedávala, ale strašně mi to připomnělo Stejka :DD)

Pokud se budeš trápit nad věcmi, které nejdou, možná prošvihneš šanci napravit věci, které jdou.

Vzdělání je důležité, ale nejvíce znalostí nám dá škola života.

A jaké životní moudro/zkušenost máte vy? :)

Huhůů, už to funguje! :3

27. listopadu 2014 v 14:34 | Nany J

Jako každý den jsem zkusila vydat "článek" a heuréka, dneska už to šlo! Takže pokud se něco typicky nepo***e, od zítřka budou každý den články :)


Videoodpověď 14

19. listopadu 2014 v 0:00 | Nany J |  Video
Jak jsem slíbila, druhý díl tu je cobydup :) Doufám, že se Vám opět bude líbit. A i když to stejně ve videu uslyšíte, tak připomínám, v menu máte odkaz, kam mi psát další otázky :) Budou ve videoodpovědi 16, protože už dopředu prozradím, že 15 bude v něčem speciální ;) No nic, jako vždy, příjemné sledování :)


Motivace k úklidu

18. listopadu 2014 v 0:00 | Nany J |  Tipy
Asi to všichni známe. Je u nás kamarádka (ale vystačíme si i sami, že? :D) a po jejím odchodu je to v pokoji jako po výbuchu. A my bychom rádi vrátili pokoj do původní podoby. Jenže to neustále odkládáme, až se z nepořádku stává bordel. Ale to nechceme. Chceme mít krásný, voňavý pokoj, kde se budeme cítit dobře (já umím žít i v tom bordelu, ale předpokládám, že většína ne :D). Jak se ale do toho úklidu namotivovat? Je to těžší než do učení nebo hubnutí (heh, pro mě jo :D)? Možná t s těmito tipy půjde lépe :)

Systém
Uklízet nejdříve tohle a potom tamto je nanic. Ještě před zahájením velké údržby si jasně naplánujte, jak budete postupovat. Je několik způsobů - zleva doprava; nejdříve oblečení, poté nádobí, pak odpatky; nebo podlaha, stůl, skříň.. jsem si jista, že každý má nějaký, se kterým mu to jde nejlépe.

Fotky
To je úplně stejné jako u hubnutí. Když vidíte ta krásná těla (v tomhle případě teda uklizený pokoj :D), musíte si říct, že mít tohle by byl luxus. Proto vyhrabte fotku uklizeného pokoje a vzpomeňte si, jak to bylo krásné, když jste mohli udělat krok bez toho, aniž byste šlápli na sešit nebo na kus oblečení. A jestli žádnou takovou fotku nemáte, tak jí hlavně po úklidu nezapomeňte udělat!

ROOM TOUR BUDE V SOBOTU :)))

Co všechno budu moct dělat...
Jestli nemáte pidi pokojík, tak se tam určitě dají dělat super věci. Jakmile je teda uklizeno. Proto si řekněte, že až uklidíte, tak konečně si budete moct udělat choreografii, pořádně si zacvičit; a co se týče uklizení stolu, tak třeba něco nakreslit apod. O milion činností navíc :)

Změna
Při úklidu vás může napadnout spoustu věcí, které byste mohli změnit. Objevíte zbytečnosti, které tam ani nechcete. Čili pokud nejste s pokojem úplně spokojeni, můžete brát úklid jako inspiraci. Ano, i to je možné.

To by bylo asi vše, tipy, jak se namotivovat mi pište dolů, ať se můžu taky něco nového naučit. Mějte se krásně a já... já jdu vlastně uklízet :D Ahoj :)

NEZAPOMEŇTE SE PODÍVAT NA VČEREJŠÍ VIDEO!! >> TADY <<

Videoodpověď 13

17. listopadu 2014 v 17:14 | Nany J |  Video
Ahoj, tak ji tady konečně máme, je kratší z toho důvodu, že příští díl bude hned ve středu, tak snad to nevadí :)
Jinak vám chci ještě moc poděkovat za 300 odběratelů (i když teď se mi to pořád mění, jeden den 290, další 297 pak zase 292.. (zajímá mě co vidíte vy :D)). Je to pro mě fakt něco neskutečného a jsem ráda, že mě tak moc podporujete :)

Příjemné sledování :)
Proč sledovat můj instagram?

17. listopadu 2014 v 16:41 | Nany J
Ahoj, tak zanedlouho (cca hodinka) vyjde slíbená videoodpověď. Zase se tu našli lidi, kteří psali, proč nevyšlo o půlnoci video. Hm, má vyjít v pondělí a pondělí je přesně od 00:00 do 23:59. Takže mám ještě strašně moc času. To, že nejčastěji vydávám o půlnoci neznamená, že to musí být pravidlem ;)

Jestli si ale chcete opravdu být jisti, že vyjde (článek, fotočlánek, video..), tak sledujte můj FACEBOOK nebo INSTAGRAM. Takhle o žádnou novinku nepřijdete :) Takže kdo nesleduje, ať to honem napraví :D


Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí

14. listopadu 2014 v 22:00 | Nany J |  Úvahy
Nedávno jsem na jednom >blogu< našla naprosto úžasný citát. Řekla bych, že ho znám, ale teď se mi připomněl. Po jeho přečtení jsem se musela usmát. Protože to je pravda jak něco. Jaký na to mám vlastně názor. Na nekonečnou lidskou hloupost? Čtěte dál :)


Informace - poděkování, videa, blog..

12. listopadu 2014 v 18:23 | Nany J |  Video
Ahoj, dnes tu mám jen rychlou informačku, kde vám sdělím blízkou budoucnost blogu ;) Na video se mrkněte a napište mi prosím vše, co bych ráda slyšela :) btw Brzo bude videoodpověď :3


Ani já odjakživa neměla 100 lidí za den aneb moje první blogové krůčky ;)

10. listopadu 2014 v 20:27 | Nany J |  Téma týdne
Tohle téma týdne mě hodně zaujalo z toho důvodu, že mě vždy strašně potěší, když začínající blogerka děkuje ostatním za to, že s ní půl roku nebo rok vydrželi a že má tak a tak velkou návštěvnost :) Usměju se nad tím a vzpomenu si na své začátky, kdy jsem vlastně neměla komu děkovat. Tohle téma bych využila k tomu, abych své zážitky a pocity nedržela jen ve své hlavě ale podělila se s ostatními blogery a hlavně s těmi, kteří začínají a jsou trošku zoufalí.

Blog jsem si založila s tím, že budu hodně navštěvovaná. Samozřejmě jsem chtěla sdílet své názory a tak dále, ale když jsem viděla čísla Lady Vanilky, bylo to pro mě jasné. Čekala jsem, že napíšu pár článku a hned budu mít 1000 lidí za den. Pár jsem jich napsala, ale návštěvnost byla nulová. Neměla jsem pro koho psát. A po půl roce to začalo být tvrdý.
Ale nevzdávala jsem se. Přestala jsem se spoléhat na to, že můj blog někdo jen tak objeví (předpoklad, že někdo do vyhledávače zadá krásná-sluchátka je nízká a pokud chce opravdu krásná sluchátka, tak na můj blog neklikne :D) a začala jsem jednat.
Nejvíce mi pomohlo komentování článků na jiných blozích. Vychytala jsem blogerky, které se rády podívaly na můj blog a i když tam příliš dobrého čtiva nenašly, stejně to okomentovaly se svým názorem. Samozřejmě jsou i takové, které nezareagují zpátky, ale to nemáte moc šanci zjistit. Nicméně nejdůležitější je, abyste nekomentovali z povinnosti a už vůbec ne pěkný článek, super blog nebo dokonce s odkazem na váš blog. Článek si přečtěte a zareagujte, jako kdyby se nic nedělo. Protože komentování článku z povinnosti je fakt trapný.
Také mi dost pomohlo propagovaní blogu. Nepleťte si to s tím, že bych přišla na blog, hodila tam odkaz a zase odešla. Našla jsem si stránky, jako třeba alík.cz (nesmějte se, jsou tam mnohem starší blogerky než já, je to skvělá propagace, kde můžete nalézt spoustu nových blogerů) a tam hodila párkrát odkaz (třeba 30 za den v různých intervalech). Velmi jednoduché, ale úspěch zaručen.
A v neposlední řadě psaní pro weby. Po mém prvním článku na krásné.cz jsem měla 50 lidí za den. Tehdy jsem si opravdu připadala jako Lady Vanilka, přestože se to jaksi nedalo porovnat. Ale ten pocit byl stejný. Jistě, pro někoho to je slabé, ale já byla moc spokojená. Samozřejmě nemusíte psát o kosmetice ani pro krásnou.cz :)

Hodně lidí si myslí, že přijdou na blog a budou mít milionovou návštěvnost. Chce to hlavně hodně času, po malý krůčkách postupovat a vytrvat.

Všem přeji hodně štěstí s blogováním, ať jste začátečníci nebo pokročilí, ať tu co nejdéle vydržíte a ať vás to naplňuje :)


BTW: Blog se zase rozjede, kratší vynechání prospělo, tak už bych měla normálně psát ;)

Jak si zlepšit náladu?

6. listopadu 2014 v 0:00 | Nany J |  Tipy
Ahoj :)
Taky Vás občas postihne taková ta depkařská chvilka, kdy je to už fáákt špatný? Vždyť to je zbytečné, mnohem lepší je, když jste veselí a usmíváte se. Samozřejmě to nejde vždy a jednoduše, ale když je příležitost, proč si ji nezlepšit, že? :) A jak si jí tedy vylepším já?

Střílečky
Když jsem naštvaná, nejradši bych všechny pozabíjela. Proč vlastně ne? Sednu si k něčemu, kde se musíte pořád hlídat, jinak dostanete pěkný šupu rovnou do hlavy. Taky v nich hodně lidí zabijete (já si pod nimi představuji konkrétní osoby) a tím se mi tak nějak uvolní kámen na srdci. A když už mám všeho plný zuby, zapnu Mafii a jedu s Tomem nebo Vitem ♥ - a pak je všechno v naprostém pořádku ;)


Ta dobrá muzika
Písničky jsou super. Samozřejmě jen ty dobré, ne žádné Shake it off (že to je fakt strašná písnička?), ale Green Day (1.místo), The Beatles (2.místo) nebo Elvis (3.místo) - prostě top lidi. A pak samosebou The Rolling Stones, Pink Floyd, Nirvana, Red Hot Chili Peppers, Led Zeppelin, Queen, R.E.M. nebo U2 :3 Mám tím zaspamovaný celý mobil a musím říct, že od té doby mě novinky ani nezajímají :D


Psycho knížka
Knížka plná napětí a strachu mě opravdu dokáže odtrhnout od reálného světa. Přijmu i detektivku, protože u ní hodně přemýšlím, jak to třeba dopadne. Potom už si na předchozí problémy ani nevzpomenu a jakmile mě něco jednou rozesměje, už to nespadne :)


Tanec
Podle mě to je věc, která mi docela jde, takže kromě toho, že se uvolním a při pár akrobaciích ze mě všechny starosti slezou, také často vymyslím nějakou choreografii, na trampolíně to stejné. To mi snad ulevuje nejvíc - teda aspoň se spojením s dobrou muzikou :D


Youtubeři
Neříkejte mi, že jste se u nich nikdy nezasmáli. Já chcípám pořád :D A i když přijdu ze školy naštvaná z Cakly, Mazurky nebo Přečule (a teď mi Bože slib, že to nečtou), tak mě dokáží zvednout náladu na maximum ♥


A CO ZVEDNE NÁLADU VÁM? :)


Recenze: Balea pro vlnité a kudrnaté vlasy

4. listopadu 2014 v 0:00 | Nany J |  Recenze
Ahoj, po hoodně dlouhé době tu mám recenzi. Moc jsem se kosmetice (kromě nákupů) nevěnovala, ale teď bych ráda začla, nějak se mi nálada na to vrátila.
Výjimečně tu mám pečující kosmetiku, konkrétně na vlasy, takže je mi jasné, že moc lidem nepomůžu, ale třeba se tu nějaké ovečky najdou, že? :D


Jak to bude v listopadu?

3. listopadu 2014 v 0:00 | Nany J |  Blog
Ahoj, s menším zpožděním je tu pravidelný článek (nepíšu tohle vlastně vždycky? :D) o věcech, které vás na mém blogu čekají a samozřejmě prostor pro vaše prosby, námitky, tipy.. cokoli :)

Videa
 • Videoodpověď
 • Show
 • Room tour
 • Jak skladuju kosmetiku?
 • Jak se učit?
 • Nákupy za říjen
 • Haul: Dresslink
 • Jak na linky?
- opět platí, že to je jen takový random plán, nemusím to splnit, jen v to doufám :D

btw: viděli jste včerejší video? :) >> odkaz <<Design
Jak si (logicky) všichni všimli, mám nový design. Nejsem s ním 100% spokojená, má chyby, které ale nejsou tak drastické, tím pádem mi nějakou dobu zůstane, než mě opět omrzí :D Je to zase něco trochu jiného, u vzhledu mám fakt ráda změny :)

NÁPADY NA SHOW A VIDEOODPOVĚĎ!
Nebudu říkat, že mi úplně dochází nápady, těch je vždycky dost, ale ráda bych točila opravdu o něčem, co Vás zajímá a o čem byste se chtěli dozvědět víc trochu zábavně ;) Rozhodně mi něco napište, ráda bych Vám vyhověla.
A pak tu je videoodpověď. Ty teď asi nebudou, respektive do té doby, než budu mít nové otázky. Docela mě to mrzí, protože tahle videa točím ráda a vidím, že je vy rádi sledujete :/ V menu máte odkaz, tak pište pište :)

Blog je zase v pr****...
Víte, jak nerada jsem sprostá. Ale v některých případech mi fakt rupnou nervy a já nevím, co dělat. Poslední dobou, když chci nahrát na blog obrázek, mi přestane fungovat prohlížeč a celý spadne a to nejen Chrome, ale i Opera nebo Explorer, takže je mi jasné, že to je blogem. Povede se to výjimečně a až na pátý pokus, v tom lepším případě. Tak to pls opravte, protože už mě to štve :(

To by bylo vše, co jsem vám potřebovala sdělit :) Rozhodně mi na všechny prosby odpovězte :3 :) A sasmozřejmě, mějte se krásně :)

Jak skladuji kosmetiku? :)

2. listopadu 2014 v 18:18 | Nany J |  Video
Ahoj, po menších, či spíše větších obtížích tu konečně mám video. Tentokrát dlouho žádané jak skladuji svou kosmetiku. Je to update té minulé, takže o produktech skoro nemluvím, jen ukazuji, jak to mám udělané :) Doufám, že se Vám video bude líbit, příjemné sledování :)