Prosinec 2014

Silvestrovský speciál!

31. prosince 2014 v 0:00 | Nany J |  Video
Ahoj, vítám vás u posledního článku a zároveň videa v tomto roce. Je neuvěřitelné, jak ten čas letí.. jsem šťastná, že jste tento rok byli se mnou, že jste četli mé články, sledovali videa a aktivně komentovali. Také děkuju za affsky, které mi dělají svými články neuvěřitelnou radost a i ostatní blogerky :) Doufám, že do Nového roku vkročíte tou správnou nohou a že se vám bude co nejvíce líbit :)

Snad už jen.. příjemné sledování :)
Recenze: Asylum - ústav pro duševně choré

30. prosince 2014 v 0:00 | Nany J |  Recenze
Ahoj, po strašně dlouhé době tu mám recenzi na knížku. Předem upozorňuji, že v recenzích nejsem moc zběhlá a navíc jsem fakt strašně dlouho žádnou nepsala (naposledy tuším v březnu). Ráda bych vás poprosila o tipy, jak recenzi zlepšit, co přidat, co je zbytečné apod., protože teď mě čtení neskutečně chytlo a tak tu těch recenzí bude více :)

Autorka: Madeleine Rouxová
Nakladatelství: Jota
Počet stran: 304
Vazba: Tvrdá
Rok vydání: 2013
Doporučený věk: 16 let


TAG: Zpověď blogerky

29. prosince 2014 v 0:00 | Nany J |  To, co se jinam nevešlo
Ahoj, po delší době tu mám článek a jak bývá zvykem, tak začnu zlehka a to tagem. Vybrala jsem si zpověď blogerky hlavně z toho důvodu, abych Vám řekla, jak to u mě vypadá, kolik času blogu věnuji apod. Doufám, že se vám bude líbit a určitě ho také udělejte!

Kolik času denně trávíš psaním a úpravou článků?
Někdy nula. Nemám náladu, čas... znáte to, klasické blogerské problémy :D. Jindy jsem schopná být na blogu deset hodin a celou dobu jen psát články. Pokud píšu jeden článek, tak je to většinou mezi deseti minutami až hodinou. Záleží jaký je to typ článku a jak moc se u něj musím zamyslet. Průměrně za den napíšu jeden až tři články.

Utrácíš nebo šestříš?
Šetřím. Asi to bude divné, ale na auto. Protože až budu mít řidičák, tak chci co nejdříve začít jezdit svým autem. S tím samozřejmě souvisí i benzín, různé papíry... no to je jedno, nicméně začínám si trošku odkládat už teď :)

Kdy je pro tebe nejjednodušší blogovat?
Od osmé večer do čtyř ráno. Přes den většinou nic nenapíšu, ale v noci se ze mě stává umělec :D Teď je momentálně třičtvrtě na deset, tak snad bude tento tag stát aspoň trochu za to :D

Co ti dělá psaní za počítačem pohodlným?
Většinou ležím v posteli a to už je samo o sobě pohodlné. Teď výjimečně sedím u stolu, vedle mám čajík, poslouchám starší video Goga, které bych mohla "dabovat" a tak se na něj nesoustředím, jen mi prostě něco hraje v pozadí a jsem zabalená do sobí dečky < přesně toto ♥

Jaký je tvůj nejhorší makeupový zlozvyk?
Mytí štětců. Skoro je nemyju a i když se poslední dobou moc nelíčím, tak na nich usedá prach. Asi bych si -když už jsou ty prázdniny- mohla udělat čas a všechny je pořádně umýt ;)

Jakým citátem by se podle tebe měl celý svět řídit?
"Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring." (Marilyn Monroe)

Jak dlouho ti trvá, než se vypravíš ven?
Když je to do školy, zvládnu to za deset minut, když je to jindy, tak mi stačí pět :D Ale jsem schopná připravovat se i půl hodiny, to neříkám :D

Kdo je tvůj oblíbený bloger/ka?
Všechny je máte vypsané tady :) >> jojo, tady <<

Který bloger by si zasloužil více čtenářů, než má?
Podle mě většina český blogerů a blogerek. Ono to není sice úplně možné (protože jsme díky češtině omezováni na Čechy a Slováky), ale oproti zahraničním je to strašně málo :/ Kdybych měla říct konkrétní blog, tak asi vytáhnu >>Tu "neviditelnou" <<, která má naprosto úžasné a hluboké články, které člověka donutí zamyslet se :)

Na co se těšíš v příštím roce?
Pravděpodobně na koně ♥, narozeniny, prázdniny a Vánoce.. jak překvapivé :D

Jak dlouho denně pracuješ na blogu?
Jak už jsem psala, někdy nula a někdy i deset. Kromě psaní článků točím a upravuju videa (což je ta nejnamáhavější práce na světě :D), a nebo dělám menší změny na blogu, které se týkají hlavně menu :) (btw teď tam přibyly nové věci, jestli jste si nevšimli ;))

Co máš právě na sobě?
Pyžamo :)

Na co jsi ve svém životě nejvíce hrdá?
Na své rodiče :)

Ahooj :)

Huhůů, vánoční speciál!

24. prosince 2014 v 2:35 | Nany J |  Video
Ahoj, tak je to tu.. Ježíšek! Na tenhle den jsem se moc těšila a přijde mi, že to dost uteklo.. ostatně tenhle perex píšu v půl třetí, takže mám pravou nefalšovanou vánoční náladu :3 I když to ve videu říkám milionkrát, chtěla bych vám popřát krásný Štědrý den, hodně dárečků, chvilek strávených s rodinou a hlavně se super jídlem! :')

K videu: S videem opět nejsem spokojená, protože kromě toho, že není tolik kvalitní (vinu dávám světlu), tak se asi milionkrát rozostřuje a když jsem to upravovala, tak jsem z toho byla dost smutná, protože jsem chtěla, aby bylo co možná nejlepší. Tohle video tedy berte jako přání :)

btw, vím, že tu písničku do intra nacpaly snad všechny youtuberky, ale já jsem jí tam dala hlavně z důvodu našich různých joků s kámoškou o Arianě :D

PŘIJEMNÉ SLEDOVÁNÍ :)


Co bych chtěla na sobě změnit?

23. prosince 2014 v 0:00 | Nany J |  Ze života
Ahoj, tak jsem se skutečně ozvala a opravdu mě nenapadlo žádné jiné téma, než to, které bude opět zaměřené na mě. Ráda bych tady vypsala věci, které bych na sobě chtěla změnit. Ale nebudu tady kecat o postavě, vlasech.. to ne, zaměřím se hlavně na různé činnosti.

Možná se také někdo z vás zeptá, proč si to nedám jako předsevzetí na Nový rok. Je to z toho důvodu, že mi přijde, že to, co si řeknu na Nový rok mi nikdy nevydrží a tak to chci zkusit ještě předtím, abych tím nebyla tolik ovlivněna.

Knížky, čtení ♥
Já jsem tak milovala čtení. Odmala mi rodiče četli a jakmile jsem se to naučila, tak jsem také pořád četla. Jenže poslední dobou už čtu strašně málo. Jsem omezená na články z blogů. A to chci napravit. Už se těším, až si zíta sednu na pytel s dekou, čajem a přečtu si Dvakrát dospělá :3. Prostě musím začít víc číst a omezit počítač, protože je u mě ten největši žrout času. Myslím, že to prospěje nejen hlavě, ale i očím, které musí být z toho neustálého zírání do monitoru unavené.

Jíst tam kde se má! ♣
Při včerejším úklidu mi došlo, kolik toho sním v pokoji. Tedy, otázka spíše je, co nesním v pokoji. Na to je totiž mnohem jednodušší odpověď: sváteční obědy (kdy se fakt všichni sejdou u stolu). Jinak tam snídám, obědvám, svačím i večeřím. Konečně to musí přestat! Neříkám, že si úplně zakážu vzít si tam misku s ovocem, ale už nic teplého! Od čeho je jídelní stůl, uhm?

Nenechávat věci naposlední chvíli ☻
Jsem člověk, kterému je tak trochu šumák, jestli něco stihne nebo ne. Úkoly dělám většinou ve škole (respektive je opisuju), když už jdu na poštu, tak zásadně čtvrt hoďky před zavíračkou v poslední možný den vyzvednutí, vanu si nedávám v osm, abych byla potom připravená na spaní a do školy, ale v klidu si jí začnu v deset napouštět.. a tak dále. Teď už si chci den trochu naplánovat, abych všechno stihla tak, jak mám a nenechávala to na poslední chvilinku, kdy je možné, že se něco pos*re a potom je průšvih. Hlavně bych ty úkoly měla dělat, pak se divím, že něco nechápu - logika, když se na to doma ani nekouknu že jo :D

P.O.Ř.Á.D.E.K. ◘
Bohužel nedovedu perfektně uklizený pokoj udržet více jak dva dny. Jsem asi nepořádkoholik, nebo já už opravdu nevím jak to nazvat, aby z toho vyznělo, jak moc špatný to se mnou je. Hodně lidí mi po room touru psalo, že mám krásně uklizeno. Heh, lel a nevím co víc dodat. Takhle luxusně uklizeno jsem měla asi po čtvrt roce (né-li půl) a můžu vám říct, že den předtím to tam vypadalo úplně jinak a co si budeme nalhávat, tak den potom taky. STOP! Už musím uklízet častěji a ten pořádek udržovat aspoň pár dní. Já nečekám, že teď uklidím a už nikdy neudělám bordel jako prase, ale jsem si jistá, že po malinkých krůčcích se někam posunu :)

A co byste na sobě a svém "životním stylu" chtěli změnit vy? Napište do komentářů, možná se inspiruju :)

(takhle to nějak začíná..) omlouvám se za rozmazanost, ale přišla mi jako nejvíce vhodná k tomuto článku :)

Kooks jako noví Green Day? | 18.-22.12.

22. prosince 2014 v 1:04 | Nany J |  Ze života
Heh, tak jsem se zase odhodlala k napsání nového článku. Přijde mi to jako něco neskutečného... a taky mi přijde strašně vtipné to tak popisovat :D No nic, neohlížejme se na můj humor v jednu hodinu a raději přejděme k zápiskům z minulých dnů.

Čtvrtek
Po skončení školy jsem šla ke kamarádce, protože já šikula zapomněla klíče a doma nikdo nebyl, takže jsem lehce po*rala hubnoucí proces a nadlábla se popkáčem při sledování Ordinace a běhání po baráku s kočkou. Můžu vyzdvihnout, že jsem si to dost užila a bylo mi docela líto, když jsem kolem čtvrté hodiny opouštěla můj druhý domov.
Zkusila jsem, jestli je odemčená branka. Nebyla. Tak jsem přelezla plot. Chvilku jsem si hrála s Benem a pak jsem jen tak vzala za kliku a hle, bylo odemčeno. Fakt jsem z toho byla "nadšená", protože jsem byla v iluzi, že doma nikdo není a že tátova přítelkyně přijede za pár minut. No nic, usedla jsem k televizi a hrála hry.
Dělám to normálně? Jako že popisuju celý svůj den i s těmi nejmenšími detaily, které vlastně nikoho nezajímají a jen tím zbytečně článek prodlužiju? :D Páni, asi bych měla jít spát, protože takhle píšu jak blb, fakt :D
Potom jsem jela na koně, kde jsme skákali, takže jsem byla šťastná a najednou i plná energie, Tornádo jezdil ukázkově a holka, se kterou normálně nejezdím ušla. Nebo jako byla v pohodě, ale přišla mi, že je vážná jak při pohovoru v práci, když jí je 30 let.

Pátek
Jestli jsem vás předchozím dnem unavila, tak tady se nebojte. Protože tentokrát jsem byla kvůli třeštící hlavě unavená já a tak jsem hned po škole usnula a spala až do šesti. Pak jsme hráli s rodinkou nějaké stolní hry a pak jsem zase spala. Ámen.

Sobota
Ta probíhala docela podobně, respektive jsem nespala, ale ležela v posteli a hrála.. ups. A v tenhle den jsem zjistila, že možná mám radši The Kooks než Green Day. Teda radši.. jak se to vezme. Green Day mi jsou mnohem sympatičtější, znám je o dost déle a navíc mají o trochu jiný styl hudby, takže to nejde zase tolik porovnávat, ale prostě jsem si všimla, že za poslední měsíc jsem GD poslouchala asi 200x a TK asi 800x... Nicméně tak jako tak - obě je moc miluju! ♥

Neděle
Kdo by byl řekl, že se vyhrabu z postele a budu něco dělat? Ale jo, pustila jsem se do úklidu. Jsem sice teprve v půlce a to po asi 3 hodinách tvrdé práce, vysátí náušnice a vynášení tří košů, ale mám dobrý pocit. Zítra (jakože dneska) bych to mohla DOKONCE doklidit, což by znamenalo, že bych MOŽNÁ měla na Štědrý den uklizeno. Ale bůhví, jestli mi to vydrží :D

Pondělí
Přesně na sekundu (s rezervou 10sekund) jsem tenhle odstavec začala psát v jednu hodinu :D Docela vtipný. Dneska plánuju dokoupit zbytek dárků (znáte to - myslíte si, že už máte všechno a můžete být v klidu v postýlce a najednou zjistíte, že vám ještě něco chybí. Ups. A potom už je plán uklidit pokoj a možná i něco natočit.

Doufám, že vás tenhle článek plný mých běžných starostí neunudil a já se pravděpodobně ozvu zítra, i když absolutně netuším s jakým článkem. Nicméně vám přísahám na jahody (insajd džouk), že na Štědrý den tu budete mít video :) Hezké pokračující prázdniny :)

Na všechny jdou mdloby? | Gladiátorské hry ✔

20. prosince 2014 v 14:45 | Nany J |  Ze života
Ahoj, tak nám konečně začaly prázdniny! Panebože, já se na ně tak neskutečně těšila. Trochu peču na dárky, hlavně že je volno! Žádná škola, stres, protivní učitelé a ani promrzlé cesty z autobusu. K.O.N.E.Č.N.Ě. Ale nebudu úplně předbíhat, ještě tu máte slibovanou část o Gladiátorských hrách, což je ve zkratce ta nejstupidnější věc, kterou máme na škole jen my a kterou nesnáší jak studenti, tak učitelé.

Gladiátorky
= referáty na určité téma
- spojí se skupinky po 2-4
- máme "konzultanta", který nám má "pomáhat", ale já zde vidím pouze člověka, kterému to musíte jednou za dva týdny poslat, aby byl spokojen
- těsně před Vánoci se to odprezentuje, je možno vyhrát ceny jako knihy, které nikdy neotevřete, nebo dokonce pastelky (y)
Myslím, že představu jste si udělali :D

Seznam prezentací
  1. Digitalizace
  2. Tortura - právo útrpné
  3. Zvířata na Arktidě a Antarktidě
  4. Piráti
  5. Vynálezy 1. světové
  6. Pyramidy
  7. Ledovce
  8. Mozek - zrak
  9. 3D tisk
  10. Tradice Vánočních svátků v evropských zemích (ano, toto velmi nudné téma je naše, můžu vyzdvihnout, že já ho nenavrhla, ale aspoň jsem byla s lidmi, které mám ráda a ne s někým, se kterým by byli samé problémy, že?)

Čtvrtek
Ve čtvrtek to všechno začalo. My to s E., M. a P. moc neřešily, protože P. byla tak šikovná a vylosovala poslední místo. Aspoň jsem měla další den na naučení se té stránky a čtvrt (když to porovnám s ostatními, tak na jednoho člověka vyšly stránky minimálně dvě, ale někdy i pět, takže celkem pohoda).
Nicméně jsme prostě jako každé ráno usedli do lavic a začali poslouchat první glády, což byla Digitalizace. Kluci to pojmuli pěkně a i když tam bylo poměrně dost odborných termínů, tak jsem se v tom neztratila a i prezentace byla moc hezká.
Poté následovala Tortura. A to byla nejhorší prezentace. Vůbec ne po obsahové stránce, ta se mi naopak líbila a pravděpodobně bych jí dala hlas, jenže někdy ve třetině začala jedna z prezentujících (a také moje súpr čúpr kamarádka) koktat a nakonec omdlela. Prostě najednou spadla ze stupínku na zem. Pak byla docela rychle v pohodě, ale vůbec si nepamatovala, že se najednou zasekla a spadla. Docela děsivé, brr. I když už je S. v pohodě (v rámci možností), tak holky neměli možnost ani další den prezentaci dokončit a tak jdeme dál..
Následovaly J. a A. se zvířaty na Arktidě a Antarktidě. Zdá se mi to, nebo mají každý rok jen zvířata? :D To je jedno, také to měly pěkné :) Řekla bych, že to měly těžší kvůli předchozí situaci, ale zvládly to dobře :)
Dále bylo téma, pro které jsem i v závěru hlasovala (dala jsem je na 3.místo, ale váhala jsem, jestli bych je neměla dát na 2.) a to Zlatý věk pirátství. I když to kluci pojmuli opravdu jednoduše a s prezentací si zas tolik práce nedali, tak se mi téma i projev hodně líbil. Většinu pirátů, které nám představili, jsem sice znala, ale i tak jsem zjistila novinky.
Kluky, co byli po nich rozhodně nechci urazit, ale to bylo jedno z nejnudnějších témat. Kromě toho v té době začalo být mojí kámošce Elišce opravdu špatně. Asi ten den byl ve škole špatný vzduch nebo co (protože můžu vytáhnout, že i mě bolela hlava, ale jako opět bych se nejraději rozkrájela, tak jsem se na to vykašlala a věnovala se Eli, aby jí bylo co nejdřív líp). Zpět → glády. Téma bylo vynálezy 1. světové války. Probíraly se tady hlavně letadla a tanky, což je asi jasné, že mě to nemuselo oslovit, ale to už je o vkusu.
Na řadu přišly pyramidy, ze kterých jsem viděla jenom kousek, protože jsem půlku prezentace strávila s E. na chodbě, aby se nadýchala trochu čerstvého vzduchu. Ne že by mi to vadilo, mě takové věci upřímně moc nezajímají, ale kluci to pojmuli pěkně, takže to, co jsem viděla, jsem si docela i zapamatovala.

Pátek
- všichni už toho mají plný kecky, ale bohužel jsou tu ještě čtyři témata a nervozita stoupá...
Ráno jsem skoro nemohla mluvit. Fakt super. Bolelo mě v krku, ale díky bohu jsem to do naší prezentace rozmluvila.
Dne zahájily ledovce, na které mám neutrální názor. Samotné téma mě tolik nebavilo, ale holky měly projev pěkný a docela dobře to zpracovaly.
Následovalo téma Mozek - zrak. Bylo to sice dost dlouhé, ale skvělé (hezky jsem je dala na 1.místo). Krásnou prezentaci, plné očních klamů, do které jsme se všichni mohli zapojit zkazil fakt, že v půlce mi bylo tak špatně, že jsem.. nebudu tady psát nechuťárny, snad chápete. Po tom už to bylo v poho a zbytek prezentace jsem si užila, i když jsem myslela, že mi bolestí upadne hlava, ale tak přežila jsem to.
Potom byl 3D tisk. Celkové zpracování bylo až příliš jednoduché, ale samotné téma bylo tak neskutečně zajímavé, že jsem ho hodila na 2.místo. Kluci poslali i výrobky a všechno si to "ošahat" bylo fakt super.
OMG A POTOM JSME ŠLY MY! Byla jsem docela vystresovaná (to jsem vždycky a jakmile začnu mluvit, tak jsem potom úplně v klidu, klasika :D), k tomu mě docela dost bolela hlava, ale mluvit jsem mohla docela dobře. Řekla bych, že se to povedlo a že i nudně znějící téma bylo docela zábavné.

Přesné umístění nevím, tak řeknu první 3 místa plus nás ♥

1. Mozek - zrak (skoro o polovinu více hlasů než druhé místo, fakt si to zasloužili)
2. Piráti (čekala jsem to, taky si to zasloužili)
3. 3D tisk (určitě to zaujalo všechny :))
a tramtadadá - MY JSME BYLY ČTVRTÉ! Nic jsme nevyhrály, diplom nemáme, ale koho to zajímá, umístění je skvělé :)

Tenhle článek už byl nehorázně dlouhý, takže zítra/pozítří bude další článek s odkazy na tyto dny, akorát bez gladiátorek. Ale vy jste všechno chtěli vědět do podrobností, tak tady to máte :D Doufám, že jste se u tohoto článku neunudili stejně jako já u 1.světové (sorka :D)

Hezké prázdniny všem! :)

Holka.. seber se!!

17. prosince 2014 v 14:55 | Nany J |  Blog
Přijdu si hrozně. Ne hrozně jako "hrozně", ale jakože fakt hrozně. A to už je špatný.
Zjistila jsem totiž, že na blog kašlu. Články vydávám minimálně a slibovaná videa jsou někde... nikde. Neuvěřitelně si to vyčítám, ale přitom se nemůžu donutit jít do toho. Neberte to tak, že bych to dělala z povinnosti, já na to skutečně mám náladu, jenže se mezi mě a blog dostala závislost. Konečně jsem pochopila, jaké to je, když bez něčeho nemůžu být. Nebojte, drogy neberu, nechlastám, nekouřím, ale pouze hraju hry. Jenže už ne tím stylem, že přijdu domů, dám si hoďku, dvě her a pak zase v klidu. Teď to chodí tak, že jsem schopná hrát i úplně primitivní věc několik hodin. A vždy, když se mám rozhodnout, jestli něco napíšu/natočím nebo jestli si půjdu zahrát, vyberu si tu druhou možnost.
Konečně jsem si ale řekla dost. Fakt to přeháním a navíc mi to vůbec nic nedává. Takže ámen, adios, končím. Teď se chci plně věnovat blogu. A ne věnovat jako "věnovat", ale jakože fakt věnovat (btw: to slovní spojení se mi vskutku líbí :D). Ale už nic nebudu slibovat. Jestli mi ještě pár čtenářů zůstalo (a taky trocha důstojnosti), tak je nechci opět zklamat. NEVÍM JAK TO BUDE. NEVÍM JAK MOC BUDU TOČIT A PSÁT. VÍM JEN TO, ŽE DO TOHO PŮJDU JAK NEJVÍC BUDU MOCT :)
Doufám, že jsem vás nezklamala, já už se jdu učit ty zasraný glády, který nikdo nemá rád, ale stejně pořád jsou. Fuck logic. No nic, čau :)

Poradna #3

15. prosince 2014 v 0:00 | Nany J |  Poradna
Ahoj, po velmi dlouhé době tu mám velmi dlouhou prosbu o pomoc. Přemýšlela jsem nad tím 2 dny, než mě napadlo něco (snad) užitečného. Doufám, že slečně pomůžu :)
Mým největším problémem je má matka. Vždy když přijde z práce ,tak je unavená a pořád na mě jen řve. Zdá se to jako zpověď zoufalé paranoidní puberťačky, ale věř mi... není tomu tak. V minulosti mi řekla vážně hnusné věci a vadí jí naprosto všechno.. Myslela jsem, že když budu vážně dokonalá dcera a budu vše uklízet dřív než se vrátí z práce bude vše OK, ale ne... když nejsou vyrovnané potraviny v ledničce, když není umyté nádobí, když jsou na gauči neurovnané polštáře... je zle.Když jsem smutná a chci si s ní promluvit, tak mě buď odežene, protože ten napínavý film nepočká, nebo když se mám nějaký problém a už jsem na tom tak, že začnu brečet seřve mě, že jsem hysterka.... Chtěla jsem to změnit. Začala jsem být na mamku hodná, milá... když přišla z práce nachystala jsem jí rozkošnou svačinku a nic.Teda je pravda že mi poděkovala, ale pak to jelo pořád stejně. Jednou jsem jí i napsala vážně dojemný email, ale na ten reagovala jen v obraně na mě. Pořád si totiž myslí, že cokoliv co dělám, dělám pro to aby jí to ublížilo. Nejhorší na tom je, že to o ní nikdo neví. Navenek působí mile a přátelsky, takže si všichni myslí, že se mnou jen mlátí puberta ... Jedině moje kamarádky to ví, věří mi a podporují mne. Jo a úplně jsme zapomněla zmínit, že jsou naši rozvedení ( já jsem jedináček), což mi nevadí protože s taťkou mám vcelku dobrý vztah a ještě lepší s jeho přítelkyní , která bohužel bydlí daleko. Matka má taky přítele s jehož dcerou si moc odbře rozumím. Ta ovšem o matce nic neví a její taťka-mimochodem moc sympatický -si o mě myslí z vyprávění mé matky bůh ví co... Teď je mi to vážně troch blbé psát...jsi první člověk kterému zrovna tohle říkám a ...nevím no... Prostě mám z matky strach.Strach z toho co udělám zase blbě,nebo jak bude reagovat na náš byt.Jen si to představím,už mi tečou slzy.Takže moje odpolední denní rutina je že přijdu domů a brečím, uklízím a učím se.Teď jsem začala i s jednou velice velice blbou věcí...zjistila jsem že mi vážně pomáhá ta fyzická bolest, abych přestala přemýšlet nad tím co bude až se vrátí... Aby nikdo nepoznal, co jsem udělala tak si jen obmotám kolem zápěstí silný provaz (švihadlo) a škrtím.Dělám to v podstatě bezmyšlenkovitě. Vždy když skončím dojde mi co jsem udělala a rozbrečí mě to ještě víc. Je mi to vážně... řekněme že trapné ...proto se se s tímhle nesvěřovala svým kamarádkám.Hlavně na veřejnosti působím strašně pohodově a uvolněně,jen doma mě to děsí... Omlouvám se,že je to delší a předem děkuji za odpověď :)

V první řadě by bylo fajn vědět, jestli se mezi vámi v minulosti nestalo něco zásadního, co mohlo váš vztah dost ovlivnit. Pokud ne, tak bych to udělala tímto způsobem: Jakmile by přišla domů, okamžitě bych ji odchytila a všechno jí řekla. Zeptala bych se jí, proč má se mnou takový problém a proč se ke mně chová tak hnusně. Hlavně se nesmíš nechat odbýt tím, že třeba nemá čas a náladu, jdi na to hned a dokud se nedočkáš odpovědi, neustupuj. Jsem přesvědčená, že se z toho tvoje máma bude snažit vykroutit, ale nesmíš ji nechat!
A hlavně si neubližuj!! Není to řešení, jen dočasná úleva. Mě to taky pomáhalo, ale pak mi to došlo, že to je špatné a že to stejně nikam nevede, tak se na to vykašli.
Držím palce, ať to s mamkou vyjde a určitě mi napiš, jak to dopadlo :) Tedy.. aspoň doufám, že se v to odhodláš, ale to už je jen na tobě :)


zdroj gifu: ask.fm

Je to jen strach? aneb co bych řekla, ale nemůžu

13. prosince 2014 v 15:29 | Nany J |  Ze života
Nejsem ten typ člověka, který by se neustále bál. Mám smysl pro dobrodružství a nedělá mi problém riskovat (pokud teda nejde o únik z koupelny s pavoukem mezi dveřmi). Jenže mnohdy se najdou drobnosti, na které neseberu ani kousíček odvahy a někdy toho i lituju.
Když bych se měla zaměřit na maličkosti, tak je to hlášení ve škole. Když něco nechápu, nepřihlásím se, když na něco vím odpověď a ostatní si s tím lámou hlavu až nakonec musí sama profesorka odpovědět, také se nepřihlásím. A za tím stojí strach. Co kdybych řekla úplnou pitomost a každý by se mi smál? Nevím, proč mi v tom okamžiku nedochází, že i kdyby se třída opravdu rozesmála, tak by to bylo na pár sekund a pak už by si na to ani nevzpomněli (jestliže by nešlo o nějakou perličku).
Ale pak už tu jsou důležitější věci, než je hlášení ve škole. Je tu upřímnost - nedokážu člověku říct, že ho nemám ráda. Nejsem sice ten typ, co by mu tvrdil, že je jeho nejlepší kamarád, ale na druhou stranu mu nikdy neřeknu, že si o něm myslím tohle a tohle.
A když se dostanu ještě dál, tak je to vlastně celkově vyjádření mého názoru. Kdybych všechny ty věci mohla říct a neneslo by to následky, tak mám pocit, že by se mi dost ulevilo. Našla bych v sobě klid a konečně by odpadl ten veliký kámen mlčenlivosti.
Zdá se, že je lehké ten kámen odbourat a roznášet do světa cokoli. Bohužel, strach je mocný pán a zklamání snad ještě větší. Zklamání ostatních z toho, co jsem řekla. A to nechci. Takže prostě a jednoduše budu sedět a mlčet, dokud nesesbírám celou skládačku s názvem ODVAHA.


zdroj obrázku: tumblr

Show: Vánoční YouTube

11. prosince 2014 v 17:02 | Nany J |  Video
Ahoj, po strašně dlouhé době tu je show a tentokrát trochu hejtovací téma na Vánoce a vánoční YT. Jsem si jistá, že ne každý bude souhlasit a proto Vás předem upozorňuji, že pokud máte megaúžasnou vánoční náladu a dokola sledujete videa Teri Blitzen nebo Makyny016, tak se na to raději nedívejte, nerada bych vám jí zkazila ;)
Ale jinak ...

Příjemné sledování :)


Kdybych byla..., tak bych byla...

9. prosince 2014 v 0:00 | Nany J |  To, co se jinam nevešlo
Ahoj, dnes tu mám TAG, který jsem zatím viděla jen u jedné blogerky a docela mě pobavil, takže jsem se rozhodla, že ho udělám, i když je prakticky o ničem :D

Kdybych byla ovoce, tak bych byla banán.
- tohle pochopí pouze moji spolužáci, týká se to mluvení ze spaní.. stalo se to sice v primě, ale jakmile přinesu do školy banán, tak se to VŽDYCKY připomene.

Kdybych byla barva, tak bych byla černá.
- já nic jiného skoro nenosím než v černé barvě, moje šatní skříň je sice plná barev, ale ty ignoruju a vezmu si černou nebo šedou.

Kdybych byla zvíře, tak bych byla buď pes, nebo kočka, nebo kůň anebo klokan.
- je fakt těžké se rozhodnout, protože by mě zajímalo úplně všechno.

Kdybych byla spotřebič, tak bych byla lednice.
- no neříkejte, že byste v sobě nechtěli mít tolik jídla a neztloustli byste :D

Kdybych byla kniha, tak bych byla Klient.
- důvod je úplně jednoduchý - ráda zaujmu, řeším problémy a mám ráda právnická témata a vraždy.

Kdybych byla oblečení, tak bych byla černá mikina.
- a v tom nejlepším případě na nějakém sexy svalovci bez trička :D

Kdybych byla šperk, tak bych byla náušnice.
- jednoznačně, protože náušnic mám minimálně 200 párů a mám na ně jistou úchylku, takže...

Kdybych byla auto, tak bych byla Lamborghini Asterion.
- omfg to je to nejkrásnější auto, jaké jsem kdy viděla. Našly jsme ho s Bárou o informatice (kde se nám zalíbil i Mustang z roku.. jáj, myslím že 1967, ale to bych se musela ještě B. zeptat :D)

Kdybych byla element, byla bych země.
- protože to sedne k mému znamení :)


To by byl celý tag :) Vím, že moc smyslu nepobral, ale jednou za čas je třeba dát si oddechovku, zvlášť po té hoře videí, kterými jsem Vás momentálně zavalila :) Taguji všechny, co tento článek přečetli do konce :)
Ahoj!

Videoodpověď 15 - speciál

8. prosince 2014 v 16:49 | Nany J |  Video
Ahoj, po VELMI dlouhé době je tu video. Konečně už budou vycházet pravidelně, takže nebojte, nenahrnu na Vás 100000 videí najednou :)
Chtěla bych se omluvit, že tahle videoodpověď není úplně podle mých představ. Příště potřebuju změnit zaostřovací systém a taky to zkusím trochu jinak zpracovat, aby to bylo lepší :) I tak přeji příjemné sledování :)


A ještě k mojí videoneaktivitě celkově
Čekala jsem, že se po Room touru ozvou lidi, jako že jsem říkala, že už to mám asi týden natočené a sestříhané a jen vyčkávám na dodržení plánu. A potom najednou ve videu byl Mikuláš. Chtěla bych to vyjasnit - přesně toto je důvod mé neaktivity. Vždy, když jsem chtěla dát video na Youtube, tak se mi smazalo. To se mi stalo 2x a jedno z toho byl právě room tour. Takže proto ;)

ROOM TOUR

7. prosince 2014 v 20:32 | Nany J |  Video
Po půl roce je konečně tu! Příjemné sledování :)


Říjnové a listopadové nákupy

6. prosince 2014 v 20:06 | Nany J |  Video
Ahoj, po strašně dlouhé době tu je video. Vysvětlení podám až v pondělí, mám k tomu prostě důvod :) Tentokrát to jsou nákupy, tak snad se vám budou líbit. Příště všechnu kosmetiku přiblížím, abyste ji lépe viděli :) To by bylo vše, příjemné sledování :)