Na všechny jdou mdloby? | Gladiátorské hry ✔

20. prosince 2014 v 14:45 | Nany J |  Ze života
Ahoj, tak nám konečně začaly prázdniny! Panebože, já se na ně tak neskutečně těšila. Trochu peču na dárky, hlavně že je volno! Žádná škola, stres, protivní učitelé a ani promrzlé cesty z autobusu. K.O.N.E.Č.N.Ě. Ale nebudu úplně předbíhat, ještě tu máte slibovanou část o Gladiátorských hrách, což je ve zkratce ta nejstupidnější věc, kterou máme na škole jen my a kterou nesnáší jak studenti, tak učitelé.

Gladiátorky
= referáty na určité téma
- spojí se skupinky po 2-4
- máme "konzultanta", který nám má "pomáhat", ale já zde vidím pouze člověka, kterému to musíte jednou za dva týdny poslat, aby byl spokojen
- těsně před Vánoci se to odprezentuje, je možno vyhrát ceny jako knihy, které nikdy neotevřete, nebo dokonce pastelky (y)
Myslím, že představu jste si udělali :D

Seznam prezentací
  1. Digitalizace
  2. Tortura - právo útrpné
  3. Zvířata na Arktidě a Antarktidě
  4. Piráti
  5. Vynálezy 1. světové
  6. Pyramidy
  7. Ledovce
  8. Mozek - zrak
  9. 3D tisk
  10. Tradice Vánočních svátků v evropských zemích (ano, toto velmi nudné téma je naše, můžu vyzdvihnout, že já ho nenavrhla, ale aspoň jsem byla s lidmi, které mám ráda a ne s někým, se kterým by byli samé problémy, že?)

Čtvrtek
Ve čtvrtek to všechno začalo. My to s E., M. a P. moc neřešily, protože P. byla tak šikovná a vylosovala poslední místo. Aspoň jsem měla další den na naučení se té stránky a čtvrt (když to porovnám s ostatními, tak na jednoho člověka vyšly stránky minimálně dvě, ale někdy i pět, takže celkem pohoda).
Nicméně jsme prostě jako každé ráno usedli do lavic a začali poslouchat první glády, což byla Digitalizace. Kluci to pojmuli pěkně a i když tam bylo poměrně dost odborných termínů, tak jsem se v tom neztratila a i prezentace byla moc hezká.
Poté následovala Tortura. A to byla nejhorší prezentace. Vůbec ne po obsahové stránce, ta se mi naopak líbila a pravděpodobně bych jí dala hlas, jenže někdy ve třetině začala jedna z prezentujících (a také moje súpr čúpr kamarádka) koktat a nakonec omdlela. Prostě najednou spadla ze stupínku na zem. Pak byla docela rychle v pohodě, ale vůbec si nepamatovala, že se najednou zasekla a spadla. Docela děsivé, brr. I když už je S. v pohodě (v rámci možností), tak holky neměli možnost ani další den prezentaci dokončit a tak jdeme dál..
Následovaly J. a A. se zvířaty na Arktidě a Antarktidě. Zdá se mi to, nebo mají každý rok jen zvířata? :D To je jedno, také to měly pěkné :) Řekla bych, že to měly těžší kvůli předchozí situaci, ale zvládly to dobře :)
Dále bylo téma, pro které jsem i v závěru hlasovala (dala jsem je na 3.místo, ale váhala jsem, jestli bych je neměla dát na 2.) a to Zlatý věk pirátství. I když to kluci pojmuli opravdu jednoduše a s prezentací si zas tolik práce nedali, tak se mi téma i projev hodně líbil. Většinu pirátů, které nám představili, jsem sice znala, ale i tak jsem zjistila novinky.
Kluky, co byli po nich rozhodně nechci urazit, ale to bylo jedno z nejnudnějších témat. Kromě toho v té době začalo být mojí kámošce Elišce opravdu špatně. Asi ten den byl ve škole špatný vzduch nebo co (protože můžu vytáhnout, že i mě bolela hlava, ale jako opět bych se nejraději rozkrájela, tak jsem se na to vykašlala a věnovala se Eli, aby jí bylo co nejdřív líp). Zpět → glády. Téma bylo vynálezy 1. světové války. Probíraly se tady hlavně letadla a tanky, což je asi jasné, že mě to nemuselo oslovit, ale to už je o vkusu.
Na řadu přišly pyramidy, ze kterých jsem viděla jenom kousek, protože jsem půlku prezentace strávila s E. na chodbě, aby se nadýchala trochu čerstvého vzduchu. Ne že by mi to vadilo, mě takové věci upřímně moc nezajímají, ale kluci to pojmuli pěkně, takže to, co jsem viděla, jsem si docela i zapamatovala.

Pátek
- všichni už toho mají plný kecky, ale bohužel jsou tu ještě čtyři témata a nervozita stoupá...
Ráno jsem skoro nemohla mluvit. Fakt super. Bolelo mě v krku, ale díky bohu jsem to do naší prezentace rozmluvila.
Dne zahájily ledovce, na které mám neutrální názor. Samotné téma mě tolik nebavilo, ale holky měly projev pěkný a docela dobře to zpracovaly.
Následovalo téma Mozek - zrak. Bylo to sice dost dlouhé, ale skvělé (hezky jsem je dala na 1.místo). Krásnou prezentaci, plné očních klamů, do které jsme se všichni mohli zapojit zkazil fakt, že v půlce mi bylo tak špatně, že jsem.. nebudu tady psát nechuťárny, snad chápete. Po tom už to bylo v poho a zbytek prezentace jsem si užila, i když jsem myslela, že mi bolestí upadne hlava, ale tak přežila jsem to.
Potom byl 3D tisk. Celkové zpracování bylo až příliš jednoduché, ale samotné téma bylo tak neskutečně zajímavé, že jsem ho hodila na 2.místo. Kluci poslali i výrobky a všechno si to "ošahat" bylo fakt super.
OMG A POTOM JSME ŠLY MY! Byla jsem docela vystresovaná (to jsem vždycky a jakmile začnu mluvit, tak jsem potom úplně v klidu, klasika :D), k tomu mě docela dost bolela hlava, ale mluvit jsem mohla docela dobře. Řekla bych, že se to povedlo a že i nudně znějící téma bylo docela zábavné.

Přesné umístění nevím, tak řeknu první 3 místa plus nás ♥

1. Mozek - zrak (skoro o polovinu více hlasů než druhé místo, fakt si to zasloužili)
2. Piráti (čekala jsem to, taky si to zasloužili)
3. 3D tisk (určitě to zaujalo všechny :))
a tramtadadá - MY JSME BYLY ČTVRTÉ! Nic jsme nevyhrály, diplom nemáme, ale koho to zajímá, umístění je skvělé :)

Tenhle článek už byl nehorázně dlouhý, takže zítra/pozítří bude další článek s odkazy na tyto dny, akorát bez gladiátorek. Ale vy jste všechno chtěli vědět do podrobností, tak tady to máte :D Doufám, že jste se u tohoto článku neunudili stejně jako já u 1.světové (sorka :D)

Hezké prázdniny všem! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti moje články?

JO
NE
JAK KTERÉ
JAK KTERÉ

Komentáře

1 fakynn fakynn | Web | 20. prosince 2014 v 16:01 | Reagovat

Trošku mi to připomíná mou praktikou maturitní zkoušku. :D
Taky máme konzultanta, někdo z učitelů, ke kterýmu musíme jednou za 14 dní přijít a ukázat, co jsme udělali. Jen u nás je rozdíl v tom, že vy hrajete o ceny a já o maturitu. :D
Ale náhodou jako nápad se mi to líbí. Asi na základce bych to dělala, na střední už ne, protože člověk má dost věci. :)
A taky ti přeji krásné prázdniny, kouzelné Vánoce a šťastný Nový rok. :)

2 Kerr Kerr | Web | 20. prosince 2014 v 19:51 | Reagovat

Tak to ti nezávidím.. Ale téma, které jsi měla ty (vánoce v evropských zemích) mi naopak přijde zajímavé, já jsem o tom tento týden psala na blog :) sice tam teda nejsou evropská města, ale i tak :)

3 silluety silluety | Web | 20. prosince 2014 v 19:54 | Reagovat

Strašně moc gratuluju :3 zasloužené místo a nevadí :P přesně tak, jste čtvrtí :3
my v pátek nic nedělali, měli jsme školní "talentmánii" takže tam jsme to přetrpěli, rozdali si dárky ahurá domů :D
upřímně.. do tohoto y se mi nechtělo :D

4 liketeenspirit liketeenspirit | Web | 20. prosince 2014 v 22:11 | Reagovat

gratuluju! přišlo by mi to super, kdyby to bylo třeba dobrovolný, ale nutit někoho do nějaký aktivity navíc, do který se mu nechce... to my jsme si v pátek jenom rozdali dárky, pojedli nějaký to cukroví a jeli domů.. :D

5 *Shock *Shock | Web | 20. prosince 2014 v 23:02 | Reagovat

Gratuluju ke 4. místu!
Je zajímavé co jste dělali, to my tohle neděláme :D upřímně bych to na naší škole brala , pač na naší škole tohle nemáme ani nic podobného)

- Jinak mě se to prostě zdá hrozně zajímavý :D asi proto že tohle my nemáme.

6 Lenka Lenka | Web | 21. prosince 2014 v 0:20 | Reagovat

Zajímavé téma. Ale jinak gratuluji ke čtvtému místu!

7 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 21. prosince 2014 v 11:06 | Reagovat

Gratulace k 4.místu :-P to je super umístění a určitě to muselo být zajímavé ;-)
Tohle vůbec neznám, ani jsem nevěděla o co se jedná :D :-). Ale zní to dobře, aspoň jste se nenudili :-P. Lepší jak se učit :D
Jejda tak to muselo být docela děsivé, když se tam uprostřed prezentování někdo zklátí -_-.
Náhodou vaše téma bylo docela fajn ;-) Nebylo to špatné! :D ;-)

8 Bella-Kejtý<3 Bella-Kejtý<3 | Web | 21. prosince 2014 v 11:06 | Reagovat

Gratuluji :) Je to krásné umístění :) Já jsem ráda, že nic takového ve škole nemáme :D Uží si volno :)

9 liketeenspirit liketeenspirit | Web | 23. prosince 2014 v 21:05 | Reagovat

Tak v tom te muzu jedine podporovat a pod vsechno bych se mohla podepsat, protoze to delam, respektive nedelam, taky :-D ja bych hlavne chtela prestat prokrastinovat, pac je to asi to nejvic, co me stve. Prokrastinace je k nicemu, desetiminutovej ukol se roztaha na celej den a nic z toho. Uvidime, jak mi to pujde

10 liketeenspirit liketeenspirit | 23. prosince 2014 v 21:07 | Reagovat

[9]: omlouvam se, mireno pod jiny clanek, klidne smaz :-D

11 crazy-cloverleaf crazy-cloverleaf | Web | 24. prosince 2014 v 11:37 | Reagovat

OMG tak tohle na naší škole ještě nevymysleli. Ale máme spoustu jiných šílených projektů a akcí. Každopádně, podle toho co píšeš, jste se aspoň nenudili. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama