Poradna #3

15. prosince 2014 v 0:00 | Nany J |  Poradna
Ahoj, po velmi dlouhé době tu mám velmi dlouhou prosbu o pomoc. Přemýšlela jsem nad tím 2 dny, než mě napadlo něco (snad) užitečného. Doufám, že slečně pomůžu :)
Mým největším problémem je má matka. Vždy když přijde z práce ,tak je unavená a pořád na mě jen řve. Zdá se to jako zpověď zoufalé paranoidní puberťačky, ale věř mi... není tomu tak. V minulosti mi řekla vážně hnusné věci a vadí jí naprosto všechno.. Myslela jsem, že když budu vážně dokonalá dcera a budu vše uklízet dřív než se vrátí z práce bude vše OK, ale ne... když nejsou vyrovnané potraviny v ledničce, když není umyté nádobí, když jsou na gauči neurovnané polštáře... je zle.Když jsem smutná a chci si s ní promluvit, tak mě buď odežene, protože ten napínavý film nepočká, nebo když se mám nějaký problém a už jsem na tom tak, že začnu brečet seřve mě, že jsem hysterka.... Chtěla jsem to změnit. Začala jsem být na mamku hodná, milá... když přišla z práce nachystala jsem jí rozkošnou svačinku a nic.Teda je pravda že mi poděkovala, ale pak to jelo pořád stejně. Jednou jsem jí i napsala vážně dojemný email, ale na ten reagovala jen v obraně na mě. Pořád si totiž myslí, že cokoliv co dělám, dělám pro to aby jí to ublížilo. Nejhorší na tom je, že to o ní nikdo neví. Navenek působí mile a přátelsky, takže si všichni myslí, že se mnou jen mlátí puberta ... Jedině moje kamarádky to ví, věří mi a podporují mne. Jo a úplně jsme zapomněla zmínit, že jsou naši rozvedení ( já jsem jedináček), což mi nevadí protože s taťkou mám vcelku dobrý vztah a ještě lepší s jeho přítelkyní , která bohužel bydlí daleko. Matka má taky přítele s jehož dcerou si moc odbře rozumím. Ta ovšem o matce nic neví a její taťka-mimochodem moc sympatický -si o mě myslí z vyprávění mé matky bůh ví co... Teď je mi to vážně troch blbé psát...jsi první člověk kterému zrovna tohle říkám a ...nevím no... Prostě mám z matky strach.Strach z toho co udělám zase blbě,nebo jak bude reagovat na náš byt.Jen si to představím,už mi tečou slzy.Takže moje odpolední denní rutina je že přijdu domů a brečím, uklízím a učím se.Teď jsem začala i s jednou velice velice blbou věcí...zjistila jsem že mi vážně pomáhá ta fyzická bolest, abych přestala přemýšlet nad tím co bude až se vrátí... Aby nikdo nepoznal, co jsem udělala tak si jen obmotám kolem zápěstí silný provaz (švihadlo) a škrtím.Dělám to v podstatě bezmyšlenkovitě. Vždy když skončím dojde mi co jsem udělala a rozbrečí mě to ještě víc. Je mi to vážně... řekněme že trapné ...proto se se s tímhle nesvěřovala svým kamarádkám.Hlavně na veřejnosti působím strašně pohodově a uvolněně,jen doma mě to děsí... Omlouvám se,že je to delší a předem děkuji za odpověď :)

V první řadě by bylo fajn vědět, jestli se mezi vámi v minulosti nestalo něco zásadního, co mohlo váš vztah dost ovlivnit. Pokud ne, tak bych to udělala tímto způsobem: Jakmile by přišla domů, okamžitě bych ji odchytila a všechno jí řekla. Zeptala bych se jí, proč má se mnou takový problém a proč se ke mně chová tak hnusně. Hlavně se nesmíš nechat odbýt tím, že třeba nemá čas a náladu, jdi na to hned a dokud se nedočkáš odpovědi, neustupuj. Jsem přesvědčená, že se z toho tvoje máma bude snažit vykroutit, ale nesmíš ji nechat!
A hlavně si neubližuj!! Není to řešení, jen dočasná úleva. Mě to taky pomáhalo, ale pak mi to došlo, že to je špatné a že to stejně nikam nevede, tak se na to vykašli.
Držím palce, ať to s mamkou vyjde a určitě mi napiš, jak to dopadlo :) Tedy.. aspoň doufám, že se v to odhodláš, ale to už je jen na tobě :)


zdroj gifu: ask.fm
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu?

Ano-------- ;)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama