Leden 2015

Jak to bude v únoru?

31. ledna 2015 v 4:36 | Nany J |  Blog
Ahoj, po pár neshodách se systémem blog.cz jsem se opět dostala k napsání článku. On nebyl problém, že by mi nešly vydávat, ale když se vám tvorba přednastavená na měsíc smaže, tak ani nemáte náladu psát. No nic, už jdu ke klasickému informačnímu článku, který bude poměrně jednoduchý, ale i tak můžu zaručit, že se máte na co těšit :)


Videa
5.2. - Lednové nákupy
8.2. - Kreslení Youtuberů #1
12.2. - Show
15.2. - Videoodpověď
19.2. - Haul z Dresslinku
22.2.- Péče o vlasy
26.2.- TAG: Crazy random
- píšu to vždycky, ale pořád se najdou blbci, kteří to nechápou, takže: je to jen představa, nemusí to vyjít

Více času po pololetkách?
Všimla jsem si, že hodně lidí začalo být po pololetkách aktivnějších. U mě je to přesně naopak - o zkouškovém jsem se flákala a teď musím do sebe v novém pololetí jít (zatím se mi moje předsevzetí příliš neplní :D). Provoz blogu to rozhodně nijak neomezí, ale jen abyste třeba nečekali něco víc, nebo tak něco ;)

Čeká vás slibovaná tutorial blogová a video edice, příští týden by měl vyjít první díl :)

Jestli máte nějaké nějaká přání na články nebo videa, rozhodně neváhejte a pište dolů! :) Nápadů mám dost, jak jsem psala, měla jsem přednastavené články na měsíc, takže žádná nouze nebo tak, ale ráda splním vaše sny :D

To by bylo vše, mějte se krásně zlatíčka :)

btw udělali jste mi strašnou radost, u minulého článku je zatím 18 komentářů, z toho dva moje, takže jakože 16, tím pádem se článek dostává do top desítky nejdiskutovanějších u mně na blogu :) Děkujůů ')


Co mě štve na návštěvních?

27. ledna 2015 v 21:18 | Nany J |  Úvahy
Ahoj, vítám vás u nového článku, dnes opět negativní nadpis. Poslední dobou je to jak na horské dráze, jednou si přijdu jako nejšťastnější člověk na světě a potom se na všechny mračím. Nicméně se pokusím tento článek pojmout s humorem, protože mi to přijde naprosto ideální téma na vtipkování, rýpání, trochu ironie a zároveň i jasné vyjádření mého názoru.

V první řadě bych zmínila problém, se kterým se setkal snad každý bloger - a to lidi, kteří přijdou, napíšou: pěkný článek a zase odejdou. Kamarádi mi řekli: "Proč si z toho naštvaný, vždyť se to lidem líbí, to je fajn, ne? ".. Jenže ono tomu tak není. Většinou jde jen o skrytou reklamu na svůj blog. Přitom si článek ani nepřečtou. Ono to pak vůbec nemá význam a místo pozitivního účinku a potěšení to končí špatně. Mnohonásobně to platí u mých spřátelených blogů. Ano, mám jistá pravidla vzájemného chození na blog, ale nemyslím si, že jsou přísná. Ale já na ty blogy chodím skoro každý den, protože mě to tam baví a ne kvůli povinnosti. A když mi náhodou článek nepadne do vkusu, tak ho prostě nekomentuju.

Dále tu jsou lidi, kteří se musí hádat o faktech. Když píšu článek, kde je čistě můj názor, tak přímo očekávám diskuzi (a také se ji snažím otázkami na konci článku vyvolat). Jenže když jednou za čas přidám článek s fakty, které jsou jasně dané, ověřené. Tak proč se o tom hádáte sakra?! To je jako říkat, že tady není gravitace.

Největší perličkou jsou rozhodně návštěvníci, kteří uráží můj názor, nebo mě samotnou. Buď to je: Ty docela ujdeš, ale tvý názory jsou strašný, nebo S tím souhlasím, ale ty si fakt hrozná (samozřejmě to je řečeno v zkratce, většinou je kolem toho ještě hodně okecávání). Chápu, že máte úplně jiný názor, ale to neznamená, že ten můj je špatný. Ještě horší je ta varianta, že někomu přijdu nesympatická. Jasně, to je možné, já taky všechno kolem sebe nemiluju, ale jestli se mnou máte nějaký problém, tak mi to prosím nepište do komentáře, raději vypněte internet a urovnejte si to v hlavě :)

To byly tři typy návštěvníků, kteří nejsou přímo hateři, ale dokážou docela rozhodit. Už jste se s nimi setkali? A jací miláčci chodí k vám? ;)

Mějte se, ahoj :)
Random hraní s webkou, nicméně docela výstižné :D

Nejoblíbenější videa roku 2014

26. ledna 2015 v 16:11 | Nany J |  Ostatní blogy
Sice už bude leden u konce, i tak jsem se rozhodla přidat článek, který byl někde v rozepsaných a já na něj úplně zapomněla. Jedná se o nejlepší videa českých a slovenských youtuberů roku 2014. Bylo těžké to vybrat, ale nakonec jsem se rozhodla. Jestli ta videa neznáte, tak se na ně určitě mrkněte :)

7. Teri Blitzen - Dnešní generace z mého pohledu
S tímto videem úplně souhlasím. Je to asi mé nejčastěji sledované video od Teri Blitzen - musela jsem ho vidět minimálně desetkrát, protože je fakt skvělé, jak kvalitou a zpracováním, tak také obsahem.6. GogoManTv - Prečo ma straší stále?!
Nejdříve se podívejte na původní let's play a potom až na tuhle animaci, dle mého názoru se zasměje o stoprocent víc. Krom toho, že je to fakt pěkně udělaný, tak autor vystihl ty nejvtipnější věci a udělal je ještě vtipnější. Jáj, prostě boží!5. Jak Zhubnout? + Agent Jebal Vines - EvilBender47
Netušila jsem, který z těch vine je lepší, tak jsem sem dala oba. Ten první je nejvíce vystihující, jak jen může (včetně mimiky) a druhý je prostě... prostě vtipný :D I když, abych řekla pravdu, všechny Benderovi vines jsou naprosto úžasný. Stejně tak video Youtube zmrdstvo, který házím jen tak pro bonus :D

4. Expl0ited a VláďaVideos - Hodně dobrý ale vtipný
Video je prakticky o ničem a ve skutečnosti se u toho zasmějou jen lidi, kteří mají hodně vtipnou náladu, nebo si dali trávu. Tak jako tak je to video naprosto boží :D3. Ati a Stejk - Rebel Show
Neuvěřitelně vtipné video, kde si najde místo pro smích každý. Ati a Stejk mi vždycky šli hodně k sobě a tohle video mě přesvědčilo o tom, že každé jejich společné video bude megavtipné.2. Jmenuju se Martin - Co je smyslem života
Je staré dva dny, ale už si získalo mnoho pozitivních ohlasů. Nechápu, jak dokázal něco tak dokonalého vymyslet, já se na to musela podívat dvakrát, abych pořádně pochopila jeho myšlenkové pochody, nicméně je to naprosto geniální.1. Hoggy a Shopaholic Nicol - Motací challenge
Tohle je nejlepší video ze všech! Musím přiznat, že když jsem ho viděla po dvacáté, tak už jsem se tolik nesmála, ale napoprvé jsem fakt chcípala smíchy. Stejně tak i po desáté. Dvě nejlepší části jsou, když Hoggy padá... no, jestli jste ho neviděli, tak to okamžitě napravte, jinak budete litovat :'D


A na konec přidávám něco, co určitě každého z nás bodlo do srdíčka a to je konec série Mafie I od Goga. Lepší let's play sérii jsem ještě nezažila.

A jaké je vaše úplně nejvíc nejvíc nejvíc top video v tomto roce?

BTW: Těch videí je samozřejmě mnohem víc a musím říct, že mě skoro každé nové video od mého oblíbeného youtubera nějak nadchne nebo pobaví :)

Motivace ke cvičení

25. ledna 2015 v 0:02 | Nany J |  Video
Příjemné sledování :)


Informatika ve školách

24. ledna 2015 v 2:01 | Nany J |  Úvahy
Dnes bych se ráda vyjádřila k věci, která mě neskutečně štve. Původně měl vyjít článek zažeňme depky, ale bohužel nahradím pozitivní téma trošku negativním. Ráda bych napsala něco o informatice, kterou máme tuším od čtvrté třídy až do teď. Je to delší, takže jestli vás to zajímá, tak si to prosím přečtěte celé ať vám neuteče pointa, jestli vás to nezajímá, tak raději ani nezačínejte číst.

Už odmala jsem byla zaměřená na elektroniku. Vůbec tu nevidím problém ve výchově, žádný tablet (existovaly v té době vůbec tablety sakra? :D) ani podobnou věc jsem neměla, trávila jsem všechen volný čas na kroužcích nebo venku a celkově jsem si tu první polovinu dětství (když přiznám, že pořád jsem dítě) neskutečně užila. Moje sestra ale počítač měla. A ten mě neskutečně fascinoval. Jednou za čas jsem si k němu sedla, otevřela Word a držela klávesnici Q. Byla jsem z toho tak nadšená, že se mi povedlo napsat tímto stylem 500 stránek. Celou dobu držím Q (pak se divíme, že ta klávesa už skoro nefunguje :D) a jen na to koukám. To byl začátek mé technické éry.
Jakmile jsem se naučila číst a psát, tak jsem se pustila do psaní různých básniček a povídek. I když to bude znít strašně egoisticky, tak musím říct, že mi to šlo. Jedinou chybou bylo, že jsem v přímé řeči nepsala úvozovky, což jsem o asi dva roky později pět hodin opravovala. Jinak to ale mělo jak po grafické, tak po obsahové stránce nějakou hodnotu.
Tímto jsem chtěla shrnout jak to vůbec začalo.

Dostáváme se do čtvrté třídy, kde si absolutně nepamatuju, co jsme dělali, ale tuším, že jsme si říkali, co je to klávesnice a myš, nebo tak něco :'D. Už tehdy jsem měla pocit, že chcípnu, protože jsem byla už velmi dlouhou dobu seznámena nejen s tím, že myš a klávesnice jsou hardware a co to hardware je, ale také jak to v nich pracuje a celý jejich systém. Dobře, tady to ještě chápu, ne každý měl přístup k počítači, ne každého to baví atd. Horší to bude později.
Nyní jsme v páté třídě a začínáme pracovat s malováním. Lel, heh, lel. Prázdniny předtím jsem si v malování udělala svůj první design. Neříkám, že to byl úžasný design, ale v malování se zázraky tvořit nedají ať jste sebelepší. Takže hodiny se nesly v tom stylu, že jsem všechno měla minimálně dvacet minut předtím, než se to mělo ukazovat. Následovala práce s Wordem. Ano, kdybych na tu hodinu vůbec nešla, tak bych o nic nepřišla. Kdyby nás učili jiné možnosti a ne to, jak se změní barva či velikost písma, tak by to bylo lepší... i když jsem teda i tyhle věci uměla, ale jen tak trochu, tím pádem bych si to více osvojila. Ale ono ne.
A najednou se ocitáme v primě (šestá třída), kde pracujeme s Gimpem. Tady se konečně učím něco nového, protože jsem s tím programem dříve nepracovala, nicméně po dvou hodinách je to zase nuda, jelikož žádné rozšířené možnosti nemá. Řekl nám něco z teorie, což bylo jisté pro většinu spolužáků super, ale mě to nic nepřineslo. Výhodou bylo, že jsme s profesorem po pár hodinách výkladu mohli hrát hry, tak jsem si ten rok aspoň užila na Happy Wheels (na kterém si užívám doteď :D).
Dále jsme v sekundě (sedmička), kde máme novou profesorku, která je sice strašně sympatická, ale už nedovoluje hry. Takže jsem půl roku seděla nad PowerPointem a dělala, že mě to baví. Aspoň jsem to měla ze začátku těžší díky tomu, že jako jediná jsem měla nějaký PP 2003, možná starší, takže jsem to musela trošku prohledávat kde co je. Z tohoto roku jsem si odnesla jedinou věc - neviditelné tlačítko. Bohužel mám ale pocit, že bych na to časem logickým uvažováním sama přišla.
Konečně se dostáváme do tercie (osmička), kde se neskutečně naseru. Normálně to cenzuruju, ale tady to nemá smysl. Protože tady se učíme s Wordem. Potlesk prosím. Jakmile jsme dělali projekty na celou hodinu, já ho měla za dvacet minut a potom jsem buď hrála hry na mobilu, nebo se tajně tlemila lidem, kterým se něco zkazilo a nešlo jim to dát zpátky (možná proto, že neví, kde je šipka dozadu, nebo co to znamená ctrl z). Tímto stylem se nesl celý rok, kdy jsem většinu hodin prospala nebo minimálně strávila čuměním do blba. Taky bych ráda dodala, že se s námi rozloučila s tím, že příští rok (máme informatiku vždycky půl roku) že si zkusíme ve kvartě vytvořil vlastní webové stránky, kde budeme mít svůj design apod. Pevně doufám, že mě v tu chvíli nikdo neviděl, protože jsem spojila vztek a smích.. no, v tu chvíli jsem se musela tvářit fakt děsně... nebo spíš děsivě. Bylo mi hned jasné, že nepůjdeme na nějaký blog.cz, kde je nastavení jednoduché i pro blbce (to by blog.cz neměl brát jako kritiku, naopak jako pochvalu), ale že budeme i trošku programovat a pracovat. Ale bohužel, to už také umím, celý německý blog jsem si dělala kompletně sama, ne podle nějaké šablony a nastavní, takže.. sorka.

Díky těmto odstavcům, které jsou možná až zbytečně dlouhé, vidíte, kolik jsem se toho naučila. Kdybych si jednoho dne neřekla, že se vykašlu na školní blbosti a budu se učit sama, tak nechci vidět, jak by to dneska vypadalo. Možná tak, jako u některých spolužáků. U těch, kteří se naučili s Wordem pracovat až v tomto roce.
Teď si asi říkáte, že si to trošku kazím, protože chci celým tímto článkem říct, jak je informatika ve školách neskutečně primitivní, ale přitom tu píšu, že pár spolužáků nemá ani ty znalosti, co já měla v páté třídě (JEŽIŠ, TEĎ PŘEMÝŠLÍM, CO JE VĚTŠÍ TRAGÉDIE :D).
Já bych to udělala takhle: První měsíc školy bych dala spojené hodiny, kde by se ukázalo, kdo má jaké znalosti. Poté bych třídu rozdělila na prokročilejší a začátečníky a podle toho vyučovala. U pokročilejších by se vykašlalo na nějaký Microsoft Office, se kterým stejně všicnni umí pracovat a začalo by se třeba programovat a dělat věci, které už zas tak easy nejsou.
Netuším, jestli se takové změny mladší generace dočkají nebo ne, ale přeju jim, ať se to povede, protože si profesoři ušetří pár otrávených studentů, které technika neskutečně baví, ale už jsou trošku někde jinde.
  • Jaký na to máte názor?
  • Jak vypadá informatika u vás?
  • Jak byste tento problém řešili?

Mějte se krásně, technicky se vzdělávejte, ale neseďte jen u počítače, ahoj :)

Četla jsem si to po sobě a docela se směju. Ty proudy emocí sice z textu nedělají žádnou pořádnou a rozumnou úvahu, o což jsem se původně pokoušela, ale tak snaha byla, alespoň to bylo více osobní. Proto článek po češtinské stránce berte s nadhledem ;)

Co mám ve své školní tašce?

22. ledna 2015 v 14:45 | Nany J |  Video
Ahoj, dneska tu mám takové oddechové video o tom, co nosím ve své školní tašce. Není to zas tolik zajímavé, ale pár lidí si o to psalo, tak jsem splnila přání :) btw jestli jste nečetli včerejší článek tak se určitě mrkněte :)

Příjemné sledování :)


Základní výbava kosmetických štětců

21. ledna 2015 v 18:00 | Nany J |  Pro holky

Ahoj, dnes tu mám po delší době článek pro holky, tentokrát na téma štětce. Ráda bych Vám ukázala, jaké štětce by podle mě měla doma mít každá z nás (pokud se tedy maluje). Přidám sem pár kritérií, podle kterých byste měli vybírat a taky nějaké ty tipy na značky.

Top 10: The Kooks ♥

20. ledna 2015 v 20:00 | Nany J |  Ze života
Ahoj, dneska tu mám top 10 písniček od The Kooks. Nebudu se k nim moc rozepisovat, prostě je všechny strašně moc miluju!

10. Forgive&Forget

9. See me now

8. Down


7. Naive

6. Ooh La


5. Seaside

4. Bad Habit

3. Around town


2. It Was London


1. Sweat Emotion


  • Posloucháte The Kooks?
  • Jaká se vám líbila nejvíce?

Videoodpověď 17

18. ledna 2015 v 10:00 | Nany J |  Video
Ahoj, takže já vás vítám u nového videa a dneska to bude videoodpověď. Minule jsem úplně šílela radostí, kolik nových otázek jste mi napsali, strašně moc děkuju :)
Co se týče této videoodpovědi, tak mi přijde taková divná, vlastně vůbec netuším proč.. prostě jiná no :D I tak doufám, že si ji naplno užijete :)

Příjemné sledování :)


24 hodin je málo..

17. ledna 2015 v 15:54 | Nany J |  Ze života
Ahoj, po delší době vás vítám u nového článku, tentokrát to bude takový deník posledních dvou týdnů v několika větách ;)

Konečně jsem přežila dva týdny plné stresu, pololetek a hlavně těch známek. Momentálně nevím, jestli budu mít vyznamenání nebo ne, ale stopro nebude trojka, což je oproti minulému vysvědčení, ála tři trojky fakt úžasný. Nejvtipnější na celé téhle situaci je, že mám zemák mezi jedničkou a dvojkou a profesor mí dá známku podle sešitu.. který jsem asi ztratila :D Teď je navíc má celá třída vybraná, takže si ho ani přepsat nemůžu a k tomu všemu ho mám v pondělí odevzdat. sranda ne? :D

Všichni koníci byli úžasní, minulé úterý jsem měla Magnificenta. Měla jsem ho úplně poprvé a byla jsem trošku v nervech, protože je to závoďák a já jsem zvyklá jezdit na klasických školních koních, ale proběhlo to úplně v pořádku, byl strašně hodný a klus byl mega pohodlný. Ve čtvrtek jsem měla Lutina, který je vysoký asi milion metrů a zrovna jsme dělali cvičení, kde se musí přidat i trošku síly, takže jsem byla potom úplně hotová.. ale Luti byl boží :) Tohle úterý jsem si zajezdila na Agátce, což je sice taky sporťák, ale nejklidnější ze všech, takže jsem si užila krásnou odpočinkovou hodinu. A co se týče čtvrtka, měla jsem Tornáda, který je nejzlatější :3 Vždycky při cvalu se sice snaží vyhodit, ale po první zkušenosti jsem se to tak nějak naučit mírnit a užívám si to. Jako koně byli úpe mega úžasný! ♥

A jinak to celkem šlo. Pár seřvání od učitelky, několik jedniček, dvojek, trojek, vítězné tanečky vždy, když sem dostala dobrou známku z pololetky a pár zkoušení, které vlastně byly jako povídání :D Taky jsem vůbec nestíhala, ale nebudu se vymlouvat na školu, většinu času jsem trávila hraním a nějakými těmi pařbami :DD

Co u vás? :)
Mějte se hezky, ahoj! :)

Jak zlepšit kvalitu videa?

14. ledna 2015 v 0:27 | Nany J |  Jak na blog
Ahoj, dneska tu mám článek pro lidi, kteří chtějí natáčet, nebo zrovna začali a nemají vybavení jako je zrcadlovka, mikrofon nebo světla. Mě samotné pár věcí chybí a tyhle vychytávky, které jsou zadarmo hned vyzdvihnou video o level výš. Ráda bych ale dodala, že video točené na 5mpx foťák pravděpodobně nikdy nebude dost kvalitní ;)

Před oknem a za denního světla!!
Zdá se to jako ta nejjasnější věc, jenže pak se díváte na random videa a nechápete to. Největší stupidita je být zády k oknu, to je potom vidět pěkný kulový, nicméně v tmavém rohu pokoje to také nebude zrovna viditelné. Přírodní světlo hezky vyphotoshopuje obličej, ať už je to jakýkoli foťák, tak se mu zmenší zrnitost a hlavně budeme vypadat jako normální lidi, ne jako žluté příšerky Žárovka s.r.o.

Jednobarevné pozadí
Většina foťáků i foťáčků si umí lépe pohrát s ostrostí, když obraz nic neruší. Nejlepší je zaručeně bílá stěna, nebo alespoň jednobarevná. Samozřejmě, se zrcadlovkou, lepším kompaktem nebo kamerou si pozadí rozmažete a je úplně jedno, co tam je, předpokládám ale, že velký arsenál pro začátek nemáte.

DŮLEŽITĚJŠÍ JE DOBRÉ SVĚTLO, POZADÍ JE PODŘADNÉ :)

Mluvte trochu pomaleji, než mluvíte normálně...
protože potom to teprve bude znít normálně. Jestli mluvíte běžně pomalu, tak nemusíte přehánět, ale my rychlomyšky se musíme klidnit. Stačí trošku zpomalit a hned bude celá řeč zřetelnější a navíc je velmi nepravděpodobné, že by se rozjelo video a zvuk a vaše tlamička by se otevírala jinak než hlas. Mě se moje rychlé mluvení už párkrát vymstilo :D
btw já tak nesnáším, když radím něco, co sama nedělám, ale zrovna teď mě omluvte :D..

Ono to má i nastavení ;)
Většina lidí začne video natáčet tím způsobem, že přijdou ke kameře, dají jí na stativ (nebo horu knížek, oblečení, fapesníků), zapnou a už jedou, jako by se nechumelilo. Proč aspoň trošku neprozkoumat nastavení? Dejte si půl hodinku a vyzkoušejte co nejvíce možností! Ano, s webkou nebo mobilem se vám povedou tak dva efekty a ámen, ale s compaktem už se dá trošku čarovat ;)

Jistě, když jste si to četli, mohlo to znít až absurdně. Ale fakt se nad tím teď zkuste zamyslet - hlavně vy začátečníci - kolikrát jste splnili aspoň dvě z těchto možností?

Mějte se krásně a ahoj :)

btw tohle není ta slibovaná edice, jen nějaký random článek vykoumaný v době, kdy už mám spát :D

Chtěli byste..?

12. ledna 2015 v 0:00 | Nany J |  Blog
Ahoj, dnes tu mám návrh na několik projektů a zajímalo by mě, jestli byste je přivítali. Předem říkám, buďte upřímní, protože to jsou (alespoň pro mě) náročnější věci, které já udělám strašně ráda, ale zaberou mi více práce než normálně.

Let's play Happy Wheels?
Ráda bych natočila jeden let's play, ve kterém bych hrála mapky, které jsem sama vytvořila. Nevím, jestli bych v tom pokračovala, když by to mělo kladný ohlas, tak možná jo, nicméně se toho trochu bojím, protože vůbec nevím, jak bych při tom mluvila, jestli byste po první minutě nevypli video apod. Samozřejmě to teď vy nemůžete vědět, jen se chci zeptat, jestli by ste na video vůbec klikli.

The Sims 3 příběh?
Tenhle nápad jsem poprvé viděla u Pufflie a velmi mě to zaujalo. Pokusila bych se udělat něco podobného, i když v trochu jiném formátu, aby to nebylo celé okopírované. Asi bych to udělala jako komiks, ale o tom ještě zauvažuju.. co vy na to? >> Pufflie příběh <<

Série deseti článků...
- jak na blogování? Už bych ale přeskočila rady pro úplné začátečníky a vrhla se na věci, které jsem poznala později. Takže by to nebylo o shrnutí klasiky, kterou najdete všude, spíše zaměření na detaily, které se nezdají tak důležité a přirom to celé neuvěřitelně doplňují ;) - taky jste se v sobotu dívali na Jobse?
- jak na videa? Zde bych jela od nuly, ale opět bych to zkusila pobrat trochu jinak, než všichni ostatní.
Zajímalo by vás to?

Tutorialy!
Proč to nezkusit? Potřebuju se do mé líčící éry vrátit, ale najednou mi moc nejde nakreslit linka, stíny vypadají jako monokl.. Dát si školu pro začátek neuškodí - byly by tu tipy, triky a rady ohledně každé kosmetické úpravy :)

A teď už jen čekám na vaše názory :)
Ahoj :)Co jsem dostala k Vánocům?

11. ledna 2015 v 17:58 | Nany J |  Video
Ahoj, vítám vás u nového videa a dneska to budou velmi dlouho očekávané dárky z Vánoc. Na začátku videa všechny svoje mínusy říkám, tak se k tomu zde nemusím již vyjadřovat..

Příjemné sledování :)Top 10 písniček od Green Day

10. ledna 2015 v 10:15 | Nany J |  Ze života
Ahoj, dnešní článek bude hudební, zaměřím se na deset mých nejoblíbenějších písniček od Green Day. Vsadím se, že je budete všichni znát, protože top jsou hlavně ty nejznámější. Nicméně se k nim chci vyjádřit - proč je mám vlastně tak ráda. Proto dávám tento článek do rubriky Ze života, protože GD jsou můj život :)

10. Wake Me Up When September Ends
Všimla jsem si, že hodně lidí má tuto písničku v top 3. Chápu to, text je úžasný, procítěný, o hlasu a hudbě tady nikde přímo mluvit nebudu, protože ten GD mají vždy a všude skvělý, nicméně Billie ukazuje i "jemný" zpěv. Je to smutná písnička, která mě vždycky chytne za srdíčko.. Ale aby nebyla tak moc smutná, tak vždycky zpívám jen ten kousek Wake me up when september ends, nic jiného neumím :D9. 21st Century Breakdown
Tohle byla druhá písnička, kterou jsem od GD slyšela. A pozor, dva měsíce jsem jí poslouchala každý den aspoň pětkrát. Teď už se mi samozřejmě ohrála, jak jinak, ale dřív jsem to mohla poslouchat dokola a dokola a dokola.. Dříve jsem tomu sice nerozumněla, ale později mě text skutečně zaujal. Přijde mi to tak tvrdý, ale přitom úžasný. Přesně kvůli tomu jí mám moc ráda.8. Angel Blue


Tady to bude strohé, protože tuhle písničku miluju proto, že hned po prvním poslechu jsem jí uměla nazpaměť. Já jsem člověk, který musí všechno poslouchat dvacetkrát aby pochytil aspoň refrén a tady hned na poprvé. Zázrak?
7. American Idiot
Tohle byla první písnička, kterou jsem od nich slyšela, jak překvapivé, když je nejznámější. Vlastně ani nevím, proč se umístila na sedmém místě, asi je to tím neskutečně chytlavým textem, nebo nálepkou první. Těžko říct ;)
6. 99 Revolutions
Tento případ je podobný, jako u devítky - v jednu dobu jsem jí poslouchala nonstop. Narozdíl od 21stCB se mi ale neohrála. Asi to bude tím, že jsem jí včas začala střídat jinými písničkami. Šesté místo si vybojovala díky energii, která z ní plyne. Většinou u ní cvičím, protože mě neuvěřitelně nabudí.5. Kill the DJ
Dostáváme si do top 5, což znamenají ty nejlepší songy. Páté místo obsadila Kill the DJ, kterou mi jednou ukázal brácha a od té doby jsem jí poslouchala pořád. Moc se mi líbí text a i ten klip. Stejně jako u šestky mi přijde, že z ní vyzařuje velká energie a také jsem u ní cvičila. Teď už se mi bohužel trošku ohrála, jinak by dopadla o maličko lépe ;)4. Holiday
Když sem jí slyšela poprvé, tak mě absolutně nezaujala. Jenže po konci prázdnin jsem byla taková smutná, že už se zase jde do školy a tahle písnička mi hned zvedla náladu. Kromě neuvěřitelně úžasného a vtipného klipu povzbudí, dodá sílu a pobaví. Velký palec nahoru :)
3. Carpe Diem
A tomuto už se skutečně říká boží. Objevila jsem jí teprve nedávno, respektive jsem ji znala i předtím, ale až teď jsem si jí tolik oblíbila. Už mnohokrát jsem se přistihla, že z ničehonic mi v hlavě hraje refrén. Nebudu se tady rozepisovat, je to zbytečné, zaujala mě vším, co jsem vypsala u předchozích písniček, stačí to spojit dohromady.. no a máte dokonalost :)

2. Jesus of Suburbia
Tady jsou slova zbytečná. Ježíš z předměstí byla v jednu dobu mojí nejoblíbenější písničkou a stále se drží na vrchní příčce. Zde se mi text a hudba více než líbí, už je to něco mnohem hlubšího, co se mi vryje do hlavy a nejde to z ní dostat. Je vtipné, že nazpaměť bych dala pouze část "I don't care", jinak si pamatuju jen útržky. Všechno, co k ní cítím ani nejde vyjádřit slovy, je to prostě takový ten pocit, kdy to absolutně nezvládnete popisovat, protože nevíte, jak to říct tak, aby se z té krásy něco neubralo.
1. Boulevard of Broken Dreams
A nyní jsme na vrcholu. Páni. Jestli mi u dvojky nestačila slova, tak netuším co napíšu sem, protože "bulvár zničených snů" je.. dokonalý. Někdy dva roky zpátky jsem psala, že dokonalost prostě jednoduše neexistuje. Tohle jasně dokazuje, že jsem se mýlila. Kdybych měla popsat svůj život písničkou, byla by to právě tato. Hledání osamotě...


Tak to bylo mých top 10 písniček od GD :) Určitě mi napište, jakou písničku od nich máte nejraději a jestli by se můj žebříček s tím vaším aspoň částečně shodoval. Ahoj!

RELAX!

9. ledna 2015 v 0:00 | Nany J |  Tipy
Po vyčerpávajícím pololetkovém týdnu je nutno dát si voraz. Na pár hodin se vykašlete na učení na další týden a trošku si zarelaxujte, ať se nezhroutíte pod tím stresem. Mám tady pár tipů, jak nejlépe zarelaxovat a zároveň se třeba naučit něco nového. Funguje to pro mě, čili netuším, jak to bude vyhovovat ostatním ;)

Pilates, jóga
U tohoto cvičení si vždycky vyčistím hlavu, nemyslím na nic jiného a hlavně to prospěje i mému tělu. Potom jsem ještě několik hodin uvolněná a připravena dělat cokoli. Zkuste si pustit uklidňující hudbu (já si pouští Green Day (y)) a najděte si několik poloh, které budete dělat. Já si většinou vymyslím program minimálně na půl hodiny, aby to mělo aspoň nějaké účinky.

Vaření, pečení
Pro někoho je vaření nudná povinnost, ale pro ty, co umí udělat maximálně palačinky nebo špagety je to zajímavá příležitost. Co třeba vyzkoušet nový recept? Nebo se trošku přecenit a udělat si ty báječné makronky, které jsou jinak neskutečně drahé? A co vyzkoušet nějaké dietní jídlo, třeba mrkvový dort? Je tolik možností. Sice vždycky můžete něco zkazit, ale to je jedno, důležité je odreagovat se a přesně to to plní.

Megaúžasná koupel
Každý si sem tam dáváme vanu, ale tohle musí být něco extra. Kupte si vaši nejoblíbenější pěnu do koupele, napuste vanu až úplně po okraj, kolem dejte kupu svíček, otevřete si šampáňo (mladší samozřejmě dětské ;) ;)), připravte si nějakou obloženou mísu a pak už si jen do té nádhery lehněte a vychutnávejte atmošku. Samozřejmě si tam vemte knížku, mobil, notebook.. abyste se nenudili a nenutilo vás to vylézt dříve než je třeba.

Blog
Nevím, jak pro vás, ale pro mě je blog ta nejlepší věc na odreagování. Udělám si kakao, kafe, nebo čaj, zalezu do postele pod sobí deku a píšu. Vždycky přitom úplně vypnu a soustředím se jen na určitou věc (o které zrovna píšu). Důležité je, abyste nepsali o svém stresujícím týdnu, to moc nepomůže.

A jak relaxujete vy? :)
Klidně mi napište, jak proběhl váš první pololetkový týden (pokud jste školou povinni), anebo to raději vypuste z hlavy.. a relaxujte :)