Challenge jsou pro debily?

21. února 2015 v 18:25 | Nany J |  Úvahy
Poslední dobou se na celém Youtubu mluví o tom, že jde celá komunita doháje, že už to není jako dříve a podobně. Často se vyzdvihují tagy a challenge. A vždy v tom negativním smyslu. Navíc u toho nechybí poznámka, že děti je milují. Rozhodla jsem se to rozšířit dále, za hranice blog.cz, abych se obeznámila s vašimi názory.

Jasně, ani jeden z těchto typů videí si nevyžádává kreativitu. Nebo alespoň ne úplnou. Samozřejmě jde tag nebo challenge pojmout úplně jinak a udělat to originálně, nicméně takových videí značně ubývá.

Přesto si ale myslím, že tato videa mají smysl a své postavení na Youtubu. Tagy nám přibližují osobnost a vlastnost Youtubera, díky nim ho dokážeme více poznat. Navíc tag je příjemnou oddechovokou, u které sledující nemusí moc myslet a pokud se mu otázky líbí a přijdou mu jistým způsobem užitečné, může je poslat dál.

Challenge jsou sice co se týče rozumu nesmysl, nicméně mi neříkejte, že se občas nepodíváte na takové video. Mě 95% z nich vždycky aspoň v určitých případech rozesmálo. A také je nutno dodat, že když točí tu challenge dva lidi, tak se u toho pobaví (s kamarádkou jsme točily Yoga Challenge - bude někdy v březnu - a je tam více záběrů jak se smějeme a blbneme, než jak děláme skutečné polohy :D). A jakmile má Youtuber díky videu dobrou náladu, tak je to správně, ne?

Co se týče toho, že se to líbí hlavně dětem - samozřejmě. Můj brácha, kterému je skoro 22 taková videa neupřednostňuje, dívá se jen na pranky Američanů (kteří je mají o něco promakanější, než naše české prankcally.. a jiných pranků tu moc není). Toto sice není úplně přesný případ, protože brácha odsuzuje skoro celý český youtube, nicméně pár mých starších přátel se na český YT dívá, ale tato videa se jim vyloženě nelíbí. Mezitím co lidé v mém věku tato videa úplně žerou.

I to mi ale nepřijde úplně směrodatné. Proč by se tato videa neměla líbit třeba pětadvacetiletému chlápkovi? A proč by se měla líbit jedenáctiletému dítěti? To mě štve. Samozřejmě jedna z těch částí převažuje, ale to je u všeho. Stejné je to s let's playema a tím, že jsou spíše pro kluky. Nevím, proč si myslíte, že nás nebude půl hodina střílečky bavit? Právě naopak! Nad tím je třeba trošku pouvažovat a neházet hned všechny do jednoho pytle ;)

To je můj názor, rozhodně mě zajímá ten váš, takže ho určitě napište do komentářů, ať vidím pohled ze všech stran :)

Toto video se netýká čistě tohoto tématu, ale v jedné části o něm MadBrosáci mluví. S části s nimi souhlasím, s části ne (a tak to má být ;)) Co si o tom myslíte vy?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu?

Ano-------- ;)))

Komentáře

1 Heaven Heaven | E-mail | Web | 21. února 2015 v 18:41 | Reagovat

Youtubery příliš nesleduju, takže o tom moc přehled nemám :) Ale máš pravdu, originální to moc není, ale něco se dozvíme o autorovi. Stejně jako blogerské tagy a challenge. Když to má nápad a dobrý zpracování tak proč ne, ale nemělo by to být úplné kopírování někoho jiného nebo blbost :)

2 silluety silluety | Web | 21. února 2015 v 19:58 | Reagovat

No jak říkáš ty tagy i tady na blogu nejsou špatné, protože se o tom člověku něco nového dozvíme, nedá to moc velkou snahu a pak tam není ta kreativita, ale upřímně tohle mě moc nebaví, protože u youtuberů ani u blogerů nejsou jenom tagy ale točí nebo teda píší i jiné věci než jenom tohle :D takže asi tak :D
a challenge sou podle mě super :D myslim, že takhle u nějakýho youtubera jsem ještě sice neviděla jenom ho s challengí, ale víc lidí nebo aspoň dva :D Nejlepší je má Hoggy prostě :D
je sice fakt, že už to není to co bývalo.. ale zase vymýšlí i nový video, který nejsou v zahraničí a tak :D myslim, že ale zase tady holky youtuberky jsou takový víc "klučičí" a dělají i vlogy a prostě tak, ale když se podívám na tu americkou scénu tak jsou tam spíš diy nebo beauty :D takže já osobně to tak jakože mýchám :D já myslím, že všechno je v pohodě :D některý video jsou dobrý, některý špatný :D

3 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 22. února 2015 v 13:52 | Reagovat

Já mám jak TAGy, tak challenge prostě ráda... TAGy- tak jak píšeš, seznámí mě s osobností YTbera a vždycky se něco nového dozvím a navíc mě co baví, když někdo, koho ráda sleduju odpovídá na různé otázky. A netýká se to jen YTbe ale i blogu, samozřejmě :-)
A to samé challenge a výzvy... prostě je to sranda, vždycky se zasměju, zvedne mi to náladu a mám chuť to taky vyzkoušet... a já to prostě ráda sleduju a bodka :D.
Každý má jiný styl, každýmu se líbí něco jiného, ale já si myslím, že YTbeři mají mnoho různých videií, takže se jednou zavděčí prvním a jednou zase druhým :-)
Ale za mě prostě TAGy, challenge videa mají na YTbu sakra velké místo a vždycky se na ně ráda koukám.
BTW. Těším se na vaši Yoga challenge! :) :D :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama