Já a kytara ♥

24. března 2015 v 0:00 | Nany J |  Ze života
Ahoj, dneska to bude velmi upřímný 'citový' článek. Ráda bych napsala o jedné věcičce, která mi poslední dobou neuvěřitelně přirostla k srdíčku - a to o kytaře. Představím vám celou mojí story. Nevím, jestli to bude zajímavé, užitečné, jestli na to vůbec bude někdo chtít reagovat, ale rozhodla jsem se, že té mojí lásce také musím věnovat článek (když moje živá láska nechce o blogu ani slyšet).

Už jen to, jak jsem jí získala, bylo docela zajímavé. Všechno proběhlo naprosto tajně a zaplatila jsem si ji sama. Jasně, kytara není zase tak drahá záležitost, je to, jako kdybych trošku zařádila v Sephoře, ale stejně mě potěšilo, že jsem celou věc převzala do svých rukou a že jsem se v tomhle ohledu mohla spolehnout sama na sebe. Objednala jsem si ji od jedné slečny z VotočVohoz (taky si nemůžete na ten pitomý název Vinted zvyknout?), která ji nabízela poměrně levně, ale ve velmi dobrém stavu (o tom jsem se sama při dodání přesvědčila). Pro platbu přes internet jsem sice využila taťku, ale ten si myslel, že si zase objednávám hory oblečení, nebo kosmetiky.
Přišla zrovna v den, kdy jsem měla na programu natáčení s kamarádkou (ups, teď mi došlo, že jste to video ještě vůbec neviděli, asi bych to měla co nejdříve napravit), ukradla jsem jejímu klukovi míč (nikdy, NIKDY mě neprovokujte, já jsem schopná všeho), takže jsem měla na zádech poměrně těžký batoh a v ruce míč. Proto mi nebylo zrovna do zpěvu, když jsem musela až z pošty dovést kytaru. Kdyby byla zabalená jen v tom obalu, tak by to bylo v pohodě, ale ona na sobě měla ještě bublinky, takže jsem ji nesla v podpaží s tím, že mi upadnou ruce (je mi ale jasné, že kdybych tam ty súpr-čúpr bublinky neměla, tak bych měla kytaru napůl).
Když jsem došla domu, chytla mě vlna zoufalství. Začala jsem si říkat, jaký jsem idiot, proč jsem si jí kurva práce kupovala, když vlastně vůbec netuším, co dál. Díky za strýčka Google (jak s oblibou říkávají učitelé a mě to pěkně štve) - bez něho bych se určitě nic nenaučila. Naštěstí jsem našla skvělou >> paní<<, která dělá videolekce, takže každý krok podrobně vidíte. Na začátku lekce se naučíte jeden, dva akordy, na závěr si zahrajete písničku, ve které se tyto akordy vyskytují. Díky ní jsem zjistila, že mám rozladěnou kytaru (heh, pořád ji nemám naladěnou, Milado, kdy mi sakra dáš tu ladičku?), ale jinak jsem hrála poměrně slušně. Asi si někdo ťuká na hlavu, proč hraju na rozladěnou kytaru, když to vydává jiné tóny. Naučila jsem se pohyby. Umím rychle přehmátnout a už znám pár písniček nazpaměť. Ano, k něčemu mi to je.
A ještě bych ráda dodala to, jak se to dozvěděl táta: Nechala jsem kytaru opřenou o točící židli, a když táta vešel do pokoje a opřel se o ni, tak nezbývalo nic jiného než vyletět z postele, zachránit ji před tvrdým pádem a přiznat barvu. I když jsem to původně zamýšlela tak, že mu to řeknu společně s první písničkou, kterou budu umět. No, nevadí, aspoň jsem mu nezpůsobila silný infarkt - jen menší srdeční zástavu :D

Ke kytaře jsem si rychle vytvořila vztah. Vždycky mě přitahovala, hlavně teda elektrická, ale bylo mi jasné, že bude lepší, když se nejdříve naučím na normální a až potom budu něco zkoušet s tamtou. Musím říct, že jsem se dlouho rozhodovala mezi klavírem a kytarou, ale nakonec vyhrála kytara - a měla pro to několik důvodů: 1. Vejde se mi do pokoje (respektive absolutně netuším, kam ji dát, ale pořád lepší než klavír) 2. Až pojedeme někam s přáteli k táboráku, tak se to bude moc hodit a za 3. jsem chtěla hrát všechny ty písničky od Green Day (než mi někdo řekne, že jsem blbá, tak ano, vím, že jdou hrát na klavír, už jsem je mnohokrát slyšela a zní to fakt báječně a také nutno dodat, že i v jejich písničkách se objevuje). Zatím umím sice jen WMUWSE, ale i tak jsem spokojená. A co na tom všem bylo úplně nejlepší? Ten adrenalin. Tady vlastně nešlo o kytaru, ale o můj pocit. Všechno jsem dělala tajně, vůbec jsem netušila, do čeho jdu, nevěděla jsem co dělat, kdyby mě to náhodou nezačalo bavit... ale stejně jsem to riskla. A víte co? Jsem za to moc ráda!

Jestli chcete začít na něco hrát (a vlastně to platí pro úplně jakoukoli činnost), tak se nebojte a jděte do toho. Samozřejmě trošku myslete, ale jenom trošku :)

A jak to máte vy? Hrajete na nějaký hudební nástroj? Udělali jste někdy takové šílené rozhodnutí? Chtěli byste se někdy naučit hrát na kytaru? Máte prostor :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu?

Ano-------- ;)))

Komentáře

1 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 24. března 2015 v 5:47 | Reagovat

Tohle je moc dobrá story, s dobrým koncem. Obdiv za to, že jsi do toho šla na tajno! :-) Stejně pak taťka musel být rád, že má tak šikovnou dceru, která se chytla takového koníčku a jde do toho sama s plnou vervou! ;-) Já hrála hodně dlouhou dobu na klavír... sice jsem nebyla virtuóz, ale dalo se to poslouchat :D. To, co jsem chtěla, to jsem si zahrála. Teď už mám klavír odvezený (měla jsem ho nějakých 10let půjčený z půjčovny). Už teď mi schází... bylo to mé nejhorší rozhodnutí v životě... obrečela jsem to už několikrát. Mám zálusk na klávesy, protože musím na něco hrát... zlepšuje mi to náladu :-) a miluju to... ráda si zpívám a hraju... proto si šetřím na klávesy. ;-)
Jinak cesta s kytarou domů mě rozesmála, živě si to dokážu představit :D. A ještě, že jsi se nerozhodla pro ten klavír, ten by byl o hodně těžší propašovat :D (nereálný :-D) Přeju ti, aby tě to stále dlouho bavilo a naplňovalo :-) I já chtěla hrát na kytaru, podle mě je to prostě boží nástroj... ale teď chci hlavně v nejbližší době klávesy a pak se (snad) uvidí, jestli si troufnu i na kytaru ;-)

2 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 24. března 2015 v 5:48 | Reagovat

Btw. Na ten trapácký název Vinted si teda asi nikdy nezvyknu! To zase vymyslel, nějaký chytrolín! :D :-)

3 Bella-Kejtý<3 Bella-Kejtý<3 | Web | 24. března 2015 v 14:55 | Reagovat

Kytara mě svým způsobem lákala vždycky, ale místo kytary jsem dostala keyboard, na který stále neumím :D Podle mě je docela milé vůči rodičům, že si kytaru zaplatila sama, akorát trošku nevím proč si s tím dělala takové tajnosti.. :)
Nicméně jsi šikula, já jsem na kytaru hrála u kámošky a vůbec mi to nejde, ale časem bych se na ní chtěla naučit, a ještě předtím si jí koupit :D Hezká fotka Nany :) A abych nezapomněla, mě se písničky líbí spíše v kytarovém vydání než v podobě od piána :) Jak dlouho máš kytaru? :)

4 fakynn fakynn | E-mail | Web | 24. března 2015 v 19:15 | Reagovat

Krásný článek! :) Já osobně na kytaru zvládnu možná jeden akord. :/ Ale bývalý přítel mi vždy hrál na kytaru a prostě to bylo něco děsně sladkýho a dokonalýho. :)

5 Victoria Cool Victoria Cool | Web | 24. března 2015 v 20:42 | Reagovat

Kytara je skvělý nástroj :) Táta na něj hraje.

6 Hermione Hermione | Web | 24. března 2015 v 22:40 | Reagovat

Já hraju na klavír a jeden čas mě taky začala kytara přitahovat. Potom jsem jí dostala k Vánocům a pořád jsem nevěděla, kde se učit, hledala jsem videa na YT a pak jsem našla tuhle úplně super stránku: www.guitarbots.com , kde tě naučí ty největší základy a docela mě to baví, jak je to formou té hry. :) WMUWSE jsem se naučila na klavír a pak jsem se učila ještě BOBD, to umím i jakž takž na kytaru a pak na kytaru ještě nějaké písničky, ale už moc necvičím, mám docela málo času :/

7 Simix Simix | Web | 26. března 2015 v 19:18 | Reagovat

Ahoj :)
Hezky pěkně, já ani nevím, kolik kytara stojí :) Jsi dobrá :D
Na VotočVohoz? pane jo :) VotočVohoz zní známěji a lépe než Vinted,no ..
Takže se to platí přes internet?
No kdybys neukradla ten míč :D
Taky jsem dřív musela hrát na rozladěnou kytaru, protože jsem
nemívala ladičku :D Takže tě trochu v tomto chápu :D
Přesně nejdřív klasická.. španělka.. a pak elektrická :) Mělo by to tak být lepší :)
Prej, samozřejmě trošku myslete, ale jen trošku :D LOL :D
Klavír, je dražší a zabere víc místa a nevezmeš si ho tak snadno sebou ...
Já hraji i na klavír, ale doma ho nemám :D
Udělala jsem tak něco podobného :D Tak ahoj :)

8 Děda J. Děda J. | E-mail | 29. března 2015 v 15:04 | Reagovat

Ahoj Nany, hodnotím Tvou odvahu, doufám,že nám za týden už zahraješ, teda pokud si ji vezmeš do Německa, ale jinak schvaluji, jen vydržet!!! :D  :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama