Duben 2015

VINE: Nepořádek a jeho úklid

26. dubna 2015 v 12:27 | Nany J |  Video
Ahoj, dnes tu mám jenom takové rychlé video, něco jako vine - a to o věci, která je mi až moc dobře známá, nepořádku. Asi se tu všichni neshodneme, holt jsou lidé pořádní, nepořádní a pak bordeláři jako já :D Taková videa asi dělat nebudu, ale kdybyste chtěli, klidně napište.

Jinak strašně moc děkuji za ty povzbudivé komentáře u minulého článku, úplně mi to zvedlo náladu :)

Příjemné sledování

Život je boj

25. dubna 2015 v 19:44 | Nany J |  Ze života
Ahoj, dnes tu mám něco ve stylu deníku, ale vlastně tu budu mluvit spíše obecně. Poslední dobou je můj život plný nadšení i zklamání, překážek a bojů. Kdo nemá náladu na takový smutnější článek, tak ať raději nečte, stejně asi nakonec nepovolím komentáře, protože se spíše jen potřebuju vypsat.

Duben byl jeden velký stres. Doplňování věcí do školy mě zabíjelo, neměla jsem skoro žádný volný čas. A to jsem se vlastně ani neučila, jen jsem si dopisovala sešity a snažila se, abych hned nedostala milion pětek. Místo toho jsem si zařídila ředitelskou důtku (k tomu se skutečně vyjadřovat nebudu) a špatné známky z mnoha předmětů. Takže jsem se dokonce začala uči. Jenže tu byl jeden problém. Při mém normálním režimu jsem kašlala na školu a stejně jsem všechno sotva stíhala. Takže si asi dovedete představit co přišlo, když jsem věnovala dvě hoďky nějaké chemii. Jeden týden jsem dokonce dohromady spala 15 hodin. Jo, tolik by se mělo spát za dva dny a mně to vyšlo na týden. Ale uměla jsem to, z chemie už nemám 4, ale 3. Z bižule už nemám 3, ale 2... jo a z matiky už nemám 1-, ale 3.. to je když se připravujete na jiné věci, nespíte a pak vám dá napsat test z něčeho, co jste brali asi před měsícem, takže máte v hlavě prázdno. O to víc váš nas*re, když vaše dvě spolužačky všude říkají, že to bylo primitivní. Jo, možná pro ty, co měli čas a udělali dobrovolný příklady. To chápu. K tomu samozřejmě musím zmínit věc, kterou všichni nesnáší a stejně u nás stále je a to gladiátorky (velké referáty). Takové to když vaše spolužačky odevzdají výsledky, když jste kdovíkde a vy to odevzdáváte až když přijdete do školy, takže to vlastně vypadá tak, že vy na to kašlete. No nic, ještě že máme konzultantku, která to nějak neřeší.
Denně mi chodí desítky e-mailů. Skoro všechno jsou projekty a spolupráce, které neustále odmítám, protože na to prostě nemám čas, i když by se mi líbilo dostat nějakou kosmetiku na zkoušku. Ale to bych ji musela každý den používat a nakonec napsat recenzi a na to prostě nemám čas. Sem tam jdu i na nějakou rychlou schůzku.
Na horách jsem měla takovou challenge - když vydržím mít půl roku perfektně uklizeno, dostanu notebook. Ne, ještě jsem ani neuklidila. Chodím tady přes hromady oblečení, nádobí a odpadků (asi to zní přehnaně, ale je to pravda) a snažím se vydolovat trochu času na to, abych aspoň shodila všechno oblečení ze stolu a židle a mohla dělat úkol z matiky. Jenže to už je moc časově náročné.
Jediné, co se mi poslední dobou daří, je sport. Skoro každý den chodím běhat, vždy tak na 15 minut, 3 kiláky. Není to moc, ale -překvapivě- víc nestíhám.

Dneska jsme měly s kamarádkou natáčet jedno video, které mělo patřit k jednomu z nejlepších na mém kanále. Nakonec jsem to musela zrušit, není čas.

A co ještě musím v příštích 28 hodinách stihnout? Chtěla bych moc moc moc uklidit, protože když nemám čas, tak ani nestíhám dělat bordel (ano, na zemi mi leží ještě nějaké oblečení z březnových hor :)) a taky dodělat úkol z matiky (ano, můj rekord, když už jsem dělala úkoly, tak vždy v neděli večer a teď jsem ho začala dělat v sobotu odpoledne, bravo Nany).. jo a ještě musím sestříhat video, ve čtvrtek jsem to nestihla, protože jsem až do večere běhala po Praze a po tom, co jsem přišla domů, jsem sebou sekla a už jsem se nezvedla.. no, mám co dělat. Zítra ještě přijedou prarodiče... Zajímá mě, jestli půjdu v neděli skutečně spát o půlnoci, jak mi momentálně vychází, nebo jestli skončím až kolem čtvrté hodiny?

MÁ NĚKDO NÁVOD NA TO, JAK BOJOVAT S ČASEM? Páč já už spořím tím, že si u ohřívání jídla čistím zuby :D


Vtípky

24. dubna 2015 v 0:00 | Nany J |  To, co se jinam nevešlo
Ahoj, dnes tu mám další sérii vtipů, tentokrát s židovskou tématikou (takže rozhodně ne článek pro ty, co nemusí černý humor). Určitě mi napište, jaký vás pobavil nejvíce a také přidejte váš nejoblíbenější, ať se taky zasměju :)

Víte, jaký je rozdíl mezi Židem a skautem?
Skaut se vrátí z tábora.

Víte, jaký je rozdíl mezi pizzou a Židem?
Pizza v troubě nekřičí.

Víte, co dělá Žid za komínem?
Čeká na rodiče.

Už jsi viděl Lidice?
Ne..
Tak já ti je vypálím.

Žid: Franto, to neuvěříš, včera se nám narodil synek!
Franta: To je super, jak se jmenuje a kolik váží?
Žid: Isidor, váží 4,5kg.
Druhý den se sejdou znovu...
Franta: Tak co synek, kolik váží?
Žid: 4kg.
Franta: Jakto? To manželce došlo mléko?
Žid: Ne, ale byl na obřízce.

Rabín a kněz se srazí v autech. Obě vozidla jsou rozmlácená, ale oba klerikové vyvázli nezranění. Když se vyhrabou z trosek, rabín si všimne knězova roucha a povídá: "Koukám, že jste kněz. Já jsem rabín. Podívejte na naše auta, nic z nich nezbylo, ale nám se nic nestalo. To je znamení od Boha. Bůh musel chtít, abychom se potkali a stali se přáteli a po zbytek našich dní žili svorně v míru." "Plně s vámi souhlasím, to musí být božské znamení," přikyvuje kněz. "A koukněte, další zázrak. Moje auto je úplně zničené, ale lahvi mešního vína se nic nestalo. Bůh jistě chce, abychom toto víno vypili a oslavili tak štěstí a naše setkání." S těmito slovy podal rabín láhev knězi. Kněz s jeho promluvou souhlasil, otevřel láhev, zavdal si několik mocných loků a podal láhev zpět rabínovi. Rabín zacpal špunt zpět do lahve a podal ji opět knězi. Kněz se udiveně ptá: "Vy se nenapijete?" "Ne, já raději počkám na policisty."


Dokonalé přežírání

22. dubna 2015 v 7:00 | Nany J |  Téma týdne
Ahoj, dnes tu mám opět po delší době článek na téma týdne. Velmi mě zaujalo. Nevím, co si pod ním představí ostatní (určitě mi to napište do komentářů), ale já jednoznačně jídlo, jídlo a jídlo. Konkrétně bych se chtěla vyjádřit k totálnímu přežírání, závislosti na sladkém a o jiných věcech, které většině z nás nedělají dobrou postavu a ke zdraví už vůbec nepřispívají.

Je libo lízátka, bonbony, nebo snad palačinky?
Sladkosti jsou podle mě největším světovým problémem (když to "lehce" přeženu :D). Přijdete ze školy, vyčerpaní, bez nálady, stačí si dát Milku a hned je vám lépe. Jsou tři hodiny v noci a vy jste se ještě rozhodli, že se mrknete na další filmík. Nu což, tak vezmete ten obrovských pytel bonbónů a do půlky filmu ho máte v sobě. Je spoustu lidí, kteří jsou na sladkém vyloženě závislí, nedokáží bez něj být den, potom jsou, jak bych to řekla, poměrně agresivní.
Není zase tak těžké přestat. Zaprvé můžete tyhle nesmyslné nicnedávající dobroty nahradit ovocem, které také obsahuje nějaké cukry (ale mimo to i spoustu vitaminů a jiných látek), takže vám jistě bude chutnat. A co se týče hořké čokolády, tak ta je v pohodě, ideálních je tak 80%. A protože vím, že noční mlsání je u někoho na denním pořádku, tak zde musím doporučit i hodně žvýkat žvýkačky. Lepší jsou samozřejmě ty bez cukru, ale na druhou stranu je pořád lepší jedna sladká žvýkačka, která vám zažene chuť, než celý pytel bonbónů.

Jíst do sytosti...
Včera jsem si přečetla jednu velmi zajímavou knížku (o které vám ještě určitě napíšu), kde jsem se dozvěděla fakt hodně informací. Jednou z nich byla ta, že je zbytečné při hubnutí zmenšovat porce. Protože i lidé s nadváhou mohou být podvyživení. Naopak, čím více se těch správných věcí, které tělu dodají živiny sní, tak se hubne rychleji. A to samosebou neplatí jenom u hubnutí, celkově je to dobré pro vaše zdraví, orgány vám poděkují, to mi věřte.

...ale nepřežírat se
Někdo přijde domů ze školy, vezme si oběd, potom si vezme druhý oběd, potom třetí oběd a nakonec vlastně zjistí, že vůbec neměl hlad, jen třeba koukal na televizi, tak dostal chuť a teď ho akorát bolí břicho, je mu špatně a tělo opět strádá. Jíst do sytosti je sice super, ale rozhodně ne u telky, když se na jídlo nesoustředíte. Vím, že sedět u stolu a čumět do blba je nuda, ale víte, kolik jste toho snědli a jestli skutečně máte hlad, ne jen "záminku, proč chcete u televize zůstat déle". Když si vyberete správné jídlo, které vás zasytí a vyživí, nebudete s tím mít problém.

Co si o tom myslíte vy?
Přejídáte se, jíte hodně sladkého?
Jaká potravina vás vždy nejvíce zasytí?

Mějte se krásně, ahoj :)


Píseň, která mě dokáže rozbrečet | 7. den Music Challenge

21. dubna 2015 v 6:32 | Nany J |  Music Challenge
Ahoj, po delší době tu mám pokračování Music Challenge. Dnes jsem měla vybrat píseň, která mě dokáže rozbrečet. A věřte nebo ne, bylo to neskutečně těžké.
Nejsem ten typ člověka, který se rozbrečí nad dojemným filmem, písničkou... to ne. Žádnou písničku, která by mě skutečně dokázala rozbulet neznám. Na druhou stranu mám na svém seznamu hodně písniček, které poslouchám, když mám prostě depku. Dokážou mě trochu povzbudit, ale zároveň si "nehrajou" na klauna, který chce udělat z mraků slunce.

Green Day - Boulevard of Broken Dreams - ano, do této skupiny patří i moje nejoblíbenější písnička


Plexis - To se někdy stává - o této skupině se ještě někdy zmíním ;)

Já si toho Goga nemohla odpustit :)

A co vy? Dokáže vás nějaká písnička rozbrečet?

Recenze: Ghoul

20. dubna 2015 v 0:00 | Nany J |  Recenze
Ahoj, dnes tu mám mou první filmovou recenzi a to na vámi zvolený horor Ghoul. Byla jsem na něm minulý pátek v kině (tam je už od 26.2), na internetu jsem ho ještě neviděla. Zhlédnutí určitě doporučuji, i když to film pro slabší povahy skutečně není.

Žánr: Horor/Thriller
Režie: Petr Jákl
Hrají: Jennifer Armour, Jeremy Isabella, Paul S. Tracey, Debra Garza, Alina Golovlyova

Obsah: Trojice filmařů se vydává na Ukrajinu s cílem natočit unikátní dokument o kanibalismu. Strašlivý hladomor v letech 1932-1933 tu dohnal spoustu lidí k děsivým činům. Nečekaně se jejich pátrání začíná propojovat s příběhem jednoho z nejzvrácenějších zločinců novodobé historie, kanibala Andreje Čikatila. Během 12 let spáchal přes padesát brutálních vražd, při nichž své oběti částečně snědl. Společně s místní tlumočnicí, průvodcem a senzibilkou se snaží odhalit tajemství domu, kde se vše odehrávalo. V opuštěném stavení uprostřed ukrajinských lesů se z filmařů i jejich doprovodu však brzy stávají nedobrovolní vězni. Stísněný pocit ve zdech domu se mění v děsivá setkání s jiným světem. Ze záměru natočit dokument se stává hrůzyplný boj o život. Nikdo netuší, kdo nebo co je TAM VENKU...(Bioscop)


Můj názor: Jsem ráda, že jsem byla na filmu s kamarádkou, protože sama bych to podle mě nedala. Většina událostí v něm sice byla předvídatelná, ale i tak se u nich člověk dokázal pořádně leknout. A příběh je sám o sobě také nechutný a děsivý už jen z toho důvodu, že na Ukrajině ten hladomor skutečně byl a Čikatilo skutečně existoval.
Film se na první pohled může zdát velmi nekvalitní, ale právě roztřesená kamera a světlo baterky dodávalo filmu na reálnosti. Kdyby všechno bylo perfektně nasvícené a obraz stálý, vsadím se, že by se nebylo čeho leknout. Zvuku bych dala jednoznačně jedničku, kvalita dobrá, i přes všemožné stresové situace jsem všechno slyšela a také jsem si jasně všimla klasického hororového prvku - vždy, když je to napínavé a najednou zazní nějaký vzduch, je to o něco hlasitěji.
Herci se krásně vžili do rolí. O nějakých sympatiích bych tu tedy mluvit nemohla, každý z nich mě nějakým způsobem štval a moc pozitiv jsem na nich nenašla, ale to holt byla jejich role, kterou zahráli báječně.
Abych to shrnula: Ghoul sám o sobě není žádné umělecké hororové dílo - vyskytují se zde prvky, které jsme v moha hororech už dávno viděli. Na druhou stranu vás donutí chytnout se kamarádky a zakrýt si jedno oko, protože to občas nejde vydržet, napínavé okamžiky tam byly prakticky pořád. Rozhodně je to fajn film, na který budu dost dlouho vzpomínat. Na to, že se nejedná o dílo amerického Hollywoodu, že je to práce našich Čecháčků, tak fakt slušný.

Závěrečný tip: Nikdy, ale NIKDY nechoďte po krásném, vtipném a někdy až dojemném filmu (ano, mluvím o Rychle a zběsile) na takový horor. Z R&S nic nemám, zato Ghoula si budu moc dlouho pamatovat. A ne že by se mi ta brutalita zrovna líbila :D

  • Viděli jste Ghoula?
  • Máte rádi horory?
  • Co byste na této recenzi zlepšili?


A zase v "Dýnu" s Eliškou

19. dubna 2015 v 0:04 | Nany J |  Ze života
Ahoj, přeji krásný nedělní den, ideální na shrnutí posledního týdne. Zase se asi trochu rozepíšu, tak doufám, že to nebude vadit :)

Pondělí
Při dějáku jsem vymyslela krásnou básničku na zadní stranu čtenářského deníku (je plná rýmů nerýmů a je hodně ironicky deep, takže kdybyste si rádi početli, klidně ji sem hodím :D) Odpo jsem jela na koníky a jezdila jsem s kamarádkou a její mamkou na poníkovi Alfovi. Alfík je naprosté zlatíčko, ze začátku je hodně pomalý, ale když se rozpohybuje, tak dokonce i skáče a to naprosto parádně, je vidět, jak ho to baví.

(já tam takový zakrslík :D)

Úterý
Hrozný den, vážně. Celý pondělní večer jsem strávila nad učením bižule. Jen jednu jedinou věc jsem nemohla nacpat do hlavy. Tak jsem se na to vykašlala. Hádejte, z čeho mě vyzkoušela? Samozřejmě že z toho, co jsem neuměla. Ani ukecávání, aby se zeptala na něco jiného, že to vážně umím, nezabralo. Ale dobrý, na bižuli máme třídní, tak je ohleduplná a nic neznámkovala. To už neplatilo o chemikářce. Chyběly mi nějaké testy, měla jsem jedinou známku (a to 4) a tak jsem se chtěla domluvit, aby mi dala nějaký náhradní test, případně mě vyzkoušela. Jenže to jsem nevěděla, že to na mě takhle vytasí hned v to úterý. A prosby s tím, že to neumím, protože jsem celý studijní čas věnovala biologii moc nepomohlo. Navíc jsem test dopisovala s lidmi, kteří zcela upřímně se svými známkami nevynikají. Úplně celý test jsem odtipovala, napsala tam to, co mě napadlo a nakonec mám dvojku. Tuším, že ostatní mají kuli, ale to nevím jistě :D Na druhou stranu odpolední koníci byli úžasní. Lupínek poslouchal na slovo, jezdilo se mi vážně parádně.

Středa
Školu si prakticky nepamatuji. Odpoledne jsem byla běhat a trhla jsem svůj rekord (5,5km, vím že to pro někoho není moc, ale pro mě strašný úspěch). Pak jen na rychlovku k doktorce a následoval relax. Nebo spánek. To nevím. Vím jen to, že do té doby jsem dohromady naspala tak 3 hodiny, což není úplně ideální.

Čtvrtek
O literatuře se mi stal krásný trapas. Jak už to bývá, u starých a velmi nudných autorů se usíná velmi lehce. A ještě lepší je, když se vám celá řada začne smát. Sakra, copak není morální nechat člověka spát a zbytečně na něj neupozorňovat? Odpoledne jsem vyrazila s Eliškou do centra Prahy, koupily jsme dárek Z., o které budu ještě psát, šly jsme do našeho milovaného retro podniku, kde jsme spapkaly ty nejlepší lívance a ty nejlepší shaky světa a potom jsme se jen ta procházely a plánovaly, jak půjdeme na šlapadlo. Viděly jsme i Ryzákovou, Sailerovou a nějakou jejich kámojdu. Asi jsem divná, ale mě vždycky přijde strašně zvláštní takové """"""slavné""""""" lidi vidět :D

Pátek
Škola měla být v pohodě. Nebyla. V zemáku jsem si měla dopisovat test. Ne, nevěděla jsem ho. A on se potom nějaký průmysl Itálie a různé spolky vymýšlejí docela špatně. Mám tedy trojku, což není v zemáku žádná tragédie, vždycky jsem z něho měla čistou jedničku, tak teď budu mít třeba dvojku, tam je mi to celkem jedno. Ale jsem docela překvapená, že jsem tam slátala aspoň něco, protože jsem se na to nikdy neučila a psala jsem jen to, co jsem před dvěma měsíci pochytila a co jsem věděla už předtím. Odpo jsme šly s Eliškou a dalšími holkami z naší třídy k Zuzce na oslavu jejích narozek. Bylo to fajn, daly jsme si pizzu, kecaly, dělaly blbosti, no, znáte to.

Sobota
U Zuzky jsme i spaly. Původně to mělo být tak, že u Zuzky budou spát Saša, Saša Bety a já, Eliška a Pajda ve vedlejším pokoji na dvojposteli. Dopadlo to tak, že když jsme ze Zuzky pokoje někdy ve tři hodiny odcházely, tak jsem byla tak mrtvá, že jsem si lehla na úplně jinou nepovlečenou postel :D. Ale musím uznat, že po týdnu, kdy jsem naspala dohromady 5 hodin jsem se konečně vyspala jako normální člověk.
Potom jsem byla chvilku s Davidem (měl pro mě úžasný překvápko, možná vám o tom někdy v budoucnu povím) a potom jsem hrála celou dobu Dobyvatele. V jednom turnaji jsem se dostala do finále, ale bohužel. Získala jsem také maximální počet hvězd, musím uznat, že mi to prostě šlo. A potom jsme dávali dohromady trampolínu. Skákací plochu jsme museli koupit novou, ale trubky se nakonec nějak daly ohnout zpátky. A teď je přesně za devět minut půlnoc, akorát čas vydat :) Poslouchám Plexis a užívám si toho pocitu, že zítra nebudu muset nic dělat, budu se jen válet a psát. Ježiš, jak já to po tomhle úžasno-katastrofickém týdnu potřebuju :D

(na kvalitu nehleďte :D)

A jak jste se měli vy? :)


A KDO NEVIDĚL, TAK VČEREJŠÍ VIDEO << :)


11 faktů o mně!

18. dubna 2015 v 13:56 | Nany J |  Video
Ahoj, mám tu trochu opožděně video a to 11 faktů o mně. Snad k tomu výjimečně ani nemám co dodat :D

Příjemné sledování :)DĚKUJU!! ♥

Ach ten čas

16. dubna 2015 v 0:00 | Nany J |  Ze života
Ahoj, dnes tu bude místo videa takový článeček hlavně informačního charakteru. Omlouvám se, kdyby zde byly chyby, protože píšu na starém noťasu, kde je po celé obrazovce asi milion černých a zelených čar a skoro nic není vidět, píšu jen po paměti a doufám, že to bude ke čtení :D. Ale stejně se nejedná o žádné literární dílo, tak si to mohu dovolit.

Chtěla bych se omluvit, že teď na blog zvysoka kašlu. Ale vážně není čas. Šla jsem do sebe a dokonce jsem se učila, protože jsem si řekla, že mít čtyřku a pár trojek v tercii není zrovna dobrý nápad. Pozitivní zprávou je, že toto obětování času přineslo jisté výsledky a aspoň tu hnusnou čtyřku jsem zahnala. Zítra píšeme test z aj a na učení jsem se vykašlala - sice z angličtiny také moc neexceluji, ale slovíčka se prostě nějak naučím :D Dnešek jsem raději věnovala sportu a konečně i trochu blogu. Video by snad mohlo vyjít později večer a článek potom až v sobotu. A o nedělním videu nemám ani tušení, možná bude, možná ne. Ale nyní to vážně nemůžu odhadnout.

Taky se chci omluvit affská, že je obíhám strašně málo, snad nejméně, co jsem kdy obíhala. Víte, jak to většinou vypadá? Otevřu si všechny blogy s tím, že až budu mít všechno hotové, tak je rychle zkouknu. Mezitím většinou usnu (v docela vtipných polohách, nedávno to bylo tak, že jsem byla v polosedu, měla na klíně notebook, kolem mě na posteli učebnice biologie a matika a potom miska od večeře. Jisté zdokumentování sem raději přidávat nebud :D

Teď zrovna koukám ne Peťana (proto píšu na rozbitém notebooku, ten kvalitní obraz musím mít amozřejmě na krásné veliké a NEPRASKLÉ obrazovce. U něj se člověk dokáže tak příjemně uvolnit a nic neřešit.

To je asi všechno z informací, od pondělka by SNAD mělo být všechno jako dříve, ale co já vím, třeba mě sejme ožralý Peťan ;)
Ahoj!

Historický TAG

14. dubna 2015 v 16:26 | Nany J |  To, co se jinam nevešlo
Ahoj, po denní pauzičce vás opět vítám u článku - a doufám, že některé z vás nezklamu, protože to je opět TAG. Ale až do května poslední, slibuju :D

Které období dějin máš nejraději?
Určitě středověk

Antika, gotika, renesance nebo baroko?
Asi gotika, všechny stavby, které jsem zatím naživo viděla, se mi v tomto slohu líbily nejvíce.

Který letopočet si pamatuješ nejlépe?
Na letopočty mám docela pamatováka, takže když mi řeknete nějakou událost, pravděpodobně vám řeknu alespoň rok :D Nicméně klasikou, která se dobře pamatuje snad všem je Zlatá bula sicilská z roku 1212.

Přemyslovci nebo Lucemburkové?
Ti nejoblíbenější :D Je to docela těžké, ale asi Lucemburkové. Důvod nemám, asi mi jsou sympatictější :D

Domácí nebo zahraniční dějiny?
Rozhodně domácí

Co se ti lépe pamatuje - politické situace, nebo významné osobnosti a bitvy?
Určitě to druhé, protože politika mě nikdy nezajímala. Osobnosti jsou fajn a bitvy mě moc baví, ta strategie mě někdy vážně dostává.

První nebo druhá světová?
Druhou jsme ještě nebrali, první zrovna teď bereme, nicméně se těším spíše na tu druhou, protože mě zajímají určité události ohledně Hitlera a doufám, že to při hodinách nakousneme.

Jak zvládáš totalitní režimy?
Moc se mi nepletou, až na výjimky :D

Dokážeš vyjmenovat alespoň 10 amerických prezidentů?
Ještě jsme se o Americe skoro vůbec neučili, snad až na G. Washingtona. Příjmení pravděpodobně nějak zkomolím, tak mě kdyžtak opravte, jména prakticky nevím: Kennedy, Bush, Lincoln, Jefferson, Roosevelt (ti byli dva, ne? :D), Clinton, Nixon, Reagan, Obama :D Víc nevím :D

Jak dlouho trvala stoletá válka a mezi jakými zeměmi probíhala?
Tuším že 116 let a byla mezi Francií a Anglií?


Víš, co je to Mount Rushmore?
Skála, do které jsou vytesáni 4 prezidenti, ale jací, to netuším :D

Rytířské turnaje nebo gladiátorské hry?
Když to vezmu trochu jinak, tak gladiátorské hry se u nás na škole říká povinným referátům, na které se připravujeme půl roku a někdy ke konci pololetí je odříkáváme, takže určitěš rytířské turnaje :D

Kterého českého (československého) prezidenta považuješ za nejpřísnějšího?
Páni, to vůbec netuším.

Jaká je teorie vzniku vesmíru?
Docela by mě to zajímalo. Jasně, je tu Velký třesk, ale co předtím?

Dinosauři nebo mimozemšťani?
WTF? Asi dinosauři

Faraon nebo císař?
Záleží jaký :D Ale strašně se mi líbí egyptská kultura, tak zvolím spíše faraona.

Samuraj, nebo ninja?
Asi ninja, ale vážně nevím, v téhle oblasti nejsem moc vzdělaná.

Tvůj názor na starověké otroctví?
Fakt hrozná věc, v té době bych být nechtěla. Hodně lidí sice dneska nesnáší rasisty, ale na druhou stranu se už alespoň tolik neotročí jako dříve v J Americe.

Líbí se ti spíše kultura v Americe (indiánů), nebo na východě?
Oboje je hrozně zajímavé, ale já si zamilovala kulturu Japonska, takže spíše východ.

To byl celý tag, doufám, že se vám líbil a že ho také uděláte :)

Youtube TAG

12. dubna 2015 v 18:55 | Nany J |  Video
Ahoj, po nehorázných technických problémech (jasně tati, vůbec nepotřebuji nový počítač.. je přeci naprosto normální, že se mi video renderuje 5 hodin a mezitím mi 10x spadne celý počítač, to je v pohodě :)) tu mám konečně video. Nejsem s ním spokojená a nechci to úplně svalovat na střih, ale je prostě fakt, že takhle obtížně se mi už dlouho nestříhalo. Samotné video je také katastrofální, takže bych prosila, abyste u tohoto výtvoru nehodnotili ani střih ani moje mluvení :D.

Příjemné sledování :)


Bůh uctívej pátky

11. dubna 2015 v 11:38 | Nany J |  Ze života
Ahoj, omlouvám se, že dlouho nebyl článek a že ani ve čtvrtek nevyšlo video, ale absolutně nebyl čas. Sice mám pár článků v rozepsaných, které už čekají na publikování, ale ani k blogu.cz jsem se vlastně vůbec nedostala. Jenže i když byly tyto tři povelikonoční dny nehorázně hektické (jop, do školy jsem šla až ve středu), tak to bylo top. A jestli váš nebaví delší články, tak se aspoň mrkněte na pátek, páč fakt stojí za to.

Středa
Špatná zpráva - musela jsem ráno jet busem. Vím, že pro někoho je to denní rutina, ale já jsem v tomhle docela rozmazlená, páč všude a vždy jezdím autem. Ale dalo se to, dokonce jsem nezaspala a to už je co říct. Dobrá zpráva - v polovině první hodiny začne ředitel mluvit o tom, že neteče škola a že se jde domů. Jupí! Sice jsme museli volat rodičům, aby to bylo potvrzené, takže se to krapet protáhlo, ale aspoň mě mohla vyzvednout kámoška, která zrovna byla na první hodinu u doktora. Potom jsem jela k ní, tam jsme to pořádně rozjely, hrály jsme Dobyvatele (když jsme poprvé vyhrály, tak to bylo docela hustý, protože předtím to vždy vyšlo tak o sto bodů a my z toho byly hrozně naštvané) a pak jsme blbnuly, klasika.
Odpoledne jsem měla nějakou cvičící mánii či co a myslím, že už na sobě vidím další pokroky - a teď nekoukám na postavu, ale na fyzičku. To, co jsem dala ve středu, bych rok předtím prostě neudýchala a dostala infarkt :D

Čtvrtek
To už se bohužel do školy šlo. Ale jakž takž se to dalo. Odpoledne jsem měla jet na koně, ale nějak se to pokazilo a kvůli mé lenosti chodit na mail jsem si zrušila celý kurz. Ale v pohodě, od nového týdne chodím v pondělí a ještě k tomu se starou kamarádkou, což je vážně super.
Horší ale bylo to, co následovalo po koních. V tu chvíli jsem vlastně byla docela ráda, že mi koně odpadli a že jsem byla o hodinu dřív doma, jinak bych to nestíhala. Do dalšího dne jsem musela: umět zemák, umět občanku, napsat čtenářský deník, napsat líčení na 1A4 o Svatební košili, což je strašně moc na takové téma, udělat aspoň jednu část gladiátorek a k tomu všemu být vždy připravená na referát z bižule. Stihla jsem jen čtenářák (s tím, že mi ho poslala kámoška a já ho trochu předělala) a gladiátorky.

Pátek

Ráno jsem se vzbudila s tím, že nic nestíhám. Usnula jsem u rozkoukané Svatební košile. Ještě že jsem měla dost času, takže jsem to stihla napsat před odjezdem do školy (čj máme první hodinu). Zemák a občanku jsem se samozřejmě nenaučila, jak jinak. Test ze zemáku nebyl moc těžký, ale mám z něj dvojku a to kvůli tomu, že jsem radila. Pro dobrotu na žebrotu žejo. Znáte to, ne? Nesnášíte, když se vás pořád soused na každou otázku ptá a vy byste ho nejraději shodili ze židle, ale na druhou stranu nechcete být svi*ě, která se otočí a nepomůže kamarádce. Test z občanky už tak hvězdný nebyl, sice netuším, co mám, ale jsem si jistá, že to jednička nebude. Ono je to docela těžké, když si nejste schopni doplnit dvě hodiny, ze kterých se píše :). U těláku jsem si maximálně vylepšila náladu. Jak už jsem psala ze středy, jsem na sebe strašně v tom cvičení hrdá. Někdo by si mohl myslet, že se vychloubám, ale já vás tím chci spíše motivovat, že v tomhle ohledu jde dosáhnout všeho, stačí jen chtít a nevzdávat se. Skákali jsme přes švihadlo, což je můj největší nepřítel od doby, kdy jsme dělali vajíčko na známku. Doteď ho sice neumím, ale zato jsem překonala skoro všechny ve skocích za minutu (snožmo skáčete a po minutě se řekne stop). Ve třídě plné sportovkyň jsem měla tuším třetí nejvyšší počet. Měla jsem dvakrát tolik, co v sekundě. Proč? Zaprvé jsem mohla dýchat, takže jsem neměla chuŤ přestávat a zadruhé jsem byla v klidu. Ve dvojici jsme si to měli počítat a Z. sice skákala rychle, ale často dělala chyby. Já si skákala hezky pomalu, ale ani jednou jsem nepřestala a jupí, jsem na sebe fakt hrdá. Při florbalu jsem potom teda myslela, že mě to píchání v boku zabije, ale stejně. A asi minutu před bižulí se stalo něco, kvůli čemu jsem málem omdlela. Moje milá Drzounka mi poslala screen s tím, že jsem ve čtvrtek byla blog dne! Já jsem ani ve čtvrtek pořádně nestíhala jít na blog, tak jsem si toho nevšimla, takže o to víc jsem byla nadšená. Zařvala jsem to na celou třídu (hlavně že tam celou dobu řvou oni a asi dvě sekundy předtím sklapnou, ale co :D). MOC VÁM ZA TO CHCI PODĚKOVAT. TO VY, ČTENÁŘI, MĚ TAKHLE POSOUVÁTE :) Brzo bude speciální video (snad už zítra).

Odpoledne jsme si s kamarádkami daly tříšť a zmrzku v nějaké nové cukrárně. Vážně ňamka. A potom jsme s Eliškou šly do kina. Původní plán byl Rychle a sběsile a Americký sniper, ale to bych nebyla já, kdybych Elišku nezatáhla na horor. Ze začátku jsme se strašně lekaly, ale pak už jsem se spíš smála. Tak to je, když je někdo na horory vycvičený :D. Ale ten věk patnáct plus docela chápu, nechuťárna jak prase. Jinak, jestli byste chtěli recenzi buď na Rychle a sběsile nebo Ghoul, tak mi dejte vědět, ráda udělám, jen bych chtěla vědět, jestli by to někdo četl.

A teď je krásná sobota ráno, plánuju točit, psát, uklízet a cvičit, tak snad mi všechno vyjde tak, jak má :) Mějte se krásně, ahoj :)

3. díl - Editor | Jak na blog

8. dubna 2015 v 0:00 | Nany J |  Jak na blog
Ahoj, mám tu třetí díl článku z edice jak na blog. Tentokrát tu rychle shrnu editor, ve kterém články píšeme. Snad každý umí udělat tučné písmo, ale třeba absolutně netuší, jak využít práci s tabulkou.

Jako první máme možnost navolit si formát textu. Na blogu.cz není příliš možností, většinou je využíván hlavně "Odstavec". U klasických článků, kde není nic extra na zvýraznění je zbytečné používat jiné formáty.
Dalé tu je tučné písmo a kurzíva - vůbec se nebojím, že byste tyto možnosti neznali a ani nevyužívali. Poté je funkce přeškrtnuté písmo, dolní a horní index. Při klasických článcích se to příliš nevyužívá, nicméně už jsem mnohokrát byla vděčná, že je tu mám.

Poté je nastavení barvy písma a pozadí písma. Tady raději šetřit s barvami, aby to na blogu nevypadalo jak v cirkusu. Jednobarevné, max. dvoubarevné písmo je ideál. Poté je zarovnání - doleva, uprostřed, doprava a do bloku. To jsem rozebírala ZDE. Pak tu jsou odrážky - jak se znaky, tak s čísly. Ty se velmi hodí pro seznamy, tagy apod. S nimi samozřejmě souvisí odsazení. Opět se to hodí pro větší přehlednost. Klasické šipky znamenají kroky dozadu, dopředu a jako poslední tu máme HTML zdroj, se kterým pracují trošku zkušenější s počítačovými znalostmi (tedy, ono to je velice jednoduché, ale pro klasického blogera naprosto zbytečné).

V druhém řádku najdeme oddělovač, který zařídí zobrazení "Celého článku". O tom jsem se už ale také vypisovala ZDE. Vedle je vložení odkazu, které je velice užitečné. Už jen v tomto krátkém článku jsem ho dvakrát využila. Jen je důležité, abyste odkaz napsali dobře, u dlouhých odkazů se může vynechat jeden znak a hned je nefunkční. Následuje vložení obrázku (to myslím nemusím rozebírat) a vložení videa. Třeba z YT stačí zkopírovat odkaz (nikoliv ve vyhledávači, ale dole pod videem) a hned je tu. Emotikony moc lidí nevyužívá a když už, tak je píšou tímto stylem - :D, :), :(.
A následuje tu asi nejvíce problematická věc a to tabulka. Na co ji vlastně využívat? Např. při recenzi se báječně hodí. Vypadá pěkně, když dáte plusy a mínusy vedle sebe. Celkově je vhodné takto rozdělovat různé pro a proti. Kdo umí trošku pracovat Excelem, pochopí zbylé ikony raz dva. Nezkušeným doporučuji vytvořit cvičnou tabulku, kde si všechno odzkoušíte a zjistíte, co co udělá.

Myslíte si, že umíte s editorem dobře pracovat?
Pracujete s HTML zdrojem?

Jaké ankety preferuje

7. dubna 2015 v 1:25 | Nany J |  Blog
Ahoj, dnes tu mám pouze anketu, na kterou bych byla ráda, abyste reagovali. Všechno je anonymní, ale jestli chcete, můžete napsat komentář pod svým jménem, abyste odůvodnili svůj hlas. Byla bych za to moc vděčná, ale samozřejmě to záleží jen na vás.

Jde o to, jaké ankety na blozích preferujete.
1. Klasika - tím označuji ankety jako "Byl jsem tu." , "Líbil se vám článek?" nebo "Líbí se vám tento blog?"

2. Možnost reagovat ke článku - dejme tomu, že máte článek o lásce a dolů dáte anketu, "Jste zadaní/nezadaní" nebo něco v tom smyslu

3. Opravdu netradiční - tím myslím ankety, kde je třeba matematická otázka a vy hlasujete pro správnou odpověď - i když to vůbec nesouvisí se článkem

Asi je i více druhů, nicméně tohle jsou ty nejčastější, jaké jsem viděla. Byla bych ráda, kdyby opravdu každý čtenář (i ten normálně nereagující) odhlasoval a zdůvodnil :) Není to pro žádný speciální účel, jen by mě to zajímalo a případně bych díky tomu vylepšila ankety u mě na blogu.


Mějte se krásně, ahoj :)

PS: A jestli někdo neviděl nedělní video, tak se určitě ještě mrkněte :)


Odsuzování beauty Youtuberek

5. dubna 2015 v 20:10 | Nany J |  Video
Ahoj, trochu opožděně tu mám dnešní video. Musela jsem z technických důvodů prohodit toto a čtvrteční video, takže videoodpověď bude až příště. V tomhle videu si přijdu taková moc vážná, ale berte to zase trochu s rezervou.

Příjemné sledování :)