Když se člověku vybijí baterky

8. května 2015 v 0:00 | Nany J |  Téma týdne

Ahoj, dnes tu mám po delší době článek na TT, které zní Člověk na baterky. Zcela upřímně jsem tohle téma na ostatních blozích hodně pročítala, moc jsem se na něj těšila, bylo mi jasné, že se může brát z mnoha pohledů, např. vztahů apod. Já zde popíšu mojí zkušenost, kterou jsem si v posledních týdnech prošla a stále procházím.

V určité době jsem přestala všechno časově stíhat. Bylo to kvůli škole - po horách jsem toho musela hrozně moc dohánět (musím se přiznat, že doteď nemám takové ty nepodstatné předměty ,ve kterých mi to docela jde jako je čeština, němčina nebo děják, dopsané). Někomu se to zdá, že si týden rychle doplní, jenže tu byl ten problém, že jsme hned potom jeli na lyžák, a pak už jsme zase psali testy, na které jsem samozřejmě neměla doplněné učivo. Tím pádem se mi trochu zhoršily známky - nic drastického, ale už to nebylo jako v minulém pololetí. A tak jsem se musela začít aspoň trochu učit. Znáte to. Já a učení, to nejde dohromady. Neříkám, že není víc lidí, které to vyloženě nebaví, ale já se ani pořádně neuměla učit, takže mi trvalo hrozně dlouho, než jsem narvala třeba chemii do hlavy (nové učivo tam samozřejmě ještě nemám).
A v poslední době na nás všechno hodili. Strašně moc testů, poslední úpravy gladiátorek (píšu to ve středu, zítra je termín odevzdání a ne, ještě to nemáme hotové) a řešení vymyšlených problémů mi taky zrovna nepomohlo, i když se mě to vlastně vůbec netýkalo, ale to víte, na náladě vám to nepřidá.
Učitelé asi nechápou, že náš život není o tom, že hned co přijdeme domů, tak se začneme učit. Řekla bych, že žijí v tom, že jejich předmět je jediný, který máme. Jenže potom je problém, když si tohle myslí pět učitelů a rázem máte práci na celý den. To je potom těžké, když ve čtyři přijdete domů, za deset minut jedete na trénink, ze kterého se vrátíte unavení v sedm, né-li později. A vy musíte udělat úkol na matiku, naučit se na test z biologie, vypsat slovíčka a to je ještě mírnější forma. Stejně to nestihnete, ve škole o přestávce místo courání po chodbách a užívání s kamarády sháníte po celé třídě sešit z matiky, protože učivo sice chápete, ale ani deset minut si na něj nenajdete. A ne, neříkejte mi, že je to o organizaci času. To se řeší, když máte volný den a místo šprtání jdete s kamarády ven. Učitelé ale rozdíl nevidí. Ještě řeknou, že celé dny trávíme na facebooku a nic jiného neděláme. Možná jsme generace, která tráví čas na počítačích, ale rozhodně to není v tomto případě dobrá výmluva. Já když chci mermomocí na noťas, tak jdu spát třeba ve tři ráno - do půlnoci dělám školu a ty tři hoďky si užiju na počítači.
Dostávám se k další věci - a to k tomu, jak do nás všichni hustí, ať chodíme spát brzo, protože spánek je pro fungování moc důležitý. Jo, kdyby bylo tak jednoduché ulehnout v deset a prospat se krásných osm hodin. Jenže když v deset nemáte ani polovinu důležitých věcí hotovou, tak se na to nemůžete vykašlat.

Rozepsala jsem se trochu více, než jsem plánovala, asi to je taky tím, že se potřebuji z toho vypsat. Už mě to vážně štve. Sakra, copak učitelé nechápou, že jsme teprve v osmičce. Dobře, v tercii na gyml, no bože. Fakt nevím, jak to bude vypadat v nějaké sextě (kdy je prý učivo z takových těch mých oblíbených předmětů jako je matika nejtěžší), ale už teď si přijdu jako robot, který denně musí udělat milion věcí, nemá skoro žádný volný čas a ještě si v duchu říká, že si musí toho mladého školního života užívat, protože než se naděje, tak bude brečet na posledním zvonění.
Z toho vyčerpání jsem se dostala do nemoci. Možná za to teda taky můžou čarodejnice a Majáles, ale zima mi nebyla a že bych byla nějak nevhodně oblečená, to také ne, takže s klidem dávám aspoň částečnou vinu tomu, že jsem vůbec neměla čas na odpočinek.

A co vy? Taky se vám v životě stalo, že jste už skoro nemohli fungovat? Že to nebyla klasická úvaha, ale totální vyčerpání? A jak jste s tím bojovali?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu?

Ano-------- ;)))

Komentáře

1 Bella-kejtý❤ Bella-kejtý❤ | Web | 8. května 2015 v 7:34 | Reagovat

Přijde mi, že celkově na gymplu to do vás hustí, jak jen můžou. Celkově mi přijde, že 8 třída je asi nejtěžší. U nás tam bxl velký skok v testech. V sedmičce jsme psali pár testů týdně, ale v osmičce byl průmer testů za den okolo 4 každý den v týdnu, což se nedalo a poprvé za 8 let školy jsem se začala učit, kvůli střední škole a hodně známek jsem měla opravdu vydřený. Ta půlka devítky byl taky děs. A nějak se ztoho nemůžu vzpamatovat. Jsem hrozně unavená a taková bez nálady..

To, že jsi nemocná ze školy ti hodně věřím, protožr takhle pracují nervy. Občas mi taky přijde, že učitelé si myslí, že jejich předměty jsou jediné..
Hodně štěstí a brzo se uzdrav:)

2 silluety silluety | Web | 8. května 2015 v 11:00 | Reagovat

Na video se podívám později, moc teď nemám čas.. a zároveň se tímto dostávám k http://silluety.blog.cz/1505/dulezite ..
slibuju, že ti to pak všechno vynahradim, sis *-*

3 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 8. května 2015 v 11:42 | Reagovat

Hafo práce, hafo úkolů a všeho. Taky mi to tak vždycky připadalo. Ale věř, že to bude daleko horší a horší (v dalších ročnících) a to co je teď, tak je jenom začátek. - Suepr útěcha, že? Ale s tím nějak žiješ... To už snad pak ani nijak nepocítíš. Člověk si na to asi časem navykne a nesmí se z toho hroutit, protože není v lidských silách, abys všechno stihla. To prostě nejde... už se s tím pomalu smiřuju. Učitelé si neustále myslí, že jejich předmět je ten "nej." A taky žijí v neustále domněnce, že pořád sedíme jen u PC a nemáme co dělat. A že máme náladu se zřejmě pořád jenomučit a hustit něco do sebe (Samozřejmě ten jejich nejlepší předmět :D). Člověk by se z toho časem ale leda tak zbláznil a to by bylo všechno :-).
Takže ti přeju víc času na samu sebe... když se dělají věci do školy, čas strašně plyne a než se naděješ, je večer a nemáš skoro nic hotovo - tohle je mi až moc důvěrně známé... Ještě jednou přeju pořádnou dávku odpočinku a brzké uzdravení + snad budeš mít ve škole konečně pohov a pomalu se to bude uklidňovat! :-)

4 Hermione Hermione | Web | 8. května 2015 v 13:37 | Reagovat

Občas se mi to stane, že jsem opravdu vyčerpaná, ale já to s tím časem mám hodně podobně. Vlastně se domů nedostanu vůbec, většinou přijíždím kolem půl osmé. A pak se trochu učím, ale já to mám docela dobré, protože se moc učit nepotřebuji, ale stačí mi dávat pořádný pozor při hodině. Samozřejmě to už není jako na základce, ale jde to.:)
Doufám, že ti za chvíli bude lépe a budeš to trochu lépe zvládat :)

5 Heaven Heaven | E-mail | Web | 8. května 2015 v 17:05 | Reagovat

Koukám, že ten váš gympl je docela masakr. Já jsem taky na víceletým gymplu, konkrétně v sextě a už jsem si celkem zvykla. Nebylo to šílené, než jsem si na ten režim zvykla, ale teď už zhruba vím, kolik času potřebuju na ten a ten předmět, jenže když pak přijde pololetí nebo čtvrtletí, tak to taky není legrace. Člověk pak neví, kam skočit. Myslím ale, že v tercii to do nás začali více hustit a pak se to ještě zhoršilo s přechodem na vyšší gympl. No, nečekala jsem, že to bude taková prda, myslela jsem, že to bude v pohodě, ale nebylo.
Doufám, že se ti podaří to zvládnout :)

6 Kerr Kerr | Web | 8. května 2015 v 19:24 | Reagovat

Gympl bych nedávala, tím si jsem jistá. A fakt obdivuju všechny, kteří to stíhají, pečlivě se připravují a učí a psychicky to zvládají. Jsem tak šťastná za mojí základku a později za obchodku :P Tak hodně štěstí, ať to zvládneš co nejlíp, hlavně žádnej stres, bude líp :)

7 Simix Simix | Web | 8. května 2015 v 20:15 | Reagovat

~Čaué~
Nebýt Tebe, nevím ,co je za téma týdne :D
Já článek na toto téma čtu zatím jen u Tebe, jinde jsem na něj nenarazila :)
Dopisování sešitů a tak, to se někdy prostě nestíhá tak, jak si někteří myslí...
U nás profesoři chápu, že toho máme víc i s ostatních předmětů, ale prostě si myslí, že to všechno v pohodě stíháme a zvládáme, ale to opravdu ne!
No já někdy přijedu domů i kolem šesté..
Ale na druhou stranu nechodím už na žádný kroužek/koníček, to bylo na základce, kdy jsem nemusela dojíždět :)
Jo no, to mě štve, když si učitelé myslí, že vysedáváme jen u fb.. což někteří jo, ale rozhodně ne všichni. Máme i jiné věci na starosti...
Navíc.. i oni byli studenti, ne? O.o
Ty mi totálně čteš myšlenky ... I učitelé do nás hustí, ať chodíme brzy spát, ať jsme v klidu, ale copak to jde? Pokud máme pomáhat doma /což s pardonem už moc nedělám/ a učit se ... a mít nějaký čas volný... tak to sorry! :) Napsala jsi to opravdu krásně... To je věc,co mi moc pozitivity do života nepřidává... a jakmile učitelé ještě řeknou, buď v pohodě o nic nejde... a přece jen toho po nás chtějí.. tak se mi chce brečet. Tak ahoj a hodně štěstí ..

8 Vall Vall | Web | 8. května 2015 v 21:35 | Reagovat

Téma týdne je zajímavé :)
Ani jsem nevěděla, že je tento týden takové a to se většinou na témata týdne koukám :D
Nejlepší je, že každý si na téma týdne může vymyslet něco vlastního :)
Je fajn, že jsi napsala svoji zkušenost!
Já se učím průběžně. Nikdy to nenechávám na poslední chvíli, protože vím, že by se mi to nevyplatilo a neuměla bych to. Možná něco!
Týden je celkem dlouhá doba, i když to uteče. Za týden se napíše docela věcí do sešitů apod. Nesnáším si doplňovat učivo :D Nebaví mě to přepisovat a tak dál.
To nám učitelé taky říkají. Někteří učitelé, když nám řeknou, že budeme psát a my jim řekneme, že už píšeme jednu /dvě písemky tak nám termín oddálí. Opravdu jsem jim za to vděčná :)
Já u fb nevysedávám :) Vždycky přijdu domů, převléknu se, zapnu počítač a po nějaké době se jdu učit.
Vždycky si musím po škole od ní odpočinout :DD
Moc pěkně napsané :) Článek se povedl a chápu tě!

9 *Shock *Shock | Web | 8. května 2015 v 23:35 | Reagovat

Kdybych byla na tvém místě.. asi se jdu už odstřelit. Nedala bych to.

Máš předemnou respekt, že jsi na gymplu a že to svým způsobem dáváš.. i když jak tak koukám je to hodně vyčerpávající.. :-(

10 werangummi werangummi | Web | 10. května 2015 v 13:57 | Reagovat

Jsem taky v osmičce a vím, o čem mluvíš. My většinou máme tak týden klid, jeden dva testy týdně, ale potom přijde následující týden a všechno se nahrne do jednoho týdne tudíž to je třeba deset patnáct testů týdně. Já bych na gympl asi nešla, už jenom kvůli tomu, že je tam toho učení fakt hodně a celkově bych tu matiku, fyziku a chemii asi nezvládala. Já většinou moc nemocná nejsem, ale doplňování učiva nesnáším :D Moc pěkně jsi to napsala, skvělý článek!

11 liketeenspirit liketeenspirit | Web | 10. května 2015 v 19:10 | Reagovat

Přesně tohle znám, nejvíc se mi líb ila ta myšlenka o učení a zároveň prožívání mládí, protože to je něco, nad čím přemýšlím hodně často, v tomhle je náš systém podle mě špatně nastavenej.. Hodněkrát jsem přemýšlela, že ten nápor už mě nebaví a že z toho gymplu chci odejít, ale pokaždé si řeknu, že je to jenom tím, že bych toho nechtěla dělat tolik, jsem celkově hrozně línej a prokrastinující člověk a pořád hledám úniky a cestičky, jak dělat o kus míň.. :D no, kromě toho nám i učitelé přiznávají, že gympl je ze tří čtrtin složenej jenom z tlaku a ta zbylá čtvrtina je nějaký to učení.. a jde jim to teda skvěle :) :D

12 Dendy Dendy | Web | 11. května 2015 v 18:08 | Reagovat

Vsechny co znam z okoli z gymplu, tak maj vetsinou pohodu nez my ve skole. Nejaka seminarka, ale jinak je to vse. :-) vy mate nejaky ,,krutejsi". :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama