Svaťák

23. května 2015 v 16:42 | Nany J |  Ze života
Ahoj, dnes tu mám shrnutí týdne. Musím uznat, že se docela povedl.. teda, až na pár výjimek. Jinak se omlouvám, že včera nebyl článek a ten dnešní vychází až později, ale důvod mám, dozvíte se :)

Pondělí
Pondělí bylo docela pohodové. Měli jsme jen pět hodin. Jediná zátěž byla matika, kdy jsme začali brát něco nového - a to vždy znamená, že se blíží test. Odpoledne jsem jela na koně a konečně jsem dostala školního koně, kterého jsem ještě nikdy neměla - Loreta -, takže můžu říct, že už jsem si v té stáji vyzkoušela všechny školní koně :) Byl moc hodný a ten cval.. ještě doteď na ten příjemných chod vzpomínám.

Úterý
Zase jsme v matice začali brát něco nového. Nikdo ničemu nerozuměl, ale zeptat se by byla sebevražda. Naštěstí jsme test nepsali. Zato jsme ale psali úvahu. Musím si zatleskat, splácala jsem sto věcí dohromady, jestli to byla úvaha, to netuším, jen se modlím, aby ocenila moji slovní zásobu, protože jsem se opravdu vyřádila. Ale jinak katastrofa. A to ani nebyla špatná témata, naopak si myslím, že si tu každý mohl vybrat: Já a můj počítač, Stále někam spěcháme, Slova, slova, slova... a stejně málo komunikujeme a Nejztracenější den byl ten, kdy jsme se nesmáli. Já si vybrala to druhé, protože to ke mně v poslední době dost sedělo. Ale když o tom tak zpětně přemýšlím, Já a můj počítač by bylo lepší. Dobré na tomto dni bylo, že jsme měli místo osmi hodin jen pět, což byl obrovský rozdíl - vždy mám před odjezdem ke koním tak patnáct minut na najezení a převlečení a takhle jsem měla dlouhý relax :3 Potom už tedy následovali koníci, dostala jsem Lupínka, který byl moc hodný. Zlatíčko moje. Pak se se mnou ještě pár minut ňuňal.

Středa
Den, na který si všichni naplánovali sebevraždu, aneb náš rozvrh: biologie, angličtina, matika, matika, fyzika. Už mi tu jen chyběla chemie. V matice jsme začali brát něco nového. Jop, každou hodinu nové učivo. Dohánění na konci školního roku? Těžko říct. Nicméně po dvou hodinách jsem si připadala jako tělo bez duše a mozku, chtělo se mi neuvěřitelně spát a celou fyziku jsem jakž takž přežívala. Po příchodu domů jsem se natáhla do postele a modlila se, aby už byl konec týdne. Extrémně vyčerpávající den.

Čtvrtek
Do školy jsem šla s docela dobrou náladou - věděla jsem, že mě čekají jen čtyři hodiny (a ještě lepší na tom bylo, že druhá skupina jich měla pět :D). Jenže dobrá nálada odešla po testu z matiky. Za ty tři dny se mi všechno, co jsem chápala, smíchalo do jednoho nekonečného příkladu, který nemá řešení. Vypočítala jsem jen jeden příklad a měla jsem ho dobře, jenže ne, já debil to škrtla a přepsala. Aspoň postup mám dobře, snad mi dá 4- :D Ale myslím, že kdyby nám na to dala o blbé 3 minuty víc, tak budu mít aspoň 3. Protože ke konci mi došlo, jak jeden příklad počítat, jenže "položte pera" přišlo moc brzo. Ještě je tu šance, že test počítat nebude, protože i ti největší šprti to měli celé špatně... snad jí to dojde. V půl jedenácté jsem se začla učit zeměpis a v jedenáct jsem ho uměla. Miluju sciocamp, miluju svojí představivost, miluju svůj "talent" na hrátky s jazykem. Snad jen díky tomu jsem se to naučila.

Pátek
Pff, to už mě čekalo šest hodin. Hrozný rozdíl, věřte mi :D. I tak jsem ho ale prožívala poměrně dobře, protože ŽÁDNÁ MATIKA. Jo, to byl ten nejlepší pocit na světě. Test ze zemáku by snad měl dopadnout na jedničku. Ani atlas jsem nepotřebovala. S Eliškou (kterou jsme ráno vyzvedávali) jsme si tiply, co v tom testu bude. Tiply jsme tři otázky a všechny tři tam byly. Už jsme se naučily, co do testů dává. Místo těláku (o kterém jsem měla dodatečně běžet kilák a už jsem na to byla psychicky připravená) jsme nosili nějaké stoly a kytka. Oprava: holky nosily kytky, já a milada a kluci stoly :D Jsme to ale kulturistky. Dnes jsem si taky uvědomila jednu věc. V pondělí o tom asi bude článek, ještě nevím, zda to mám napsat, ale asi jo. Potom už byly pohodové hodiny, kdy jsem jen tak relaxovala. A PAK HURÁ DOMŮ! Ani nevíte, s jakou rychlostí jsem šla domů - vlastně skoro běžela.
Jenže se vždycky něc musí zkazit, jak jinak. V půl desáté jsem v klidu ležela v posteli a dívala se na youtube a najednou jsem ucítila, že po mně něco leze - mravenec. A ne jeden. Na mé ruce byli tři a na stěně pár cenťáků ode mě jich bylo aspoň 100. Úplně jsem vyskočila z postele a šla hledat tátu. Do půl jedenácté se tam vysávalo, uklízeno, práškovalo a stříkalo. Za tu dobu jsem stihla brečet, rozklepat se a řvát. Prostě fakt hrozný. Někdy kolem půlnoci jsem usínala s vlastně docela dobrým pocitem, protože už nikde žádní mravenci, jen já, polštář, prostěradlo a peřina. Ten pocit, když je kousíček od vás tolik mravenců nepřeju nikomu. Nějaká kámoška vtipkovala, že je to ještě dobrý, co kdyby to byli pavouci. No, kdyby to byli pavouci, tak vám tu teď nepíšu, protože už nejsem mezi živými, nebo píšu z nemocnice po těžkém infarktu.

A dneska jsem uklízela, poflakovala se... a za pár minut plánuju, že začnu dělat něco do školy, protože je mi jasné, že zítra čas mít nebudu.

Jaký byl váš týden?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu?

Ano-------- ;)))

Komentáře

1 Simix Simix | Web | 23. května 2015 v 16:52 | Reagovat

~Čaué~
My měli celý tento týden pět hodin :)
Školní kůň? :)
Témata na úvahy zní skvěle :)
V matice každou hodinu něco nového? To musí být docela mazec.... Taky někdy bereme každou hodinu něco nového, ale podle toho, kolik toho máme :D
Je fajn vědět, co profesor/ka dá do písemky :D
No ... hrozný pocit, mít pocit, že spíš s mravenci ... ale tak mravenci ještě docela jdou.
Ale asi se Ti nespalo už moc dobře... zvlášť z těch šmejdů s kterými jste je zneškodňovali ne ? Ale s pocitem, že by tam ještě byli ... I když jsi psala, že jsi usínala s docela dobrým pocitem, protože tam už žádný nebyli :) A ta fotka je mega :D

2 *Shock *Shock | Web | 24. května 2015 v 0:27 | Reagovat

Ano.. ten pocit, že mám kolem sebe 8568998 mravenců znám a to moc dobře. Jednou jsme se jich nemohli zbavit týden a odjeli jsme k známým.. a co oni? Taky je měli.

Nenávidím je, a nikomu to nepřeju :D je to fakt hrůza.

Já byla celý týden na švp.. a upřímně.. brala bych radši tu matiku. :D :D

Ale zbláznila bych se každou hodinu učit nové učivo, pff.. klaním se!

3 MrMarkii MrMarkii | Web | 24. května 2015 v 8:59 | Reagovat

Nany, normálně si deníky nečtu, ale v tomto případě jsem musel. Asi jsem měl nějakou slabou chvilku.

Mravenci! OMG! To se mi ještě nikdy nestalo, ale zase mi stalo, že jsem vedle pavouků. Večer tam nic nebylo a ráno jich tam bylo hodně! Naštěstí jsem infarkt nedostal, ale neustále jsem na to myslel, proč jsem nedostal infarkt.

Pokud jde o školu, u nás normálka. I když se blíží konec školního roku a nás ještě čeká praxe, učitelé a učitelky to zvládají poměrně dobře. Je pravda, že teď trochu zvýšili svoje tempo, ale kdoby ne? :D Nejhorší je, že na praxi nastupuje začátkem června a až se vrátíme, ve škole máme poslední dva-tři týdny a z některých předmětů buďto nemám já dostatečný počet známek nebo celá třída. Proč? Protože učitelé neustále chybí nebo byly maturity. Mimochodem znáš ten pocit, když si za svatouška třídy? Je to děsný pocit. Máš hotovej domácí úkol a k tomu si tam napsala ještě víc věcí, které tam být neměly a učitel tě prohlásí, že se od mě mají všichni co učit. Pak dějepis. Byl jsem ústně zkoušen, naštěstí se sešitem, přednášel jsem to svými slovy, mají se všichni ode mě učit. Ještě zbývá tělocvik, ve kterém jsem naprostá lama! Čeština - máme napsat slohovou práci na téma "To se nemělo stát". Příběh bych měl promyšlen, teď to stačí jen napsat. Bohužel všechny úkoly a všechny věci do školy dělám až  v neděli. Takže nemám moc času. To mi připomíná, že mimo té slohové práce, musíme ještě napsat seminární práci z matiky, kterou absolutně celá třída, včetně mě, nechápe, dále musíme zpracovat webovou stránku na webdesign, která bude obsahovat všechny funkce, které jsme se od začátku roku učily, dále napsat po praxi dvě zprávy o té praxi a ještě něco... Teď nevím co. A máme na to všechno poslední měsíc školy! Jsem zvědav, kolik nás to všechno udělá. Nejhorší na tom je, že některé práce musíme udělat během naší praxe! WTF? Jak mám dělat práce do školy, když budu zaneprázdněn prací, kterou mi dá firma?! Fuck Logic!

No, alespoň vidíš, že někteří jsou na tom mnohem hůř. Omlouvám se za to, že jsem trochu rozepsal. Snad to nevadí. :) Hodně štěstí do těch zbývajících testů! ;-)

4 Nany Nany | Web | 24. května 2015 v 10:38 | Reagovat

[3]: Heh, díky, že jsi mi napsal, docela jsi mi zvedl náladu, chtě nechtě musím uznat, že se mi trochu ulevilo, když to tak čtu. Tak snad všechno zvládneš, držím palečky :)

5 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 24. května 2015 v 14:57 | Reagovat

Koňům moc nerozumím, to by sis povyprávěla spíš s mýma kamarádkama :D :-) Mě to ke koním nikdy moc netáhlo :-).
Ta úvaha by mě docela zajímala. Měli jste super témata. To my, když sme ve škole psali úvahu, dostali jsme naprosté kraviny :D :-). Určitě jsi to napsala fajn a učitelka bude nadšená! ;)) uvidíš to! ;-)
No tu středu jste měli fakt zabijáckou, ani se ti nedivím, že jsi přišla vyčerpaná. Probírat v matice každou hodinu něco nového? Really? Tak to bych byla ztracený případ :D :-)
Jinak snad test z matiky dopadne aspoň na 4... i když by ta 3 byla lepši... :-) Nezoufej, třeba se učitelka umoudří a počítat vám to nebude! :D :-) I zázraky se dějí! :D
Zeměpis <3 ten jsem měla vždycky ráda :-) učil se mi dobře :-)
Tak zážitek s mravencema ti teda vůbec nezávidím. Nenávidím veškerou takovou havěť. Snad už se u tebe v pokoji neobjeví -_- bože, asi bych umřela. No ale kdyby tam byli ti pavouci, tak to bych umřela 100% -_-
Pěkný zbytek neděle! :))

6 Vall Vall | Web | 29. května 2015 v 19:44 | Reagovat

Koně nepatří mezi má oblíbená zvířata, ale nevadí mi.
Je fajn, že jste měli jenom pět hodin :D taky bych chtěla :)
Já nové látky poslouchám vždycky. Hlavní je, abych pochopila postup a k výsledku se už nějak dohrabu :D
Nám vždycky učitelka říká, že když něčemu nerozumíme, ať se hned ptáme.:D
Pět hodin je skvělý :) Je fajn, že jste test nepsali.
Úvaha ti snad dopadne dobře :)
Dvě matiky bych opravdu nechtěla. Matika nepatří mezi mé oblíbené předměty, ale možná se ještě stane, co já vím? :D
Někdy taky máme každou hodinu něco nového :D Strašně mě to štve, protože pak je toho moc najednou :)
Středu mám celkem ráda, protože domů jezdím brzo :D
Ccc, čtyři hodiny :D To je fakt fajn, když druhá skupina jich má pět :D Taky by mě to těšilo.
Držím palce, aby test nepočítala. taky mě štve to, když něco nechápu a najednou to pochopím a ona nám písemky vybere -_-
Miluju ten pocit, když nemáme matiku :D Jooo :)
Mravenci? Ty jo! To bych reagovala podobně jako ty.
Já se jednou probudila v posteli a na stropě byl pavouk. Já se tak lekla!

Můj týden byl celkem fajn. Nějaké ty písemky. Nálada byla ale celý týden skvělá,což je fakt super :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama