Červenec 2015

Novinky na blogu - plány, affs...

13. července 2015 v 0:00 | Nany J |  Blog
Ahoj, dnes tu mám spíše takový informační článek, kde vám "představím" všechny nové věci na blogu. Normálně bych to zmínila až v článku jak to bude v srpnu, ale přišlo mi fajn vás s tím seznámit.


Nejdříve bych vyřešila affs, protože to bude spíš taková rychlovka. Udělala jsem nové rozřazení, trošku podrobnější. Mám čtyři kategorie, jedna je taková nezajímavá - lidi, co se neozývají, nic nepíšou.. nechci vás hned mazat, chápu, že občas se něco semele a prostě se nejde ozvat.. na druhou stranu i tito lidé mají limit.
Další tři kategorie nejsou vůbec podle vašeho obíhání. Někdo u mě komentuje každý den, ale článek napíše sotva jednou za týden, proto je v horší skupině. Takže se na mě nezlobte holky, ale je zbytečné vás mít v nejlepší skupině, když bych u vás aspoň 5x týdně nenašla článek.


Dále trochu upevním plán článků a videí. Původně jsem se dělala s detailním plánem, ale pak jsem si řekla, že je to hloupost. Stejně bych to s největší pravděpodobností nedodržela.. to potom nemá smysl plánovat. Nakonec jsem si v hlavě vytvořila takovou obecnější představu, tak doufám, že se vám také zalíbí.

Přes prázdniny by videa vycházela klasicky dvakrát týdně, čtvrtek/neděle, jak jste zvyklí. Jak to bude na začátku školního roku nevím (jojo, už straším se školou, ale vemte si, že už je sakra 12.7., omg, to utíká!), ale předpokládám, že bych to takto ponechala, případně omezila na jednou týdně.
Jak už jsem psala, hodlám dělat trošku zajímavější videa, jednoho takového se dočkáte hned v neděli, tak doufám, že se vám bude líbit.

Co se článků týče, tam už to bude trochu komplikovanější. Každou sobotu by mělo vycházet shrnutí týdne. Přes prázdniny to ale pravidelně dělat nebudu, protože co je zajímavého, na celodenním ležení v posteli, cvičení a dívání se YT? Takže přes prázdniny tyto články omezeným.. ale od nového školního roku (zase Nany) se z nich stane pravidelný deník.
Také jsem vymyslela jednu úplně novou věc a dvě jsem tak trochu oprášila. Začnu novinkou - připravuji články, které se budou týkat rozdílu mezi Německem a Českem. Ačkoliv si jsou státy velice blízké, kultura bývá dost často odlišná. Těchto článků samozřejmě nebude hodně, ale myslím, že do konce roku by to mohlo být dobré spestření :)
Oprášila jsem tedy Rozhovory a Hodnocení blogů. Dříve jsem to dělala, ale nějak mě to omrzelo.. no, teď do toho jdu s větším odhodláním a nadšením, tak bych byla ráda, kdyby mi to vyšlo. ABYSTE SE ZAPSALI DO ROZHOVORŮ, KLIKNĚTE SEM, ABYSTE SE ZAPSALI DO HODNOCENÍ BLOGŮ, KLIKNĚTE SEM.
Jo a kdo by nevěděl, tak stále funguje Poradna, ale zatím do ní žádné nové dotazy nepřibyly, tak se klidně zeptejte.

Ostatní věci zůstávají tak, jak jsou, články budou vycházet klasicky o půlnoci, aby měli možnost ještě noční návštěvníci a zároveň ti ranní, snad se tady každý den dočkáte něčeho nového, protože teď blogu věnuji docela dost času... SNAD SE VÁM TU BUDE STÁLE LÍBIT.


Teď mám takovou deep náladu, že jsem prostě zapřemýšlela nad tím, co pro mě znamenáte, jak bych tu bez vás už asi nebyla a... jsem vám za vaše návštěvy, komentáře, názory hrozně vděčná :)

To by bylo snad z dnešního článku všechno, mějte se krásně :)

Videoodpověď 22

12. července 2015 v 12:05 | Nany J |  Video
Příjemné sledování :)あなたは日本語を話すことはできますか?Přeložíte to? :D

11. července 2015 v 11:41 | Nany J |  Tipy

V létě většina z nás jezdí do zahraničí, nebo třeba má brigádu v restauracích apod. Je jasné, že bez znalosti cizích jazyků se dnes nikam nepohnete. Úplné základy sice stačí, stejně se vždy dá domluvit rukama. Jenže čím lépe jazyky umíte, tím lépe se uplatníte. Když bych to brala pro ty školou povinné, tak tady vidím výhodu už jen při takových blbůstkách, jako rozumění písniček nebo seriálům. U starších je s dobrou jazykovou výbavou o něco jednodušší najít práci, nebo dokonce bydle v zahraničí. Ať je to cokoliv, jazyky se budou vždy hodit. A je jedno, jestli se učíte jeden, nebo pět.

Abych se dostala k samotnému článku. Dnes tu mám tipy, jak se lépe naučit cizí řeči - ať už jde o gramatiku a slovíčka, tak o mluvení. Vím, že podobných článků vzniklo hodně a je také pravdou, že ze začátku rychle shrnu věci, které zná skoro každý. Ale to bych nebyla já, kdybych nepřidala něco svého… co ještě nikde jinde nebylo. Let's go!

Seriály, filmy
Začněte s titulky a postupně i bez nich. Dobré je, když se ze začátku budete na dívat na filmy, které znáte i v češtině (ne teda slovo od slova, to by bylo k ničemu), abyste se nemuseli stoprocentně soustředit na děj a věnovali více pozornosti cizímu jazyku.

Písničky
Od fanoušků Rammstein vím, že se právě díky této skupině začali učit německy. Vždyť je super vědět, o čem celý svět zpívá. A chodit na karaoketexty a překládat si, to není moc zábava.

Knihy
Je hrozně těžké číst knihu. Vždyť mně dělá občas problém pochopit i v čj, co tím chtěl autor říct. Takže doporučuji začít s nenáročnými knížkami (já třeba volila Deník malého poseroutky), kde není skryta žádná filozofická ani podobně náročná myšlenka.

Quizlet.com
Tohle je webová stránka, kterou jsem poznala díky učitelce na angličtinu. Zadáte tam slovíčka a jejich překlad, a pak můžete dělat různé testy nebo dokonce hry. Je fakt, že se hodí až ve škole (což mi připomíná… jaktože už mám sakra přes 14 dní prázdniny? To letí moc rychle ksakru), ale je fajn si během prázdnin zajímavá slovíčka, která byste mohli potřebovat, sepsat a na konci prázdnin si udělat takové opakování právě na této stránce.

Když máte příležitost, tak ji využijte!
Hodně lidí kvůli mluvení jezdí do zahraničí. Takže když máte možnosti, jako třeba já (mamka v Německu, tak tam pravidelně jezdím), tak je využijte. Zcela upřímně, já jsem hrozně, ale fakt neuvěřitelně stydlivý člověk (i když to tak nemusí vypadat), takže se dost často bojím mluvit hlavně z toho důvodu, že něco řeknu špatně. Letos jsem si ale řekla, že je blbost toho nevyužít. Vždyť mě za chybu nikdo nezabije. Naopak, když mě opraví, tak si ji lépe zapamatuji a už to nikdy neřeknu špatně. Proto se nebojte a využijte jazyk, pokud máte možnost. Tím se zaručeně naučíte nejlépe.

Okoukávat není úplně dobré
Samozřejmě, když jazyk slyšíte, tak mu časem porozumíte. Ale pozor, abyste poslouchali správně. Stejně, jako jsou na Moravě ruky místo ruce, tak je v Porýním Falcku [milš] místo milch (pro nemluvící mléko). Tím chci říct - pozor na nářečí. Snažte se alespoň základy naučit správně a až poté odposlouchávejte tímto způsobem. Protože v takovém Bavorsku by vám [milš] fakt nevzali.

Ve škole nás většinou učí blbosti
Bohužel, učebnice jsou dělané takovou formou, aby to pro nás byla "zábava". Třeba my měli v němčině kapitolu o cirkusu. Docela oprávněně si myslím, že to v životě využiju maximálně jednou, jestli vůbec. Místo toho, aby tam hodili trochu potřebnějších frází navíc, nám do hlavy rvou zbytečnosti. Proto se zkuste ve volném čase zaměřit na běžné fáze, které v češtině používáte denodenně, ale na hodině jste je ještě ani okrajově nezmínili. Určitě toho není mnoho, takže se nebudete šprtat hodinu, jen si to párkrát přečtete, párkrát využijete a už vám bude cizí jazyk mnohem příjemnější, protože nebudete dohromady skládat "umělé" věty.

Jak se učíte cizí jazyky vy? Měli jste někdy nějakou příležitost hodně mluvit (delší zájezd apod.)? A jaké jazyky se vlastně učíte a které byste ještě chtěli umět?

Smysl pro styl?

10. července 2015 v 15:04 | Nany J |  Úvahy
Nedávno jsem se setkala s poměrně zajímavým článkem, ve kterém bylo jasně řečeno, že Češi nemají smysl pro styl. Neumí se oblékat a tím se vlastně prezentují jako lhostejný národ. Protože když je člověku jedno, jak vypadá, tak je mu jedno úplně všechno. K článku jsem se sice na blogu vyjádřila, nicméně mě to přivedlo k myšlence: Co je vlastně ten správný styl, podle kterého by se měli lidé řídit?

Každý vnímá svět trochu jinak. Dokonce i barvy jsou pro naše oči rozdílné. Kolikrát se mi stalo, že jsem se s někým právě o barvě dohadovala. A přitom zrovna barvy jsou věci, o kterých si myslíme, že jsou jasně dané. Tím pádem je jisté, že se stylem to bude mnohem komplikovanější.

Všeobecně jsou dána jakási pravidla. Jde o to, že do práce nebudete chodit v teplácích (pokud teda nepracujete jako tělocvikář) a že na ples džíny stačit nebudou. Naopak je také jasné, že je nesmysl tahat do lesa róbu jak na předávání Oskarů. To jsou věci, které mají určité logické odůvodnění, takže je vlastně ani normálně neřešíme. Jenže potom přijdeme k hlavnímu problému - i když na ples máme (dle našeho názoru) krásné šaty, nemusí se zamlouvat ostatním. Jo, splňují určitou délku, ale už třeba neladí se zbytkem outfitu, takže se z nás automaticky stává černá ovce, která nemá vkus. Jen z toho důvodu, že nedávno bylo v časopise jasně řečeno, že je teď módní mít všechno slazené.

V hlavně jsem ještě zapátrala zpátky k článku. Vybavilo se mi, že slečna hodně řešila i klasické oblečení. To, v čem chodíme do školy, nakupovat, nebo jen tak na procházku. Že takoví Francouzi nosí i při těchto příležitostech vždy krásné a upravené oblečení.

Neříkám, že bychom v těchto případech měli vypadat jak houmlesáci. Zcela upřímně, kdo z vás by vyšel do města v otrhaných teplákách a mikinou dlouhou pomalu ke kolenům? Ale pěkné tepláky se sedícím topem a normální mikinou už by nebyly takový problém, ne? Už se ale dostáváme k jádru problému. Někomu připadá i druhá možnost opovrženíhodná. Do města jedině v džínách, blůzce a nejlépe doplnit kabelkou LV.

A teď se svět rozdělí na dvě skupiny. Na lidi, kteří by klidně šli v teplácích a na lidi, kteří by se museli vymódit. Někteří by volili volný outfit z důvodu pohodlnosti a někteří by si ho vzali PROTOŽE SE JIM LÍBÍ. Možná by se to vymóděným Francouzům (neberte vážně) nezdálo, ale opravdu, i taková kombinace se může někomu líbit.

Takže podle některých lidí je právě tento outfit tím nejstylovějším, co jim může šatník nabídnout. Naopak šatičky s kabelkou by zavrhli. Protože by jim ta varianta připadala absolutně "antitstylová".

Z toho jasně vyplývá jediné - každý má trochu jiný vkus a na věci - oblečení - se díváme z různých úhlů pohledu.

Slečna ve článku ještě zmiňovala legíny, staré lidi s oblečením pro mladé a naše slavné ponožky do sandálů. Mně osobně se to také nelíbí, ale ani byste nevěřili, kolik lidí mi řeklo, že jim to vůbec nevadí, nebo se jim to dokonce líbí. Např. starší ženy se v růžovém tričku se psem mohou cítit mladší. Proč ne? Proč to těm starouškům nedopřát, když už mají všude vrásky a smrt na krku?

Jaký na to máte názor vy? Co si představíte pod spojením dobrý styl? V jaké skupině z výše zmiňovaných byste se ocitli vy?

PS: Článek bylo trochu těžší sesumírovat dohromady, protože je velmi těžké hodnotit tyto věci objektivně. Ačkoliv se to nezdá, patřím k těm, kteří mají rádi trochu vymóděnější věci a když jdou do společnosti větší, než je rodinný okruh, tak si dají na vzhledu záležet - většinou. Na druhou stranu plně chápu lidi, které slečna zkritizovala.

PSS: Autorku článku jsem nechtěla urazit, každý má na to jiný názor, jen jsem se opřela o ten její a napsala svůj vlastní, kde se snažím podívat z pohledu obou stran.

Opalování + suché vlasy?

9. července 2015 v 13:00 | Nany J |  Tipy
NEZAPOMEŇTE SE PODÍVAT NA VČEREJŠÍ VIDEO!

Ahoj, dnes tu mám článek, který se na začátku léta bude hodit snad všem. Bude totiž o tom, jak dosáhnout krásného opálení a co dělat se suchými vlasy, protože nevím jak vám, ale mě se po týdnu u moře a každodenním koupání v chlóru vlasy hrozně vysušují.


Opalovací krém za každých okolností
Hodně lidí si myslí, že když si nedá opalovací krém, tak se opálí rychleji. Chyba - rychleji se maximálně spálí. Pokud není sluneční záření nějak velké, postačí malý ochranný faktor, nicméně na dovolené u moře klidně ze začátku 50, potom postupně snižovat. Každý má svou pokožku tak nějak ozkoušenou, ví, co snese, jak rychle se přizpůsobí apod., takže ochranný faktor záleží čistě na vás, nicméně na krémy vážně dbejte. Lepší být bílá jako stěna, než červená jako rak.

I po sprše
Jo, často nastává loupací proces. Krásně opálená pokožka se vám za pár dní sloupe. Jak se tomu vyhnout, nebo jak aspoň omezit běžnou výměnu kůže? Stačí se po každém sprchování namazat pořádně vyživujícím tělovým mlékem. Nemusí to nutně být krém po opalování, stačí obyčejný, který normálně používáte. Samozřejmě, že se kůže vymění, ale proces je rychlý a opálení vám zůstane.

Nemusíte přímo ležet
Bronz nemusíte chytat jenom celý den na lehátku. To po chvilce relaxu totiž začíná být pěkná nuda. Naopak, je lepší, když budete dělat různé aktivity, jako bazén, nějaké sportování, sraz s kamarádkami nebo s klukem apod. Jasný důkaz mám na kámošce - vždycky byla hodně světlá, ale v tomhle roce byla už někdy v červnu docela tmavá právě z toho důvodu, že trávila hodně dní venku.. a vůbec ne za účelem opálit se.

Když už zčervenáte..
Někteří lidé na to prostě mají smůlu. Málo pigmentu a tím pádem i větší náchylnost ke spálení. Někdo se třeba spálí a další den mu to zhnědne, někdo je zase červený tak, že nemůže jít další tři dny pořádně na sluníčko. Pokud se vám něco takového stane, tak použijte nějaký Panthenol nebo něco podobného, aby vás to nebolelo a aby měla pokožka lepší možnosti na zahojení.

Nepřehánějte to
Neznám člověka, který by neměl rád, když se aspoň trochu opálí, chytne prostě takovou tu zdravou barvičku.. Ale nesmíte to přeháně. Pří velmi častém a vysilujícím opalování totiž otevíráte dveře rakovině kůže a podobným svinstvům, takže všeho s mírou.


Olejíčky
Ať už míříte k moři nebo k bazénu, určitě je fajn, když do vlasů vmasírujete trochu oleje, který vlasy krásně promastí a připraví je na vylehávání na sluníčku i na slanou/chlórovanou vodu.

Kondicionéry, masky, balzámy..
Hodně lidí používá v průběhu roku pouze šampon. Je pravda, že žádné další produkty na vlasy ani nepotřebují. Ale přeci jenom v létě dostanou docela zabrat, takže jim určitě prospěje kondicionér, nebo aspoň jednou za čas maska. Věřte, že vlasy ji nasajou jako uschlé květiny.

Klouboky jsou v módě!
Vlasům prospěje, když nebudou pořád vykukovat na sluníčku. Klouboky se navíc teď docela nosí, hlavně ty velké. I obyčejná snapback ale stačí. Rozhodně jsou pro vlasy fajn i různé drdoly a copy, které mají navíc tu výhodu, že máte odkrytý krk, což znamená o jedno uvařené zpocené místo méně.
__

To bylo pár rychlých tipů (které vám pravděpodobně nebyly úplně neznámé, ale jak říkám vždy, je fajn si je připomenout). Doufám, že se vám článek líbil... páč jsem přidala exkluzivní nápisy :D

Jaké tipy máte vy?


Apple x Windows

8. července 2015 v 15:19 | Nany J |  Video
Ahoj, dnes tu mám dlouho očekávané video, ve kterém srovnávám Macbook s ostatními notebooky. Doufám, že se vám video bude líbit. Jinak se omlouvám, že včera nevyšel článek a ten původně dnešní vyjde až zítra, ale nějak se mi to vykouřilo z hlavy a navíc večer, kdy jsem chtěla články napsat, vypadl proud a po ránu se mi nic psát nechtělo, tak jsem udělala menší rošádu, snad nevadí :)

Příjemné sledování :)

Dovolená - deník + fotky

6. července 2015 v 0:00 | Nany J |  Ze života
Ahoj, dnes tu mám tedy deník se všemi zážitky a poměrně dost fotek. Možná bude trochu delší, ale výjimečně to snad nevadí :)

Btw: Lidi, omlouvám se, že sem vás nestihla oběhnout, dneska všehno napravím, slibuju!

Sobota
V půl třetí vstávání. JUPÍ. Nevím, kdo z nás všech vypadal jako víc jako mrtvola. Možná jediný táta byl čilý a to z toho důvodu, že vlastně vůbec nespal, a tak nemusel podstupovat vražedné buzení. Dobrý, to by ještě šlo… jenže pak jsme odlétali prakticky jako poslední pasažéři. A k tomu nepočítám problém s pípajícími converskami. Wtf? Odkdy pípají boty? Pořád ale víc zabodoval V., protože před kontrolou našel nůžky a později se ukázalo, že má v batohu nábojnice či co… Lel. A ještě musím dodat, že jsme se pěkně potkali s Kadeřábkem (fotbalista), který měl namířeno stejným směrem, akorát do jiného města. Když jsme dorazili, tak se mi to okamžitě zalíbilo. Kréta je moc krásná. Navíc i paní v recepci byla hrozně milá a skvěle jsem jí rozumněla. Zašli jsme tedy k moři, kde jsem si úžasně zaskákala ve vlnách a začala číst první knížku.. pak z toho byly dvě knížky. Večer bylo karaoke. LEL. I když to chvilku trvalo, odvážila se mužská část naší výpravy po pár drinkách zazpívat Lemon Tree a pak Another Brick In The Wall. Myslím, že získali velký potlesk.


Neděle
To byl výlet na Knóssos. Poměrně brzké vstávání, které mě fakt druhý den už zabíjelo (po předešlém dni se osmá hodina zdála moc dramatická). Bylo to tam docela fajn, ale mě ty šutry, pár sloupů a fresek vůbec nezaujalo. I když mám historii ráda, tak se jí nechci věnovat z toho důvodu, že starověk nemusím. Kdyby všechno začalo kolem toho pátého století, tak by to bylo o dost lepší, ale to teď nebudu řešit. Aspoň jsme si cestu oživili neustálým otevíráním kufru. To byla moc velká zábava, když jsme tam měli všechny tašky. Večer jsme se šli ještě rychle vykoupat a já přečetla další knížku. Za dva dny jsem v sobě měla tři knížky jako nic. Vlny byly opět veliké, větší, než den předtím, tak bylo docela brutální přes ně skákat. A ještě bych zapomněla zmínit naše klasické večerní posezení, které se konalo na terase u baru s výhledem na moře. Hráli jsme prší, ostatní pak hráli žolíky a já pilně pracovala na blogu. Vlastně blog beru jako práci - práci, která mě baví, za kterou mám mzdu (reakce od vás čtenářů) a dejme tomu, že mám i smlouvu, když jsem souhlasila s podmínkami blog.cz (když to hodně zobecním). Inspiraci mi dodávala tequila sunrise - ostatně, jako celý zbytek týdne (jedna sklenička, žádné ožrávání pls).
Pondělí
To bylo moře o dost klidnější.. skvělá příležitost, jak přečíst další dvě knížky. Moře bylo samozřejmě taky fajn, ale víte, když nejsou vlny, tak toho zas tolik nejde dělat. Taky jsme začali hrát beach tennis, každoroční zvyk. Kdo je s tátou v týmu, je prakticky neporazitelný. Většinou se hřiště rozděluje na půlky, on většinou vychytá další čtvrtinu svého spoluhráče. Borec, ne?Úterý
Moře bylo stále klidné a já jsem dočetla další knížku. Pche, řekla jsem si, že mi šest bude stačit. Nestačilo. Táta mi naštěstí půjčil Konec Prokrastinace, na kterou udělám konce měsíce recenzi (na samotnou knížku bych udělala už teď, jenže v knížce jsou právě určité rady, výzvy, které se mají měsíc dodržovat, a tak to chci udělat až po vyzkoušení). Také jsme byly s M. na józe. Není to nic pro mě. Měli jsme udělat téměř při každém cviku pět nádechů a výdechů, což je pro mě něco absolutně nemožné, většinou se mi se štěstím povedlo osm. Holt, jsem radši na pohyb, při kterém je pět nádechů a výdechů za pět sekund :D Ale nohy z toho bolely dost. Asi si radši zarelaxuji u zvedání činek ;)

tohle všechno (+ dalších 150 stránek) jsem za ten týden přečetla - dohromady cca 1400 stránek čistého textu

Středa
Ráno jsme začali aerobikem či co to bylo v moři. Bylo to dost dobré, fakt makačka, akorát mě jaksi při některých cvicích brzdily hubené slečinky, kterým šlo spíš o dobrý vzhled než o makání. Ke konci jsem byla smutná, ráda bych pokračovala. Aspoň o čtvrthodinku déle. Po chvilce relaxu a mé četby (M. mi půjčila knížku) jsme vyrazili na vodní atrakce. Vždycky jsem se toho hrozně bála, ale po mém skvělém zážitku, tuším, že na Corfu, se mi to hrozně zalíbilo. Nejdřív jsem chtěla na banán, ale ostatní zvolili Jet Ski. Zprvu jsem byla docela zklamaná, ale nakonec jsem si řekla, že to bude sranda. A taky že byla. O adrenalinu teda ani nemluvě, brácha, za kterým jsem seděla, jel sotva deset km za hodinu a už mi to připadalo rychlé. Po čase jsem si ale zvykla a už jsme pádili sedmdesát za hodinu, což je na tom sakra velká rychlost. Všechny záběry jste mohli vidět včera, bohužel tam je jen rozjed, jelikož jsme jeli hrozně daleko. Ale bylo to mega! Klidně bych si to zopakovala. Navíc dobrý trénink na koně - takhle pevně jsem se držela Lutina, když se mi nedávno dost hezky nadšením splašil.


Čtvrtek
Předešlý den byla nějaká párty. Já jsem teda o ní nic nevěděla, protože jsem si v jedenáct zamířila z terasy na pokoj, ale probudil mě brácha, který přišel domů cca v půl páté. Fakt skvěle naplánované, když se jelo na výlet. V autě samozřejmě všichni pártymani usnuli a já si v klidu četla knížku. Jojo, tu jsem nemohla dát za jeden den, 680 zabijáckých stran. Jeli jsme na pláž, kde měl být růžový písek, krásná voda apod. Růžový písek mě zklamal, byl jen na okrajích mezi pláží a moře a ani se pořádně nedal vyfotit, ale bylo to tam moc hezký, krásně čistá, ale pěkně studená voda, líbilo se mi tam. Opět jsem pokročila s knížkou, ten den jsem se z nějaké strany 200 dostala na 500, což mi nepřijde vůbec zlé. Proč takhle čtu jen na dovolené a doma dávám přednost počítači? Musím to napravit! Po docela pozdním příjezdu jsme se vydali na takové rychlé osvěžení a bech tennis k moři. Foukal mega vítr. Vlny byly fajne, ale přeci jenom jsem byla docela unavená a byla mi zima, tak jsem si to 100% neužila. Beach tennis byla jiná sranda, z jedné strany se musela dát pecka a stejně bylo sázkou do loterie, jestli přeletí síť, na druhé straně se i lehká střela mohla dostat do outu.


Pátek
Poslední den u moře. Ráno jsem strávila psaním článků (jojo, přesně takhle se tráví poslední den na dovče Nany), a pak jsem vyrazila k moři. Vlny opět nezklamaly. Skákalo se v nich skvěle, dokonce jsem se párkrát dost silně napila. Také se mi povedlo přečíst tu skoro 700 stránkovou zrůdu, která mě nakonec tak zaujala, že na ní zítra budete mít recenzi. Víte, že recenze moc nedělám, ale v poslední době mi do ruky přichází samé dobré knížky. K večeru jsme hráli beach tennis, už mi to šlo o dost víc, takže to nebylo s taťkou třičtvrtě na čtvrt, ale klasicky půl na půl. A večer už nebylo nic zajímavého, večeře (samé ryby, takže mě velmi zklamali), jen balení (které jsem zvládla překvapivě dobře) a mé klasické psaní článků.


No a v sobotu jsme letěli… to už snad není nic zajímavého. Tím bych tedy ukončila celý tenhle článek. Dovolen se mi moc líbila, i když teda musím přiznat, že jsem párkrát podléhala stresu, zvlášť třetí den, kdy jsem dočetla všechny své knížky, které jsem s sebou měla. Ale dobrý, přežila jsem!

Pojedete nějak na dovču, popřípadě kam?

Dovolená Kréta - sestřih

4. července 2015 v 23:29 | Nany J |  Video
Ahoj, tak jsem se vrátila z dovči. To byl vlastně důvod mé neaktivity. Dneska a zítra plánuji přečíst všechny články, které mé milované affsky a jiní návštěvníci za tu dobu napsali, zřejmě to bude na dlouho, už se ale moc těším :)

Zítra vyjde deník, takže videu nemusíte věnovat zvláštní pozornost. Původně jsem chtěla vlogovat, ale pak jsem si řekla, že si chci dovču pořádně užít a že se mi vážně nechce všude tahat kameru a stokrát pořádně ostřit. Takže jsou záběry velmi rychlé a dejme tomu, že vlastně o ničem (ale aspoň získáte nějaký ten přehled, takže vás minuta sledování nezabije :)).

Příjemné sledování :)


Píseň, kterou mám momentálně jako vyzváněcí tón | 15. den Music Challenge

4. července 2015 v 0:00 | Nany J |  Music Challenge
Ahoj, dnes tu mám na delší dobu poslední díl music challenge. Bude sfouknut poměrně rychle, protože u něj nemusím přemýšlet :D

Na vyzvánění mám Jesus Of Suburbia od GD. Je na ní super, že je fakt hodně slyšet. Ale na druhou stranu se mi neohraje, protože mám 90% času jen vibrace :D

Jaké vyzvánění máte vy? Jak často ho měníte? - já mám tohle už asi rok :)


Začátek léta - fotky

3. července 2015 v 0:00 | Nany J |  Fotky
Stejně všichni chceme běhat venku, tak si jen prohlídněte fotky a běžte :)
4. díl - Miniatura | Jak na video

2. července 2015 v 0:00 | Nany J |  Jak na blog
Ahoj, mám tu další díl z edice jak na video. Dnes vás seznámím s jistou věcí, kterou mnoho začínajících youtuberů nevyužívá a přitom by jim přinesla větší sledovanost.

Miniatury jsou takové ty obrázky u videa. Mají jeden jediný účel - nalákat lidi na video. Takže pokud se na miniaturu vykašlete, je pravděpodobné, že video člověka vůbec nezaujme. Holt nesuď knihu podle obalu neplatí.

Vemte si, že do vyhledávání napíšete jídlo. Zaujme vás více video, které bude mít úžasnou minuaturu s fotkami jídla, různými nápisy a pěknou úpravou, nebo video, kde bude vidět rozmataně půlka jídla a půlka stolu?

Úprava
Do miniatury je nejlepší dát vlastní fotky. Už to značí o tom, že to video bude mít nějakou kvalitu. Když totiž někde vidíte krásnou fotku z netu a říkáte si, že to bude dobrý, tak na vás vybahne webka a zvuk ve stylu robot.
Nejlepší je tam dát i nápis. Je lepší, když bude více vidět a než nevidět. Jsou skvělé fonty, které můžete dát přes celou miniaturu a bude to vypadat dobře, pak jsou fonty, které potřebují nějaké pozadí a zmenšenou verzi. To už je vcelku jedno. Vybírejte podle toho, co by vás nejvíce zaujalo.

Bacha na velikost
Youtube je často velmi zlý v tom, že mi tam nedovoluje dát velkou miniaturu. Jelikož 99% dělám v picmonkey, tak si při ukládání musím dát dobrý pozor, abych obrázek uložila v co nejmenší možné velikosti. Stejně je to jedno, když to bude potom tak malé ;)

Výhoda dobrých miniatur
Určitě znáte to, když sledujete nějaké videa a vedle jsou doporučená videa. Pokud vás miniatura (a samozřejmě téma) zaujme, s největší pravděpodobností na to kliknete. A teď jsme v té fázi, že ačkoliv je video jakž takž průměrné, má vysokou sledovanost. A ještě lepší je, že pokud je video dobré, tak vám naroste počet dlouhodobě sledujících. A to už stojí za to, ne?

Přidáváte ke svým videím své miniaturky? Soudíte videa na začátku podle nich?


tohle byla miniatura na emoji tag.. nevyšla mi, holt špatná velikost :(

Jak to bude v červenci?

1. července 2015 v 0:00 | Nany J |  Blog
Od té doby, co jsme začala dělat tyhle články, si všímám, jak rychle ty měsíce ubíhají. Před chvilkou jsem psala březen sakra!
Dnešní díl bude velmi nabitý, protože mám tolik věcí, které na prázky plánuji (a moc moc moc doufám, že vyjdou) a samozřejmě se o vše musím podělit.


Videa
5.7. - Vlogy
9.7. - APPLE x WINDOWS (konečně :D)
12.7. - Videoodpověď
16.7. - 3 min makeup challenge
19.7. - 5 zdravých svačinek
23.7. - Show: Lidi, které nechápu
26.7. - My fitness routine
30.7. - ZÁVISLÁKU!

Plány
  • Proberu affs
  • Budu natáčet zajímavější a akčnější videa, něco ve stylu Mé oblíbené rtěnky
  • Udělám takový novější plán videí a článků, něco změním, něco udělám pravidelně.. no uvidíte
  • NEBUDU TRÁVIT TOLIK ČASU NA NOŤASY A BUDU CHODIT HODNĚ VEN! - to sice není něco, co by vám přineslo užitek, nicméně pro mě to bude hodně jiné, letos jsem si opravdu řekla, že na počítači chci být, ale o dost méně
Dobře, zas tolik nabité to nebylo :D Možná je to z toho důvodu, že je to v rychlých bodech takové tajemnější, neurčité, nebo je to taky z toho, že mě kurva všichni prudí, abych šla spát - heh, nepůjdu, za chvilku stejně budu pod peřinou s módem kašlu na všechny ;) Jojo, tak nějak začínaj prázdniny :D


Jaké plány máte na prázdniny vy?