Výlet na zámek Freudenberg + muzeum kamenů

25. července 2015 v 21:18 | Nany J |  Ze života
Ahoj, dnes tu mám článek o tom, co jsem tento týden podnikala. Dokonce tu mám i rychlé doplňkové video, abyste si to mohli představit :) (jinak zítra bude klasické video, jen vyjde až ve 12:00)

Muzeum kamenů
Možná to zní hodně divně, ale nebojte, nedívali jsme se tam celý den na šutry. Bylo tam neuvěřitelné množství různých minerálů. Odtamtud žádné fotky nemám, nicméně myslím, že když vám napíšu diamant, rubín, ametyst, achát, smaragd.. tak si uděláte jasnou představu (případně si to vygooglíte). Kromě ukázky kamenů v přírodě tam byly i hotové výrobky, hodně mě zaujala smaragdová šperkovnice, nebo zvířátka. Těchto muzeí je opravdu hodně, dokonce i v Česku, stačí najít oblasti, kde jsou nebo byly doly a různé jeskyně, tam většinou bývá podobných muzí spoustu.

Zámek Freudenberg
Ve čtvrtek jsme zavítali do zámku, který byl ale udělaný o dost zajímavěji. Byly tam různé oční klamy, hry se světly, poznávání tónů či chození po lese bosí. Teď se pokusím všechno popsat postupně podle videa, takže doporučuji, abyste si přečetli odstavec a pustili část videa, abyste to viděli, pak zase pauznuli a takhle to opakovali :) Budete o tom mít lepší představu a myslím, že se do toho můžete i vžít. Jo a možná to nebude mít logickou návaznost, ale sestříhala jsem to tak, jak mi to přišlo pod ruku, proto skáču od hlavy k patám ;)


V uvítací hale byly dvě mísy s vodou. Když se přejíždělo po jejich madlech, vydávaly zvuk. A když jste stáli blízko nich, cítili jste vibrace v nohou.

Když jsme bez bot prošli část lesa, objevili jsme louku, kde byla úžasná houpačka. Obří houpačka. Bylo to něco úžasného, ty provazy byly tak silné... A když jsme pokračovali dál, tak jsme našli takový kámen na řetězu, na kterém se dalo perfektně houpat dokola. Trochu mi to připomnělo Wrecking ball :D A i když to na videu není, tak musím dodat, že jsem poté měla krásně promasírované nohy, zkuste si někdy vyjít do lesa bosky, uvidíte, že to nutně neznamená bolestivé šlapání na větvičky.

Mezi videi můžete dále vidět fotku na hlavě, ve které byl zabudovaný mikrofon a reprák, takže když na vás z druhé hlavy někdo promluvil, slyšeli jste to. A pak tam je fotka s nějakým random čertem, láska na první pohled :D

Také jsme si jen tak šli a najednou jsme na hlavou uviděli dřevěnou konstrukci muže, za kterou bylo plátno a svítilo na ni červené světlo... to mě docela zaujalo.

Vodní nádoba s malinkými turbínkami mě dostala. Kdo by si pomyslel, že stačí (hodně) rychle točit kličkou a vznikne obrovský vír?

Další věc byla také obdivuhodná. Na jakousi kovovou destičku se dal písek a poté se po ní začalo přejíždět něčím ve stylu smyčce. Kromě zajímavých zvuků to mělo velmi intenzivní vibrace, takže písek skákal všude kolem.

Dále tam jsou fotky s nádobami, ve kterých vždy něco bylo a my jsme museli jen po hmatu poznat, co to je. Občas se mi stalo, že jsem vyjekla, třeba mokrý písek vylekal i mámu. Abych se přiznala, tak mě celou dobu svíral strach, že některé z těch nádob jsou pavouci... asi jsem se moc dívala na faktor strachu :D. Na další fotce jsou takové skleněné destičky, které šly ze stropu. Když se změnilo světlo v místnosti, začaly různě vibrovat a vrhat zvláštní stíny.

Hra se světlem a stínem zaujala hlavně mamku. Je na tom hodně vidět, jak světlo a stín dovede změnit náš obličej prakticky k nepoznání.

Dále tam bylo plátno a barevná světla, která jste mohli ovládat. Vznikaly velmi zajímavé barvy a já si připadala trochu jak na diskotéce :D

Dokonce tam v jedné místnosti měli i včely! S nimi i ukázky pláství, medu...

Následující věc mě hodně zaujala. V takové zajímavé nádobě byl písek v několika odstínech modré. Když jste s tím otočili, začal se přesypávat a vytvářet tak nové a nové ornamenty.

Sakra, u dalšího stoje nevím jméno.. ale vy určitě víte, o co se jedná :D

Potom tam byla nádoba s vodou a pískem. Bylo krásně vidět, jak písek působí na změnu směru při točení. Jo a jsou tam hezky vidět mé vínové conve :)

Přicházejí dvě fotky s random chlapíkem :D

A pak můžete vidět "čmuchátka". V nádobách byly různé pachy a vy jste měli podle čichu poznat, o co jde. Rozhodně tam bylo více horších vůní, než těch lepší, třeba pneumatika byl dost velký humáč.. nejlepší byla asi zmrzka, tu bych mohla čuchat pořád!

Následovalo takové kyvadlo, ve kterém byla zajímavá tekutina, která dělala různé tvary.

Potom můžete vidět ještě pár obrazů, které mě hrozně zaujaly. Teda, hlavně jsem u nich nejvíce přemýšlela nad psychikou člověka, který to maloval. Jak se asi cítil?

Na závěr už mám jen nějaké optické klamy, takové koule.. zase nevím jak se to jmenuje, ale všichni to určitě znáte a pak už jen krásnou kytičku, kterou se mi podařilo pěkně zachytit mamky iphonem (heh, jiná kvalitka foťáků než samsung :D)

VIDĚLI JSME TOHO JEŠTĚ O DOST VÍCE, ALE TO UŽ JSEM NETOČILA :)

To by bylo asi vše, doufám, že vám tento delší článek nevadil, ale teď nevychází články úplně každý den, tak jsem se to snažila nějak vynahradit.. ahoj!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu?

Ano-------- ;)))

Komentáře

1 Vall Vall | Web | 25. července 2015 v 18:42 | Reagovat

Dobře! :)
Je fajn, že to bude pořádný zážitkový deník s fotkami a videi :)
Těším se!

2 Simix Simix | Web | 25. července 2015 v 19:45 | Reagovat

Ahoj :)
Pokud jsi četla článek, víš, že jsem pryč. Internet tu je... Obíhat bych mohla normálně, ale nějak se k tomu nedostávám. Spíš tak nějak relaxuju... :D

Co se týče tohodle článku ... v pohodě. :)
Teď nevím, jestli jsem viděla to video ... Summer tag, le podívám se až bude možnost.. tady nemohu :(

3 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 26. července 2015 v 11:19 | Reagovat

Různé šutry, kamínky, minerály. K tomu jeskyně, doly. To je něco pro mě... muzeum tohoto rázu (kamenů a minerálů) se mi vždycky líbilo ;-) Strašně mě baví na to koukat :D :-).
Ty mísy to je moc :O tohle jsem teda ještě nikde nikdy neviděla...
Aaa miluju houpačky, na takové velké bych se vyblbla! :D. Btw. To druhý, - fakt to vypadá jak Wrecking ball, kdyby tam byla koule, je to přesný! :D :-) V lese jsem nikdy bosa nebyla :) vždycky se bojím všelijaké havěti :D :)
Random čert je fešák! :D
První jsem si říkala co to tam děláš, až po přečtení jsem pochopila :D Ten vír je mazaný :-)...
Těch nádob bych se asi taky bála :D čekala bych tam všemožné hrozné věci, takže bych byla připosraná :D :)
Světlo je docela nápaditý "vynález"... dá se s ním opravdu všelijak kouzlit a člověk někdy nechápe ;-)
Ty "čmuchátka" by mě docela zajímaly :D :-) To může být super :-)
Super video, hlavně to musel být skvělý výlet ;-) dalo se toho tam hodně vidět, zažít :-) Žádná nuda... ;-) nic nezáživného, což se na zámcích málokdy stává :D :))

4 Jannah Jannah | Web | 26. července 2015 v 11:39 | Reagovat

Já ti to musím napsat! Jsi neskutečně krásná a mám boží vlásky :3 :)

5 Simix Simix | Web | 26. července 2015 v 21:17 | Reagovat

Moje polužačka se minerálům věnuje.. jsou to nádherné kameny :3
Škoda, že není foto.
Pořád se houp :D
Prej Čau Miley :DD
Krásné... Musela sis to istě moc užít :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama