Srpen 2015

Nejlepší pokoj #1

31. srpna 2015 v 0:15 | Nany J |  Video
Ahoj, dnes tu mám další video, tentokrát z nové série Nejlepší pokoj. Doufám, že se vám bude líbit a samozřejmě se nezapomeňte mrknout na včerejší video, které je podle mě docela povedené :)

Příjemné sledování :)

Back to school: Makeup&Outfit ideas

30. srpna 2015 v 0:23 | Nany J |  Video
Ahoj, dnes tu mám po delší době video, tentokrát první a zároveň poslední video z edice back to school. Doufám, že se vám bude líbit, dalo mi fakt práci to natočit a sestříhat. Nejsem s tím stoprocentně spokojená, třeba na ty outfity mohlo být lepší světlo, ale co s tím nadělám, snad vám trošičku horší kvalita nebude vadit :)

Příjemné sledování :)

Shrnutí týdne

28. srpna 2015 v 18:10 | Nany J |  Ze života
Ahoj, dnes tu mám po delší době shrnutí týdne. Omlouvám se, že vychází až večer, ale chtěla jsem do toho mít i pátek. Asi se trošku rozepíšu, ale přeci jenom jste byli poslední dobou o takové ty životní a zajímavější články ochuzováni, tak vám to chci vynahradit.
- Okey, teď jsem někde u úterý a je to opravdu docela dlouhé, ale já věřím, že si to přečtete :D

Celý týden jsem byla na příměstském koňském táboře. Program vcelku jednoduchý - dopoledne ježdění, odpoledne nějaké hry. A samozřejmě ve volných chvilkách (kterých bylo někdy až moc) se pomáhalo ve stáji. Obdivuju stájníky, protože mě to po tom týdnu stačilo. Ráda pomůžu, vlastně mě třeba takové zametání dost baví, ale dělat to několik let jen s pár dovolenými, to je teda něco.

Pondělí
Ráno jsme se tak nějak seznamovaly (byly jsme samé holky). Já jsem D. a M. už znala, s D. jsem dokonce dříve pravidelně jezdila, poznala jsem se s A. a s J. Takže nás bylo pět - vlastně šest i s naším milovanou trenérkou/vedoucí Ad (vím, že je těch zkratek hodně, ale snad si těch pět písmenek zapamatujete :D). Hned potom jsme se rozdělily do "skupinek", ve kterých budeme jezdit. D. a M. byly spolu, J. byla sama, protože jezdí na ponících a já jsem byla s A. Takhle jsme se postupně vystřídaly na jízdárně. Já měla první den Amíčka, který je krapet línější, ale když se rozhýbe, docela mu to jde. Akorát že ten den byl extra lenivý, takže jsem byla po ježdění zpocená snad na všech možných místech a v obličeji rudá. Jinak A. měla Lupínka, o kterém ještě uslyšíte.
Následoval oběd. Měly jsme maso s rýží, moc mi to chutnalo, akorát nám teda daly hrozně velké porce, takže jsme každá trochu nedaly, opravdu se to nedalo sníst. Navíc jsme jedly už kolem dvanácté a v té době já ještě moc nemívám hlad, no.
Odpoledne jsme měly něco jako předvádění koní. Každá z nás dostala nějakého random koně, kterého musela vyčistit, upravit + říct o něm nějaké informace, jako jméno obou rodičů, datum narození apod. Pro mě byla asi nejhorší úprava, na copánky a jiné zaplétání moc nejsem. Původně jsem měla dostat Vanilku (poníka), ale nakonec jsme si to trochu prohodily a já dostala Cesmínu. Doteď si pamatuju všechny údaje obou koní, hihi. Při předvádění jsme dostaly 22 bodů, což bylo sice nejméně, ale na druhou stranu 23 bylo nejvíce, takže nám ten bod ani nevadil.
A samozřejmě jsem tu ani nezmiňovala práci, za ten den jsem mohla natahat tak deset kyblíků s vodou, možná víc (s tím, že jeden kyblík může vážit přes 5kg, ale jen to odhaduju) a k tomu se nesmí vylít, takže je to docela těžké. Kompletně celou stáj jsem zametla asi 4x sama a 6x s nějakou pomocí, takže taky nic jednoduchého. Asi si dovedete představit, jak jsem potom jen padla do auta a následně do postele.

Úterý
Ráno jsme se rovnou vrhly na ježdění. Já měla tentokrát Lupínka. Božínku, tak krásný cval jsem hodně dlouho nezažila, sice mi chvilku trvalo, než naskočil, ale bylo to dokonalé. Hrozně jsem si to užila - samozřejmě i jiné chody než cval. Zato A. si to tolik neužívala, Amíček byl pravděpodobně líný jako předchozí den a A. ho prostě nerozhýbala. Musela si na něj dokonce sednout Ad. Potom si ještě mohla sednout na Safinku, ale u toho jsem už nebyla.
Na oběd jsme měly smažený sýr a brambory a já se před holkami lehce prokecla, že mám youtube, tak samozřejmě hned vyzvídaly, ale mně se ho kupodivu podařilo udržet v tajnosti. Ani by mi nevadilo, kdyby na něj přišly, ale tohle hraní je docela zábavné.
Odpoledne jsme se rozdělily do dvou skupin (já+A. a D.+ M.+J.) Měly jsme vzít koně a udělat s ním nějaké představení, rozhovor, něco v tom smyslu. My jsme dostaly Lupínka a jelikož vypadá jako anděl, tak jsem okamžitě dostala nápad - televizní reportáž o tom, jak spadl anděl a rozhovor s ním. Ad. a dalšímu obecenstvu se to moc líbilo, získaly jsme plný počet bodů. Druhá parta měla také rozhovor (byla jsem z toho trochu překvapená, moc nevěřím, že by to vymyslely sami a neobšlehly to od nás, ale nevím to jistě, tak nebudu dělat nějaké závěry), byl o tom, že je Amíček kuchař. Dostaly 8/10 bodů. Poté se party promíchaly a já jsem byla s D. Tentokrát jsme měly obě party poníky a D. dostala úžasný nápad na pohádku. D. hrála princeznu, ze které se stal poník.. mělo to trochu delší děj, převypravovat vám to tu nebudu, ale obecenstvo se nejednou zasmálo. Myslím, že tohle originální pojetí, herecký výkon a pár vtipných hlášek nám přineslo vítězství. Druhá parta měla nějakou scénku jak kupují koně, ale absolutně jsem to nepochopila.
Skóre pracovního výkonu bylo podobné, jako předchozí den, hrozná makačka. Byla jsem jen o trochu méně unavená. Ale moc mě to bavilo. A hlavně jsem dvakrát za sebou vyhrála jako jediná jsem měla úplný počet bodů.. vy mě znáte, já prostě miluju výhry!

Středa
Ráno se to opakovalo. Měla jsem Lupínka a zase byl hrozně hodný a zase krásně cválal. A. měla Safinku a myslím, že také byla spokojená. Když bylo odježděno, tak jsme šly na oběd. Tentokrát jsem nadšená nebyla, těstoviný salát s nějakou zeleninkou a vajíčkem by mi sám o sobě vůbec nevadil, ačkoliv těstoviny nejsou mé nejoblíbenější, ale oni tam dali takový divný dresink, který mi prostě nejel. Kromě kečupu a sladkokyselé omáčky nemám žádné zálivky, tatarky a ani dresinky ráda.
Po obědě jsme šly do zámku, který je vlastně součástí celého areálu. Byla tam nějaká výstava, nebo spíše představení cechů, což mě zase tolik nezaujalo, musím sice uznat, že tam měli pěknou sbírku truhel a znaků cechů, ale zase tam nebylo nic jiného. Dál tam byla taková výstava kamenů... Byly tam s námi tuším dvě paní, ta u těch cechů byla moc sympatická, zato ta u těch kamenů byla příjemná asi jako opičí prdel. Myslím, že jsme se tam chovaly slušně, ale stejně byla hrozně nepříjemná.
Odpoledne jsme ještě pomáhaly při stavění skoků, respektive jen s posouvání břeven, Ad. skákala. Bylo zajímavé sledovat to, určitě bych to taky takhle chtěla umět. Jakože skáču, to jo, ale rozhodně ne tak vysoké.
Ááá zase jsem byla unavená. Zase o něco méně, ale stejně té práce bylo více než dost.

Čtvrtek
Bezkonkurenčně nejlepší den. Ráno jsme se vykašlaly na jízdárnu a vyjely si ven. Tedy, abych to uvedla na pravou míru, nejdříve jela první parta - D., M. a J.. No a já s A. jsme makaly. Já jsem sklízela odstřižené větvičky a lístky z keře, který se den předtím zkracoval. TO BYLA SÍLA. Z jedné strany byla tráva, tam to ještě šlo, ale z druhé byly.. sakra, já nevím jak se to jmenuje, je to prostě takové gumové s dírami, často je to jako nějaká rohožka na očištění bot.. i kdybyste nevěděli o co jde, tak nevadí, stačí si jen představit, jak hrozná práce to byla. Klečela jsem a vybírala každou větvičku z děr. Dělala jsem to asi hodinu a půl a doteď se divím, že mě potom nebolela záda.
Poté jsme teda vyrazily ven, já jsem měla Magnificenta (Máňa) a A. měla Lupínka. Nejdříve jsme si daly krátkou procházku a poté jsme vyrazily na louku, kde jsme chvilku klusaly, dělaly různé cviky a samozřejmě i cválaly. Musím podotknout, že Máňa měl snad nejpohodlnější klus, jaký jsem kdy zažila. Většinou mi pár kroků trvá, než se srovnám, ale teď se mi to povedlo prakticky okamžitě. A cval byl taky úžasný, pohodlný, jen jsem ho musela krapet víc pobízet, ale rozhodně to nebylo tak namáhavé, jako v pondělí u Amíčka. Byla jsem po té hodiny hrozně šťastná, nabitá pozitivní energií.
Následoval oběd, maso, houby, nějaká zelenina a brambory. Bylo to hrozně dobré! Také přijel veterinář, protože kozlík (ano, máme tam jednoho kozla) měl něco s nohou, tak se na to mrknul, my přihlížely.
Pak jsme se odebraly do klubovny, kde jsme měly dokončit něco jako učebnici pro začátečníky (začal ji dělat předchozí tábor). Docela se nám to povedlo, i když je fakt, že já jsem z toho věděla úplně všechno.
Pak jsme měly ještě sehrát divadlo s tím, že jsme každá dostala dvě random slova a téma - závodění. Výsledek byl docela dobrý, na to, že jsme to daly dohromady za pět minut, ale stejně jsme to mohly udělat trochu lepší.. nevadí.
A TEĎ PŘIJDE TO MEGA! Děláme učebnici, já koukám z okna a najednou čumím jak puk - venku vidím youtubera Datla!!! Hnedka jsem vykřikla Datel a všechny holky se na mě nechápavě podívaly, nejdříve si myslely, že vidím nějakého ptáka :D. Žádná z nich krom J. ho neznala. Mně samozřejmě bylo hrozně blbé za ním jít, ale nakonec se to nějak semlelo no a on tam najednou byl a dal mi podpis a udělal se mnou fotku a.. no byla jsem hrozně nadšená. Mě je fakt hrozně blbé takhle za youtuberem přijít, zaprvé mi přijde, že pokud to není vyloženě YT akce, tak bych ho ani neměla obtěžovat a taky mi vůbec nejde o nějaký podpis nebo o fotku, jde mi prostě jen o tu možnost se s ním vidět. Ale i tak jsem šťastná, že jak podpis, tak fotku mám, je to přeci jenom taková památka.
Práce bylo ten den o něco méně (když tedy nepočítám dopolední horor s keřem), i tak jsem byla celkem unavená.

Kvalitnější fotka je na mém instagramu (nanynaaa), mně sem bohužel nejde nějak lépe hodit ;)

Pátek
Jezdily jsme až odpoledne, takže dopo jsme vlastně jen pracovaly. Na oběd bylo něco jako čína, bylo to fakt super. Taky jsem u oběda zjistila, že A. má ráda Green Day! Miluju lidi co mají rádi GD! A taky "Redhoty", no prostě úžasný člověk.
Odpoledne jsme teda byly jezdit, já zase měla Máňu a byl fakt moc hodný, jezdilo se na něm krásně. Někdy příští týden byste to možná mohli vidět na videu, ale neslibuju :D
Dále jsme točily něco jako videoreklamu na tábor. Jako bylo to takové divné, když jsem prostě mluvila do kamery, ale přitom kolem mě byli lidi a já měla nějaký text, neimprovizovala jsem.. strašně zvláštní pro x-letou youtuberku :D
Na závěr jsme měly takovou bojovku. Bylo deset stanovišť, kde byly různé otázky na základní věci, které bychom měly vědět. Kdo by to měl nejdříve, dostal by dva body navíc. Znáte mě, jsem nehorázně soutěživá, takže jsem lítala ještě tak dvakrát rychleji, než na těláku při sprintu - a byla jsem opravdu první! Všechny otázky jsem měla zodpovězené dobře (aby ne, když už jsem u koní cca šest let :D), takže jsem získala dvanáct bodů :3 Podle předchozího bodování jsem byla druhá a také jsem druhá skončila, protože A. nade mnou měla 5 bodů náskok, tak jsem to aspoň o dva snížila. Což je pro mě také úspěch :D

A to je asi úplně všechno! Moc jsem si to užila :3 Krásný večer!

Ps: Tak videa nevyjdou v sobotu a v neděli, ale v neděli a ponděli, snad nevadí :)

Rozhovor s Vall

26. srpna 2015 v 0:00 | Nany J |  Rozhovory
Ahoj, dnes tu mám druhý rozhovor, tentokrát s Vall, která má moc pěkný blog na adrese vaja121.blog.cz. Ještě jednou bych jí chtěla poděkovat, protože se mnou musí mít člověk vážně trpělivost (aneb když Nany asi měsíc nepošle otázky :)).

Zanedlouho proběhne i hodnocení tohoto blogu, tak to určitě nepropásněte!

1. Představení :)
Můj blog vaja121.blog.cz je převážně o recenzích, hlavně na kosmetiku. Najdete tam i jiné články například; hlasování o písničku týdne, tagy, citáty, fotky... Moje oblíbené barvy jsou červená, tyrkysová a zelená. Ráda čtu, píšu blog a také fotím. Blogů už jsem měla několik a doufám, že tento bude poslední a že mi vydrží dlouho.
Jsem upřímný člověk, který se nebojí říct svůj názor a když se mi něco nelíbí, řeknu to. Nemám ráda samotu, radši jsem někdy venku s kamarády nebo s rodinou...

2. Co tě motivuje pro psaní článků? A jaká je tvá inspirace?
Tak mě motivují čtenáři a všechny komentáře. Vím, že můj blog někdo čte a že ho baví. Také si moc cením všech názorů na můj blog ať už negativních i pozitivních :)
Většinou, když nevím, jaký článek napsat, jdu se někam projít a nebo dělám nějakou činnost. Nápad mě pak hned trkne. Někdy taky čtu články ostatních a snažím se nabrat inspiraci. Snažím se psát originální články a snažím se, abych nikoho nekopírovala, ale ono je to někdy hodně těžké.

3. Jaký je tvůj nejoblíbenější blog? Proč ho ráda navštěvuješ?
Samozřejmě mám ráda všechny blog mých affs a potom i jiné blogy, které v affs nemám. Je to opravdu těžké, vybrat nejoblíbenější blog, ale kdybych měla, tak je to určitě blog A Cup Of Style.
Holky, mají kvalitní fotky, na které se krásně kouká. Články mají hlavu a patu a jelikož mám ráda móda a kosmetiku, tak jejich blog je něco pro mne. Také natáčí na youtube, kde mají převážně vlogy, které mě celkem baví. Jejich DIY a ostatní videa jsou opravdu skvělá.

4. Ví o tvém blogu přátelé a rodina? Pokud ano, co na něj říkají? Pokud ne, proč ho před nimi tajíš?
Přátelé o blogu nevědí, ale někdy se zmíním, že někdo má pěkný blog nebo tak něco. Netajím ho před nimi, ale prostě to nevědí.
Rodina o blogu ví, zmiňuji se o něm před nimi a nevadí jim to. Podporují mě v tom a jsou rádi, že mám takový koníček :)

5. Jaké činnosti tě v běžné životě baví nejvíc a které vyloženě nesnášíš? Co bys v budoucnu chtěla dělat (nemyslím povolání, spíš jaký by byl tvůj životní směr a tak). Co děláš ve volném čase nejčastěji?
Když beru domácí práce, tak nesnáším vysávání a mytí nádobí. Vyndávání z myčky mně nevadí, ale mytí nádobí jsem nikdy neměla ráda a nejspíše ani nebudu. A domácí práce, která mi nevadí je určitě uklízení. Jsem typ, člověka, který v pokoji nesmí mít bordel a vše si po sobě uklízí :D
V budoucnu bych si určitě chtěla splnit pár snů a přání, které mám. Jednou bych se chtěla podívat do zahraničí, taky bych se chtěla zlepšit v psaní a vydat svou knížku. S knížkou je to ale takové vedlejší, jelikož už moc nepíši.
Ve volném čase ráda bloguji, věnuji se focení a čtu si. Také strašně ráda relaxuji a chodím na procházky, plavat nebo tak :)

6. Kam konkrétně by ses ráda podívala?
Nejvíce asi do klasik - Paříž a New York. V Paříži bych chtěla vidět nečekaně Effielovou věž, musí to být zážitek a i já bych ho chtěla zažít! A v NY bych chtěla vidět určitě Sochu Svobody, nevím proč ale strašně mě fascinuje! :)
Také bych se ráda ještě jednou podívala do Prahy. Praha má krásné památky a ještě jednou bych si je nejradši všechny prošla a dívala se na ně. Určitě se do Prahy chci ještě jednou podívat.

7. Jaké komentáře tě posouvají nejdále? Jak často se u tebe najdou hateři?
Určitě upřímné. Mám ráda komentáře, kdy se čtenář rozepíše a třeba dodá, co se mu na článku líbilo a co ne, co by změnil a nebo přidal. Hateři se u mě snad nikdy neobjevili, co vím a nebo si to nepamatuji. Myslím, že jsem žádný komentář s hejtem nečetla :)
Je možné, že se objevili u minulých blogů, to je jisté, ale na tomto blogu jsem myslím žádné hejty neměla, myslím :)

8. Jaké články píšeš úplně nejraději? A jaké články nejraději čteš?
Strašně ráda píši články ohledně kosmetiky (recenze); píšu ráda o mých zkušenostech s produktem a také ráda fotím fotky produktu :) Hodně mě také baví psát tagy, protože se u nich vždycky vypíšu a rozepíšu (tedy snažím se). A ještě moc ráda píšu články, kde jsou mé vyfocené fotky. Baví mě fotky upravovat, fotit a dávat do článku. Focení mě totiž strašně baví.
Já čtu nejraději deníčky ostatních. Ráda si přečtu, co dělali nebo prožili ostatní. Hodně mě taky baví číst různé recenze (filmy, knížky, kosmetiky).

9. Máš nějaký velký cíl, kterého bys ráda dosáhla?
Velké cíly určitě nemám :) S blogem je to například to, aby přibývali čtenáři a aby lidé na můj blog chodili stále. Mezi mé životní cíly patří určitě takové ty typické; abych dodělala školu, dělala to, co mě baví. Potom bych se také ráda podívala na různá místa, jak už jsem psala v otázce č. 6.
Hlavně chci život žít tak, abych ničeho nelitovala a neohlížela se do minulosti :)

10. Chtěla bys něco vzkázat mým čtenářům?
Samozřejmě :) Určitě čtěte dál Nany blog. Nany píše opravdu dobré články a také točí skvělá videa na youtube. Některé články jsou opravdu originální, moc se mi líbí. Jeji videa na youtube jsou také dobrá! Moc se těším na videa do série Nejlepší pokoj :)

Mějte se krásně, ahoj!!

Zítra video nevyjde, o víkendu budou dvě za sebou, sobotní článek vyjde už v pátek.

Video jsem měla předtočené, ale záběry jsou špatné, nic moc byste z toho neměli, snad vám nevadí, že si na lepší video trochu počkáte :)

Recenze: Rimmel London - Wake me up řasenka

24. srpna 2015 v 0:00 | Nany J |  Recenze
Ahoj, dnes tu mám recenzi na jednu naprosto úžasnou řasenku, kterou jsem nedávno objevila v drogerii a zamilovala jsem si ji. Normálně s produkty čekám na recenzování o něco déle, jenže s touhle bombou jsem prostě nemohla otálet.

Kde koupit: DM, Rossmann, Teta
Cena: Dala jsem za ni 129Kč, ale myslím, že byla ve slevě, původní cenu bohužel nevím
Voděodolná i nevoděodolná verze: Myslím, že je pouze nevoděodolná


That type of person TAG

23. srpna 2015 v 0:13 | Nany J |  Video
Ahoj, tak se zase ozývám s videem. Včera měl vyjít článek, no, jaksi to nevyšlo, poděkujte obřímu pavoukovi, kterého táta nezabil (v překladu: strávila jsem celou noc v obýváku a do pokoje jsem se odhodlala jít až po tom, co ho táta důkladně prohlédl a řekl, že tu pavouk není, že asi utekl do jiné místnosti, což je vlastně dobrá zpráva, pořád lepší pavouk třeba v koupelně než v pokoji u postele). Stále nechápu, proč se mě ti pavouci tolik drží. Aspoň, že tenhle na mě nespadl.

Ještě bych vám chtěla moc poděkovat za komentáře u předchozího videa, bylo jich hrozně moc a navíc byly tak milé :)

To je snad vše, doufám, že se vám bude tento delší tag líbit!

Příjemné sledování! :)

5 let na blogu, 3 roky na YT - VYSTŘIŽENÉ ZÁBĚRY!

20. srpna 2015 v 1:22 | Nany J |  Video
Ahoj, dnes tu mám po delší době konečně video.. a tentokrát to je přímo na výročí blogu!!!!!! .. a cca i youtubu, ten slaví sice až 27.8., ale proč to nedat dohromady, že? :)
Tak se na video určitě mrkněte, je tam kratší poděkování, a pak pár vystřižených záběrů. A vyčkejte až do konce, abyste si mohli přečíst o šílené události, která se mi při editaci přihodila!Proč blog vždycky tak divně upraví miniaturu? :(

Výzkum: Že jsou teenageři neslušní a senioři nepříjemní?

19. srpna 2015 v 0:00 | Nany J |  Úvahy
Ahoj, dnes tu mám něco jako úvahu. V poslední době jsem provedla několik "výzkumů", ze kterých jsem zjistila velmi zajímavé věci ohledně chování mých vrstevníků, dětí, dospělých a seniorů. Původně jsem to plánovala udělat jako video, ale v Česku to holt není jako v USA, takže kameru většina lidí zamítlo, tak by to ani nemělo smysl. Ale kdyby o takové video bylo zájem, mohla bych udělat něco podobného a najít lidi, kteří by s natáčením souhlasili.

Dohromady jsem vyvzpovídala osm lidí (z každé skupiny dva rozdílného pohlaví). Ze všech názorů jsem udělala nějaký závěr, ale počítám s tím, že kdybych se zeptala zase jiných lidí, konečný výsledek by mohl být rozdílný, takže berte to s rezervou.

Je to trochu delší, ale aspoň se lidé občas trochu rozkecali a neřekli jedno slovo. Trošku jsem to větně upravila, ale jinak je myšlenka řečena úplně stejně, nic jsem nezkrátila :)
___

1. Nejdříve jsem se zeptala, která generace se chová (alespoň většinou) nejméně slušně.
Dítě, holka, 7 let: "Asi deváťáci (pozn. skupina teenageři), často si z nás utahují, kouří u školy a někteří z nich ničí věci ve škole."

Dítě, kluk, 9 let: "Určitě dospěláci. Ve škole jsme se učili, že na přechodu mají řidiči zastavit, ale já musím čekat několik minut, protože mě všichni ignorují. Nebo třeba když jsem v obchodě zavadil o regál a shodil tři sušenky, které jsem hned vrátil, tak mě seřvali. Myslí si, že ví všechno, ale přitom jsou často zbytečně agresivní a ani základní pravidla neznají."

Teen, holka, 16 let: "Senioři, člověk si pomalu ani nemůže sednout v parku, aniž by ho seřvali, v autobuse se je vždycky snažím pustit na místo, ale oni si zase akorát stěžují. Člověk se jim nemůže zavděčit."

Teen, kluk, 13 let: "Senioři, bez debat. Je jich všude hrozně moc a vždycky jsou nepříjemní, když je normálně pozdravím, tak na mě jen koukají, když jim občas v MHD uvolním místo, tak ani nepoděkují."

Dospělý, žena, 33 let: "Určitě mladí. Myslí si, že v patnácti už všechno poznali, jsou nejchytřejší, akorát pijou a kouří, poflakují se. Já jsem taková teda nebyla, nevím, co se s tímhle světem stalo."

Dospělý, muž, 41 let: "To nejde říct, v každé vrstvě se najde někdo, kdo dělá bordel a někdo, kdo je druhý ježíš. To nezáleží na generaci, ale na samotném člověku."

Senior, žena, 67 let: "Nevychovaná je dnešní mládež, neumí pozdravit, nepomohou, neváží si nás, my jsme dříve měli ke starším úctu, ale dnes už to neplatí."

Senior, muž, 78 let: "Všichni se nějak chovají, drzý může být každý, slušný může být každý, já se setkal se špatným chováním ze všech stran."

Děti: 0, Teenageři: 3, Dospělí: 1, Senioři: 2

2. Někteří narazili na zdravení, což je opravdu základ slušného chování. Takže kdo zdraví a kolikrát se mu dostane odpověď?
Dítě, holka, 7 let: "Zdravím každého, v obchodě, na ulici, ve škole. Nejčastěji mi odpovídají dospělí, teengaři se často spíš usmějou, senioři mi neodpovídají."

Dítě, kluk, 9 let: "Vždycky, když přijdu do obchodu, tak pozdravím, nebo když přijde návštěva, ve škole... Na ulici zdravím lidi jen někdy, záleží na tom, jestli mám čas, třeba když běžím na autobus, tak to nestíhám a také nezdravím večer a v noci. Nejvíce mi odpovídají dospělí, ostatní moc ne."

Teen, holka, 16 let: "Když přijdu do obchodu, tak pozdravím, ale jinak ne, přijde mi divné zdravit na ulici cizí lidi. Někdo odpoví, někdo ne, v tomhle myslím nezáleží na věku."

Teen, kluk, 13 let: "Zdravím učitele ve škole, prodavačky, řidiče autobusu. Na ulici zdravím někdy, hlavně starší lidi. A právě ti mi moc neodpovídají, nejvíce mi asi odpoví dospělí."

Dospělý, žena, 33 let: "Zdravím skoro všude. Teda až na tu ulici. Odpověď mi většinou přijde, nejvíce asi od jiných dospělých lidí."

Dospělý, muž, 41 let: "Pozdravím snad každého, odpověď moc často zpátky nedostanu, nejčastěji od dětí, které ale většinou zdraví první, a potom od dalších dospělých."

Senior, žena, 67 let: "V obchodě nebo v autobuse pozdravím, na ulici ne, tam je to zbytečné. Odpovídají nejvíce dospělí, ale to je asi tím, že děti jako prodavači nebo řidiči nepracují."

Senior, muž, 78 let: "Moc ven nechodím, zdravím běžně v obchodě, na ulici zdravím hlavně své známé. Skoro vždy odpoví, každý."

Děti: 1, Teenageři: 0, Dospělí: 5, Senioři: 0

3. Ohlédla jsem se na první odpovědi a každého jsem se zeptala na nejčastěji kritizovanou věc.

Myslíš si, že se tak chovají všichni deváťáci? Setkala ses i s dobrým příkladem?
Dítě, holka, 7 let: "Je to tak půl na půl. Půlka z nich je v pohodě, půlka z nich dělá tyhle věci."

Setkal ses s tímto porušováním pravidel a agresí i u jiných generací?
Dítě, kluk, 9 let: "Určitě, takoví jsou asi někdy všichni, ale u dospěláků tohle vidím nejčastěji.

Chovala ses někdy tak, že si je oprávněně naštvala?
Teen, holka, 16 let: "Když jsme byli menší, zvonili jsme na jejich baráky, než otevřeli, už jsme byli za křovím a smáli se. Ale to už je dlouholetá dětská zábava, divila bych se, kdyby něco podobného oni nedělali."

Když si říkal, že jich je všude moc, jak to myslíš? Copak všude nejsou i lidi ve tvém věku, nebo dospělí? A co ti na tom přesně vadí?
Teen, kluk, 13 let: "V autobuse jsou skoro všechna místa obsazena právě nimi, člověk si nemůže skočit ani do obchodu pro rohlík, aniž by tam na nějaké narazil.. kdyby na jednoho, ale většinou jich tam je hrozně moc. Vadí mi to proto, že dost smrdí a také jsou většinou nepříjemně nalazeni. Neříkám, že se nenajde milý a nepáchnoucí člověk, co zná voňavku, ale moc často se to nestává."

V čem se svět přesně změnil? Není náhodou stále stejný?
Dospělý, žena, 33 let: "Když mi bylo patnáct, tak jsem byla odpoledne doma, dělala úkoly a četla si, občas zašla s partou na kola a každý pátek jsme se sešli u ohně a zpívali, největší neřest byla občasná cigareta, ale dříve nebylo moc výzkumů, kdybych o té škodlivosti věděla více, nikdy bych si ji do pusy nedala. Dnes je to skoro všude a stejně si to děti koupí."

Choval jste se někdy v průběhu život hodně špatně?
Dospělý, muž, 41 let: "Největší glázlík jsem byl po nástupu na vysokou, na kolejích jsme si dost užívali, dostudoval jsem sice dobře, ale dnes nechápu, jak jsme za jeden večer mohli smíchat tolik alkoholu dohromady a ještě si na to dát marijánku."

Rozhovor s vámi je jedním z posledních, co jsem udělala. A z předchozích odpovědí od dětí a teenagerů a dokonce i dospělých jsem zjistila, že se snaží pomoci, většinou zdraví a právě ke starším mají úctu, i když jste občas nepříjemní (pozn. to jsem možná trochu přehnala, ale prostě jsem to řekla).
Senior, žena, 67 let: "Když se nad tím tak zamyslím, je pravda, že to bude spíše v lidech, než v celých generacích. Asi jen každý potkává ty špatné lidi, kteří pouze nesou podobný věk, a pak si je zaškatulkuje.

Myslíte si, že se k vám chovají ostatní spíš slušně nebo neslušně?
Senior, muž, 78 let: "Když bych měl shrnout celou dobu, tak určitě slušně, ale bohužel se poslední dobou setkávám častěji s druhou verzí."
___

Myslím, že se mi povedlo názor alespoň někoho změnit. Není třeba odsuzovat celé generace a házet lidi do jednoho pytle, lepší je zaměřit se na jedince. Můžeme se setkat se slušným a příjemným puberťákem, stejně jako se slušným důchodcem. A to i naopak.

Co si o celém výzkumu myslíte vy?
Chtěli byste příště video, na jaké téma by mělo být tentokrát?

Budu hrozně moc ráda za všechny komentáře (to jsem tedy samozřejmě ráda vždy, ale tentokrát jsem na to hodně pracovala, vymyslet otázky, najít ochotné lidi, nahrát je, přepsat to, dát do nějaké podoby.. Pff :D

Má to být vyjádření neslušnosti, ale spíš mi to připomělo "Démona" z Kiss :D

Hodnocení blogů: Jannah

17. srpna 2015 v 0:00 | Nany J |  Ostatní blogy
Ahoj, dnes tu mám další hodnocení blogů. Jsem hrozně nadšená, že se vám tato série líbí, nejdříve jsem si vlastně myslela, že se to neuchytí, zapíšou se dva lidi a komentářů příliš nebude, ale opak je pravdou. Teď už ale k Jannah a jejímu blogu, který najdete na adrese


Ještě bych pro začátek ráda řekla, že sem píšu opravdu můj názor, pokud se mi něco nelíbí, nebudu chodit kolem horké kaše. Doufám, že ani Jannah a ani nikoho v budoucnu mé hodnocení neurazí. Jaký bude váš blog je zcela na vás a pokud se vám líbí teď tak, jak je, neměňte ho :)

Články: Abych se přiznala, tak jsem jako první letěla na články o piercingách. Úplně je miluju, snad skoro všude, mým největším snem je asi septum, ale jsem prostě hrozný srab.. Zpátky ke článkům - čtou se vážně dobře, dozvěděla jsem se spoustu nových věcí, styl psaní se mi velmi líbí. Bez pravopisných chyb, žádného překlepu jsem si nevšimla, tady budu reagovat velmi pozitivně.
9,5/10 bodů

Aktivita: Píše skoro každý den, občas vynechá, ale jinak má skvělou aktivitu. Podle článků v archivu je vidět, že tomu tak nebylo vždy, ale teď psala fakt hodně, tak nejsem proti dát dobré hodnocení.
9/10 bodů

Design: Z designu mám smíšené pocity. Co se týče grafické stránky, je moc pěkně udělaný, přehledný. Jen nějak nejsem na černočerné blogy - a to jsem milovník černé. Nicméně tohle je čistě o vkusu, design se mi i přes to moc líbí.
8,5/10 bodů

Fotky/obrázky: Prakticky ke každému článku má nějaké obrázky, občas dokonce vydá čiště fotkový článek, všechny jsou moc pěkné, tady není o čem diskutovat :)
10/10 bodů

Návštěvnost: Návštěvnost je fajn, průměrně kolem devíti komentářů, někdy více, někdy méně.
8/10 bodů

Celkové shrnutí/dojem: Na blog jsem musela zavítat i v minulosti, protože mi něco říkal, ale nejsem si tím stoprocentně jistá. Teď můžu říct, že se k ní určitě ještě někdy podívám, zajímají mě tedy hlavně další články o piercech, ale přečtu si ráda i něco jiného, články se čtou vážně skvěle. A hlavně je mi hrozně blízká i hudbou.. lidi, kteří poslouchají stejnou hudbu u mě vždy mají malé pomyslné plus, ať už v internetovém nebo reálném životě :)

celkově 45/50 bodů - známka 1

Hodnocení je opět skvělé, našlo se pár chybiček, které bych ale brala spíše jako otázku vkusu, takže být tebou, tak blog ponechám v takovém stavu, v jakém momentálně je :)

Co si o Jannah myslíte vy?

KDYBYSTE SE CHTĚLI ZAPSAT, NAJDĚTE SI V MENU ODKAZ NA HODNOCENÍ BLOGŮ!

Nikdy nesmíte spadnout do závislosti!

16. srpna 2015 v 0:57 | Nany J |  Ze života
Ahoj, dnes tu mám článek o jedné droze, která se mnou udělala hodně věcí. Chtěla jsem se s vámi o tento zajímavý zážitek podělit, protože mě osobně to změnilo.

Ano, přesně tak, mluvím o blogování a natáčení. Ani nevíte, jak jste mi chyběli lidi! Zcela upřímně, blogová pauza neproběhla tak, jak jsem čekala, stejně jsem se na vaše blogy musela podívat a ne jednou! A samozřejmě jsem neustále natáčela vlogy, protože jsem si prostě potřebovala s někým pokecat :D. Vždycky, když jsem se v bazénu potopila, přišlo na mě milion nápadů, jak vylepšit blog, co psát za články, nové formáty videí.. prostě jsem na blog myslela snad ještě více, než předtím. Ono se to vážně nezdá, ale když několik let píšete až na pár pauz každý den, stanete se skutečně závislými. Ať už na psaní, úpravách blogu, nebo na těch skvělých lidech, kteří čtou a komentují.

Pauza byla sice hodně krátká, mnohem kratší, než jsem vlastně čekala, ale myslím, že mi hrozně prospěla. Napadlo mě několik nových, originálních věcí, které ještě nikde nejsou, našla jsem TAG, který jsem v ČR viděla všehovšudy jednou, takže opět něco celkem zajímavého, na Vánoce mám opravdu parádní sérii videí - a nebude to výzdoba pokoje nebo líčení ke stromečku... Jéžiš, je toho hrozně moc, myslím, že kdybych v tuhle chvíli dala všechny články a videa do kupy, tak budu mít přednastaveno až do roku 2016. Beze srandy :D

Ale kromě tohohle plánování jsem splnila i hlavní účel pauzy - užívat si venku, s přáteli.. Viděla jsem se se třemi kamarádkami a s dvěma se ještě plánuji vidět, je to hrozně super, nikdy jsem nebyla ten typ, co by chodil s někým ven, raději zalezlá sama doma a teď běžně dorážím v deset večer domů :)

Ještě tu mám jednu informaci, články budou vycházet obden.. jakoby pondělí, středa, čtvrtek video, sobota, neděle video. Aspoň prozatím. Jak jsem psala, nápadů mám tolik, že mi skoro praská hlava, ale jde spíš o to, že má teď většina mých čtenářů také něco jako pauzu, tak si myslím, že tohle méně časté vydávání bude pro obě strany lepší :)

To už by bylo skutečně všechno, NEZAPOMEŇTE VE ČTVRTEK NA TO VIDEO!, mějte se krásně!


Nový design?

14. srpna 2015 v 21:17 | Nany J

Ahoj lidi, doufám, že tohle aspoň někdo z vás čte, když mám teď tu blogovou pauzu, ale to bych nebyla já, kdyby mě při tom koupání v bazéně něco nenapadlo :D

Mám zase chuť měnit design.. kdo mě sleduje déle, ví, že design déle jak půl roku mít nemůžu a ten datum se jisto jistě blíží a ačkoliv jsem s tímto designem a celkovou organizací blogu spokojená, něco ve mě potřebuje změnu.

CHTĚLA JSEM SE VÁS ZEPTAT, CO SI O TOM MYSLÍTE VY. Líbí se vám aktuální design? A i když se vám z velké části líbí, co vám třeba vadí? Myslíte, že je tahle barva pěkná? Jaká je vlastně vaše nejoblíbenější barva u designů? A co menu, je moc dlouhé, je tam všechno důležité..? Prostě mi napište celkový názor na design, sepište úplně všechno, co vás napadne, ne jenom otázky, na které jsem se ptala :) Na závěr napište ANO - pokud ho chcete změnit, nebo NE - pokud ho nechcete změnit.

A pokud je vám to úplně u prdelky, tak nepište radši nic, hihi :D

Teď se jdu mrknout ke všem affskám a oblíbencům, už mi chybíte 😘


Edit (asi pět minut po vydání): Napsala jsem to stylem jako desetiletá holčina, ale co, asi nějaká jetá nálada, nebo nevím, ale neberte vážně :D Jakože tu změnu designu jo, ale ten styl psaní a tak :D

BLOGOVÉ PRÁZDNINY

12. srpna 2015 v 16:46 | Nany J |  Video
AFFSKY BUDU NEPRAVIDELNĚ OBÍHAT, PROSÍM, NEMAŽTE MĚ, PAK SE VŠECHNO VRÁTÍ DO NORMÁLU.
NA SVÉM >>>> VINTED <<<< PRODÁVÁM HODNĚ KOSMETIKY VELMI LEVNĚ, JE SKORO NEPOUŽITÁ, NEBO DOKONCE NOVÁ :)


Before I die

10. srpna 2015 v 0:18 | Nany J |  Ze života
Ahoj, dnes tu mám článek, o kterém jste už určitě všichni slyšeli. Dala jsem dohromady několik věcí, které bych chtěla udělat nebo prožít předtím, než umřu. Obávám se ale, že to nestihnu, páč z toho vedra, které tu je, naprosto chcípám :D
Což mě přivádí také k tomu, že nemám úplně psací náladu, ne že bych se do toho nutila, ale úvahové dlouhé články ode mě nečekejte, teď udělám music challenge, vtipy, nějaké rozhovory a hodnocení, pak zase navážu na trošku deep notu :)
A v neposlední řadě bych se chtěla omluvit affs, že je teď obíhám míň, než předtím, ale moc to nestíhám, takže slibuju, že si co nejdřív najdu volnou chvilku a všechno okomentuju.. vlastně bych to mohla sfouknout ještě předtím, než půjdu spát :) Tak schválně, jestli se mých komentářů dočkáte, nebo jestli do té doby usnu :D

Asi moje největší přání ze všech :)

Možná Eldo? :)

Se Sabatonem to nakonec nedopadlo, ale v budoucnu se snad poštěstí, protože by mi rvalo srdce, kdybych je neviděla. A pak bych hrozně ráda viděla Green Day a Guns n' Roses, ale to se mi asi nesplní :(

Musím na tom makat, ale už teď vidím změny a věřím, že jednou budu mít pěknou postavu a hlavně i zdravé tělo :)

Samozřejmě až za delší dobu ;)


Jsem strašně stydlivá, je pravda, že v okruhu známých lidí ze mě všechen stud spadne a umím to pořádně rozjet, ale jakmile jsem mezi cizími lidmi, mám obrovský blok.

Já už jsem napsala stovky příběhů. Ale žádný z nich jsem nikdy nedokončila. Možná v tom je ten největší problém. Tím bych se vás chtěla zeptat - měla bych sem některé mé příběhy přidávat? Já moc nevím, nepřijde mi, že bych psala nějak výjimečně, ale hrozně mě to baví, akorát se vracím k předchozímu bodu - docela se stydím.

To musí být boží.. narazila jsem na to náhodou, ale určitě to přidávám na svůj bucket list :3


Chtěla bych udělat celý příběh, scénář :) Takže bych na něm střihově apod. nepracovala, ale vymyslela zápletku...


Je mi jasný, že by s námi shořel i celý les, ale sakra, musí to být super, trávit takhle noc s přáteli u ohně, stěžovat si na štípání komárů a opékat buřty!


Vypadalo to nadějně, ale nakonec se to nekonalo.. Snad budeš zanedlouho můj :(


Já vím, že je to divné, ale prostě miluju gaye! Nemyslím to tak, že bych se zamilovávala do gayů, ale prostě mi vždycky spolu přijdou hrozně roztomilí :3


Tohle jsem také našla náhodně a ta myšlenka mě absolutně uchvátila. Začínám spořit, protože až mi bude nejhůř, už vím, kam se vypravím :)

A co máte na svém bucket listu vy? :)


Uvítací video

9. srpna 2015 v 0:24 | Nany J
Ahoj, dnes tu mám rychlé video, ve kterém tak nějak představuji svůj youtube kanál. Vím, že většina z vás má videa zná, ale i tak bych byla moc ráda, kdybyste ty dvě minuty obětovali a zhodnotili to video po střihové stránce a tak :)

Ps: Kritiku beru, ale nepřehánějte to s ní, stříhala jsem to asi 4 hodiny :D
Pss: Růžová také není moje gusto, ale že docela zaujme?


Rozhovor se Simix

7. srpna 2015 v 0:00 | Nany J |  Rozhovory
Ahoj, dnes tu mám první rozhovor a to s blogerkou Simix, jejíž blog můžete znát z úterního hodnocení. Snažila jsem se ptát na různé otázky, osobní i blogové, hlavně mi šlo o originalitu a o příležitost se rozepsat, což se Simče vážně povedlo.


Představení
Ahoj, já jsem Simix. V září mi bude 18 let, aniž bych na to vypadala. Ráda čtu, poslouchám hudbu, hraji na klavír a kytaru, dřív jsem hrála i na flétnu. Také jsem se dříve věnovala tanci a divadlu. Miluju svůj blog a také ráda točím na youtube.

1. Co máš na blogování úplně nejraději? Co na něm naopak nesnášíš?
Nejraději mám na blogu asi to psaní ... miluju psaní. Někdy je to pro mě relaxace, ale možná to zní trochu divně.
A k čemu by mi bylo psaní na blogu, když bych neměla čtenáře, že? Takže nejraději mám i vás, čtenáře. Vaše komentáře a odezvu. Ale také vaše články. Zkrátka komunita na blogu mi přijde strašně super. Zvlášť mezi blogery, kteří jsou v tom už zběhlí a mají své zkušenoti.
A co nesnáším? Takové ty chvilkové problémy, kdy nejde článek zveřejnit... nic jiného mě popravdě teď nenapadá.

2. Někdy se na blogu ohlížíš za starou tvorbou. Stydíš se za ní? Jak moc velké zlepšení pozoruješ? Myslíš, že třeba za rok budeš na své nynější články reagovat jinak než teď?
Neřekla bych, že se za svojí starou tvorbu stydím, i když bych asi mohla. Články nestály skoro za nic. Pár slovné články s dětským myšlením. Na druhou stranu musím říct,že vidím pokrok. Hodně jsem se zlepšila. Rozepisuji se více a dokonce to dává větší smysl, řekla bych. :D Bývají věci, za které se stydím... ale ty b
ych asi zrpovodila ze světa, co se týče článků. Nevím. Myslím, že na nějaké články budu reagovat stejně jako teď a na jiné třeba budu mít s odstupem času jiný pohled a názor.

3. Čtou ti přátelé blog? Jaký na něj mají názor, podporují tě v tom?
Ano čtou ... především nějaké spolužačky, ale třeba i babička. Nevím, jestli pořád, ale dřív četla. Občas mi o tom říkaly. Na jednu stranu je to potěšující ... na druhou stranu ne, protože tam toho někdy píšu až moc :D Ale neobjevily se žádné problémy. Spíš naopak... je v tom,ta podpora.

4. Jaké jsou tvé oblíbené a naopak nenáviděné činnosti? Co děláš ve volném čase nejčastěji? Čemu by ses v budoucnu chtěla věnovat (nemyslím zaměstnání, spíš nějaký životní směr, koníčky a tak)?
Jak už jsem psala v prvním bodě. Ráda čtu,poslouchám hudbu,ráda zpívám, hraji na hudební nástroje, cvičím, bloguju a točím na youtube. A našlo by se toho i víc.
Co naopak nenávidím , co se činností týče? Ani nevím. Uklízení mi ani moc nevadí, ale je třeba se do toho dostat a to je někdy těžká záležitost. Nevím no... teď mě nic nenapadá. Zkrátka činnosti, do kterých jsem nucena a v ten okamžik se mi nechtějí dělat.
Co dělám nejčastěji ve volném čase? Bloguju. Rozhodně bloguju :D Nic jiného asi nedělám tak často a pravidelně :D No poslední dobou to bylo i chození na koupaliště, ale tak je léto a koupaliště nedaleko :D ale co se týče toho volného času ... tak blog, skoro nic víc ani nestihnu, pokud se chodí do školy.
Čemu bych se chtěla věnovat? Hudbě, youtubu, možná tanci, blog, nějaký ten sport (gymnastika třeba)...Hlavně abych byla šťastná no :)

5. Jak jsi psala, bude ti 18 let. Cítíš se na to? Těšíš se, až budeš dospělá, až si budeš moct udělat řidičák, nebo třeba legálně pít apod.? Nebo je ti to spíš jedno?
Vůbec se necítím na osmnáct a ani na to nevypadám, podle hodně lidí. Řidičák ani moc nechci, možná ho ani mít nebudu, se uvidí. A na pití alkoholu nic nevidím a když už ... něco málo jsem už pila. :D Rozlučák, čarodějnice,... Ale nejsem na to. Takže je mi to tak nějak jedno... akorát budu o něco starší. A v tom je právě asi ten háček, protože já se na 18 ještě necítím. Ale co se dá dělat. Někdy se cítím, že se chovám jak začínající puberťák. Nějak mi to moc profrčelo před očima. :D

6. O čem bys na blogu nikdy nepsala - už třeba jen kvůli kamarádkám..?
O čem jsem nepsala kvůli kamarádkám? Tak to netuším, jak odpovědět. Já vlastně psala a píšu tak nějak všechno ... podle pravdy. Neměla jsem důvod, proč to kvůli kamarádkám nepsat. Teda jen na ZŠ možná, ale teď je to něco jinačího. Ať se to týče kluků, rodinných problémů, nebo mých pocitů a názorů. Případně si to nějak "zašifruji", že většina čtenářů, tedy kamarádek, ani přesně třeba neví, o co jde. Jen ty, co mě opravdu dobře znají, a kterým říkám stejně skoro vše. Vždy jsem napsala, co jsem chtěla a za poslední dva roky se nevyskytl žádný problém. Ale kdybych měla opravdu něco vybrat tak pomluvy. Nikoho bych na blogu nepomlouvala. Ani naživo. A když už ... tak bych si jen postěžovala, ale tu osobu bych nezmiňovala. To už se jednou stalo a byl to jakoby vzkaz pro tu osobu, takže ona ví.

7. Psala si, že by ses ráda věnovala tanci a gymnastice. Proč? Co se ti na těchto sportech líbí? A jaký konkrétní tanec by sis třeba vybrala?
Tak ráda bych se věnovala nějakému tomu sportu a nic se mi nelíbí a nebaví tolik, jako právě toto (nepočítaje plavání). Jako menší jsem chodila na aerobik ... kde jsme tu gymnastiku tak nějak i dělali. Pak jsem byla na pár táborech s tanečním zaměřením. Ať by šlo o jakýkoli tanec. Ráda bych tančila. Latinsko-americké, hip-hop, ... cokoli. Jde o to hýbat se a říct něco svým tělem no :D Ale docela zapeklitá otázka hele.

8. Jaké je tvé životní motto?
Tak já nemám jedno určité. Jsou to takové povzbuzující větičky, spíše citáty, ve smyslu: I žít je statečným činem. Věř, běž, dokážeš. Dum spiro spero. Jdi za svým snem. A blablabla... Další zapeklitá otázka. :D Nemám životní motto. Hlavně mi jde o to, probojovat se překážkami ke štěstí.

9. Chtěla bys mým čtenářům něco vzkázat? :)
Jistě. Zdravím všechny čtenáře Nany. Je to opravdu moc dobrá blogerka a youtuberka, ale to vy jistě sami víte. Určitě nepřestávejte číst její blog a sledovat její videa. :)

Simix moc děkuju za rozhovor, podle mě odpovídala skvěle a věřím, že i ti, co ji neznali, ji díky tomu poznali :) (supr věta Nany).
Mějte se krásně!

KDYBYSTE CHTĚLI, ABYCH S VÁMI UDĚLALA ROZHOVOR, NAJDĚTE SI V MENU ODKAZ NA ROZHOVORY!