Říjen 2015

Recenze: Essence - Express dry spray na nehty

31. října 2015 v 0:00 | Nany J |  Recenze
Ahoj, dnes tu mám po dvou měsících další kosmetickou recenzi, tentokrát na sušič nehtů od essence. Původně mě zaujal hlavně obal, o funkci jsem měla pochybnosti, ale nakonec se z toho ukázal bezva produkt, který bych vám všemi deseti doporučila!

Kde koupit: DM, Rossmann (tuším, že pouze v obchodech, kde jsou takové ty větší stojany)
Cena: Kolem 65Kč
Množství: 50ml


Výraznější líčení - Halloween

29. října 2015 v 2:04 | Nany J |  Video
Ahoj, dnes tu mám halloweenský tutorial na výraznější tmavější líčení, protože mi přijde, že je teď všude plno masek a převleků, nic normálně nositelného.
Jinak může to vypadat tak, že mám každé oko rozdílně namalované, ale já vždycky jedno více "krčím", jinak to je opravdu stejné, nebojte :D

Příjemné sledování :)

Píseň, kterou poslouchám, když jsem naštvaná | 20. den Music Challenge

28. října 2015 v 0:00 | Nany J |  Music Challenge

+ co aktuálně poslouchám :)

Ahoj, tak tu po dvou týdnech zase mám music challenge. Je mi jasné, že do něčeho podobného už v životě nepůjdu, protože mě to zase tolik nebaví (teda ne že bych se do toho nutila, ale už pro to nemám takové nadšení jako na začátku). Ale už zbývá jen deset dní, tak jsem si řekla, že to do konce roku nějak dám a od 2016 začnu s čistým štítem, kdy si opravdu dobře rozmyslím, co vlastně chci psát :) Nicméně dnes jsem to pojala trochu jinak, tak snad to taková nuda nebude ;)

Asi vás velmi překvapím, ale na toto téma žádnou písničku nemám. Když jsem naštvaná, tak písničky poslouchat nedokážu. Pokud jsem někde mimo domov, tak musím odejít třeba na záchod, tam si chvilku sednout a uklidnit se tím, že si asi stokrát řeknu: "To bude dobrý", pokud jsem doma, tak chodím po pokoji a ze všeho se vykecávám, prostě každý, kdo mi v životě něco udělal, ať už to byla velká rána nebo ukradnutí propisky, všichni to schytají.

Nějak si nedovedu představit, že bych v takové situaci mohla poslouchat písničku. Svoje milované Sabatony určitě ne, ti jsou zásadně pro dobré okamžiky. To, co aktuálně poslouchám taky ne, tu písničku bych si akorát zošklivila. A co se smutnějších písniček týče, tak ty poslouchám opravdu až v té smuteční fázi, když to ve mně vře, tak to není do ucha to pravé ořechové.

Opravdu by mě zajímalo, co byste si v takových situacích pustili vy.. Máte nějaký nápad? Nebo to máte stejně jako já? Určitě mi to napište do komentářů!
_________

Jelikož by tento článek byl takový suchý, rozhodla jsem se, že ho obohatím mým aktuálním playlistem. Myslím, že opět budete překvapení.. jsou tu sice tři písničky od Sabatonu (ok, vím, že to není většiny šálek kávy, ale já je mám neustále v hlavě a nemůžu (a ani nechci) je nějak zapřít), ale pak tu je i něco, co byste do mě určitě neřekli. Jdem na to!

Sabaton - Carolus Rex (anglická verze)
Je to nejlepší písnička na světě!!!! Prostě ten text, ten jejich hlas, ta hudba!!! Nevím, s čím bych to srovnávala... Mám ji 24/7 v hlavě, musím si ten refrén neustále zpívat, ve škole jsou ode mě popsány i lavice (jen tužkou, jsem hodná), prostě pořád si ji musím zpívat, je to boží, boží, boží a ještě jednou boží písnička!
(máte tu verzi s textem, protože já osobně jsem si písničku užila, až když jsem text přímo viděla :))

Sabaton - Panzerkampf
To stejné, jako u předchozí - refrén mám v hlavě pořád. A síla hlasu při sloce "Oh mother Russia" je něco neuvěřitelného.
ten překlad je místy vtipný, ale což :D


Sabaton - Far from the Fame
Podle mého názoru nepatří mezi ty textově ani hudebně nejlepší, ale je věnována českému generálovi Janouškovi, kterého určitě všichni znáte. Předpokládám, že tou budou zahajovat koncert v ČR (na který já nejdu, grr, grr, grr), nebo ji naopak hodí jako hřeb večera. Karel Janoušek byl prostě frajer.

Hana Zagorová - Rande u zdi nářků
Teď si asi někteří říkají: "Zagorka. Počkat. To jako vážně?", ale ano, je to pravda. Mamka si ji v autě jen tak pustila a netrvalo dlouho, abych se přestala věnovat své aktivitě a začala poslouchat. Tahle mě zaujala snad úplně nejvíc, jak textově, tak hudebně, je prostě boží a myslím, že za poslední dva dny jsem ji už musela slyšela minimálně 20x. Než si řeknete, že to nemá smysl pouštět, zkuste to.

Hana Zagorová - Beethoven
To stejné, co u předchozí - člověk se do ní hrozně rychle dostane, text zaujme, je to prostě chytlavá písnička.

Ewa Farna - Boky jako skříň
Ewu jsem poslouchala jako malá a úplně jsem ji milovala, teď už se sice naše cesty rozešly, ale je pravda, že tahle písnička má něco do sebe. Nějak citově mě nenaplňuje, ale je prostě vtipná a vlastně se mi celkově líbí, že je to taková reakce na řeči v médiích.


Kovy - Beauty Vochechule
Musíme to brát s nadhledem, je to prostě písnička pro pobavení. I když je fakt, že to docela vystihl :D

Co aktuálně posloucháte vy?
Jaká písnička z výběru se vám líbila nejvíce?


NEZAPOMEŇTE SE PODÍVAT NA PŘEDCHOZÍ ČLÁNEK!

American Horror Story: Hotel (pátá série)

26. října 2015 v 22:14 | Nany J
Článek je delší, ale zase nic nevyšlo v sobotu, tak jsem si řekla, proč se trochu nerozepsat, doufám, že vás to neodradí :)

Ahoj, dnes tu mám trochu netradiční článek. Ráda bych vám sepsala moje první dojmy z nové série seriálu AHS, který sleduju už přes dva roky a za tu dobu jsem si ho opravdu zamilovala. Nejdříve se ve zkratce vyjádřím k seriálu obecně a k předchozím čtyřem sériím, abyste byli v obraze, ale pak už se budu věnovat jenom sérii Hotel.

O seriálu
American Horror Story je americký hororový televizní seriál, jehož tvůrci a produkčními jsou Ryan Murphy a Brad Falchuk. Každá série je minisérie se samostatným příběhem, sledující různé postavy.
(wikča to podle mě shrnula docela rychle a jasně, že není třeba psát víc)Předchozí série
Když bych měla předchozí série nějakým způsobem seřadit, tak to bude určitě Asylum (druhá), Murder House (první), Coven (třetí) a Freak Show (čtvrtá) (jinak ukázalo se, že v hlasování na stránce edna.cz se ostatní diváci rozhodli úplně stejně). Z toho jde jasně poznat, že poslední série už mě tolik nebavily, poslední jsem ani nedokoukala. Asylum oto vyhrálo na první čáře s provedením, byla to jediná série, u které jsem se někdy fakt bála. Neříkám, že ty ostatní také nemají strašidelnou atmosféru, ale "blázinec" je prostě blázinec. Co se týče herců, tak nejvíce jsem si oblíbila Evana Peterse, hlavně v roli Tatea v první sérii byl naprosto luxusní. A samozřejmě Jessica Lange, asi nejvýraznější osoba AHS. Proto jsem také byla překvapená, že se v pětce neobjevila.. ale o tom později. Co se povahy týče, tak jsem si zamilovala Taissu Farmiga, ale asi jen jako Violet v první sérii.
Asi to na vás bylo hodně jmen a informací, hlavně pro ty, co o tom v životě neslyšeli, ale když se na to mrknete, tak se v tom velmi rychle zorientujete, to se nebojte.


Hotel
Teď už se rozepíšu trochu více: této série jsem se nejdřív opravdu bála. Myslela jsem si, že po čtvrté to bude jen horší a horší, navíc přibyla nová posila do hlavní role, řekla bych že i místo Jessicy Lange, a to Lady Gaga. Po prvním díle však tyto negativní pocity zmizely. Ukázalo se, že to nuda opravdu nebude, stačilo prvních pár minut a byla jsem okouzlena. Tedy, všude byla samá krev, velmi divná stvoření a myšlenka, že Lady Gaga je stejně dobrá herečka jako zpěvačka.


Už asi půjdu do detailů. Co se hereckého obsazení týče, byla jsem poměrně překvapená, kdo všechno se tam vlastně objevil. Potěšilo mě, že tam opět byla Kathy Bates, která je mi nějakým způsobem opravdu sympatická, uronila jsem slzu nad tím, že se tam znovu ocitla Sarah Paulson (ve druhé sérii se nejdříve chovala jako pěkná svi*ě a potom najednou byla úžasná, od té doby ji nesnáším i v ostatních sériích). O Mattu Bomerovi jsem nikdy dříve neslyšela, ale jakmile jsem ho uviděla, tak jsem vypustila jen: sexy. Jo, prostě je mega sexy. A samozřejmě Lady Gaga. Na ní jsem byla natěšená nejvíc, ale na druhou stranu jsem se vážně bála, jak to bude vypadat. Ukázalo se, že jí ta role opravdu sedla, vlastně si v ní ani nikoho jiného najednou nedokážu představit. Tuším, že potvrdila účinkování i v příští sérii, z čehož mám fakt hroznou radost, jelikož mi do tohoto seriálu neskutečně sedla.


Dále bych probrala atmošku. Hotel byl naprosto geniální místo. Desítky chodeb bez východu, desítky skrytých pokojů, nepřesné plány, tiché a slabě ozářené pokoje, šikovná pradlena... Už vám to více nebudu přibližovat, však uvidíte sami (jestli se na to tedy podíváte a já pevně věřím, že ano :D). Hotel opravdu nabízí tolik možností, skoro na každé věci jde najít něco strašidelného.


Líbí se mi, že je příběh často souvisí s historií, tak se to velmi pěkně prolíná a příběh potom není úplně jednotvárný. To je vlastně běžné u každé série AHS, ale stejně se to musí znovu vyzdvihnout, protože to mají vážně promakané. Na konci se všechny tyhle útržky spojí a všechno bude dávat smysl.. tedy, aspoň doufám, že u předešlých sérií to tak bylo.


Myslím, že je tenhle článek už dost dlouhý a že jste si o páté sérii tohoto úžasného seriálu obrázek udělali. Budu moc ráda, když se na něj podíváte, aktuálně jsou zatím tři díly a cca za tři dny bude čtvrtý (s titulky, jinak v angličtině ho máte už od zítřka), všechny je najdete na internetu, stačí prostě hledat a najít stránku, která je vám na sledování nejpohodlnější :).

Abych to shrnula: z této série jsem zatím úplně nadšená, moc se těším na další díly a vlastně i na další sérii, protože jestli se zdaří jako tato, tak se určitě opět máme na co těšit. Seriál bych doporučila všem, až na ty, kterým je cizí krev a kteří celkově takové ty strašidelné (lekačky tu moc nejsou, spíš lehčí nechuťárny) filmy a seriály prostě nejsou.

Viděli jste předchozí série?
Sledujete tuto, popř. začnete ji teď sledovat?
Mám dělat podobných článků více?


Zdroje obrázků: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Informace + vyhlášení giveaway

25. října 2015 v 11:08 | Nany J
Ahoj, dnes tu mám takové kratší informační video, jehož hlavní součástí bude vyhlášení giveaway. Vím, že se všichni budete soustředit hlavně na tu poslední část, ale hlavně prosím odpovědi i na druhou :)

Příjemné sledování :)

Sociální sítě - kontakty

21. října 2015 v 23:02 | Nany J |  Video
Ahoj!
Nemám ráda videa, kde se nudně řekne, kdo se jak kde jmenuje a tím se to ukončí. Rozhodla jsem se, že vám to ukážu trochu zábavnější formou, i když samozřejmě to není plnohodnotné video :) Přišlo mi to jako dobrý nápad, shrnout takhle všechno dohromady, aby v tom byl přehled :) Tady na blogu to sice všechno máte hned nahoře v menu, ale což :DTAG v peřinách

21. října 2015 v 0:00 | Nany J |  To, co se jinam nevešlo
Ahoj, dnes tu mám takový oddechovější článek, tentokrát tag, do kterého mě zategovala Vall, za což moc děkuju. Přijde mi, že není moc rozšířený, tak to aspoň bude originální.

1. Bez čeho neodcházíš do peřin?
Takhle... já jdu do postele většinou hned po škole, pokud odpoledne nic nemám, tak jsem nejvíce času právě tam. To neprobíhají žádné přípravy. Ale jestli se to bere jako jít spát, tak určitě musím mít vyčištěné zuby, i když občas se stane, že zavřu oči a už se usne i bez toho.


2. Svůdné nebo pohodlné pyžamo?
Pohodlné. Občas si sice přijdu jako malé dítě, ale na spaní nepotřebuju nic sexy, když to stejně nikdo nevidí :D.

3. Kniha?
Nejsem ten typ, co by večer před spaním četl jednu kapitolu a pak pokojně usnul. Mám období, kdy si před spaním otevřu knížku, ale jinak čtu hlavně na cestách a ve vaně.

4. Nějaký kosmetický rituál?
Když jsem nalíčená, tak se odlíčím, ale to většinou není, takže si jenom vyčistím pleť nějakým tonikem.


5. Sklenička něčeho dobrého před spaním?
Víno ani nic podobného si opravdu nedávám, ale vodu (poslední dobou spíš Schorle) musím mít vždycky po ruce. Před spaním většinou ne, ale už se mi mnohokrát stalo, že jsem se uprostřed noci probudila s hroznou žízní a nechci chodit po baráku a shánět něco do krku.

6. Chrápu?
Ne, ale mluvím a zpívám ze spaní. Někdy ve třetí třídě jsem mluvila španělsky (jinak pro vaši informaci - španělsky neumím ani půl slova), v primě jsem počítala německy... V noci se ze mě stává znalec všech světových jazyků :D


7. Snídaně do postele
Mamka mi ji občas přinese, ale to spíš výjimečně.. dřív mi ji táta nosil každý ráno (sice miska s cereáliemi, ale stejně), nicméně teď už si to dělám sama :D. Ale každá snídaně do postele je velmi ceněna a kdo to udělá, tomu dám veškerou lásku :D

Líbil se vám tag? Jak byste odpovídali vy?

Co mi vadí na mobilech a v čem je naopak podporuji?

19. října 2015 v 0:00 | Nany J |  Úvahy
Ahoj, dnes tu mám takový lehčí názor na mobily. Je to totiž nekonečná diskuze - jsou lidé, kteří si bez něj nedokáží představit život, lidé, kteří ho využívají, ale nějak by to bez něj přežili a lidé, kteří jsou zásadně proti a neplánují si ho pořídit. Já jsem asi v té druhé kategorii. Neříkám, že telefon hojně nevyužívám, ale je opravdu hodně dní, kdy na něj ani nešáhnu a absolutně mi nechybí. Asi bych se bez něj opravdu obešla, jediným problémem by byla rychlá komunikace pomocí smsek, protože noťas s facebookem do kapsy prostě nedám :D

Klady

Kdekoliv
Telefon můžete mít neustále s sebou. Vejde se do kapsy. Jakmile ho potřebujete, máte ho při ruce. A nejde jen o komunikaci - i když je nuda, tak dobře poslouží. Knížku s sebou totiž většinou netahám.

Nebezpečí
Musíme si přiznat, že dnes je svět plný nebezpečných věcí nebo lidí. Jakmile se dostaneme do úzkých, můžeme si okamžitě obstarat pomoc - jen se vemte, kolikrát mobil zachránil život. Bez telefonu se můžete spolehnout tak maximálně na pomoct druhých, nebo svůj křik - což je uprostřed lesa skvělé.

Nový svět
Telefon nám otevřel něco, o čem se lidem před 300 lety ani nezdálo. Možnost dorozumívat se s někým na dálku. Později možnost fotit, ukládat si písničky a v poslední době dělat miliony jiných věcí. I když to není vyloženě nějaká pozitivní věc, musím vyzdvihnout to, že je to jeden z nejlepších vynálezů, kterého bychom si měli cenit, protože nám ukázal něco naprosto nového.

Zápory

Žádné z očí do očí
Je škoda, že si lidi místo scházení píšou na facebooku. A ještě horší je, když se sejdou, ale celou dobu koukají na insta, snapchat, nebo v extrémních situacích chatují právě s tou osobou, která je vedle nich. Už dlouho jsem nezažila setkání, kdy by se člověk nepodíval na mobil.

Lenost
Mobil dnes udělá všechno. Ano, je sice super, že vám stačí jedna věc na udělání stovky jiných, ale přiznejme si, že jsou díky tomu lidé čím dál línější. Nedivila bych se, kdyby to zachvilku bylo v takové míře, že by lidé nevylezli z baráku a fungovali by jenom s mobilem.

Jak to vnímáte vy?

Nejlepší pokoj #2

18. října 2015 v 16:30 | Nany J
Ahoj, omlouvám se, že je to s trošku malým zpožděním, neplánovaně jsem někde přespávala :)

Příjemné sledování :)

Try-on HAUL

15. října 2015 v 6:39 | Nany J
Ahoj, po delší době vám konečně píšu. Proč v pondělí a ve středu nevyšly články? Ten pondělní jsem já šikulka dala místo přednastevení do rozepsaných a nevšimla jsem si toho a abych byla upřímná, na ten včerejší jsem úplně zapomněla. O články vás samozřejmě neošidím, vyjdou příští týden, ale i tak jsem se chtěla omluvit.

Dnes tu mám haul - je pravda, že s ním nejsem 100% spokojená, hlavně teda kvůli tomu, že tu mluvím trošku hůř než normálně, občas se mrkám do takového toho otočného okýnka na foťáku (což všeobecně beru na youtube jako jeden z největších prohřešků) a je vidět, že vlasy už nejsou tak pěkné jako po vyžehlení... Na druhou stranu, i přes všechny tyhle mínusy z toho pořád vzniklo docela dobré video, tak si myslím, že nevadí, když ho publikuju :)


Příjemné sledování :)

Reakce na stará videa!

11. října 2015 v 0:00 | Nany J |  Video
Ahoj, dnes tu mám docela zábavné video, kde budu reagovat na svá stará - a většinou neveřejná - videa. Já osobně vidím obrovský posun, ať už v kvalitě, mém vystupování a dovoluji si říct, že vypadám jinak (lépe). Určitě mě zajímá, co si myslíte vy :D Tak mi to nezapomeňte do komentářů napsat.
Jinak včera jsem oběhla affsky a vážně mi to dělá radost, protože se do toho nějak nenutím, dělám to s klidem a vaše články si opravdu vychutnávám, tak snad tenhle systém vyhovuje i vám :)

Příjemné sledování :)

Plán článků na příští týden
Po: Co mně vadí na mobilech a v čem je naopak podporuju?
Út: -
St: TAG v peřinách
Čt: HAUL
Pá: -
So: Moc lidí mě vlastně nezná
Ne: Nejlepší pokoj #2 (šatní skříň)

- videa byla prohozena z toho důvodu, že nejlepší pokoj ještě nemám zpracovaný - a jelikož to je jedna z nejoblíbenějších sérií (teda aspoň první díl měl obří úspěch), tak to nechci uspěchat :)

Mějte se krásně!

5. díl - Nejčastější chyby, které vidím ve článcích | Jak na blog

10. října 2015 v 0:00 | Nany J |  Jak na blog
Ahoj, dnes tu mám trošku netradiční díl ze série jak na blog. Tentokrát bych se totiž ráda vyjádřila k nejčastějším pravopisným chybám, které vídám ve článcích a upřímně - vždycky z nich umírám. Je škoda, když je článek co se tématu nebo stylu psaní týče fakt dobrý, ale jsou tam nějaké chybičky, které úplně bijí do očí. Samozřejmě, že to každý z nás přehlédne, ale nemělo by se to moc často opakovat.

Mně x mě
Přijde mi, že ani tuto základní a velmi primitivní věc stále dost lidí neovládá. Přitom je tolik různých pomůcek! Já si to pamatuji normálně podle pádu - ke se pojí druhý a čtvrtý pád, ke mně se pojí třetí a šestý. Někdo má ale jiné pomůcky, třeba hodně lidem pomáhá tobě (mně) a tebe (mě). A minulý rok přišla spolužačka se jménem Vašek - Vaškovi (mně, protože to je delší) a Vaška (mě, protože to je kratší). Těch metod je mnohem více, určitě je najdete na internetu, mně ale osobně nejvíce vyhovuje pád, je to hrozně jednoduché a ještě se zeptáte s pádovou otázkou, čímž to tak nějak potvrdíte.

Vyjímka x výjimka
Slovo, které bylo ve škole asi milionkrát probírané... A přitom mám pocit, že ho každý druhý píše špatně. Zde žádnou pomůcku na zapamatování nemám, na druhou stranu mi nepřijde nějak složité zapamatovat si, že je to prostě VÝJIMKA. Mohlo by vám pomoci to, kdybyste to tak i vyslovovali, aspoň si to dostanete pod kůži.

Příjde x přijde
Pro mě je to poslední dobou snad nejhorší slovo, protože ho vidím skoro všude špatně napsané. Příjde možná zní spisovněji, bohužel to tak není. Takže lidi, příště raději přijďte s něčím jiným.

- právě mi kolem hlavy lezl pavouk, fakt super

Bysme x bychom
Nechápu, jak někdo může napsat takovou ohavnost jako bysme. To prostě bije do očí. Já jsme osobně člověk, který slovíčko bysme ani neřekne, nicméně to bych ještě omluvila - ale v psané podobě to je děs běs. Takže lidičky: bychom, abychom.. jasné?

Typ x tip
Posledním parádním problémem jsou slova typ a tip. Tip je, když někomu něco doporučíte, třeba knížku, nebo se to dá také užít v případě, že si tipnete dejme tomu odpovědi v testu. A co se typu týče, tak může být třeba typ dřeva apod. Chápete? Takže už prosím nikdy nepište, že pro své čtenáře máte typ na nový film.

Dělaly jste některou z těchto chyb? Jaké další chyby vás štvou?

Edit 15:10. : Já píšu článek o pravopisu a udělám v předposlední větě takovou šílenost? :DD Ach jo, šikovná Nany :)


Recept - mug cake

8. října 2015 v 0:00 | Nany J |  Video
Příjemné sledování :)


Libovolná píseň od oblíbené skupiny | 19. den Music Challenge

7. října 2015 v 0:00 | Nany J |  Music Challenge
Ahoj, dnes tu mám po docela krátké době music challenge (na druhou stranu teď zase měsíc nebude, tak to snad tolik nevadí :D). Dnes je téma velmi jednoduché, tak jsem si pro vás připravila tři písničky, které poslední dobou docela dost poslouchám. A pozor, není tady žádný metal, myslím, že to někteří ocení - aspoň teda podle minulých komentářů u metalových nebo jiných hard písniček :D. Výjimečně jsem teda vynechala to, čím vás neustále zaplavuju - Green Day a Sabaton, protože těch už tu bylo až až a vy stejně víte, že se mi od nich líbí snad každá písnička.

Prostě jsem si fénovala vlasy a začala jsem si asi po sto letech zpívat právě tuto písničku... a teď si ji zpívám pořád :D


Plexis mám v hlavě pořád. Ten text je prostě super!

Na závěr tu mám takovou tu dobrou starou klasiku od Nickelbacku - opět skvělý text :)

Jakou skupinu teď nejvíce posloucháte? :)

Už i já se musím přidat - uprchlíci

5. října 2015 v 0:00 | Nany J |  Úvahy
Ahoj, dnes tu mám trošku delší článek na už milionkrát rozebírané téma. Nejdříve jsem si myslela, že se tomu vyhnu, ale teď cítím, že se k tomu prostě potřebuju vyjádřit.

Začala bych asi tím, že se naše republika člení do několika skupinek (aspoň jsem to tak usoudila podle reakcí na webech či v televizi) - někteří jsou pro, aby sem šli a jsou jim ochotní pomoc, dalším je to tak nějak jedno, hlavně aby jim to nezasahovalo do života, pak jsou lidé, kteří je nechtějí, ale není tam taková ta obrovská nesnášenlivost a posledni jsou ti, kteří proti nim píšou petice apod. - prostě lidé, kteří nevyznávají slova, ale činy.
Do jaké skupinky se řadím já? To je velmi těžká otázka. Přeci jenom jsem ještě dítě, které nevydělává, takže to třeba z pohledu financí vůbec nemusím řešit - pro hodně lidí je právě to problémem, protože si jsou vědomi toho, že uprchlíci nejsou "zadarmo" a nějaké ty peníze z jejich kapsy půjdou právě na ně.
Na druhou stranu je tu mnoho jiných věcí, které se mi rozhodně nelíbí, můžou ovlivňovat můj život a já bych se bez nich ráda obešla.

Nejvíce lidí se asi bojí toho, že tu buď každou chvilku něco vybuchne, nebo se budeme muset přizpůsobit jejim pravidlům. Ty lidé to slyší hlavně z televize, protože tam je na uprchlíky nahlíženo jenom špatně, žádná podpora není vidět. Lidé žijí v tom, že většina z nich patří k islámskému státu a Evropa bude za pár let jedna velká válečná oblast plná muslimů.
Netvrdím, že se mezi nimi nějací radikálové nenajdou, ale je to tak malý počet, že to nemůžeme brát v potaz. Samozřejmě, že je opatrnost na místě, ale nemůžeme za každým muslimem vidět teroristu.
Velká část Evropanů argumentuje také Koránem. Přitom ho většina z nich nečetla, neví, co je tam psáno a tím pádem vlastně používají na svou obhajobu něco, s čím vůbec nemají zkušenost. Také jsem ho nečetla - tak s ním neargumentuju. Rozhodně netvrdím, že je to nějaká úžasná čistá kniha, ale zase tam není psáno, aby všechny pozabíjeli.
Celkově se prostě musí dbát na to, aby se pořádně rozlišovali nevinní lidé a islámisti. Důležitá je kontrola na hranicích, neříkám, že se to tam dá bezpečně poznat, ale ten krok rozhodně není zbytečný.
A samozřejmě nesmím vypíchnout tu informaci, že islámský stát má takové trhliny, že je prakticky nemožné, aby v blízké době mohl v nějakém větším množství protrhnout do Evropy.

Teď bych ráda rozebrala přizpůsobování se pravidlům. Dle mého názoru je to mnohem větší problém, než předchozí bod. My chceme, aby se chovali jako Evropané, oni zase chtějí, abychom se my přizpůsobili jim. Já to beru takhle: oni přišli na naše území, kde jsou naše pravidla a naše zákony a podle nich by se měli řídit. Na druhou stranu bychom jim neměli brát ani základní část jejich kultury, protože je to jejich náboženství, ve kterém vyrostli - oni vlastně neměli na výběr, prostě se narodili a byli automaticky zařazeni a vychováváni podle muslimských zvyků. Je důležité udělat kompromis s tím, že zákon naší země je vždycky o stupínek výše, než jejich tradice (pro ně je to samozřejmě něco hrozného, ale měli by to tak brát). Ženy klidně mohou chodit zahalené, ale nemohou nutit ostatní dělat to stejné.

Další věcí, která mě upřímně docela zklamala, je chování NĚKTERÝCH uprchlíků. To některých bych asi ještě milionkrát zvýraznila, protože tu opět narážíme na to, že se všichni hážou do jednoho pytle. Konkrétně mluvím o tom, že dělají bordel, ničí věci a to všechno jenom kvůli tomu, že se jim v té a té zemi nelíbí a že chtějí do Německa, nebo někam na sever. Neříkám, že je ČR dokonalý stát, ale snad je pro ně důležitější, že se konečně nemusí bát toho, že by na jejich dům spadla bomba, že mají aspoň základní věci jako je jídlo a pití. Mají možnost najít si práci. Dokonce nejen muži, ale i ženy. Mají možnost po nějaké době začít žít úplně normální život a to beze strachu. To je to, co chtěli, ne? Měli by za to být vděční a ne mít další požadavky.

Myslím, že jsem v tomhle článku napsala vše, co bylo nutno říct. Abych to shrnula: Většina z těch lidí jsou pouze nevinní muslimové, nikoliv islámisti. Islámský stát se sem v blízké době nemůže dostat. Ostatní tu mají právo žít, ale pouze pod podmínkou, že nebudou dělat nepořádek a přizpůsobí se našim pravidlům, naučí se aspoň základně česky, půjdou pracovat.. Pak by mělo být všechno v pořádku.

Co si o tom myslíte vy? Rozhodně se nebojte rozepsat!