Listopad 2015

Shrnutí týdne

28. listopadu 2015 v 8:50 | Nany J |  Ze života
Ahoj, po delší době nějaký článek. Měli jste docela videové období, že? Ale nebojte, dneska vám všechno vysvětlím :) Článek je hodně dlouhý, ale když byste sečetli ty články, které by normálně měly vycházet, vyšlo by to úplně stejně, tak

Neaktivita
Články a videa dělám většinou o víkendu. Nikdy nic nemívám, bývám většinou doma, maximálně v pátek odpo někam jdu, ale pak už jsem celou dobu hezky v posteli u svého miláčka (zní to dost dvojsmyslně, bohužel tím miláčkem myslím počítač :D). Jenže tentokrát jsem celou dobu někde byla a když už jsem se "stavila" doma, tak jsem buď dělala něco do školy, anebo jsem pracovala právě na videích, u kterých se nemusí moc přemýšlet, prostě střihnu, kde to slyším, vyberu příjemnou hudbu a hotovo.
Samozřejmě bych mohla psát i v týdnu, ale tentokrát to zase nešlo - vysvětlení ve zbytku článku.

Pondělí
O víkendu jsem si dostatečně neodpočinula a věřte, že se mi do školy chtělo ještě méně, než obvykle. Ráno se začínalo s češtinou, jediné, co si pamatuju, bylo to, že jsem asi jako jediná ze třídy věděla, jak se píše "dennodenně" (a věděla jsem to jen díky tomu, že jsem to někdy v minulosti hledala do článku na blog - další z tisíce důvodů, proč se mi psaní blogu vyplácí). O ájině jsem zase předvedla svou krásnou angličtinu - já fakt rozumím, ale prostě mluvit neumím. Na matice jsme se dozvěděli, že náš předchozí test nedopadl dobře (tzn. že šprti mají jedničku a zbytek třídy čtyři-pět), ale nabídla nám, že si můžeme napsat opravný a že bude počítat jednu známku, což se mi neskutečně ulevilo, protože s mým průměrem 3,75 mi zrovna do smíchu nebylo - kdyby se k tomu přidala ještě ta pětička, už bych měla průměr kolem 4,2 a ne, to už není v pohodě. Zvlášť, když mi na výzu jinak vychází asi 4 dvojky, což by byl můj rekord, co se gymplu týče.
Odpoledne jsem byla na koních, měla jsem Alfíka a byl docela hodný, i když občas byla fakt síla rozpohybovat ho (normálně možná ne, ale když máte chvilku předtím dvě hodiny těláku, tak je to fakt challenge pro nohy).

Úterý
Na zkoušení z výtvarky jsem se začala učit až ráno - v pohodě, vždyť ti Nando stačí 30 minut přestávky na to, aby ses naučila umění Mezopotámie, Sýrie a Palestiny a Indie. Při zkoušení jsem celou dobu měla papír pod lavicí a vyšlo to, dokonce jsem i většinu z těch věcí věděla a s jednou mi holt ten papír pomohl. Pak jsme měli referát na seminář z občanky o naší obci, místo křížovníků jsem řekla křižáků, jojo Nany, to jsou úplně ti stejní lidé..
Odpo jsem zase byla na koních, tentokrát jsem měla Lupínka a bohužel mi to moc nešlo, ochota Lupínka taky nebyla taková, jako normálně, ale tak nesmím hledat problém v koni, když za to může jezdec. Cválal úplně božsky, miluju cval na něm, ale předcházelo tomu objetí asi 20 koleček, protože se Lupínek špatně ohýbá na jednu stranu, což znamená, že není jednoduché udělat s ním pěkný velký kruh, natož ten malý. Ale je to moje zlatíčko, takže jsem se s ním stejně asi hodinu mazlizla, koneckonců on za to přece nemůže.

Středa
To byl konečně volný den. Smutné bylo, že jsme se v ten den dozvěděli, že kromě plánované opravného testu z matiky budeme psát ještě bižuli, budeme recitovat nějakou básničku a z němčiny jsme dostali "o něco málo" delší úkol, než obvykle.
Takže si asi říkáte, že popisovat moje odpoledne, večer a noc je zbytečné. Ne, není. Já totiž přišla domů, zhlédla dva díly Popelky, pak jsem šla natočit a sestříhat video, které mělo vyjít ve čtvrtek a já ho o víkendu nestihla zpracovat, kolem osmé mi zavolala mamka, no a teprve od devíti jsem se mohla pustit do učení. Na bižuli a básničku jsem se vyflákla rovnou, z češtiny mi vychází dobrá dvojka a z bižule čistá jednička, tak jsem se smířila s tím, že jedna trojka neuškodí. Matiku jsem dělala až do dvanácti, po dvou hodinách zoufalství jsem zavolala na pomoc taťku a za tu dobu jsme udělali 3 příklady. Chápete to? Za takovou dobu 3 příklady! V testu budou dva a mám to napsat tak za 30 minut max. O půlnoci jsem si jednou přečetla básničku, napsala němčinu (o tom, že sem v ní měla asi 5 chyb, mluvit podrobněji radši ani nebudu) a šla spát s tím, že jsem úplně vyčerpaná.

Čtvrtek
Ve čtvrtek jsem se probudila s úplně stejným pocitem. Bižuli jsem se k mému velkému překvapení naučila za dvacet minut (psali jsme ji hned první hodinu a já byla ve škole -jako vždy- brzo). Měla jsem ji nafocenou v mobilu, ale ten jsem využila jen jednou a to pro nějaké bonusové údaje, jinak se mi ani nechtělo nějak riskovat, možná to bude dvojka, ale co, čekala jsem horší věci. Před matikou jsem se stresem skoro rozbrečela. Já takové věci normálně nehrotím, jsem tak jeden z pěti lidí ze třídy, co jedou na pohodu a hned se nezblázní z toho, že mají z jednoho testu něco horšího, než je trojka, ale teď to se mnou fakt bylo španté, protože horší průměr jsem nikdy ze žádného jiného předmětu neměla. A víte co? Ona nám řekla, že si to napíšeme další den. Což ano, více času na učení, ale taky více stresu. V průběhu hodiny jsem byla dobrovolně u tabule (ano, vážně) a nějak jsem to přežila a hlavně pochopila funkce - další krok k lepší známce z matiky. Pak už snad zbývá jen říct, že mojí básničku nestihli. Na programování jsem se zase trochu ztrapnila (aneb Nandě chce vyjít příklad bez toho aby dala příkaz, super, ne?), ale tak kluci vedle mě řešili jiné věci, tak jsem vypadala jak debil jen před učitelkou.
Odpoledne jsem se hned pustila do matiky. Spát jsem šla v pět hodin ráno. Zní to fakt šíleně, ale aspoň jsem si byla s matikou mnohem jistější, protože jsem vypočítala 90% všeho, co v učebnici bylo.

Pátek
Matiku jsme měli čtvrtou hodinu a celou dobu jsem hrozně stresovala. Před matikou jsem si udělala nějaké klidové cvičení (bylo jen tak ze srandy, ale fakt pomohlo), před testem jsem se pomodlila a psalo se. První příklad mě dost překvapil, protože přesně ten jsem dělala, ale s číslem 6, nebo 0.6.. nakonec mi došlo, že to je "o" ne "0" a vyšlo mi to, Druhý příklad jsem také počítala, sice s trochu jinými údaji, ale úplně na stejný způsob, takže po dvaceti minutách jsem měla všechno dopsané a koukala na třídu, která mírně řečeno stresovala. Byla jsem si jistá, že to mám dobře, dokonce jsem se začala usmívat na učitelku (musela si myslet, že jsem debil, ale v tu chvíli mi to bylo úplně jedno). Pak jsem se zeptala, jestli můžu na záchod, kde jsem asi pět minut skákala radostí. Když po mém návratu řekla výsledky, byla jsem úplně mega šťastná, protože se moje jistota potvrdila. V hlavě jsem si pro kontrolu sjela, jestli tam mám všechno důležité jako je odpověď nebo dvakrát podtržený výsledek, ale vypadalo to, že jo. Takže z průměru 3,75 se rázem stalo 2,83 :)
Odpoledne jsem přišla domů a usnula ve čtyři odpoledne. Vzbudila jsem se až v sedm dalšího dne (ostatně od té doby to s přestávkami píšu :D)

Dnes mám v plánu jet nakupovat vánoční dárky (ano, vím, že v sobotu je to sebevražda, ale v neděli o tom budu točit video, takže je to nutné. A hlavně už to chci mít za sebou, všechno zabalit a už nic neřešit!

Jaký byl váš týden? Jak se máte? A plány na víkend?

RELAX DAY!

25. listopadu 2015 v 23:46 | Nany J |  Video
Nějaké menší vysvětlení k neaktivitě bude v sobotním článku ;)

Příjemné sledování :)

4 rychlé a jednoduché účesy

22. listopadu 2015 v 0:00 | Nany J |  Video

Most likely to s Kačí

18. listopadu 2015 v 21:49 | Nany J |  Video
Ahoj, dnes tu mám nové video, které je poměrně dlouhé, ale vlastně i takové speciální, protože v něm jsem s Kačí :) Je ještě z léta, ale nějak jsem se k sestříhání neměla, teď konečně přišla ta správná chvíle :) Já osobně jsem se u toho dost nasmála, jako jo, občas je to trapný a tak, ale je vidět, že se skvěle bavíme a taky to, že natáčet vedle louky s krávami nebylo úplně ideální :D Jediné, co ten super dojem kazí, je zvuk, protože občas byl vítr trochu hlasitější, ale snad to nebude tolik vadit :) No nic, užívejte!

Příjemné sledování :)

6. díl - Nikdy nezapomeňte... | Jak na videa

18. listopadu 2015 v 0:00 | Nany J |  Jak na blog
Ahoj, dnes tu mám další díl ze série Jak na videa. Tentokrát tu bude rychle sepsáno několik věcí, na které by se dle mého názoru při točení rozhodně nemělo zapomínat. Včetně maličkostí, na které se zapomíná nejčastěji.

... mít všechno zapnuté
Pro netočící se to může zdát jako něco nemožného, ale bohužel je tohle zrovna jedna z těch nejčastějších věcí. Kolikrát se mi stalo, že jsem si nezapnula kameru a půl hodiny kecala sama pro sebe. Ten, kdo má mikrofon, může zhlédnout zajímavavou pantomimu a věřte, že se dá i zapomenout zapnout světla.

... mít všechno vypnuté
Možná to zní zvláštně, ale nebojte, zaměříme se na úplně jiné věci - například mobil. Je opravdu skvělé, když půlku videa slyšíte takový ten otravný zvuk facebooku, nebo vám dokonce někdo volá, nejčastěji kamarádka, která zrovna měla náladu udělat si z vás prdel.

... mít nějakou představu
Přijde mi, že přesně nalajnovaná videa jsou pěkně nudná, člověk se tam sice něco dozví, ale není to moc zábavné. Na druhou stranu začít točit s tím, že to v průběhu videa nějak okecáte, i když pomalu ani nevíte, o čem mluvit, to taky není zrovna ideální. Je dobré natáčet o něčem, čemu rozumíte + jakž takž vědět, co budete ve videu říkat.

... mluvit 2x hlasitěji a 2x pomaleji
Normálně vám možná lidé rozumí, ale ve videu se to změní, kromě toho, že mikrofon nezachytí váš hlas v plné intenzitě (tedy až na takové ty profesionální, předpokládám, že většina z vás nic takového nevlastní), je také možné, že ho trochu zkreslí, takže jestli vám není normálně dobře rozumět, tak ve videu to bude ještě o něco horší. Já osobně s tím dost bojuju, lidi mi i píšou, že mám pěkná videa, ale prostě hrozně melu... pokud to máte podobně, tak se na tom snažte pracovat, dost těžce se toho zbavuje.

... mít po ruce pití
Pokud natáčíte kratší video, absence vody je v pohodě, to se dá, ale pokud točíte dvacetiminutový haul, chce to nějakou tu tekutinu mít. Vyhnete se suché puse, chraplavějšímu hlasu, dokonce i takové té lehčí únavě a aspoň budete mít další bod při dodržování pitného režimu.

... video ukládat
Teď už se dostáváme do pozdější fáze - a to editace videa. Když jsem ještě měla Movie Maker, zažívala jsem snad nejhorší noční můru každého youtubera; editovala jsem dvě hodiny a najednou spadl celý program a mohla jsem začít znovu. Od té doby, co jsem měla lepší programy, se mi to tak často nestávalo, ale i tak je dobré preventivně ukládat, nejlépe po každém střihu, je to sice ve výsledku hodně kliků navíc, ale myslím, že takové minutové zdržení za to stojí.

... pořádně prohlédnout nahrávání na Youtube
Když video nahráváte, máte tam takový nahrávací "formulář", kde je třeba popisek videa, nebo tagy. Všechno, co tam je, si opravdu dobře prohlédněte a co je třeba, to vyplňte. A hlavně to nikdy neodkládejte. Já si jednou řekla, že to udělám později, jenže se mi video mezitím vydalo s tím, že název mělo viiiiiiideeeeoooooaskk a já si toho ještě týden nevšimla. Lidi se dost divili, to jo.

Z mojí zkušenosti je to všechno. Zajímalo by mě, jestli vy máte ještě nějaké podobné věci, na které by youtuber neměl zapomínat. Napište mi to do komentářů :) Ahoj!

Inspirace?

16. listopadu 2015 v 0:00 | Nany J |  Jak na blog
Tak jo. Dlouho nevyšel žádný pořádný článek. Něco, do čeho bych dala celé srdce, ne jen část. Něco, co by zaujalo hodně lidí. Už by to fakt něco chtělo. Dobře, mám nápad. Vana. Horká vana. Svíčky. Časopis plný holčičích blábolů. A klid. Myslím, že mám všechno. Začnu číst. V hlavě mi pobíhají úlomky nápadů, ne a ne je dát dohromady. Dobře, tohle nepůjde. Vzdávám se. Raději se nechám unášet na vlnách čistých a klidných myšlenek. Strop najednou vypadá jako nejlepší inspirační bod. I přes to zavřu oči a ponořím hlavu pod vodu. Myšlenky už nejsou zmatené, naopak. Krásně se spojují a tvoří dlouhou řadu nápadů. A vůbec ne zlých nápadů. Mám radost. Mám energii. Jsem odpočatá. Plná síly. Nechybí mi nic k tomu, abych otevřela jabko a začala psát. Tohle mi už fakt chybělo.

Ve článku nehledejte nic zajímavého, vlastně jsem jen trochu jiným způsobem napsala to, jaký je pro mě ten nejlepší způsob inspirace a také to, že teď se můžete těšit na - aspoň podle mého názoru - zajímavé články... a to od 100% Nany :) Taky bych ráda dodala, že jsem trochu pozměnila plán videí, vím, že jsou hlavně mé plány kolem dne studentstva trochu zničené, ale nakonec se mi to tolik nezamlouvalo, tak jsem se radši rozhodla pro něco jinačího.

Změna plánu videí:
19.11. - Video s Kačkou (natáčely jsme jich několik a ani nevím, které vydám, nechte se překvapit :))
22.11. - 5 rychlých účesů (nejen) pro kudrnaté vlasy
26.11. - Relax day
29.11. - Nejlepší pokoj #3

Plán článků na tenhle týden:
Út: -
St: Jak na video
Čt: Video s Kačkou
Pá: -
So: Seznam filmů, které musí vidět každý
Ne: 5 rychlých účesů (nejen) pro kudrnaté vlasy

Videoodpověď 25

15. listopadu 2015 v 0:00 | Nany J |  Video
Ahoj, dnes tu mám po delší době konečně nějaký příspěvek a tentokrát video, konkrétně takovou odlehčenější videoodpověď. Prostě a jednoduše nebyl čas, ale snad to nevadí, teď zas mám o dva dny volna navíc, tak se zase můžete těšit na pravidelnost :)
A taky se omlouvám, že jsem affsky oběhla až po dvou týdnech, teď jsem nad tím strávila asi 3 hodiny, tak snad jsem vám to vynahradila.

Příjemné sledování :)

Kolik stojí můj denní makeup?

9. listopadu 2015 v 0:00 | Nany J |  Pro holky

Ahoj, dnes tu mám článek, který jsem chtěla už hodně dlouho udělat. Vždycky, když jsem ho viděla u jiných blogerek, tak jsem uvažovala nad tím, kolik stojí jedno moje nalíčení (protože s denním makeupem bych byla většinou na nule). Konečně jsem se k tomu dostala, a tak se můžeme podívat, jaké peníze v tom vlastně jsou.

Hned na začátek musím říct, že mi je jasné, že při líčení použiji pouze malou část produktu, takže cenu samozřejmě nemůžu brát úplně za jedno nalíčení, to by se ten makeup opravdu hodně prodražil. Musíme to tedy brát s rezervou.Podtrženo a sečteno: 689Kč :)

Jak by to dopadlo u vás?

Try-on HAUL: Mister*lady, DM...

8. listopadu 2015 v 9:21 | Nany J |  Video
Příjemné sledování :)PLÁN ČLÁNKŮ NA PŘÍŠTÍ TÝDEN:
Po: Kolik stojí můj denní makeup?
Út: -
St: Music Challenge
Čt: Reakce na staré fotky
Pá: -
So: (pravděpodobně vyjde shrnutí týdne, ale ještě to nevím 100%) :)
Ne: Problémy všech studentů

6. díl - Zvýšení návštěvnosti | Jak na blog

7. listopadu 2015 v 0:00 | Nany J |  Jak na blog
Ahoj, dnes tu mám další díl ze série Jak na blog. Tentokrát bych se ráda zaměřila na zvýšení návštěvnosti, což je věc, po které jistě většina blogerů touží. Samozřejmě, že nepíšeme kvůli slávě, na druhou stranu nepíšeme sami pro sebe, ale pro lidi. A když je lidí málo, tak nadšení pomalu ale jistě mizí. Vzhledem k tomu, že mám poměrně slušnou návštěvnost (rozhodně netvrdím, že nějak vysokou, ale už to není 50 lidí), jsem se rozhodla dát vám pár tipů, jak si návštěvnost zvýšit. Dopředu říkám, že i když všechny dodržíte, nebudete mít hned 1000 lidí denně. Půjde to pomalu - ale určitě dobrým směrem!


Jedna velká komunita
U většiny lidí z blog.cz mám tu zkušenost, že komentář oplatí. Samozřejmě tomu tak není vždy a také je úplná blbost chodit na ostatní blogy jenom kvůli tomu, aby se zvedla návštěvnost vám. Takže je dobré najít si blogy, které vás baví a ty navštěvovat (bez jakékoli povinnosti). Věřte, že časem se ti blogeři podívají i k vám a najednou budete vzájemně stálí návštěvníci.

Aktivita
Být aktivní je velice důležité. Jsou blogy, na které autor píše jednou měsíčně a stejně tam je velká odezva, ale to už je pozdější stádium, do kterého se nejdříve musíte dostat. Vím, že je to často těžké, hlavně kvůli škole, ale je ideální psát aspoň jednou týdně. Pokud budete přispívat jednou za čtvrt roku, je velmi pravděpodobné, že se na váš blog zapomene. Takže prostě pište, pište, pište! Na druhou stranu musím zdůraznit to, že je zbytečné se do psaní nutit, lepší jednou něco nevydat, než vydat špatný článek.

Jednoduché příležitosti
Pokud máte na blog.cz, tak určitě víte, že tu je Téma týdne (článek se na chvilku objeví na hlavní stránce), s dobrým článkem se můžete se dostat na hlavní stránku nebo do blogů týdne... to vám udělá velmi dobrou reklamu. A jak se tam dostat? Řiďte se předchozích bodů - hodně komentujte, klidně i na Srdci blogu a buďte aktivní. Časem určitě zlepšíte i své pisatelské schopnosti, takže budou mít články kvalitu, která je hodně právě na hlavní stránku blog.cz.

Dejte si pozor na maličkosti
Špatný design nebo hrubky v textu většinu čtenářů odradí. Rozhodně se nevymlouvejte na to, že na to nemáte program, vystačíte si s obyčejným internetovým editorem, já mám třeba celý svůj design z picmonkey.com. Je jednoduchý, to ano, ale dle mého názoru je právě v jednoduchosti krása. Lepší než něco přeplácaného, v čem se člověk nevyzná.
A co se těch pravopisných chyb týče, zde nemám jinou radu, než dávat ve škole pozor a něco staršího se doučit - co si pamatuju, tak vyjmenovaná slova jsme braly ve třetí a shodu podmětu s přísudkem ve čtvrté třídě a je vidět, že hodně lidí kolem 15 let to stále neumí, což je docela smutné. Samozřejmě, že se to občas povede každému z nás, ale nesmí se to opakovat často.

Nedělejte ze sebe někoho jiného
Chcete se opravdu proslavit na internetu? Ztrapněte se. Udělejte něco naprosto šíleného. Výsledek se dostaví brzy.
Ale stojí vám to za to?

Jaké tipy máte vy?
Jste s vaší návštěvností spokojení?

Organizace času a blogu

5. listopadu 2015 v 0:00 | Nany J |  Video
Ahoj, dnes tu mám takové novější video o organizaci času a blogu. Doufám, že se vám bude líbit :) Kdybyste měli nějaké tipy, tak mi je určitě napište do komentářů!

Příjemné sledování :)

Most Geierlay a podzimní příroda

2. listopadu 2015 v 0:00 | Nany J |  Ze života

Německo, délka 360m, výška 100m
Jak to bude v listopadu?

1. listopadu 2015 v 0:00 | Nany J |  Blog
Ahoj, dnes pro vás mám typický článek na začátek měsíce, kde vám přiblížím, co v blízké době plánuju. Tentokrát to příliš obsáhlé nebude, to si vyberu až v prosinci, kdy se toho naskupí ažaž.

stačí jednou chybět ve škole... :D

Videa
5.11. - Organizace blogu a času
8.11. - HAUL
12.11. - Reakce na staré fotky
15.11. - Problémy všech studentů
19.11. - Show: Dnes už nikdo nečte?
22.11. - Relax day!
26.11. - Videoodpověď
29.11. - Nejlepší pokoj #3

To úplně nejdůležitější je samozřejmě změna designu. Ten, kdo mě zná, ví, že to je přesně můj styl, jednoduchost, černobílá kombinace apod. Vím, že hodně z vás má ráda barvičky, teď k podzimu se to navíc úplně hodí, ale já jsem ten typ člověka, který stejně změní design nejdříve za rok, takže to ani k ročním obdobím vztahovat nemůžu. Aspoň je teď všechno přehledné, důležité věci najdete hned. A také se budu moct více vyblbnout v článcích - jak jste si asi všimli, začala jsem docela dbát na obrázky, sice to tak nebude u všech článků, ale musím uznat, že je to příjemné oživení, tak to budu praktikovat častěji než doposud. Moc děkuju všem, co mi na něj napsali názor, doteď byly samé pozitivní, za což jsem moc ráda :)

S affskami i s články se nic nemění - články vychází v pondělí, středu a v sobotu (+čtvrtek a neděle videa) a affsky obíhám jednou týdně, ale komentuji vše, co do té doby napsaly (vím, že posledně jsem u vás byla po dvou týdnech, ale to bylo výjimenčně ;)).

Jinak mám pár článků a videí ke Dni studentstva, protože mi přijde, že moje generace to bere spíš jen jako další den, kdy máme ve škole volno, i když se za tím skrývá tolik věcí. Takže 15. a 19. máte videa ohledně "školní" tématiky a 17. samozřejmě vyjde i nějaký článek (je to sice úterý, ale ráda udělám výjimku).

A to by bylo vše. Jak zatím podzim prožíváte vy? A za necelé dva měsíce tu už budou Vánoce! Vím, že je to předčasné, ale přeci jenom, Tesco mě už o měsíc předběhlo, takže - těšíte se na ně?
___

PLÁN ČLÁNKŮ NA PŘÍŠTÍ TÝDEN:
Po: Podzimní fotky
Út: -
St: Kolik stojí můj denní makeup?
Čt: Organizace času a blogu
Pá: -
So: Jak na blog: Zvýšení návštěvnosti
Ne: HAUL