Shrnutí týdne

28. listopadu 2015 v 8:50 | Nany J |  Ze života
Ahoj, po delší době nějaký článek. Měli jste docela videové období, že? Ale nebojte, dneska vám všechno vysvětlím :) Článek je hodně dlouhý, ale když byste sečetli ty články, které by normálně měly vycházet, vyšlo by to úplně stejně, tak

Neaktivita
Články a videa dělám většinou o víkendu. Nikdy nic nemívám, bývám většinou doma, maximálně v pátek odpo někam jdu, ale pak už jsem celou dobu hezky v posteli u svého miláčka (zní to dost dvojsmyslně, bohužel tím miláčkem myslím počítač :D). Jenže tentokrát jsem celou dobu někde byla a když už jsem se "stavila" doma, tak jsem buď dělala něco do školy, anebo jsem pracovala právě na videích, u kterých se nemusí moc přemýšlet, prostě střihnu, kde to slyším, vyberu příjemnou hudbu a hotovo.
Samozřejmě bych mohla psát i v týdnu, ale tentokrát to zase nešlo - vysvětlení ve zbytku článku.

Pondělí
O víkendu jsem si dostatečně neodpočinula a věřte, že se mi do školy chtělo ještě méně, než obvykle. Ráno se začínalo s češtinou, jediné, co si pamatuju, bylo to, že jsem asi jako jediná ze třídy věděla, jak se píše "dennodenně" (a věděla jsem to jen díky tomu, že jsem to někdy v minulosti hledala do článku na blog - další z tisíce důvodů, proč se mi psaní blogu vyplácí). O ájině jsem zase předvedla svou krásnou angličtinu - já fakt rozumím, ale prostě mluvit neumím. Na matice jsme se dozvěděli, že náš předchozí test nedopadl dobře (tzn. že šprti mají jedničku a zbytek třídy čtyři-pět), ale nabídla nám, že si můžeme napsat opravný a že bude počítat jednu známku, což se mi neskutečně ulevilo, protože s mým průměrem 3,75 mi zrovna do smíchu nebylo - kdyby se k tomu přidala ještě ta pětička, už bych měla průměr kolem 4,2 a ne, to už není v pohodě. Zvlášť, když mi na výzu jinak vychází asi 4 dvojky, což by byl můj rekord, co se gymplu týče.
Odpoledne jsem byla na koních, měla jsem Alfíka a byl docela hodný, i když občas byla fakt síla rozpohybovat ho (normálně možná ne, ale když máte chvilku předtím dvě hodiny těláku, tak je to fakt challenge pro nohy).

Úterý
Na zkoušení z výtvarky jsem se začala učit až ráno - v pohodě, vždyť ti Nando stačí 30 minut přestávky na to, aby ses naučila umění Mezopotámie, Sýrie a Palestiny a Indie. Při zkoušení jsem celou dobu měla papír pod lavicí a vyšlo to, dokonce jsem i většinu z těch věcí věděla a s jednou mi holt ten papír pomohl. Pak jsme měli referát na seminář z občanky o naší obci, místo křížovníků jsem řekla křižáků, jojo Nany, to jsou úplně ti stejní lidé..
Odpo jsem zase byla na koních, tentokrát jsem měla Lupínka a bohužel mi to moc nešlo, ochota Lupínka taky nebyla taková, jako normálně, ale tak nesmím hledat problém v koni, když za to může jezdec. Cválal úplně božsky, miluju cval na něm, ale předcházelo tomu objetí asi 20 koleček, protože se Lupínek špatně ohýbá na jednu stranu, což znamená, že není jednoduché udělat s ním pěkný velký kruh, natož ten malý. Ale je to moje zlatíčko, takže jsem se s ním stejně asi hodinu mazlizla, koneckonců on za to přece nemůže.

Středa
To byl konečně volný den. Smutné bylo, že jsme se v ten den dozvěděli, že kromě plánované opravného testu z matiky budeme psát ještě bižuli, budeme recitovat nějakou básničku a z němčiny jsme dostali "o něco málo" delší úkol, než obvykle.
Takže si asi říkáte, že popisovat moje odpoledne, večer a noc je zbytečné. Ne, není. Já totiž přišla domů, zhlédla dva díly Popelky, pak jsem šla natočit a sestříhat video, které mělo vyjít ve čtvrtek a já ho o víkendu nestihla zpracovat, kolem osmé mi zavolala mamka, no a teprve od devíti jsem se mohla pustit do učení. Na bižuli a básničku jsem se vyflákla rovnou, z češtiny mi vychází dobrá dvojka a z bižule čistá jednička, tak jsem se smířila s tím, že jedna trojka neuškodí. Matiku jsem dělala až do dvanácti, po dvou hodinách zoufalství jsem zavolala na pomoc taťku a za tu dobu jsme udělali 3 příklady. Chápete to? Za takovou dobu 3 příklady! V testu budou dva a mám to napsat tak za 30 minut max. O půlnoci jsem si jednou přečetla básničku, napsala němčinu (o tom, že sem v ní měla asi 5 chyb, mluvit podrobněji radši ani nebudu) a šla spát s tím, že jsem úplně vyčerpaná.

Čtvrtek
Ve čtvrtek jsem se probudila s úplně stejným pocitem. Bižuli jsem se k mému velkému překvapení naučila za dvacet minut (psali jsme ji hned první hodinu a já byla ve škole -jako vždy- brzo). Měla jsem ji nafocenou v mobilu, ale ten jsem využila jen jednou a to pro nějaké bonusové údaje, jinak se mi ani nechtělo nějak riskovat, možná to bude dvojka, ale co, čekala jsem horší věci. Před matikou jsem se stresem skoro rozbrečela. Já takové věci normálně nehrotím, jsem tak jeden z pěti lidí ze třídy, co jedou na pohodu a hned se nezblázní z toho, že mají z jednoho testu něco horšího, než je trojka, ale teď to se mnou fakt bylo španté, protože horší průměr jsem nikdy ze žádného jiného předmětu neměla. A víte co? Ona nám řekla, že si to napíšeme další den. Což ano, více času na učení, ale taky více stresu. V průběhu hodiny jsem byla dobrovolně u tabule (ano, vážně) a nějak jsem to přežila a hlavně pochopila funkce - další krok k lepší známce z matiky. Pak už snad zbývá jen říct, že mojí básničku nestihli. Na programování jsem se zase trochu ztrapnila (aneb Nandě chce vyjít příklad bez toho aby dala příkaz, super, ne?), ale tak kluci vedle mě řešili jiné věci, tak jsem vypadala jak debil jen před učitelkou.
Odpoledne jsem se hned pustila do matiky. Spát jsem šla v pět hodin ráno. Zní to fakt šíleně, ale aspoň jsem si byla s matikou mnohem jistější, protože jsem vypočítala 90% všeho, co v učebnici bylo.

Pátek
Matiku jsme měli čtvrtou hodinu a celou dobu jsem hrozně stresovala. Před matikou jsem si udělala nějaké klidové cvičení (bylo jen tak ze srandy, ale fakt pomohlo), před testem jsem se pomodlila a psalo se. První příklad mě dost překvapil, protože přesně ten jsem dělala, ale s číslem 6, nebo 0.6.. nakonec mi došlo, že to je "o" ne "0" a vyšlo mi to, Druhý příklad jsem také počítala, sice s trochu jinými údaji, ale úplně na stejný způsob, takže po dvaceti minutách jsem měla všechno dopsané a koukala na třídu, která mírně řečeno stresovala. Byla jsem si jistá, že to mám dobře, dokonce jsem se začala usmívat na učitelku (musela si myslet, že jsem debil, ale v tu chvíli mi to bylo úplně jedno). Pak jsem se zeptala, jestli můžu na záchod, kde jsem asi pět minut skákala radostí. Když po mém návratu řekla výsledky, byla jsem úplně mega šťastná, protože se moje jistota potvrdila. V hlavě jsem si pro kontrolu sjela, jestli tam mám všechno důležité jako je odpověď nebo dvakrát podtržený výsledek, ale vypadalo to, že jo. Takže z průměru 3,75 se rázem stalo 2,83 :)
Odpoledne jsem přišla domů a usnula ve čtyři odpoledne. Vzbudila jsem se až v sedm dalšího dne (ostatně od té doby to s přestávkami píšu :D)

Dnes mám v plánu jet nakupovat vánoční dárky (ano, vím, že v sobotu je to sebevražda, ale v neděli o tom budu točit video, takže je to nutné. A hlavně už to chci mít za sebou, všechno zabalit a už nic neřešit!

Jaký byl váš týden? Jak se máte? A plány na víkend?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu?

Ano-------- ;)))

Komentáře

1 Blondie Blondie | Web | 28. listopadu 2015 v 15:47 | Reagovat

Matika je asi jediný předmět co mi fakt jde - teda kromě kreslení grafů ;) V pět ráno už vycházím z domu, abych to stihla do školy :D :D

2 Simix Simix | Web | 28. listopadu 2015 v 19:45 | Reagovat

~Čaué~
Mě videové období vůbec nevadilo. Naopak :)
Taky jsem to tak mívala... celou dobu v posteli se svým miláčkem (notebook).
Vidíš to, jak je blog užitečný. Přesto jsem nevěděla, že se dennodenně píšou dvě n už v první části. Měla jsem za to, že až jen v tom denně :D
Mě se teď matika a čeština moc nedaří.. hlavně čeština. Divné u mě docela. Čeština mi vždy šla.. teda na ZŠ no :D
Dva díly Popelky? Taková ta móda? :D
Hodně ses věnovala škole (Y) :D - irony.
Jo o a O se někdy plete.. :D
Za zlepšení průměru gratuluji :)
Snad se to povede i mě :D
U mě docela v pohodě. :)
Učím se .. lehce po lehoučku klidně.. abych toho pak neměla moc. Byla jsem i venku.. Zítra se také budu trochu učit a jdu na rozsvěcení stromečku :D
Tak hodně štěstí a ahoj :)

3 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 29. listopadu 2015 v 8:26 | Reagovat

Bylo mi jasné, že toho máš moc :-) ale videa jsem sledovala ráda, takže mi to vůbec nevadilo! Byla to zase změna, když nebyly články, ale spíš videa ;-) Ničemu to nevadilo :-)
Haha, i mně se párkrát blog osvědčil jako dobrý rádce v češtině... No... já měla takový průměr v matice poslední roky pořád :D -_- ale chápu, že ty na tu matiku nejsi taková dutá hlava jako já -_- :D. Snad ten opravný test dopadne líp :-)
...křižovníci a křižáci... proč ne :D Může být! :D
Ty jo vidím, že ti ta matika dala v tu středu fakt zabrat... můj taťka sa mnou a s učením matiky rezginoval :D psychicky to nezvládal a ani se mu nedivím :D
V 5 ráno?! BLÁZNE... to bych nedala :-)... za to tě teda obdivuju, že jsi šla spát v tolik hodin a ještě si to zvládla skvěle napsaT! Gratuluju, :-) učení se vyplatilo! Jsi šikula :-) Ani se nedivím, že jsi měla takovou radost :-)
Snad jsi sobotu a nakupování přežila v pořádku :-P opravdu je to trochu sebevražda -_- :-/
Já jsem byla na zabíjačce, dneska oslava... no je toho prostě moc -_-
Užij si zbytek víkendu!! :)

4 Bella-kejty<3 Bella-kejty<3 | Web | 30. listopadu 2015 v 14:05 | Reagovat

Videa jsem viděla na youtube :) moc dobře znám, když si neodpoćinu o víkendu a pak se mi nechce vstávat, obzvláśť v5 ráno kvůli dějáku..
Jo matika je velmi zajímavá a ten průměr mam 3,8.. Njn nezvládla jsem ten blbej přechod, ale vychází mi celkem dobrý známky..čekala jsem to horší...
Jsi šikula, že jsi to takhle vytáhla :)
Nakupování vánočních dárků je opravdu sebevražda, ale to je v poslední každý den :D

5 *Shock *Shock | Web | 30. listopadu 2015 v 21:20 | Reagovat

Ten týden.. normální sebevražda! Obdivuju Tě, že jsi to zvládla.

Matika je můj největší nepřítel a momentálně z ní jaksi propadám a k tomu nejsem ve škole, takže moc šťastná..

Zvládla jsi to vážně skvěle, úplně Wow!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama