Že prý nejsme vytížení?

8. prosince 2015 v 22:30 | Nany J |  Ze života
Ahoj, dnes (trochu později, ale přece) pro vás mám článek, který jsem plánovala napsat už hrozně dlouho. Přijde mi totiž, že si dospělí myslí, že jsme v našem věku absolutně nevytížení a že máme pohodový život. A přitom to tak mnohdy není.

V první řadě bych ráda řekla, že souhlasím s tím, že jsou naši rodiče a jiní dospělí hodně vytížení. U nás doma to je často tak, že táta přijde kolem sedmé z práce, dá si sotva půlhodinky pauzu a už znovu pracuje do půlnoci. Není to tak vždy, ale i ten jeden den je potom strašně vyčerpávající. A i když takový den nemá, musí řešit mnoho jiných věcí, které prostě nejdou odložit. Jsou samozřejmě dny, kdy naopak nemusí dělat skoro nic. Je to vyvážené.

Dospělí žijí v tom, že přijdeme kolem 13:00 ze školy domů, uděláme dva úkoly a máme celý den volný - třeba pro sezení u televize nebo noťasu. Ne, tak to skutečně není. Často přijdeme domů podobně jako rodiče, k tomu máme na další den 5 úkolů, 2 referáty, 2 testy - samozřejmě to většinou bývá nepochopitelná matika, u které nestačí vypočítat dva příklady. Opět zdůrazňuji, že takhle to není každý den, na druhou stranu je to poměrně často - vlastně docela podobně, jako u rodičů.

Když přijde táta do pokoje a vidí mě u počítače, asi si nějakou "lenošskou" představu udělá - jenže to ještě neví, že píšu čtenářák, nebo se zrovna snažím rozluštit oskenované sešity z doby, kdy jsem chyběla. Jo, jsou dny, kdy jen koukám na youtube nebo něco hraju - je to ale stejný čas, který stráví rodiče např. u televize.

A to jsem tu vůbec nepsala o tom, že máme mnoho kroužků - já osobně mám něco 3x týdně a stačí mi to - moje kamarádka má něco prakticky každý den, včetně víkendů. To je teprve síla - vemte si, že kroužek trvá třeba hodinu a dohromady hodinu (cca) trvá doprava na něj/z něho. Máme dvě hodiny k tomu všemu. Pohoda, že?

Samozřejmě, že to má každý jinak. Já to soudím z mého pohledu a ze zkušeností kamarádů.

Co si o tom myslíte vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu?

Ano-------- ;)))

Komentáře

1 Heaven Heaven | E-mail | Web | 9. prosince 2015 v 15:42 | Reagovat

Určitě jsou děti/teenageři, kteří doma nic nedělají a jen se válejí... Ale zase jsou tu ti, kteří mají víc kroužků, zájmů. Nejhorší je, že si to myslí učitelé. Že nemáme snad žádný osobní život, že jenom máme na starosti školu, žádný kroužky nebo kamarády... No a proto to občas vypadá tak jak to vypadá...

2 Simix Simix | Web | 9. prosince 2015 v 21:23 | Reagovat

~Čaué~
Přesně tak.. Hodně dospělých si myslí, že mi nemáme starosti.. jako oni. Je pravdou, že i oni byli v našem věku, ale je jinačí doba. A já nevím prostě.Tvůj taťka to má koukám docela těžké, co se práce týče. Moje mamka práci nemá, tudíž není fyzicky vyčerpaná... za to ale psychicky bohužel až moc. Měla by si najít práci a zaměstnat myšlenky...
Kolem 13:00 domů? Vážně? Někdy mnohem déle.
Ty časy, co jsem koukala na YT, kouala na televizi a hrála hry.. jsou dávno pryč.
Já už ani na ty kroužky nechodím :O
Tak ahoj, souhlasím s tebou a hezký článek.
Je možné, že až budeme dospělí, že to budeme vidět o něco jinač. Starosti v párci, starosti v rodině.. strach o rodinu... chtít ji zabezpečit. Vyřizování... I to my máme... ale kdo ví, jak to bude v budoucnu.
Tak pa

3 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 10. prosince 2015 v 7:52 | Reagovat

Dospělí to mají o něco těžší a horší, to je jasné :-) ale nelíbí se mi názory (a že jsem si jich vyslechla už hafo) - že mladí nemají nic na práci, jenom školu a pak nedělají nic pořádného... chodí jen do školy a jejich jediná starost je naučit se něco. Ale prostě... v našem věku je jasný, že tohle je pro nás něco, co nám dělá starosti... referáty, testy, zkoušení... je to něco jako povinnosti dospělých v práci... ale s tím, že hodně dospělých přijde z práce a nemusí se učit, psát úkoly... prostě majáí už klid (ale samozřejmě je to individuální - někdo pracuje i doma, když přijde z práce).
Takže mi připadá, že hodně dospělých má o nás zkreslené představy... Tvůj článek mi hovoří z duše :-) už několikrát jsem se kvůli tom se staršíma chytla...

4 Vall Vall | Web | 10. prosince 2015 v 19:03 | Reagovat

S tímto článkem souhlasím :)
Já třeba ve čtvrtek chodím domů kolem páté. Převléknu se, chvilku si odpočinu a hned si jdu dělat úkoly  a učit se, abych to měla, co nejdříve za sebou. Někdy mi to trvá do šesti, někdy déle/méně.
Kroužky... to je další :) Já mám kroužky 2x týdně - sbor a výtvarku.

5 Ver. Ver. | Web | 16. prosince 2015 v 19:00 | Reagovat

Ze školy nejsem tak dlouho, abych si ještě nepamatovala, že jsem opravdu celé odpoledne měla na proflákání, těch pár úkolů zas tolik času nezabralo :-D Chápu pohled (středo)školáka, který si myslí, že toho má nad hlavu, ale v práci to bude horší. To teprve nebudete mít na nic čas, než si zvyknete na dennodenní 8,5 hodinový režim a 1 až 2 hodiny strávené na cestě 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama