Leden 2016

TOP 5 - leden

31. ledna 2016 v 12:23 | Nany J |  Video
Ahoj, dnes pro vás mám první video ze série TOP 5 :) Doufám, že se vám bude líbit!

Příjemné sledování :)

Shrnutí týdne

30. ledna 2016 v 11:26 | Nany J |  Ze života
Ahoj, dnes tu mám takový typický sobotní článek a to shrnutí týdne. Nejdříve bych vám ale chtěla poděkovat za přesáhnutí 90 000 zobrazení na blogu, je to vážně síla, už jen ta představa, že mě dělí takový kousek k 100 000... a samozřejmě nesmím opomenout i 800 odběratelů na youtube, poslední dobou to leze nahoru vážně rychle a já pevně věřím, že i tam se brzo dočkám 1000. A k tomu všemu se v poslední době docela zvedla komentovanost - a to i přesto, že já na affsky docela dost kašlu (a i když to tak nevypadá, tak se mi po nich stýská, ale já to prostě nestíhám :( ).


Pondělí
V pondělí jsme psali z občanku, kterou jsem docela uměla, taťka mi o tom trochu pokecal a to mi ke štěstí stačilo :D. Sice zatím nevím, co mám, nicméně to vidím na jedničku, nejhůř dvojku. Potom jsem se ještě bála, že budeme psát z matiky, ale díky bohu nám to nedala, naopak to byla opravdu pohodová hodina. Zbytek dne byl dost pohodový, dala jsem si vanu, přečetla knížku...

Úterý
V úterý jsme psali z češtiny, zrovna teda z učiva, které nesnáším (přechodníky), takže těžko říct, co budu mít, ale předpokládám, že to bude na jedničku nebo na dvojku. Potom jsme měli výtvarku, i když to tak skutečně nevypadalo, protože jsme psali povídku. Jojo, takhle by mohla vypadat každá výtvarka :D. Bohužel ji příště budeme ilustrovat. Hudebka je poslední dobou jenom o tancování - aneb příprava do tanečních. Fakt pecka. Já osobně si myslím, že aspoň trošku umím tancovat, ale baví mě freestyle, tanec, u kterých můžu dělat skoro co chci, ne malý, klidný krok, přesně podle pravidel. Díky bohu, že jsme na tom s V. tak nějak podobně :D Odpoledne byli koně a já měla Agátku. Je strašně hodná, pracovitá, člověk se s ní moc nepředře, jediná nevýhoda je neuvěřitelné tahání za hubu, což znamená, že se celou hodinu jezdí na volné otěži a to není úplně ideální. Nicméně i tentokrát byla fajn a kromě občasného tahání jsme si ji užila :)

Středa
Středa byla opravdu zbytečný den. První hodinu bylo výzo, které je, dámy a pánové, nejlepší, jaké jsem kdy (na gymplu) měla! Ano, potlesk prosím, mám jenom tři dvojky a to z těch mých oblíbených předmětů, jako matika, fyzika a chemie. Ani nevím, jak se mi povedlo všechno vytáhnout, protože mi zrovna z těchto předmětů vycházela trojka a z dalších čtyř dvojka a já to všechno posunula o stupeň výš. Pomohlo mi teda hodně náhod, bylo tam i trochu ukecávání, ale podařilo se :). Mám z toho fakt ohromnou radost, jsem sice na známky celkem pohodář a nedělám kvůli jedné pětce scény, ale pěkné výzo mě opravdu potěšilo. Asi se budu i v příštím pololetí učit, páč mám ze sebe dobrý pocit.


Nicméně potom byly dvě volné hodiny angličtiny, fyzika, kterou dokonce i chápu, chvilka bižule a potom tři volné hodiny. Pecka, ne? Normálně bychom měli mít jen jednu volnou hodinu, nicméně teď nám toho odpadlo tak nějak víc, ale bohužel jsme museli do té osmé hodiny trčet ve škole. Děják mě zase pomalu přestává bavit, protože jsme doděláváme druhou světovou a teď přichází to nudné období, kdy budou v ČSR komouši a tak no. Jo a vlastně jsem se ještě dozvěděla, že jsem v dějepisné olympiádě skončila patnáctá ze čtyřiceti (už v nějakém okresním kole), což beru jako úspěch, když si vezmu, že jsem se na to i přes všechna doporučení vykašlala a potom byla mezi těmi šprty, co měli všechno vypsané na deset stránek, tak trochu v nevýhodě. Škoda, že jsem se na to nepřipravila nějak líp, třeba bych postoupila dál, ale tak znám se, nadrámcovým věcem nikdy nevěnuju moc :)

Čtvrtek
Sice naše ředitele tolik nemusím, ale hodně si vážím toho, že nám dal už ve čtvrtek volno. Vstala jsem v jedenáct, najedla se a potom jsem vyrazila do světa. Nejdříve jsem se stavila na poště, kde jedna paní s údivem zjistila, že mi je 14 (původně mě odhladla na 17 :D) a pak jsem jela do fitka. Byla jsem tam skoro dvě a půl hodiny, což je už docela síla, ale cítila jsem se plná energie a potřebovala jsem to ze sebe dostat. Taky mě ještě dneska bolí ruce, špatně jsem přečetla kila na činkách a místo s 1kg jsem cvičila s 3,5kg, no :D Příště už asi půjdu na bench, protože zjišťuju, že mám větší sílu, než si myslím :D Uvidíme.


Pátek
V pátek jsem se vzbudila kolem dvanácté a relaxovala. Nafotila jsem část oblečení na vinted (dneska nebo zítra ho tam snad dám), uklízela jsem, natočila jsem video... večer přijela mamka a jely jsme k ségře, byly jsme nakupovat... a potom už jsem neměla daleko k tomu, abych usnula. Ještě chvilku jsem tak nějak pokyvovala ke konverzaci a potom se odebrala o postele a usnula.

Tak jo, takhle nějak vypadal můj "pracovní" týden. Na víkend plánuji KONEČNĚ oběhnout affsky, napsat nějaké články dopředu a potom samozřejmě nějaké akce s rodinou :)
Mějte se krásně, ahoj!

Co je v mém telefonu?

28. ledna 2016 v 14:01 | Nany J |  Video
Ahoj, dnes pro vás mám žádané video, co je v mém telefonu. Určitě mi nezapomeňte napsat tipy na aplikace do komentářů :)

Příjemné sledování :)

Proč se všichni přetvařují?

26. ledna 2016 v 0:00 | Nany J |  Úvahy
Proč se všichni chovají podle pravidel? Proč musí být každý takový, aby ho ostatní uznávali? Proč se musí lidé stydět za svůj názor? Proč bychom měli být všichni stejní? A proč tohle píšu?

Poslední dobou čím dál více vnímám přetvářku. Všude. Lidé vystupují pod jinou tváří, hrajou si na něco, co opravdu nejsou. Všichni se snaží zapadnout do nějaké party, ale většinou kvůli tomu ztratí svůj názor.

Opravdu se dost bojím "kamarádům" svěřovat tajemství. Už je jen pár lidí, u kterých jsem si téměř jistá, že se to nedostane dál, že se jen jako kamarádi netváří. Nedávno mi jedna kamarádka nekamarádka, těžko říct, jak ji nazvat, řekla, že ona mi všechno říká a já jí nic. Čím to asi bude? Možná tím, že já narozdíl od ní držím jazyk za zuby a neběžím se hned pochlubit ostatním, co mi řekla. Ale víte co? Nakonec jsem ta špatná já.

Všichni si hrajou na děsný kamarády, ale jen když se jim to hodí. Jasně, nemám s kým odpoledne jít, tak na ni budu hodná a ona půjde. A pak už se nehodí, takže stačí jen odstřihnout, ignorovat a zase je všechno při starém.

Nejvíc mě dostává, když člověk neumí uznat chybu. Ba ne, ještě je něco horšího - když to k tomu všemu svalí na někoho jiného. To je teprv paráda. Ti nejhodnější to vždycky schytají nejvíce, protože se nedokážou bránit. A ještě vtipnější je to, že se to většinou svalí na někoho, kdo byl ještě před chvilkou kamarád.

Lidé by si konečně měli uvědomit, že v tomhle vesmíru nejsou sami, že je tu jedna velká planeta, na které je přes 7 miliard dalších lidí, a každičký z nich má právo prezentovat svůj názor, myšlenku bez toho, aniž by byl odsouzen. Samozřejmě, že se nikdy nestane, aby těch 7 miliard souhlasilo úplně ve všem. Ale to je právě to umění. Mít svůj názor a být schopen přijmout názor druhého.

Nikdo by se neměl dělat vyšší, než je, jsme si rovni. A pokud se někdo vyšší dělá, tak aspoň prosím ty drobné človíčky, aby si uvědomili, jestli za ním chtějí jít jako stádo ovcí, nebo jestli si budou pevně stát za svým názorem bez ohledu na následky.
_____

Trochu jsem se do toho zamotala, ale jsem ráda, že jsem se vypsala a že jsem řekla tak nějak vše, co jsem potřebovala. Jak jsem psala výše, poslední dobou je přetvářka naprosto všude. S jednou kamarádkou (doufám, že je toto slovo správně bez úvozek) jsme o tom nedávno mluvily a docela jsme se do toho dostaly. Obě nás to neuvěřitelně štve. Jeden článek sice nezmění celé lidstvo, ale možná se najde jeden člověk (třeba i jeden z těch, ke kterému se to z mojí strany konkrétně vztahuje), který si uvědomí, že to, co dělá, není úplně v pořádku.
Vypotřebované produkty #6

24. ledna 2016 v 14:51 | Nany J |  Video
Ahoj, dnes tu mám po delší době video o tom, co jsem vypotřebovala. Tentokrát je to docela nabité, tak doufám, že se vám bude líbit :)

Příjemné sledování :)

Moje řasenky ♥

23. ledna 2016 v 0:00 | Nany J |  Pro holky

Ahoj, jak jsem slibovala v předchozím videu, dnes vám ukážu svoje řasenky. Není to žádná velká sbírka, všímám si, že ostatní blogerky a youtuberky jsou schopné mít najednou i deset řasenek, ale já si myslím, že je lepší mít méně a všechny vypotřebovat - dřív, než vyschnou. Tento článek bude na způsob věcí do vany. Akorát na dvě řasenky už recenze vznikla, takže to tu skutečně rychle shrnu a odkážu vás na podrobnější hodnocení. Tak jdem na to, ne? :)


Tuhle řasenku jsem zachytila až na pokraji jejího života, ale stejně jsem ji sem musela dát. Dostala se mi do rukou úplnou náhodou. Nicméně jsem z ní ze začátku měla trošku strach - modrá barva pro mě byla novinkou. Po zkoušce jsem ale dospěla k názoru, že je to úplně normální řasenka, jen dělá řasy trochu světlejší, je to spíš černá barva s modrým nádechem. Co se mi na ní nejvíce líbilo? To, že většinou ani ostatní nepoznali, že mám řasenku, dělá opravdu přirozený efekt. Doporučila bych ji tedy všem, kteří se malují velmi přirozeně a nejsou na třikrát tak velké řasy.Zde vidíte mou nejoblíbenější řasenku. Dělá krásné, jak husté, tak dlouhé řasy, černou udělá ještě černější a hlavně je super to, že se takové krásy dočkáte za stovku. Jediným problémem je nedostupnost, protože je jen v některých Rossmannech. Mrkněte se na detailní recenzi SEM.Tahle kráska patří mezi nejnovější kousky (už ji mám teda půl roku, ale tak nevadí :D). Dělá podobný efekt jako předchozí řasenka, i když trošku víc slepuje. Mně osobně se to líbí, nemusím mít ani tak husté, jako spíš dlouhé řasy, tím pádem mi to takhle docela vyhovuje, ale je mi jasné, že se najdou lidi, kterým by to mohlo vadit. Velkým bonusem je krásná okurková vůně, je to blbůstka, ale hned to zpříjemní ráno :) Psala jsem i recenzi ZDE.A jako poslední tu mám obalem velmi zajímavou řasenku od Dermacolu. Musím se přiznat, že jsem si ji koupila právě kvůli té křiklavé růžové, které mě okamžitě zaujala. Nicméně i po zkoušce se mi na očích zalíbila. Dělá ohromné řasy, určitě ji můžu doporučit všem, kteří chtějí pořádný objem i délku. Na druhou stranu je fakt, že tahle fungovala přibližně první měsíc, dva a potom už začala řasy docela slepovat a začala se obtiskávat - což dokonce můžete vidět na fotce. Znovu si ji koupit neplánuji, ale třeba moje ségra si ji hned při prvním nanesení zamilovala, a tak jsem ji k narozkám kupovala novou, takže tady asi hodně záleží na člověku a na samotném kousku.


Tak to bylo vše. Doufám, že se vám článek líbil a určitě se nezapomeňte podělit se svými tipy na skvělé řasenky - přestože jsem už objevila dvě naprosto dokonalé, stejně toužím stále zkoušet nové věci :D Ahoj!

Jak skladuji kosmetiku

21. ledna 2016 v 14:41 | Nany J |  Video
Ahoj, dnes tu mám update skladování kosmetiky. Doufám, že se vám video bude líbit :)


Knížní wishlist 2016

19. ledna 2016 v 0:00 | Nany J |  To, co se jinam nevešlo
Ahoj, dnes tu mám článek o knížkách - konkrétně o těch, které bych si v tomto roce ráda přečetla. 100% to nejsou všechny, je mi jasné, že jsem na některé zapomněla a samozřejmě si najdu něco i v průběhu roku, takže by tento článek mohl mít teoreticky ještě nějaké pokračování :)

Eleanor & Park

Ano, velmi profláklá knížka. Slyšela jsem na ní zatím samé pozitivní reakce, navíc mi ten obal přijde fakt nádherný.
Anotace: Romance ze školního prostředí, neobvyklá je v tom, že hlavní hrdinka není nejkrásnější holka na škole a její milý není nejúžasnější borec; ona je obyčejná, trochu při těle, on nenápadný kluk s částečně asijskými předky. Jejich zvolna se vyvíjející vztah překvapí je samotné a je líčený tak, že když se poprvé vezmou za ruku, připraví to o dech je i čtenáře.

Sanctum

Je to pokračování knížky Asylum, která se mi velmi líbila, i když jsem z ní byla chvilkami zmatená. Rozhodně můžu doporučit všem, co mají rádi horory.
Anotace: Tři kamarádi, talentovaní a tak trochu netradičně pro vzdělání zapálení středoškoláci aspirující na univerzitní studium, Dan, Abby a Jordan, které známe z knihy Asylum, se snaží zapomenout na to, co prožili na letní přípravce v New Hampshire College. Hrůzné zážitky je pronásledují ve snech i v každodenním životě, ač si nepřejí nic víc než zapomenout. Leč neúspěšně. Někdo (či něco?) je kontaktuje a dává najevo, že "ještě není konec". Trojice přátel se vrací na známá místa, aby odhalili tajemství, které, jak doufají, je jednou provždy osvobodí od minulosti. Odlupují jednotlivé vrstvy záhady jako cibuli (a občas je to skutečně i k pláči!), aby zjistili… Ale to už je na čtenářích.

Dívka ve vlaku

Hodně často chodím do knihkupectví a omrkávám knižní eshopy, takže se této knížky, která byla nějakou tu dobu na prvních příčkách, nedalo nevšimnout (při hledání anotace jsem zjistila, že je to Kniha roku 2015, takže není divu :)). Mamka ji dostala k Vánocům a slíbila, že mi ji půjčí, takže se už moc těším.
Anotace: Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se "její" Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…

Krycí jméno Verity

Na tuhle knížku jsem narazila úplně náhodou, ale okamžitě mě dostala. Miluju válečnou tématiku, ale na druhou stranu nemám ráda příliš faktické věci, to už pro mě není tak dobré čtivo, takže tohle je knížka přesně pro mě.
Anotace: Strhující příběh o přátelství, odvaze a zradě. V říjnu 1943 se nedaleko Paříže, v okupované Francii, zřítilo britské špionážní letadlo. Jeho pilotka a pasažérka byly nejlepší přítelkyně. Jedna z dívek má naději, že přežije. Druhá hru o život prohrála dříve, než začala. Když "Verity" chytne gestapo, myslí si, že nemá žádnou šanci na přežití. Jako tajný agent chycený na nepřátelském území zažívá nejhorší noční můru jakéhokoliv špióna. Nacisté ji ale ihned nezabijí, dají jí na výběr: Buď jim odhalí svou misi, anebo ji strašlivým způsobem popraví. A ona se rozhodne říct jim pravdu. Avšak ne takovou, jakou očekávají.

GOGO chalan z internetu

No jo, co se dalo od závisláka na youtube čekat :D. Kromě obsahu se mi líbí i propagace knihy - je taková nenucená, nikomu ji necpe před nos, jen na ni poukáže - no a jde to samo.
Anotace: BAM, čaute, tu je GoGo! Tento pozdrav sa ozýva z desiatok videí na internete, ktoré si získali neuveriteľné množstvo fanúšikov. Ich autorom je GoGo, vlastným menom Daniel Štrauch, uletený, nebojácny a hlavne vtipný mladík z bratislavskej Petržalky, pre ktorého bola kariéra úspešného YouTubera životným snom. Za svojím cieľom sa mu darí úspešne kráčať - dnes mu patrí najsledovanejší slovenský kanál na YouTube, kde ho sleduje viac ako 1,1 milióna fanúšikov. GoGo patrí k hlavným "celebritám" nastupujúcej generácie a je dôkazom toho, kam až to človek plný tvorivých síl môže dotiahnuť spomedzi štyroch stien svojej oranžovej detskej izby. Svoj príbeh zhrnul do pútavého rozprávania, v ktorom odhaľuje zákulisie svojej práce, úskalia, s ktorými sa musel vyrovnať, ale aj detaily z osobného života a ešte oveľa viac!

Jo Nesbø
Od něho bych si toho chtěla přečíst hrozně moc, ať už krimči, nebo něco vtipného. Jeho styl psaní je mi neuvěřitelně sympatický. V nejbližší době plánuji číst knížku Syn, která mě podle anotace hodně zaujala. Ale jednou bych si chtěla přečíst všechny jeho knihy :)

Jaké knížky byste mi doporučili (moc nemusím takové ty dívčí romány, sem tam mě něco zaujme, ale jinak jsem spíš na dobrodružství, detektivky apod.)? :)

Makeup routine 2016

17. ledna 2016 v 21:51 | Nany J |  Video
Ahoj, dnes tu mám update mé makeupové rutiny. Myslím, že se budu shodovat s většinou z vás (ať už tímto líčením, nebo tím, že se vůbec nemaluji) :)

Příjemné sledování!

Shrnutí dvou týdnů: Pololetky, neaktivita a další srandy

16. ledna 2016 v 17:04 | Nany J |  Ze života
Ahoooj!
Tak vás zase po delší době vítám u článku. Pololetky mě sebraly více, než jsem čekala. Je pravda, že jsem se na ta také letos mnohem lépe připravovala - je to vidět na výsledcích. To bylo jen tak okrajově, teď jdu na shrnutí posledních čtrnácti dní. Jo, je to dost dlouhé, ale když si propočítáte, kolik bych normálně napsala v těch předchozích dnech, tak je to vlastně ještě docela málo :D

Pondělí
Pondělí bylo díky bohu klidné, protože jsme ještě nic nepsali. Odpoledne jsem už ale takovou pohodu neměla, byla jsem na poště, kde to byl klasicky trapas (čekala jsem, že mi pošťačka ještě něco dá, ale už to bylo všechno a ona dodala asi po minutě nashledanou, já se rychle otočila, tiše odpověděla a raději mazala pryč).

Úterý
V úterý jsme psali občanku. Z ní jsem překvapivě dostala jedničku, no, nebudu k tomu moc říkat. Také jsme poznali nového učitele výtvarky. Byla jsem mírně řečeno v šoku, přišla jsem si jako na umělecké škole. Je to takový sympaťák, nicméně nevím, jestli mu budou mé výtvarné schopnosti úplně stačit. Odpoledne jsem byla na koních, byli jsme v hale. Tam bývají koně takový živější, přeci jen menší, uzavřený prostor, vedle parkoviště... Lupínek řádil, měla jsem co dělat, dokonce jsme si v polovině hodiny vyměnili koně a já měla díkybohu Agátku, se kterou jsem si připadala jako v nebi, protože jsem najednou skoro nic nedělala :D. Ale i tak to můžu shrnout za docela dobrou hodinu, aspoň mám zase nějakou zkušenost.

Středa
Ve středu jsme psali angličtinu a fyziku. Z angličtiny mám jedničku (takže mám úplně čistou jedničku na výzu!!) a z fyziky.. no klasika, čtyřka :D Kvůli tomu jsem měla známku z fyziky mezi dvoujkou a trojkou, takže jsem psala opravný test. O tom napíšu zachvilku :) Odpoledne jsem byla doma a snažila se učit matiku. Je fakt, že jsem ji moc nedala, na to, jak to pro mě byla důležitá známka.


Čtvrtek
Den D - pololetka z matiky. Ráno jsem byla docela vyklepaná, modlila se a doufala. Když jsem uviděla test, docela jsem se lekla - čekala jsem něco jednoduššího. Nakonec jsem to napsala na trojku. O bod. O blbý bod. Kvůli tomu jsem měla mít na výzu trojku. Takže jsem šla ukecávat. Řekla jsem si, co můžu ztratit. Buď mě nějak seřve a trojka mi zůstane, nebo najdu něco, za co mi dá aspoň půl bodu. Jo, byl to docela boj, ale nakonec mi dala za jedno cvičení bod navíc, protože jsem ho měla vcelku správně, jen mi chyběl popis grafu funkce.. no já byla šťastná :) Odpoledne jsem zase šla na poštu, ale to bych nebyla já, kdyby se něco nestalo, takže jsem prozměnu odešla bez podacího lístku. Super, ne? Pak jsem byla na koních a měla jsem Lutina. Byl hrozně hodný, vyhověl každé menší pobídce, jenže pak jsem se při skoku špatně zvedla a k tomu ho pobídla a on chudák mi chtěla zase vyhovět, takže skočit dřív a narazil si obě přední nohy, jednu trochu víc. Teď už je díkybohu v pořádku, ale fakt jsem se bála.

Pátek
V pátek jsme psali děják. Z něho mám jedničku - klasika. Nicméně ty chyby, co jsem tam udělala... No jako fakt jsem se sama sobě smála. Věděli jste třeba, že mnichovskou dohodu podepsal Churchil, nebo že byla Druhá republika vyhlášena v roce 1918? :DD Odpoledne jsem udělala velký krok. Šla jsem sama do fitka. Podruhé, ale sama. Fakt jsem se bála, jsem dost stydlivý člověk. Ale zvládla jsem to dobře. Vydržela jsem tam dvě hoďky a byla jsem spokojená, pyšná, že jsem se překonala nejen fyzicky, ale i psychicky.

Sobota
Sobotu si upřímně vůbec nepamatuji. Asi jsem se nějak flákala, odpočívala, koukala na seriály a byla ráda, že vůbec chodím, mluvím, koukám.. jo, ten týden mě fakt zmohl.

Neděle
V neděli jsem byla po delší době u babičky a dědy a moc jsem si to užila, babička udělala jako vždy mrkvičku (tak to máme prostě odmala :)) a já byla ráda, že se tam se všemi viděla. Odpoledne jsem se zase trochu učila, i když to teda nebyla žádná sláva, protože jsem u toho chvilku vydržela, pak zase koukala do stěny a přemýšlela nad životem a takhle se to pořád střídalo, no :D


Pondělí
V pondělí jsme psali češtinu. Z té mám dvojku, můžu za ní vděčit svýmu talentu ignorovat zadání - kdybych si zadání pořádně přečetla, tak mám minimálně 5 bodů navíc.

Úterý
A v úterý mě čekala němčina, na kterou jsem se jen tak mimochodem úplně vykašlala. Musela jsem dělat referát na klonování (což šlo velmi dobře, protože to je téma, které mě neuvěřitelně zajímá - ironie) a tak na to nezbylo moc času. Nakonec byl ale test docela v pohodě, nebylo tam nic složitého. Odpoledne samozřejmě koně, měla jsem zase Lupínka a tentokrát jsme jezdili venku, takže byl fakt hodný. Reagoval na většinu pobídek moc pěkně, cválal jako anděl, prostě nádhera, moc jsem si to užila.

Středa
Ve středu jsem to měla docela šílené, protože jsem psala ten opravný test z fyziky + pololetku z bižule. Na bižuli jsem se učila asi 10 minut, jinak jsem se plně soustředila na fyziku. Fyzika se povedla, dostala jsem dvojku (bylo to teda díky tomu, že mi Z. a M. pomohly vypočítat jeden příklad :D, ale jinak jsem to prostě taky zmákla :D. Na bižuli jsem prostě a jednoduše nebyla připravená, ale test byl tak jednoduchý, že jsem ho dala na docela pěknou dvojku. Odpoledne jsem na chvilku zašla k Davidovi, tam jsem se mu pochlubila, on se pochlubil, že má ze dvou předmětů čtyřku (sranda, no) a pak jsem zamířila domů s tím, že ve čtvrtek nic nepíšem. Fakt štěstí, protože jsem si potřebovala oddychnout.

Čtvrtek
Jak jsem psala, žádný test nebyl, tak to byla pohoda. Odpoledne jsem jela na koně a měla Kasira - což je kůň, kterého jsem asi tak před rokem měla a řekla, že ho už nechci, protože spolupráce s ním byla.. ona vlastně žádná nebyla. Nicméně jsem přijela pozdě a nebyl na nějaké rošády čas, navíc jsem měla dobrou náladu a tak jsem si řekla, že to určitě zmáknu. A zmákla. Byl vážně hodný, sice chvilkami dost pomalý, při cvalu jsem musela použít bič více, než bývá za normálních okolností nutné, ale zvládla jsem to. Také jsme hodně pracovali na detailech, v jednom kruhu se museli stihnout všechny chody, do toho kruh, couvání, změna směru, prostě makačka, ale po čase reagoval i na menší pobídky a byla jsem fakt spokojená. Před koňmi i po nich jsem se učila chemii. Na zemák jsem se vykašlala, průměr vycházel jasně tak, že i když budu mít pětku, tak to v pohodě dám na dvojku, mezitím co chemii jsem měla mezi dvojkou a trojkou.

Pátek
A poslední pololetkový den. První hodina - chemie. Dostala jsem test a musela se usmát - všechnu teorii jsem věděla. Pak tam byly dva příklady, jeden jsem vypočítala, ten druhý ne, ale pořád to stačilo na pěknou jedničku, takže mám dvojku zaslouženě. Myslela jsem, že pak budu mít čas naučit se zemák, ale to jsem nestíhala, protože jsem musela vytisknout dva čtenářské deníky, dopsat úkol z matiky.. na zemák zbylo jen pár minut, ale řekla jsem si, že to je stejně jedno. Nakonec pololetka tak těžká nebyla, ještě teda nevím, co z ní mám, jednička to teda nebude, ale myslím, že do dva až čtyři se vejdu. Odpoledne jsme vyrazily se Z. do fitka, předtím ještě zastávka v Paládku, kde jsme se najedly (radši vám ani nebudu říkat kde :D), koupily si knížky (já si koupila Půlnoční slunce, což je takové nepřímé pokrčování Krve na sněhu, na kterou jsem psala recenzi (TADY) a na tento díl ji ráda napíšu také), vyměnila jsem svetr a potom už směr fitko. Zvládly jsme to docela pěkně, Z. je na to teda sportovně tak milionkrát lépe než já, nicméně byla po předchozí tréninku docela unavená, takže síy byly aspoň částečně vyrovnané. Hodně jsme si to užily :)Sobota
Pff, tak to je dneska. Vstávala jsem v jedenáct, shlédla nový díl PLL, teď jsem chvilku koukala na Helenu a uklízela (jsem tak v jedné 1/100 pokoje, tak bych měla asi pokročit :D) a pak jsem si řekla, že už je to vlastně strašně dlouho, co jsem nic nepsala a že mám na to navíc strašnou chuť, tak proč toho nevyužít.

A plány na zbytek víkendu?
Teď půjdu doklidit, zacvičit si.. no a pak už asi nic, díkybohu že je sobota :D. Zítra to už bude nabitější, kromě klasického cvičení se musím nějak připravit na dějepisnou olympiádu, kam jdu v pondělí (na školní kolo jsem se nepřipravovala vůbec, takže můžu za první místo děkovat pouze své lásce k dějepisu, velmi dobrou pamět (učivo sekundy) a za jednoduché otázky), tak by to při postupu chtělo trochu vylepšit, potom se také musím mrknout na matiku, protože byl naznačován test a v neposlední řadě bych měla vyfotit oblečení na vinted, protože jsem se k tomu teď zatraceně dlouho nedostala a už je toho plný pytel.

Jak to teď bude?
Teď by mělo být všechno při starém. Zítra vyjde video, a pak bych mohla přednastavit pár článků, uvidím, jakou budu mít náladu :D Affsky oběhnu asi dneska večer, nebo zítra, od příštího týdne už to bude normálně.

Mějte se krásně a napište mi, jak jste předchozí čtrnáct dní prožili vy! AHOJ!

Co jsem dostala k Vánocům?

10. ledna 2016 v 0:56 | Nany J |  Video

Příjemné sledování!


Dokonalá koupel ♥

4. ledna 2016 v 0:00 | Nany J |  Pro holky

Kdo už mě sleduje delší dobu ví, že jsem naprostý milovník vany. Potřebuju si alespoň jednou týdně najít chvilku, kdy si ji napustím a zarelaxuji si. Samotná horká voda je také fajn, ale je mnoho "doplňků", díky kterým jde udělat z běžné vany neobyčejné zážitek. Rozhodla jsem se, že vám mých 6 největších lásek představím a možná vás navnadím ke koupi.

Videoodpověď 26 + plány na rok 2016

3. ledna 2016 v 1:28 | Nany J |  Video
Ahoj, dnes tu mám první video v roce 2016 :) Je tam pár otázek, ale hlavně jsou tam zmíněny některé plány, které na tento rok mám. Celkově cítím, že bude tento rok výjimečný, co se mě i blogu týče, uvidíme... co myslíte vy?

Příjemné sledování :)

Jak to bude v lednu?

1. ledna 2016 v 0:00 | Nany J |  Blog
Ahoj,
tak jo, tohle je první článek v roce 2016. Utíká to neuvěřitelně rychle, že? Raději budu dělat, že je tohle úplně běžný článek na začátku měsíce jako každý jiný :)


Videa
3.1. - Videoodpověď (kromě klasických otázek tu shrnu i plány na celý rok :))
7.1. - Co jsem dostala k Vánocům?
10.1. - Nejlepší pokoj #4
14.1. - Makeup routine 2016
17.1. - TOP 5
21.1. - "Divné" věci o mně
24.1. - Co je v mém telefonu?
28.1. - Vypotřebované produkty
31.1. - Jak na perfektní rty?

Plán článků
Bohužel i já mám tu školní povinnost aka pololetky. Absolutně netuším, jak to bude vypadat, něco málo přednastaveného mám, nicméně pokud tu pár dní nebudou články, tak aspoň budete vědět, co za tím stojí.
Teď přemýšlím o tom, že by měli blogerům a youtuberům dát na pololetky nějaké uvolnění, aby místo počítání milionu příkladů z matiky mohli vylepšovat svoji tvorbu a přinášet lidstvu nové věci. Co vy na to? :D

Affs
Affsky se mi povedlo přes prázdniny oběhnout a okomentovat prakticky všechno co se dalo, raději vám ani nebudu říkat, kolik jsem tím strávila času, shrnula bych to jako pár hodinek :D Hlavně se mi občas povedlo napsat komentář delší než článek - Nanda se musí vyjádřit ke všemu žejo :D. Teď to bude přes pololetky horší, ale až všechny tyhle blbůstky skončí, měla bych být zase ready.

To bylo asi vše, co jsem vám potřebovala sdělit. Jak už jsem psala výše, plány na celý rok 2016 se dozvíte ve videoodpovědi :)
Mějte se krásně, šťastný rok 2016!